Šta je novo?

Industrija igara

Zašto moram jovo na novo pisat mail i pasvord u EA lounčer?

Čekirano mi je da ostanem logiran
 
Zato što je smeće, kao i Blizzard launcher (Battle.net). Ako imaš Xbox account (Gamepass) možeš se preko njega logovati.
 
Pa da, ali ukoliko si ulogovan na Xbox nalog možeš se na klik logovati u EA Launcher preko Xbox nalog bez potrebe da kucaš username i šifru.
 
Prc Milojka,idem na klik preko Steam,al moraš u email copy paste broj,ovije launčeri su mi ko japanski rpgovi za ps1

iljadu stvari kliknut da bi dobio jenu stvar
 
Moraš za Steam jer ti je uključen Steam Guard, naravno nemoj gasiti Steam Guard (2FA), bez toga ti lako mogu ukrasti nalog.
 
The Game Awards 2023
  • Game of the Year: Baldur’s Gate 3
  • Best Game Direction: Alan Wake 2
  • Best Narrative: Alan Wake 2
  • Best Art Direction: Alan Wake 2
  • Best Score/Music: Final Fantasy 16
  • Best Audio Design: Hi-Fi Rush
  • Best Performance: Neil Newbon – Baldur’s Gate 3
  • Games for Impact: Tchia
  • Best Ongoing Game: Cyberpunk 2077
  • Best Indie Game: Sea of Stars
  • Best Debut Indie Game: Cocoon
  • Best Mobile Game: Honkai: Star Rail
  • Best Community Support: Baldur’s Gate 3
  • Best VR/AR Game: Resident Evil Village
  • Innovation in Accessibility: Forza Motorsport
  • Best Action Game: Armored Core 6: Fires of Rubicon
  • Best Action/Adventure Game: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
  • Best RPG: Baldur’s Gate 3
  • Best Fighting Game: Street Fighter 6
  • Best Family Game: Super Mario Bros. Wonder
  • Best Sports/Racing Game: Forza Motorsport
  • Best SIM/Strategy Game: Pikmin 4
  • Best Multiplayer Game: Baldur’s Gate 3

BG3 izdominirao sa nagradama u pet kategorija od kojih i najvažnija za igru godine, a AW2 sledi sa tri.

Za mene iznanađenje Armored Core 6: Fires of Rubicon koji je uzeo nagradu za najbolju akcionu igru, a obzirom da igru nisam igrao oslonio sam se na utisak da je forumski konsenzus da je igra razočarenje, pa otud iznanađenje.
 
Poslednja izmena:
Ja sam za AC6 video pozitivna mišljenja, a od akcije ove godine nisam primetio da je bila neka jaka konkurencija. CoD konačno dobio zasluženu ocenu kod kritičara, sa 15 godina zakašnjenja.
 
Ja sam za AC6 video pozitivna mišljenja, a od akcije ove godine nisam primetio da je bila neka jaka konkurencija. CoD konačno dobio zasluženu ocenu kod kritičara, sa 15 godina zakašnjenja.
Nisam ispratio, novi CoD je loš?
Za AC6 ne znam, šta sam pitao na forumu rekoše da je meh...
 
Tako je od MWII,al niko neće da me sluša
 
Meni je WW2 bio poslednji dobar COD.
Govorim za kampanju, pošto COD MP ne igram.
 
Ja kažem da je poslednji dobar CoD bio MW2 originalni. Poneki može da prođe posle. A WW2 je bio tolika sapunica meni, da nisam ni završio kampanju. Imam lepe uspomene na CoD i CoD 2, a ovo nije bilo ni blizu.
 
Sto se tice single player kampanja kod CoD-ova...
Novi MW1 i MW2 imaju odlicne kampanje po meni, obrnuo sam ih u prolece/leto i bas su me prijatno iznenadile.
Cak i CoD BO: Cold War ima odlicnu kampanju, mozda i najbolju od novijih CoD-ova (posebno lezi taj smek i period u kome se odvija) ali je velika steta sto je bas kratka.
Doduse ima replay value zbog dizajna misija.

CoD WWII, sta znam, rekao bih "not great, not terrible". Svakako nedostaje vise novijih WWII CoD kampanja.
Doduse ja sam jedan od onih kome se svideo i onaj ultra-futuristicki CoD sa junisom iz GoT-a.
Mislim da je to vrlo podcenjena kampanja, sigurno bolja od WWII

+edit
Svakako og CoD MW1&2 i Black Ops 1-2 su verovatno najbolje u fransizi.
Ni World at War nije uopste los.
 
Poslednja izmena:
Cek, cek, CoD BO3 ima single player kampanju? (ako ima ja je ladno nisam odigrao)
Koliko se secam izbacili su samo MP komponentu i da je zbog igra bila bas napljuvana?
Time su i krenuli sa negativnim trendom u industriji gde su jedan period i drugi krenuli da stancuju samo online mp mod.
 
Cek, cek, CoD BO3 ima single player kampanju? (ako ima ja je ladno nisam odigrao)
Koliko se secam izbacili su samo MP komponentu i da je zbog igra bila bas napljuvana?
Time su i krenuli sa negativnim trendom u industriji gde su jedan period i drugi krenuli da stancuju samo online mp mod.
 
