Šta je novo?

intel dual core 805?+p945?

pitanjce za one koji imaju 945p plocu, moze li da se setuje fsb:ram 3:4, 3:5.. itd kao kod 955?
 
I da li se 955 i 945 chipseti imaju josh neku bitniju razliku sem sto 955 podrzava 1066 magistralu?
 
Ralex2 je napisao(la):
Jer moze neko da mi odgovori na moje pitanje sto se tice napajanja, posto sam video da u full load-u 805D trosi cak 211W?

Anand kaze ovo:
As always, we measured power consumption of the entire system at the wall outlet

Sto znaci da toliko trosi cela masina sa tim cpu-om.A pogledaj on u toj masini ima 7800gtx sa i945p cipsetom.

Iz toga bi sledilo da ce tvoja konfiguracija manje trositi od njegove pa bi napajanje trebalo da izdrzi d805.A i kod mene je radio i d805 na 3.6GHz(sa komponentama iz potpisa i potrosnja na pokazivacu nije prelazila preko 160W), a tvoje napajanje je verovatno bolje od mojeg.


@clock'n'roll: Na mojoj ploci to ima, a ima i na drugima, ljudi(audiofreak npr na http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=99976 ) su ovde postovali rezultate pa se iz njih vidi da su koristili razlicite mnozioce.
 
Poslednja izmena:
Planiram da uzmem ovaj procesor,ali nemam poima koji OS da instaliram.Jel treba da bude 64 bit?
 
Ne mora.
Mozes i obican windows xp da instaliras, a ako hoces mozes i winxp64bit.
 
Poslednja izmena:
The pocetnik je napisao(la):
Anand kaze ovo:
As always, we measured power consumption of the entire system at the wall outlet

Sto znaci da toliko trosi cela masina sa tim cpu-om.A pogledaj on u toj masini ima 7800gtx sa i945p cipsetom.

Anand-ov test sam citao ali zanimljivo nisam primetio gornji quote
Kalkulator (link je bio postavljen ovde na benchu) kaze da mi treba
420W napajanje (805 @ 3.33GHz, 1GB ram-a, GF6800, 1xHDD, 1xDVD-RW.....)
Kome verovati ?
 
Poslednja izmena:
Pa sudeci iskljucivo prema njegovom testu i pokazivacu na ovom TT napajanju izgleda da taj kalkulator ne valja.
E sada cak i masina manje trosi nego sto napajanje ukupno moze da da, opet se moze desiti da sistem preoptereti napajanje, jer moze npr. da se opterete npr. +12v grane(ako imas dve ili tri +12v grane onda moze da se losim rasporedom previse optereti jedna od grana, dok ostale "rade u prazno").Ovo samo pokazuje kakva su krsh kineska napajanja, jer realno njihova napajanja od 300w u realnom sistemu tesko da moze da izdrzi i 150w(ako je verovati ovom pokazivacu i anandovom testu).

Ja licno smatram da su potrosnje negde izmedju tj. da ni pokazivac ni kalkulator lazu...
 
Poslednja izmena:
The pocetnik je napisao(la):
Ne mora.
Mozes i obican windows xp da instaliras, a ako hoces mozes i winxp64bit.
Da ali hteo sam da pitam da li ce raditi sporije na obicnom winXP-u.
 
Pa pravi potencijal 805-tice se i ispoljava na WinXp-u 64-bita i softverom nam za njega..
I ja tragam za WinXp64bita...
 
Tako sam i mislio.Dal se isplati instalirati 64 bit,naravno mislim na drivere?
 
Naravno, korisnici ce prema sopstvenim potrebama, mogucnostima i zeljama zakljuciti koliko je ovaj CELERON, uslovno receno, vredan paznje.

Jesam li ja toliki debil pa ne kontam kontekst ili....

(ovo je deo, zapravo zakljucak iz teksta iz zadnjeg Micro-a, teksta koji predstavlja review 805 procesora)
 
ZeeGerman je napisao(la):
Naravno, korisnici ce prema sopstvenim potrebama, mogucnostima i zeljama zakljuciti koliko je ovaj CELERON, uslovno receno, vredan paznje.

Jesam li ja toliki debil pa ne kontam kontekst ili....

