Šta je novo?

Intel Celeron G530

DAS

Slavan
Učlanjen(a)
12.10.2006
Poruke
4,122
Poena
450
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel Core i7-13700F / Arctic Liquid Freezer II 280
Matična ploča
ASRock Z790 PG Riptide
RAM
Kingston Fury Renegade RGB DDR5 32GB 6400MHz CL32
GPU
Palit GeForce RTX 4080 GameRock OC
Storage
Samsung 1TB 980 Pro
PSU
Seasonic Prime Snowsilent 750W Titanium
Kućište
Thermaltake Level 20 GT
Monitor
Dell Alienware AW3423DW
Miš & tastatura
Corsair K63 Wireless / Dark Core RGB Pro SE
Odlicno! Sije Athlon II X2 samo tako a jeftiniji je i trosi dosta manje. Dobro ovde je testiran G530 ali razlika je samo 100MHz.
Vrlo moguce da ovo izlazi na kraj i sa daleko skupljim 3-core athlonima.

Tesko da moze bolje za ove pare.
 
Poslednja izmena:
Sije Athlon II x2 sutra malo. :D

Zivo me zanima da kloknem Athlona II na 3,6-3,7GHz da li bi ga sio i onda?

Ma daj bre. Meni ovde nesto smrdi...

Intel da izbaci i Single-core SB, opet bi bio brzi od AMD x2..
 
Cudno ti je verovatno to sto se zove Celeron ;)
 
Par komada ovih G530 mi je proslo kroz šake, i mogu slobodno reći da dere Athlon II 260 i bezobrazno je hladan, e sad ako se uzme da Athlon II može da se ocka onda druga priča.
 
da ali kad bi overclokovao amd onda bi trebao bolji cooler to je jos oko 2000din,a za te dodatne pare moze jos bolji intel da se uzme!
 
Ljubav je slepa. Athlon II cak i da je brzi 10% to nije dovoljan razlog za kupovinu istog. I stari Mercedes 200d ima "samo" 55ks kao stojadin z101 al razlika je u klasi. Ima nesto sto se ne iskazuje brojkama, a to se zove kvalitet-sirok pojam. G530 je hladan, moderan, mali potrosac, ma mali "Sandy" i jednostavno sto rece neko kvalitetnije parce silicijuma... Da ne pricamo o tome da taj cpu moze da se ubode na neku z68 ili 67 platformu/plocu za male pare a Athlon je Athlon. Drugorazredna roba kako god okrenes.

A sta npr. da neko uporedi polovan E5200 koji vredi ~25eu a klokuje se na 4-4,5GHZ. Gde je onda tu kraj i poenta price i komparacija baba i zaba!?
 
Procesor je savrsen za neki HTPC, brzi je za neku nijansu od E8400 a ima i integrisanu grafiku. Sto se grafike tice uskracen je za QuickSync (hardversko kodiranje).
 
Definitivno novi hit medju jeftinim procesorima....bolji u svim testovima od ATH II 250,260 ......sta cemo vishe ...za te pare...moj novi favorit za pocetne gaming konfiguracije...G530,H61,4GB DDR3,AMD HD6770,Blueberry 520W, i eto igranja svega i svacega skoro za dzabe...
 
Pa ja bi ga odma uzeo samo da moze da se OC,jer mi i ovaj moj celeron zavrsava posao al posto ne moze to bi bio onda downgrade.(znam dobio bi hladniji,noviji i bolji po potrosnji ali bi izgubio na performansama)
 
Ljubav je slepa. Athlon II cak i da je brzi 10% to nije dovoljan razlog za kupovinu istog. I stari Mercedes 200d ima "samo" 55ks kao stojadin z101 al razlika je u klasi. Ima nesto sto se ne iskazuje brojkama, a to se zove kvalitet-sirok pojam. G530 je hladan, moderan, mali potrosac, ma mali "Sandy" i jednostavno sto rece neko kvalitetnije parce silicijuma... Da ne pricamo o tome da taj cpu moze da se ubode na neku z68 ili 67 platformu/plocu za male pare a Athlon je Athlon. Drugorazredna roba kako god okrenes.

