Šta je novo?

Instalacija Windows XP-a na USB od 8GB

dooyo

Slavan
Učlanjen(a)
06.12.2008
Poruke
535
Poena
330
Probao sam da instaliram XP na USB flash drive od 8GB i u toku instalacije uredno vidi USB i instalacija prođe OK, ali to je sve, kada treba da podigne sistem izbaci neku grešku i neće pa neće...

Da li je uopšte moguće instalirati WinXP na USB?
 
Potraži po netu ima tutorijala koji to omogućavaju, ali mora da bude win SP1 i uz sve izmene ini fajlova to meni nije proradilo.

Tražio sam, ali sve što sam uspeo da nađem je tipa "install XP from USB", a meni treba "install XP to USB".

Znači nije moguće instalirati ga tek tako?
 
Hmm, ovo je jako zanimljiva ideja. Instalacija XP-a na USB od 8GB. Eto i ja se prikljucujem pitanju koje je "dooyo" postavio. Ja bih cak dodao, da li je moguce instalirati i stariji OS na USB, recimo Win 98? I da preduhitrim bilo koga ko bi me mozda pitao "sta ce ti 98-ca --> jednostavno trebalo bi mi za nesto, i nikakva podrska ni internet mi ne bi bili potrebni za 98-cu...
 
Hmm, ovo je jako zanimljiva ideja. Instalacija XP-a na USB od 8GB. Eto i ja se prikljucujem pitanju koje je "dooyo" postavio. Ja bih cak dodao, da li je moguce instalirati i stariji OS na USB, recimo Win 98? I da preduhitrim bilo koga ko bi me mozda pitao "sta ce ti 98-ca --> jednostavno trebalo bi mi za nesto, i nikakva podrska ni internet mi ne bi bili potrebni za 98-cu...

Evo npr. jedan razlog: Vrisnuo HDD na laptopu, nemam para za novi, a imam USB od 8GB. Pa dok se ne snađem...
 
Cak i da uspe ta instalacija na USB, znate da se usb slabo snalazi sa citanjem malih fajlova, a Windows direktorijum ih ima milion, tako da ne verujem da bi to bilo iole upotrebljivo
Mislim da je dovoljno da se digne Live USB sa stika i tako koristi, pogotovo sto pojedine verzije imaju podrsku, tj drajvere i za grafiku i LAN, i sve automstski to nameste
 
Poslednja izmena:
Evo npr. jedan razlog: Vrisnuo HDD na laptopu, nemam para za novi, a imam USB od 8GB. Pa dok se ne snađem...

Možda bi u navedenoj situaciji mogao da probaš neki Linux Live sistem, recimo Ubuntu?
Nema instalacije niti bilo kakvih peripetija, gurneš CD i uživaš.
Koliko sam primetio, bilo koji prosečan poznavalac rada na računaru može da se snađe bez većih problema a postoje sve ili skoro sve osnovne stvari.
USB bi mogao da posluži kao magacinski prostor da se ponešto sačuva.
 
Hmm, ovo je jako zanimljiva ideja. Instalacija XP-a na USB od 8GB. Eto i ja se prikljucujem pitanju koje je "dooyo" postavio. Ja bih cak dodao, da li je moguce instalirati i stariji OS na USB, recimo Win 98? I da preduhitrim bilo koga ko bi me mozda pitao "sta ce ti 98-ca --> jednostavno trebalo bi mi za nesto, i nikakva podrska ni internet mi ne bi bili potrebni za 98-cu...

Baš 98-ca?
Mora li to na USB?

Rekao bih da postoje neki stariji Live CD-ovi sa kojih je bilo moguće pokrenuti Win98.
 
Hirens BootCD
ima u sebi i live XP i live Linux i live 98 (98cu nisam probao kako radi, ova 2 rade bez greske)
 
@ D/ART
Mora 98-ca. A ne mora USB, moze i live CD, toga se nisam setio jer nisam mislio da moze. Imam recimo neki mali (200MB) tzv. SLAX Linux koji me je jednom spasio. Pokrece se sa USB-a itd... to je vec digresija. 98-ca mi treba iz nekih razloga, ali eto jos bolje je ako moze CD da se ne zezam sa USB-om.

@ Saka
jos je bolja ideja o tom "Hirens boot CD-u" koji ima 3 komponente. Jel to moze da se nadje negde na netu?

hvala obojici puno !!
 
hvala Mare, vec sam pronasao, odmah posto sam postavio prethodni post. Samo nisam eto hteo da smaram da sam pronasao :)

vala, bilo je mukotrpno jedno par minuta na njihovom zvanicnom sajtu- nisam mogao da nadjem klik za DL... bas su tajnoviti nesto :))
 
pitanje za "SAKU"

evo i ja sam upravo probao Hiren Boot CD i kao sto si ti rekao mini XP i Linux lepo rade. ALi problem je sto ja nikako ne vidim kako i gde da startujem mini 98-cu??
moze li pomoc?
hvala
 
ja koristim 10.6 verziju i ima 98cu ponudjenu u opcijama gde biras i xp
vidim da i u trenutnoj verziji postoji 98
Mini Windows 98
Can run from Ram Drive, with ntfs support, 7-Zip, Disk Defragmenter, Notepad / RichText Editor, Image Viewer, .avi .mpg .divx .xvid Movie Player, etc...
Mini Windows Xp
Portable Windows Xp that runs from CD/USB/Ram Drive, with Network and SATA support.
 
@ Saka,
znam ja to, video sam i da verzija 11 koju imam, kao podrzava win 98, ali kad butujem CD ne vidim je u opcijama. Mozda da probam tu 10.6, ne znam??
 
Vrh Dno