Šta je novo?

Instalacije Hipernet usluga i prenos optike u Yettel

Nisu tu ni operateri previše krivi, očigledno je problem što na višim pozicijama nema nikoga sa bar 2 gr mozga, da propiše pravila i procedure u takvim slučajevima, te prosledi poslovnicama i zaposlenima u njima...
 
Yettel mi je ponudio super paket za internet i televiziju ali bih voleo da razjasnim par stvari jer njihov agent u radnji nije baš bio siguran oko detalja...
  1. Da li je uvek CG-NAT ili mogu da tražim javnu dinamičku IP adresu? (ne statičku) Za mene je natovanje deal-breaker i bilo bi mi žao, ali krastavac, radim od kuće, koristim gomilu SaaS sistema, administriram Microsoft 365 i Azure, imam remote konekcije preko TeamViewera, AnyDeska, Panda end-pointa, itd. Takođe upravo planiram kupovinu lokalnog NASa da mi bude media server.
  2. Da li dobijam admin pristup ruteru koji Yettel daje? Njihov agent mi je rekao da da, ali moram da potvrdim ovako?
  3. Da li mogu u potpunosti da zaobiđem Yettel ruter i koristim svoj - kupio bi ruter sa USBom i Cloud server podrškom pa da direktno na njega nakačim jedan HDD da mi bude cloud storage?
ps. U zgradi imam MTS optiku i komšijama radi perfektno, tako da ne sumnjam stabilnost protoka.
 
1. možeš da doplatiš za javnu
2. ne
3. ne
 
Može yettel ruter u bridge da prebace na zahtev.
 
Ovo za admin pristup ruteru mi se cini da nije bas tacno. Imam neki ZTE i imam admin pristup.
 
Pa daj podatke
 
yettel
yettel

Ja sam dobio to.
 
pa to nisu admin podaci, sa tim ne može ništa bitno da se radi
 
Pozdrav,
ja sam u sbb-u skoro 4 godine, u Požarevcu. Međutim malo me nerviraju ove visoke cene koje daju u odnosu na konkurenciju.
Ali ali ... Telekom Srbija je sprovela optičku infrastrukturu u mojoj zgradi ali SBB je i dalje ostao na bakru. Jedna stvar me brine je to što sam posmatrao izvođenje radova postavljanje optičke mreže na sam ulaz u zgradu. Optički kabal izlazi iz zemlje, posle je tu savijen i pod 90 stepeni ulazi u zid zgrade. Kabal je vrlo malo zaštićen sivim rebrastim crevom. Koliko će ta plastika da izdrži dok ne krene da se raspada... NJih je izgleda mrzelo da odrade malo štemovanja i da malo pod nekim uglom izbuše zid i da lepo sačuvaju kabal a ne da izlazi iz zemlje i da se ostavi skoro pa goli optički kabal. I sada ja ako bih uzeo yettel ili mts internet zbog boljih cena i pogodnosti, moraću za godinu dana da se mačujem sa njima kako im je loša infrastruktura na mojoj zgradi jer su ostavili gole kablove na ulaz u zgradu. Inače ovo je već mesecima, nikakav zaštitna spolja kutija nije ostavljena, makar da su nasuli i betona preko kabla da ostane zaštićen do kraja. A i drugo pitanje je da li su napravili neko oštećenje na istom tokom takve montaže.

Na žalost komšije su sve matore i pojma nemaju o informacionim tehnologijama, i nikad neće ni da primete packet loss, varijacije u signalu i slično da bi se njima verovalo...

Radove izvodila Team Energo kompanija.
 
Pustili u rad ili nisu?
I ovde je po ulicama i zgradama sve visilo na sve strane. Kod puštanja u rad su ukanalisali. Metalne kutije, kanalice, itd... Spolja i unutra.
U tom crevu bi trebalo da je optički sa zaštitom.
Meni kroz stan ide možda 0,5mm debeo providan kabl. To je u stvari bužir i unutra optičko vlakno. Takvi su kablovi.
Ako su pustili u rad, onda prijavi mts-u, nekoj inspekciji... Imaš valjda upravnika zgrade.
 