(ovo je deo, zapravo zakljucak iz teksta iz zadnjeg Micro-a, teksta koji predstavlja review 805 procesora)


Malo sarkazma nije na odmet. Vjerovatno su htjeli su da kazu da su to u stvari 2 spojena Celerona (533FSB, 2,66GHz klok)
 
ipedja je napisao(la):
Malo sarkazma nije na odmet. Vjerovatno su htjeli su da kazu da su to u stvari 2 spojena Celerona (533FSB, 2,66GHz klok)
Ok, ali, ako su Celeroni onda treba da imaju i 2x256 keša, a ne 2x1MB. Zar ne?;)
Pozdrav.:wave:
 
Moorhuhn je napisao(la):
Ok, ali, ako su Celeroni onda treba da imaju i 2x256 keša, a ne 2x1MB. Zar ne?;)
Pozdrav.:wave:

Reci to njima u Mikru ili gdje vec, to nije moja ideja ;)
 
Za njih je celeron pojam dobrog a jeftinog procesora pa su
naravno 805-icu krstili sa "celeron" jer je zaista jeftin a dobar cpu.
 
Potrebna pomoc

Ne znam da li gresim ili ne ( verovatnije je ono prvo :D ), ali ne uspevam da kloknem procesor ni jedan MHz vise. Pre neki dan uzeh 805-icu, a do sada se nisam susretao nesto puno sa Intel masinama. Konfiguracija je kao iz potpisa. Podignem FSB malo preko 133, masina nece da se podigne, restartuje se i vrati sve na default. Pozeljno bi bilo da mi neko malo pomogne i da mi kaze gde gresim :)
 
Poslednja izmena:
Pazi kad je nemoguce....da se ne klokuje. Mozda ti ta MSI nema bash dokraja podrshku za ovaj CPU..ali neshto mi ne deluje tako?

Probaj sa Systool-om da klokujesh iz Windows-a ako ima podrshku za tvoju plochu.

Mozda preterash sa nechim ali ne verujem...TwinMos mi trebalo da ti izdrzava to.
 
Upravo sam sad pogledao CPU support za MSI 945 NEO2-F plocu. I pise da je jos u fazi testiranja. krastavac. Mozda je to problem. Ili memorija mora preko 533, a ova ne moze da izdrzi!?
 
BozicBata je napisao(la):
Upravo sam sad pogledao CPU support za MSI 945 NEO2-F plocu. I pise da je jos u fazi testiranja. krastavac. Mozda je to problem. Ili memorija mora preko 533, a ova ne moze da izdrzi!?

Ako si uspeo da overklokujes CPU za oko 200MHz, ili manje, i dalje nece onda je verovatno memorija. Jel moze da se stavi mem na 400MHz?
 
Poslednja izmena:
Ma nisam uspeo ni MHz vise od default takta. A mislim da daje opciju za memoriju na 400 MHz........
 
Problem je u ploči, ja imam MSI 945 Neo-F. Ploča je greškom naručena i ja sam uzeo da je koristim na office mašini zajedno sa 805-com. Ploča je neviđeno sranje za o/c. Ne daje opcije preko 165MHz za FSB a zakucavanje krene već na 142-143MHz (ne sećam se više). A poslednji BIOS je od pre hrista. Videću ovih dana da uzmem Asus P5LD2 ili P5WD2 pa da poteram ovaj Pentium D za široke narodne mase
 
krastavac. Onda mi ostaje samo da zeljno iscekujem neku novu reviziju BIOS-a, ako je uopste bude bilo, ili da menjam plocu :wall:
 
Kad sam ubacio proc Prepoznavao ga je kao Pentium 5 :) hehehehe
I onda sam flesovao zadnji bios i prepoznao ga je kao Pentium D. Iskreno se nadam da ce biti nesto u skorije vreme. Jer gledam na tabeli, svi procesori podrzani samo je 805-ica u fazi testiranja......
 
Upravo sam sad poslao mail MSI-ju sa pitanjem kad ce izaci neki novi BIOS koji ce u potpunosti podrzati 805-icu. Ocekujem njihov odgovor, pa cu javiti sta je bilo.....
 
BozicBata je napisao(la):
Upravo sam sad poslao mail MSI-ju...

Ja sam to uradio pre više od dve nedelje. Odgovorili su mi linkom ka BETA BIOS-u (verzija 3.3B8). On je prepoznao CPU kao Pentium D 805 (kako i treba), ali sam imao problema sa njim: nije pamtio podešavanja (svaki put kad uključim računar morao sam da pritisnem F2 da bih učitao "BIOS Defaults"). Tako da sam trenutno na originalnom BIOS-u.

Juče sam opet proverio link koji su mi dali: ta verzija je uklonjena, ali je sada tu fajl sa verzijom 3.42. Download-ovao sam ga, ali ga još nisam flash-ovao: nemam hrabrosti. :) Niko je ne spominje, plašim se da ne zeznem ploču. :)
 
Dobro je sto nas ima vise sa ovim problemom, pa cemo valjda uspeti da nadjemo neko resenje.......Makar se nadam :banana:
 
Vrh Dno