Šta je novo?

Instalacija SSD-a

Tako nesto sam i mislio al reko da proverim. Hvala jos jednom :)
 
Kod ssd je sto vise zapisujes i brises tako vise umire, zato je hdd neprikosnoven i poduze traje
 
Glupo je imati SSD i koristiti samo za OS.
A rok trajanja ne treba da je problem i nadživeće i neke hardove.
 
pozdrav ljudi!
nabavio i ja sebi prvi ssd :D samsung evo 840 250gb, stavio ga u komp instaliravo win 7 i sve sljaka kao podmazano. ali nesto mi zapalo za oko...kad sam formatirao ssd pri instalaciji win-a posto nije bila otkljucana particija napravio mi je win particiju od 100mb kao sto pravi i za klasican hdd ali ja nju vidim u winu kao D particiju...da li sam uradio nesto pogresno pri instalaciji?
 
Nisi trebao nista da formatiras ako je ssd nov ... Ako si vec formatirao trebao si to da uradis preko parted magic koji se nabaci na usb fleshku ;)
 
pa morao sam nesto da uradi posto je ssd bio zakljucan tj nisam imao free space tek kad sam ga formatirao dobio sam particiju da mogu da instaliram win..kako god sta je sad resenje? ponovo instalacija?
 
Možeš iz Disk Managementa da mu obrišeš D slovo.
 
Skineš slovo u disk management-u i kraj...
Inače samo instalaciji pokažeš ne particionisan - ne formatiran disk (ili obrišeš sve particije ako ih ima) i ona će sve najbolje odraditi (naročito za UEFI instalaciju).
 
I koji zaključak izvući, uključiti defragmentaciju jednom mesečno?
 
Evo vise od 4,5g ne defragmentisem ssd-ove, prenosim sistem s jednog na drugi ssd i nista sistemu ne fali...
Sta zakljucuujete?
 
Evo vise od 4,5g ne defragmentisem ssd-ove, prenosim sistem s jednog na drugi ssd i nista sistemu ne fali...
Sta zakljucuujete?
Jasan zaključak, Win7 SP1 pa nadalje, ostaviti windowsima i SSD ovima da rade kako su napravljeni, sasvim je dovoljno. Ni HDDe nisam defragmentisao više godina i nisu gori od jedno 1-3% i to sa isključenom automatskom defragmentacijom.
Skidao system, instalirao novi, vraćao Macrium Reflect image sve zajedno desetak puta na isti ovaj bedni V300 bez secure erase a kamoli defrag i evo ga sada čak malkice brži nego na početku. AHCI > Trim> GC radi posao bez problema. Zanimljivo je koliko se još vuku preporuke za SSD od pre nekoliko godina.
 
Uzeh ssd Sandisk pre nekih 10 ak dana , kada sam tada izvrteo test sve je bilo kako treba seq read oko 520 write 250 / 90 . Medjutim juce uradim opet write je ostao ali read je tipa 350 u drugom programu pokazuje 400 ... nije mi jasno odakle promena , zauzece oko 50 %
 
Uzeh ssd Sandisk pre nekih 10 ak dana , kada sam tada izvrteo test sve je bilo kako treba seq read oko 520 write 250 / 90 . Medjutim juce uradim opet write je ostao ali read je tipa 350 u drugom programu pokazuje 400 ... nije mi jasno odakle promena , zauzece oko 50 %
Zvuči kao da AHCI i trim nisu namešteni.
 
Dodao bih sledece , kada mi je stigao ssd ja sam uz pomoc programa jednog prebacio sistem sa HDD na SSD , bacao je deklarisane brzine . Posle par dana sam odradio novi sistem , i sada gore napisano osetno nize ... Sve sam probao i sve je kako treba , cini mi se da je nesto sistemski . Koliko me secanje sluzi jedina razlika izmedju proslog setupa i sada su :

Novi sistem
2 hdd zakacena prvo je bio jedan
prvi sistem koji je prekopiran je imao sve ubdejtove

Da napomenuo bih da je SSD na sata 1 AHCI ukljucen Defragment ugasen
 
Dodao bih sledece , kada mi je stigao ssd ja sam uz pomoc programa jednog prebacio sistem sa HDD na SSD , bacao je deklarisane brzine . Posle par dana sam odradio novi sistem , i sada gore napisano osetno nize ... Sve sam probao i sve je kako treba , cini mi se da je nesto sistemski . Koliko me secanje sluzi jedina razlika izmedju proslog setupa i sada su :

Novi sistem
2 hdd zakacena prvo je bio jedan
prvi sistem koji je prekopiran je imao sve ubdejtove

Da napomenuo bih da je SSD na sata 1 AHCI ukljucen Defragment ugasen
Drajveri za MB ? 14.12 Omega, možeš i samo za SATA da staviš.
 
Koliko vidim meni su instalirani 14.4 i malopre sam ih instalirao (ostala mi je instalacija) bas ne znam sta bi moglo da bude , precesljao sam net i probao sve zivo . Nemam sta da repliciram jer nisam nista cackao , ove drajvere nisam ni instalirao na predhodnoj instalaciji windowsa .
 
Koji je to tacno ssd, puno ime, slovo, broj...?
Koji je kontroler na tom ssd?
SF ili neki drugi?
Ako je SF onda je "normalno" da nesto opadnu brzine...
 
http://www.storagereview.com/sandisk_ultra_plus_ssd_review koliko sam citao Marvell 9175

jedan google search i naletim na ovo

"In order to test the sequentional performance of the SanDisk Ultra Plus SSD, we ran IOMeter as the benchmark. The SanDisk Ultra Plus SSD measured 485MB/s read and 420MB/s write speeds. When we switched over to a random 2MB transfer test, the speeds dropped a bit, measuring in at 340MB/s for read and 275MB/s for write." sto je bio neki slucaj kod mene samo sto ne znam sad radio sam obican test sa CDM ....
 
Poslednja izmena:
Već sam pisao, ali ajmo opet.
CDM i antivirus NE idu zajedno, ugasi realtime zaštitu i videćeš... ;)

I probaj ASSSD imaće normala rez i sa antivirusom.
 
Ugasi realtime i on je ima, pa probaj.
 
Procitao sam poslednjih 15ak strana, al ne nadjoh ono sto me zanima. Kupio sam pre 2 dana, samsung evo 850 - 250GB. Neki su mi rekli da treba da ostavim 20%, a neki da je dovoljno i 15% prostora kao unallocated space, tj da ni ne pravim particiju od tog prostora. Interesuje me sta vi kazete? I ako moze pomoc, da mi potvrdite da li je ovo ok postupak: pokrenem instalicaiju npr win 8.1, napravim jednu particiju od 209gb, ostalo ostavim (ako je tacno ono gore), i kad posle instaliram samsung magician i tamo nesto kliknem (jos ne znam sta :) )
Hvala
 
Nazad
Vrh Dno