Pozdrav,
ja sam u sbb-u skoro 4 godine, u Požarevcu. Međutim malo me nerviraju ove visoke cene koje daju u odnosu na konkurenciju.
Ali ali ... Telekom Srbija je sprovela optičku infrastrukturu u mojoj zgradi ali SBB je i dalje ostao na bakru. Jedna stvar me brine je to što sam posmatrao izvođenje radova postavljanje optičke mreže na sam ulaz u zgradu. Optički kabal izlazi iz zemlje, posle je tu savijen i pod 90 stepeni ulazi u zid zgrade. Kabal je vrlo malo zaštićen sivim rebrastim crevom. Koliko će ta plastika da izdrži dok ne krene da se raspada... NJih je izgleda mrzelo da odrade malo štemovanja i da malo pod nekim uglom izbuše zid i da lepo sačuvaju kabal a ne da izlazi iz zemlje i da se ostavi skoro pa goli optički kabal. I sada ja ako bih uzeo yettel ili mts internet zbog boljih cena i pogodnosti, moraću za godinu dana da se mačujem sa njima kako im je loša infrastruktura na mojoj zgradi jer su ostavili gole kablove na ulaz u zgradu. Inače ovo je već mesecima, nikakav zaštitna spolja kutija nije ostavljena, makar da su nasuli i betona preko kabla da ostane zaštićen do kraja. A i drugo pitanje je da li su napravili neko oštećenje na istom tokom takve montaže.

Na žalost komšije su sve matore i pojma nemaju o informacionim tehnologijama, i nikad neće ni da primete packet loss, varijacije u signalu i slično da bi se njima verovalo...

Radove izvodila Team Energo kompanija.
Pa ogradi sam taj deo i naspi betona preko toga, ako vidis neke majstore da rade vidi koliko ti treba da to prekrijes pa zamoli da ti daju kantu betona i zavrsi posao. Samo rebrasti kabel nemoj direktno da zatrpass betonom nego ga prvo necim oblozi uzmi neke stare krpe i zicu pa obmotaj oko toga pa tek onda zali betonom.

Znam da to nije tvoja obaveza i da su to trebali oni bolje da odrade ali ovako ne brines da li ce doci do nekog ostecenja ili nece.
 
@pucko94
Sva infrastruktura mora proći proces sertifikacije i ukoliko nema propisane karakteristike, komisija Telekoma ne prihvata tu instalaciju i podizvođač mora da ustanovi gde je problem i da ga ispravi kako bi ispunio tehničku specifikaciju.
Da je optika zakrivljena pod višim uglom od onog koji je propisan za normalano funkcionisanja, došlo bi do proboja svetlosti van jezgra i time bi došlo ili do ozbiljnog slabljenja ili do potpunog prekida funkcionisanja optičkog linka.
Zato, ako ti ponuda nekog od provajdera koji uslugu nude preko MTS optike odgovara, uzimaj i ne sekiraj se toliko.
 
Danas su mi ponudili Yettel optiku 300/150 za 1999 din. jel to ok cena?
Mada kada sam pitao za cg nat ip adresa nisu znali da li je natovana ili ne?
Kakvo je stanje ko ima dinamičku ip kod Y. optike?
edit: sad vidim u postovima od gore da je iza cg nat a stat.ip im je oko 600din.
 
Natovan je moras da dokupis javnu staticku cini mi se 480 din mesecno da je.
 
Pozdrav, da li je normalo da se ceka na prikljucak evo skoro 2 nedjelje je proslo i nista? Bio sam vec jednom u poslovnici u NS i koliko sam shvatio nesto se ceka od MTS-a (sta god to znacilo)?
 
Za novi prikljucak na lokaciji ja nisam cekao. Ako vec imas mts prikljucak sa mts uslugom onda ne znam kako ide procedura.
 
Za novi prikljucak na lokaciji ja nisam cekao. Ako vec imas mts prikljucak sa mts uslugom onda ne znam kako ide procedura.
Nemam konkretno u svom stanu, ali je MTS optika razvucena svuda po zgradi. Plus vidim jedan Yettel wireless signal, sto znaci da vec ima korisnika.
 
Pozdrav, da li je normalo da se ceka na prikljucak evo skoro 2 nedjelje je proslo i nista? Bio sam vec jednom u poslovnici u NS i koliko sam shvatio nesto se ceka od MTS-a (sta god to znacilo)?
Čeka se IDP broj. Koriste njihovu infrastrukturu i da bi ti povezali uslugu moraju da imaju taj broj. MTS naravno odugovlači jer su *** 🙄
 
Yettel se kod mene u ulazu pojavio posle više od mesec dana, možda i dva meseca, nakon uvođenja optike.
Kod sestre ne mogu da nude usluge. Kod nje je optika skoro godinu dana ako ne i više.
Tako da nema tu nekog pravila, verovatno zavisi od toga šta MTS želi da im da u zakup.
 
