Šta je novo?

Instalacija SSD-a

RST drajver je vezan za SATA kontroler koji se nalazi u Intelovom chipsetu te je stoga samo za Intel.
 
Cek cek, nismo se razumeli.... Da li je RST drajver vezan za procesor kao komponentu na maticnoj ploci ili je vezan za procesor unutar ssd diska ? :) mozda sam lupio ali stvarno ne znam iz chega je sastavljen ssd disk tj da li uopste ima procesor tj chip... Ja imam Intel Quad Core procesor u kutjishtu a pazario sam neki SSD disk eXceleram Mangusta 60GB Sandforce SSD...
 
Nije vezan za procesor nego za chip na maticnoj ploci :)
 
Porucih jedan ssd kingston iz serije Now V+100 od 64GB za os da vidim kako sta pa ako bog da na leto uzmem neki veci za sve :)
Nego da instaliram svez OS 7 ili kloniram?
 
Porucih jedan ssd kingston iz serije Now V+100 od 64GB za os da vidim kako sta pa ako bog da na leto uzmem neki veci za sve :)
Nego da instaliram svez OS 7 ili kloniram?

U sustini nema problema, moze clone, bitno je samo da pazis na alignment particije, jer to bas dosta utice na performanse. Acronis True Image Home 2011 vodi racuna o tome (automatski ce uraditi align na SSD-u), ne znam kako je sa ostalim programima te namene...
 
Jel moze za RAMDisk da se fiksira slovna oznaka (drive letter), ja promenim na R: medjutim posle restarta Windowsa se vrati na F: :crash:
 
ovaj dataram je sr*nje zivo. probao sam razne pa i njega. jedini on nema da mu podesis slovce, tj ima ali ako snimas image na shutdown, a image snima najglupavije moguce - full size. dalje, se bezrazlozno buni kada win temp usmerim na ramdisk!? interfejs mu je takodje u nekom vizuelno/logickom haosu. dzabe jeste ali neka hvala.

najjace opcije ima vsuite - ima dynamic ram foru, cudi me da nemaju svi, uzima od rama samo koliko treba! takodje u vsuite imam bolje rezultate benchmarka od svih koje sam probao :) na ovoj slici gde je tebi 300 i nesto stoji mi 800 i nesto.

ima jos nekih neki su dzabe, neki poludzabe ...

browseri polete kad su na ramdisku. ja mislio spor mi internet, ono me ssd usporava :)
 
Poslednja izmena:
U sustini nema problema, moze clone, bitno je samo da pazis na alignment particije, jer to bas dosta utice na performanse. Acronis True Image Home 2011 vodi racuna o tome (automatski ce uraditi align na SSD-u), ne znam kako je sa ostalim programima te namene...

super na disku vec ima acronis,inace ovo mi je stiglo
SVP100S2B_64GR.jpg
 
ovaj dataram je sr*nje zivo. probao sam razne pa i njega. jedini on nema da mu podesis slovce, tj ima ali ako snimas image na shutdown, a image snima najglupavije moguce - full size. dalje, se bezrazlozno buni kada win temp usmerim na ramdisk!? interfejs mu je takodje u nekom vizuelno/logickom haosu. dzabe jeste ali neka hvala.

najjace opcije ima vsuite - ima dynamic ram foru, cudi me da nemaju svi, uzima od rama samo koliko treba! takodje u vsuite imam bolje rezultate benchmarka od svih koje sam probao :) na ovoj slici gde je tebi 300 i nesto stoji mi 800 i nesto.

ima jos nekih neki su dzabe, neki poludzabe ...

browseri polete kad su na ramdisku. ja mislio spor mi internet, ono me ssd usporava :)

12-ram-disk-software-benchmarked-for-fastest-read-and-write-speed

Performanse su dobre, ne mozes porediti svoj i moj rezultat, nije isti ram, pogledaj ovaj test iznad. Ovo oko slova ne kontam, koji vam je djavo to bitno, ali ajde... Kod mene svi temp folderi prebaceni na ram disk, nikakvih problema nema. Nisam probao kako radi image... Probacu vsuite kad vec hvalis :)

@tomasbg - eto, mislili su ljudi na to...
 
Slovo mi je bitno da bude uvek isto, kako drugacije da podesim programe da koriste taj disk ako mi se slovo menja u zavisnosti sta sam prikljucio od uredjaja na startu windowsa.
 
Slovo mi je bitno da bude uvek isto, kako drugacije da podesim programe da koriste taj disk ako mi se slovo menja u zavisnosti sta sam prikljucio od uredjaja na startu windowsa.

Aha, jasno, nisam iskusio, pa sam kontao da postoji neki prioritet, tipa da ce ici posle hardova i dvd-a, a pre ovih dinamickih tipa flash-a i sl.
 
Ljudi, vec sat vremena listam i trazim po forumu, ali besuspjesno:
Gdje moze da se uzme ona adapter za SSD-ove sto obezbjedjuje da se 2.5 inch-ni disk montira u 3.5 inch-ni kavez?
Mozda pitanju nije pravo mjesto ovdje, vec u dijelu "Gdje kupiti...?", medjutim, znam da se nekad ranije kroz bar dvije teme u ovoj sekciji foruma provlacilo isto pitanje, ljudi odgovorili, ali sad ne mogu da nadjem... Inace, treba mi za drugara!

