Šta je novo?

INTEL i7 4770k pitanje

q3railer

Slavan
Učlanjen(a)
21.06.2004
Poruke
503
Poena
330
Pozdrav,

Nedavno sam sastavio nov racunar za poslovnu upotrebu, ali posto je ovo drugi Intel koji posedujem (prvi je bio P2 na 300MHz xD), slabo se snalazim sa opcijama u softveru AI Suite i UEFI BIOSu. Interesuje me da li je normalno da uz AI Suite procesor koristi odredjena podesavanja gde mu se brzina spusta na 800MHz kada ne radim nista zahtevno, a kad je pod punim opterecenjem ide do 3920MHz. Mislio sam da je default brzina 3,5GHz (pretpostavljam da je to turbo rezim koji ide do 3,9GH). Naime, ja nisam sklapao masinu, vec jedan covek kojeg angazujem za te stvari. Mislim da nije nista podesavao u tom AI Suite softveru. Drugo, ne znam kako da namestim brzinu memorije u UEFI BIOSu na 1600MHz i odgovarajuce tajminge, jer po default-u memorija radi na 1333MHz i tajminizima 9-9-9 @ 1,5V. Pregledao sam opcije, nigde mi ne nudi da unesem manuelno, vec je sve zakljucano na tim vrednostima. Ploca i sve ostalo je iz potpisa. Ako ima neko ko je koristio/koristi nesto slicno, neka ostavi neki predlog. U attachment-u su slike iz AI Suite-a o frekvencijama procesora.

Hvala unapred na odgovorima!
 

Prilozi

  • CPU-800MHz.jpg
    CPU-800MHz.jpg
    477.6 KB · Pregleda: 226
  • CPU-3920MHz.jpg
    CPU-3920MHz.jpg
    377.7 KB · Pregleda: 166
Nema veze sa AI to sto procesor spusta klokove. To su power saver opcije proc-a. I koristi BIOS za sve sto ti treba, jer AI brljavi u dosta slucajeva.
 
U AI nisam nista ni smeo da menjam, nista ne kapiram. A jel ima opcija da se vratim na standardni BIOS, da nije UEFI, posto bi se u njemu snasao garantovano?
 
Dzaraj malo i po UEFI-ju, pa ces se snaci. Nece tehnologija ici unazad, pa se navikavaj.
 
Prvi deo odgovora je:
Ukljucen ti je turbo boost, ring je 100,5.... pa, zato ide na 3920 umesto na 3900 MHz.

Drugi deo:
Udjes u Bios, pa u Ai Tweaker i odaberes neki XMP profile koji ti je vec upisan u samoj memoriji.
Tada ce se tajminzi predefinisati prema onoj frekfrenciji memorije, koju si odabrao u XMP-u.

P.S. Moja memorija je Kingston HyperX Predator 2400 MHz.
Cim stavim na XMP1, proradi na 2400 MHz.
 
Nazad
Vrh Dno