A sta npr. da neko uporedi polovan E5200 koji vredi ~25eu a klokuje se na 4-4,5GHZ. Gde je onda tu kraj i poenta price i komparacija baba i zaba!?

Sad ga pretera, ispade Athlon II smeće.
Baš i nije tako, poredi se nešto što je novo što neko reče moderno i nešto što je na zalasku. Amd je uvek imao prođu u tom nižem segmentu tako da verujem da će Llano biti naslednik, samo da se pojave X2 Semproni i Athloni, no videćemo
 
Zivo me zanima na koju foru bi taj divni Celeron 530 ispratio recimo jedan HD6850/HD5850?

Athlon II na 3,5GHz moze lagano da isprati te grafe. nesto ne verujem za ovog Celerona.

Ne, nije mi cudno sto je Celeron. Nisam neupucen i znam relativno sta pricam.

Glavu dajem da je Athon II jaci CPU nego ovaj.
 
Zivo me zanima na koju foru bi taj divni Celeron 530 ispratio recimo jedan HD6850/HD5850?

Athlon II na 3,5GHz moze lagano da isprati te grafe. nesto ne verujem za ovog Celerona.

Ne, nije mi cudno sto je Celeron. Nisam neupucen i znam relativno sta pricam.

Glavu dajem da je Athon II jaci CPU nego ovaj.

Pa video si kako se ponasa u igrama u onom testu - brzi je Celeron za preko 20%. I sta da overclockujes taj Athlon na 3,5, njegova pocetna frekvencija je 3, znaci i nije ti to neki oc, svakako ne dovoljan da dostigne ovog Celeronchica ;)

Dakle za 3800 din se dobijaju dva full Sendy jezgra na 2,4GHz i samo malo smanjenim L3 keshom (2MB umesto 3). Ko mi kaze da je to lose, nek mi nista ne govori :D
Slazem se, greóta je sto ovo ne moze da se klokuje jer ko zna na koliko bi mogao da ide. Ali onda bi stvarno bilo nerealno :)
 
Paradoksno mi je prosto.

I dalje ne verujem da je jaci od Athlon II. Mozda delujem kao zatucan, ali stvarno mi je skroz nelogicno.

Ako neko postane vlasnik ovo Celerona, rado cu se dogovoriti sa njim da odradimo uporedne testove. Ja imam Propus jezgro, sto je prakticno cetiri jezgra tog Athlona II x2.

Iskljucicu dva, ali cu ostaviti klok na 3,8GHz.

100% sam siguran da cu oduvati tu bednu Celerabu. :D

Btw, moze Athlon II 250 i na 3,8, lagano.

A sto se tice tog testa... Da li si 100% siguran da su testeri potpuno objektivni :p?
 
Zeleo bih da napomenem da RecklessLife ima TX2 koji uopste nije tako dobar hladnjak, a sa njime tera Athlon II X4 na 3.8GHz.
Da ima TX3 lagano bi bilo 4GHz(TX3 kosta samo 1500din).
 
Kakve veze imaju aftermarket kuleri u ovoj prici,osim sto dodaju cenu na athlon 2 koji je i ovako skuplji od tog celerona g530.
 
Paradoksno mi je prosto.

I dalje ne verujem da je jaci od Athlon II. Mozda delujem kao zatucan, ali stvarno mi je skroz nelogicno.

Ako neko postane vlasnik ovo Celerona, rado cu se dogovoriti sa njim da odradimo uporedne testove. Ja imam Propus jezgro, sto je prakticno cetiri jezgra tog Athlona II x2.

Iskljucicu dva, ali cu ostaviti klok na 3,8GHz.

100% sam siguran da cu oduvati tu bednu Celerabu. :D

Btw, moze Athlon II 250 i na 3,8, lagano.