I kako se uopste zove ovo parce metala: adapter 2.5 na 3.5 inch-a, bracket...? Ne znam pod kojim nazivom da trazim na sajtovima prodavnica!?

Hvala unaprijed!

EDIT: Nadjoh temu u iznad pomenutoj sekciji foruma: http://forum.benchmark.rs/showthread.php?250099-SSD-apdapter-2.5-quot-gt-3.5-quot
Ali nema konkretnog odgovora! :( Ako ko ima svjezije informacije, zamolio bih da napise.
Pozz
 
Poslednja izmena:
Hvala za info! ;)
Da, i nama je pao na pamet eBay, ali takodje smo skontali da nije bas jeftino... Mozda bolje da se snadje i nabudzi na neki drugi nacin SSD u kuciste, sto vidim da vecina ljudi i savjetuje ovdje na forumu! :D
 
Ma nabudji koda je bitno kako stoji nije ko HDD moze i da visi nista mu nesmeta:D
 
Ja cak ni ne koristim taj bracket vec bez njega mi stoji SSD u kucistu :p
 
^Takodjer :)
A nije da nisam hteo da stavim bracket ali se ne poklapaju rupe sa ovim kucistem.
 
Ista situacija je i kod mene :d
 
Koristim bracket i bas je cucnuo u moje kuciste.
 
Meni naprasno vise neradi Intel SSD Toolbox. Javlja da ima neki problem sa C:/Windows/System32/ntdll.dll ?
Reinstalacija nije pomogla.
Windows nije pronasao nikakve sistemske greske.

Ni Corel mi nije radio i prijavljivao je istu gresku.

Resenje problema je u uninstall Avasta free.
Nakon deiunstalacije sve je proradilo.

Trenutno , kao zamenu koristim Microsoft essential av resenje.
 
Meni je pre dva dana prijavio isti problem pa sam ga deinstalirao. Danas sam ponovo instalirao i sve radi najnormalnije.
Da napomenem da koristim Avast free i dalje.
 
12-ram-disk-software-benchmarked-for-fastest-read-and-write-speed

Performanse su dobre, ne mozes porediti svoj i moj rezultat, nije isti ram, pogledaj ovaj test iznad. Ovo oko slova ne kontam, koji vam je djavo to bitno, ali ajde... Kod mene svi temp folderi prebaceni na ram disk, nikakvih problema nema. Nisam probao kako radi image... Probacu vsuite kad vec hvalis :)

@tomasbg - eto, mislili su ljudi na to...

da! taj test sam i ja gledao, on mi je i dao ideje koje softvere da probam. pa sam probao nekoliko komada i uporedio sam rezultate. medjutim dosta softvera je uznapredovalo u odnosu na test. tako da redosled u testu i u stvarnosti nema bas puno slicnosti.

bracket moze da vam napravi svaki limar onaj sto pravi chunkove/sulundare. za to lim ustvari sluzi, al ko bas voli nek stavi na ssd :)
 
Kao i kod vecine vas, i moj SSD "visi" na dva srafa sa fabrickim Patriot bracket-om ciji je raspored rupa... nedaj Boze nikom! :D Ali na kraju sam ga nekako uvezao u one Chieftec-ove sine. Toplo cu preporuciti to isto i drugaru, da se ne zamara vise sa trazenjem ove, na kraju, besmislene limarije. :D
Hvala svima na savjetima! ;)
 
Hvala za info! ;)
Da, i nama je pao na pamet eBay, ali takodje smo skontali da nije bas jeftino... Mozda bolje da se snadje i nabudzi na neki drugi nacin SSD u kuciste, sto vidim da vecina ljudi i savjetuje ovdje na forumu! :D

Ma koji crni e-bay i budženje :) ja pre par dana kupio u Gigatronu baš to što ti treba (2.5" to 3.5" hdd bracket), plaćen celih 750 dinara. Ali naravno ako ti se ne daju pare uvek je tu "žica" tehnologija :)
 
Znaci u Gigatronu ima... Gledao sam na sajtu, ali nisu imali. Zvacemo pa provjeriti (ako se u medjuvremenu ne odluci na znatno ekonomicniju "zica" tehnologiju :D )... Zahvaljujem!
 
Evo ga:

Silverstone SST-SDP08 Bay Converter 3,5 to 2x 2,5 Zoll
Model: SST-SDP08
Namena: KONVERTER ZA HARD DISKOVE SA 3.5"" NA 2 X 2.5""
Kapacitet: 2 x 2.5"" hard diskovi
Dimenzije: 101.6 x 25.4 x 146 mm
Težina: 160 g" 12
Cena: 890.00 din

Ovo je možda čak i neki napredniji od onog koji sam ja kupio tj može 2 komada da se smesti u njega :) ali to je to u principu! pozdrav!
 
Nazad
Vrh Dno