Šta je novo?

Intel Pentium N3540 2.16GHz (Burst do 2.66GHz, 2MB cache, 4 jezgra) - vredi li?

TEP3A

Čuven
Učlanjen(a)
07.02.2002
Poruke
1,887
Poena
695
Pozdrav,

u procesu sam kupovine nekog jeftinog 17.3' laptopa i skoro svi imaju ovaj CPU.

Ime mu je lepo, ali vidim da je baziran na Atom procesorima, koji su vise za tablet nego laptop??

Namena laptopa je vrlo osnovna, internet, surf, YT, fullHD filmovi, backup slika, skype, viber, google drive/dropbox, office i to je to.

Jel zna neko koliko ovo cudo to moze da podrzi? Da ne bude da za godinu/dve da nece YT da radi kako treba ili skype?

BTW, u laptop ce da ide i 120GB SSD za sistem.

Hvala unapred.
 
Nemam neposrednog iskustva sa tim CPU-om ali lično bih ga ipak zaobišao ako je ikako moguće i išao na i3 jer se ne može poreći da je on ipak znatno više future-proof.

Znam samo da je dvojezgarna verzija tog Celerona nesposobna da izdrži današnji net kako bi trebalo. Quad-core je verovatno OK za sada, ali za godinu-dve ...
 
Iskreno, gledao bih da u širokom luku izbegnem taj procesor, nije ništa bolji od Celerona koji je peja naveo, jednostavno nisu ni za osnovnu upotrebu. Ako ti budžet dozvoljava, gledaj minimum Intel Pentium 3558U, pa naviše.
 
Ili sačekaj novi Skylake Pentium 4405U sa HT-om, dobiješ praktično i3.
 
Hvala na savetima ali ne mogu da cekam. Moram ovo da resim u narednih nedelju-dve.

Uzasno visoke cene, narocito za 17ice. Pa ovu sto je sad crkla sam platio 60K, pre 4 godina, i hardverski gotovo da nije nista gora od ovih sada za iste pare(+ je imala legalan W7 Home Premium)

Probacu da nadjem neki i3 nego u glavi da prelomim da dajem toliki novac za prilicno slab laptop..
 
Nazad
Vrh Dno