Moram da pohvalim momke iz Yettela. Sredili su mi instalaciju za manje od sat vremena. Provukli optiku kroz postojecu telefonsku razvodnu kutiju bez busenja do prikljucka. Inace, u mojoj zgradi postoji paralelna opticka infrastruktura, od razvodnih kutija do stanova, koja je razvedena sa kanalicama i dosta stanova gde je buseno da bi se uveo net. Izgleda da neke mrzi to da rade ili ne znaju da moze.
 
Prelazak na Yettel Hipernet sa MTS box-a /istekao ugovor/
-IDP posle 2 dana
-8 dana od izdavanja IDP-a i dalje ništa
-Yettel: MTS pravi problem; MTS: "Mi smo dali IDP, nije do nas"
-za to vreme čekanja...MTS box po ceni x2 /svaka usluga pojedinačno po nekoj ludoj :unsure::whistle:ceni"

Yettle kaže /svaki dan/:"biće za dan, dva" & "vratite im opremu" :rolleyes: :cry::ROFLMAO::unsure:

Srbija
 
Prelazak na Yettel Hipernet sa MTS box-a /istekao ugovor/
-IDP posle 2 dana
-8 dana od izdavanja IDP-a i dalje ništa
-Yettel: MTS pravi problem; MTS: "Mi smo dali IDP, nije do nas"
-za to vreme čekanja...MTS box po ceni x2 /svaka usluga pojedinačno po nekoj ludoj :unsure::whistle:ceni"

Yettle kaže /svaki dan/:"biće za dan, dva" & "vratite im opremu" :rolleyes: :cry::ROFLMAO::unsure:

Srbija
3 dana kasnije:
mučna saga se nastavlja & dalje traje
yettel info: MTS navodno pravi problem i na zahteve odgovara da to /nije/ne postoji/$%&"#$/ broj stana 🤣🤔😕
U svakom slučaju MTS ekipa je pronašla idealan poslovni model.... Vi (Yettel) im ponudite bolju cenu i pošaljite ih kod nas za IDP, mi ćemo im dati IDP & krenuti da naplaćujemo postojeću uslugu duplo skuplje... i onda ćemo čekati da vidimo koliko para možemo zajedno da izvučemo🤣

definitivno je najbolja opcija da se prvo ode u YETTEL i kaže nemam ništa..... tel/net/tv... želim taj paket
kada i ako YETTEL&MTS završe i ugrade Vam šta ste hteli... stavite MTS-ov hardware u kesu, odnesete ga u prvu poslovnicu i raskinete ugovor
Ovo sa IDP-om je gubljenje vremena & novca
 
Imao si optiku u MTS-u?
Proveri kod njih na sajtu ako je skoro uvedena optika da li postoji za tvoju adresu. Nađi provera dostupnosti... Proveri i po adresi i po broju telefona...
Ako nema adresa ime... na sajtu, onda zovi MTS i zahtevaj da srede adresu kod njih u sistemu. Naravno odbij odlazak u poslovnicu i slično jer si korisnik i mogu to sami da srede.
Imao sam problem kada su uveli optiku u zgradi. Neko je zajebao unos u sistem i nije se videla optika. Možda si tu zaglavio. Yettel ne može ništa bez optike.
 
3 dana kasnije:
mučna saga se nastavlja & dalje traje
yettel info: MTS navodno pravi problem i na zahteve odgovara da to /nije/ne postoji/$%&"#$/ broj stana 🤣🤔😕
U svakom slučaju MTS ekipa je pronašla idealan poslovni model.... Vi (Yettel) im ponudite bolju cenu i pošaljite ih kod nas za IDP, mi ćemo im dati IDP & krenuti da naplaćujemo postojeću uslugu duplo skuplje... i onda ćemo čekati da vidimo koliko para možemo zajedno da izvučemo🤣

definitivno je najbolja opcija da se prvo ode u YETTEL i kaže nemam ništa..... tel/net/tv... želim taj paket
kada i ako YETTEL&MTS završe i ugrade Vam šta ste hteli... stavite MTS-ov hardware u kesu, odnesete ga u prvu poslovnicu i raskinete ugovor
Ovo sa IDP-om je gubljenje vremena & novca
Pošto sam sve skloniji da poverujem da zaista MTS&Yettel rade u dilu, pre nego što iznesem tešku optužbu imam jedno pitanje za vas...

Ima li neko ovde da je potpisao ugovor sa Yettelom između 1.-og i 10.-og u mesecu? Bilo ko?
 
Vrh Dno