Уместо да су избацили нови део или бар епизоду 3,слепци раде римејк(цеде као по обичају суву дреновину).
 
Ok i ja jedva cekam da pljunem po Valve-u, ali ovo ne radi Valve vec je community mod.
 
Buducnost automatizacije svega i svacega. Lepo rece onaj iz Nvidie, buducnost je da vec sa recimo DLSS10 dobijamo AI generated grafiku, RT/PT a pogotovo raster oslanjanje bude minimalno ako ne i zanemareno.
 
Niko ne igra HL serijal zbog grafike....
 
Ne znam koliko vas je upoznato sa novom aferom oko Capcoma i Enigma DRM-a koji su ovih dana ubacili u hrpicu igara na Steamu...
Nešto se šuška da je i Dragon's Dogma jedna od tih igara a pošto se nalazi i na GOG-u i to je verzija bez DRM-a, postoji mogućnost da se majmuni zainate i povuku je (kao i druge igre) sa GOG-a da ljudi ne bi imali pristup non-DRM verzijama. Igra je ionako na popustu za 4 i kusur evra pa ne bi bilo loše uzeti je i skinuti installer za slučaj da je Capcom povuče odande.
 
Pratim ja sta se desava; bas kad sam se zapitao da li postoji ijedan izdavac koji nije potpuni sljam, dodje Capcom da me podseti da ne postoji.
Najbolje je sto ovo dolazi nakon niza dobrih dizajniranih i prodavanih igara, zbog cega se Capcom poceo svrstavati u "good guys" izdavace, nesto poput CDPRa pre C2077. I eto fanovima hvala u vidu jedne lepe samarcine. Zato sve vise igara kupujem 2-3 godine nakon izlaska za par dolara - kad se na neki nacin pokazu kao potpuna g**na, barem im nisam dao velike pare.
A navodno je jedan od razloga za ovo neki turnir Street Fightera gde je neko igrao sa nude skinom. Odlican razlog da se zabrani modovanje, to Crapcome!
Najsmesnije je to sto su sada valjda povukli update sa nekih igara, sa obecanjem da ce ga vratiti kad ga malo izmene. Drugim recima, kad backlash popusti i igraci budu spremniji da zaborave na ovo jer eto novog trejlera za Resident Evil.
Pih...
 
Vise puta sam video hvalospeve za DD i kako je "igra imala nesrecu da izadje isto kada i Skyrim i ostala u njenoj senci" ali iskreno kada god bih pogledao neki malo duzi gameplay iste nikad nisam skapirao zbog cega se dize toliko hipi oko iste....
Podseca na neki miks MMO i JRPG-a pomesan umotan u zapadnjacki RPG svet ili bolje reci "japanska vizija zapadnjackog RPG-a"...

DD2 deluje interesantnije, odnosno unapredjenija verzija pa joj mozda pruzim sansu.
 
Poslednja izmena:
A inače remaster neke igre ima dušu?
Mislim ne pričamo o rimejku nego provlačenju postojećih tekstura kroz Photoshop uz kalemljenje nekog šejder efekta koji nije bio u originalnoj igri i koji podiže zahtevnost iste 500% jer taj remaster radi grupa Indijaca sa Fivera...

AI će to svakako bolje da odradi :)
 
To sa dusom je samo sala na RE4 rimejk Crowbcat video koja se rasirila a misli se na remaster/rimejk koji izgubi originalnu atmosferu.

Sto se tice ove AI automatizacije remastera, vise sam mislio da sa ovim uz malo truda svako moze da nakalemi efekte i zameni teksture/objekte sta mu AI ponudi i za vrlo kratko vreme eto izdanja spremnog za prodaju. Da, AI moze poprilicno da unapredi dosta toga ali treba to neko da rezira kako treba da ne bi ili bar minimalno odstupalo od originale zamisli/atmosfere.

Remaster bi generalno trebalo da sadrzi originalnu atmosferu uz visu rezoluciju efekata igre i fixeve da to radi na modernom hardveru, kao onaj nekadasnji moto the way it was meant to be played. Najbolji primer toga je recimo Silent Hill 2 Enhanced edition gde su moderi popravili i poboljsali gomilu stvari uz maksimalno ocuvanje atmosfere igre. Naravno sa druge strane imamo i cackanje stvari koje menjaju mehaniku kao Nightdive za Q2 remastere gde se menja/smanjuje railgun damage i ubacuje stroggove koji skacu i lete po mapi jer je iz ko zna kog razloga to nekome palo na pamet i ispadne nebalansirano pa posle popravljaju patchevima.

Ne sporim da dosta toga uz AI moze da bude jako slicno originalnom delu ali ovo je sve poprilicno kompleksna prica koja ce tek u nadolazecim godinama da pokaze koliko ce sve to biti prihvaceno kao norma ili delovati jeftino kao sto vec recimo mnogi AI art sadrzaj vec sada pocinje da se smatra jeftinom robom.
 
Nazad
Vrh Dno