A sto se tice tog testa... Da li si 100% siguran da su testeri potpuno objektivni :p?

Isto tako i ja nisam verovao kao i ti al krastavac stvarno je tako, brža je keleraba nema tu šta. Probao video i ostao bez teksta. Bolje čuvaj glavu inače ode na panj :d
 
Meni i dalje nije jasno sta je vama tu cudno.

Prosto razmisljanje: 2500K sa 4 jezgra dere Phenom X6 sa 6 jezgara, to je cinjenica. E sad, u slucaju ovog Celerona protiv Athlon-a imamo slucaj 2 na 2 jezgra, i plus uracunati smanjen klok Celerona. Jasno je da mora Celeron da odere sto se i vidi sa testova.
Overclock jeste prednost Athlon-a, ali kao sto neko rece, to je jos barem 2000din vise, i onda je razlika u ceni skoro duplo, 3800 naspram 6800.
 
Zeleo bih da napomenem da RecklessLife ima TX2 koji uopste nije tako dobar hladnjak, a sa njime tera Athlon II X4 na 3.8GHz.
Da ima TX3 lagano bi bilo 4GHz(TX3 kosta samo 1500din).

Meni TX2 odlicno 'ladi ovaj CPU na 1,47V. U Prime temperatura ne prelazi 55C u provetrenom kucistu. Ja smatram da je ovo skroz u redu.

Inace, radi stabilno on i na 4,0GHz sa 1,5v. :)
 
Meni i dalje nije jasno sta je vama tu cudno.

Prosto razmisljanje: 2500K sa 4 jezgra dere Phenom X6 sa 6 jezgara, to je cinjenica. E sad, u slucaju ovog Celerona protiv Athlon-a imamo slucaj 2 na 2 jezgra, i plus uracunati smanjen klok Celerona. Jasno je da mora Celeron da odere sto se i vidi sa testova.
Overclock jeste prednost Athlon-a, ali kao sto neko rece, to je jos barem 2000din vise, i onda je razlika u ceni skoro duplo, 3800 naspram 6800.

Preterujes, vec sam rekao da TX3 kosta 1500 dinara.
Jeste da je skuplje, ali je i barem za toliko bolje.
 
Svakako je bolji izbor Athlon II x2. Pa cak i sa box hladjenjem, moze da se OC oko 400-500MHz u zavisnosti od primerka.

Dalje, ja ja i dalje kazem! (Koja recenica!) :D

Hocu da vidim tog CELERNA kako radi bez gusenja sa 6850, na primer.
 
Znaci vi totalno ignorisete onaj test kao i svako racionalno razmisljanje.
 
Definitivno nijedan od ova dva mališana nemogu da se izbore sa 6850 pa makar i radio taj Athlon na ~3.8ghz, a Cely je def bolji procesor juče sam se igrao sa oba u firmi. Ono što me impresionira je temperatura malog Sendija, jako velika šteta što ne može gore, mislim da bi 4ghz onako ladno išao i to sa ultra jeftinim hladnjakom.
 
Znaci vi totalno ignorisete onaj test kao i svako racionalno razmisljanje.

Cekaj druze, da li ti nas zezas?

Na def je svakako bolji Celeron, ali sa TX3(u sustini TX2) ili bilo koji bolji hladnjak ga tera na 4GHz+ gde sigurno sije tog celerona.
 
Da, ali em sto je vec ovako solidno skuplji, em sto ga kuler dodatno poskupljuje.
Plus sto ne moze bas da se kaze da bi ga oc-ovani Athlon sio, jer na def. ga Celeron sije sasvim solidno. Mogao bi eventualno da izjednaci i da ga malo sustigne. Ali opet kazem , po koju cenu.
 
Poslednja izmena:
Da, 3 evra koja ces da doplatis za Athlon II X2 215 su stvarno dealbreaker.
 
I dodaj ~16-17e za TX3 i dolaziš otprilike do cene Pentiuma G850, sa kojim se onda vrši poređenje.;)
 
Nazad
Vrh Dno