Šta je novo?

Indukcione ploče za kuvanje

Obrati pažnju da ćeš prelaskom na indukciju, možda, biti prinuđen da promeniš deo posuđa, jer ne može da se koristi na indukciji.
Svako jutro doručak spremam u jednoj od dve, na oko vrlo slične šerpice, za istu količinu, iste namirnice, Lidl šerpica traži nekoliko podeoka veću snagu od Metalac šerpice. Nije bitan brend, već samo kao referenca da postoji razlika.
 
Samo da posude nemaju aluminijumsko dno, sve ostalo radi na indukciji.Neko Lidlovo posude ima deblje dno pa mu treba više vremena i snage da krene da greje, dok Metalac ima tanko dno posude s'tim se i brže zagreva ali i brže hladi hrana.
 
Ja imam problem sto ljudima koji koriste moju ringlu sve izgori na tiganju.

Kao da je moj gorenje indukcioni reso nekako prejak, a i oni ga verovatno odmah puste na najjace...
vec su mi sjebali nekoliko tiganja, bukvalno izgori i moze u kantu.
 
Samo da posude nemaju aluminijumsko dno, sve ostalo radi na indukciji.Neko Lidlovo posude ima deblje dno pa mu treba više vremena i snage da krene da greje, dok Metalac ima tanko dno posude s'tim se i brže zagreva ali i brže hladi hrana.

Moja ploča ima neki test, gde izbaci
0 - nije detektovao posudu
1 - može
2 - posuda za efikasno spremanje

Nisam probao za ove šerpe, ali siguran sam da je jedna 1, a druga 2 na testu.
 
Ja sam kupio u Lidlu neke šerpe koje imaju 6mm dno i njima je potrebno malo više vremena da krenu da kuvaju dok obične šerpe sa tanjim dnom kuvaju dosta brže. Tiganji iz Lidla takođe neki imaju deblje dno ali su veoma efikasni u čuvanju toplote.
 
Čistite redovne vaše ploče.
Meni se prvo pojavile fleke na sredini ,mislio sam ništa strašno ,malo jače krpom skinuće se vremenom
Ali ne fleke krenule da se šire,mislim da se i ploča oštetila .Pošto na par mesta ne mogu da procenim
da li se ogulio onaj prvi sloj ploče ili je zapekla prljavština
Nisam primetio da je za sada oslabela ,radi normalno
To je Xiomi okrugli rešo
 
Jesi imao priliku da koristiš drugi rešo osim tog xiaomia? Interesuje me, tj videla sam da taj xiaomi ima podešavanje temperatura od 0 do 100. Znači baš fino podešavanje jačine dok ovi obični imaju 600,800,1000, 1200,1600 npr kod mene. A meni fali nekad nešto između.
 
Čistite redovne vaše ploče.
Meni se prvo pojavile fleke na sredini ,mislio sam ništa strašno ,malo jače krpom skinuće se vremenom
Ali ne fleke krenule da se šire,mislim da se i ploča oštetila .Pošto na par mesta ne mogu da procenim
da li se ogulio onaj prvi sloj ploče ili je zapekla prljavština
Nisam primetio da je za sada oslabela ,radi normalno
To je Xiomi okrugli rešo
Žuti Axel da pokupi masnoću/prljavštinu, a plavi Clin za sjaj ploče.
Koliko sati radi, naša ploča je jedan od većih potrošača struje u kući, posle 3 godine izgleda kao nova, osim kada znaš gde da se zagledaš, pa vidiš pukotinu dugačku 38cm o kojoj sam već pisao u ovoj temi (pojavila se nakon prve upotrebe - bio Bosch serviser, rasklopio ploču odbijena garancija).
 
Jesi imao priliku da koristiš drugi rešo osim tog xiaomia? Interesuje me, tj videla sam da taj xiaomi ima podešavanje temperatura od 0 do 100. Znači baš fino podešavanje jačine dok ovi obični imaju 600,800,1000, 1200,1600 npr kod mene. A meni fali nekad nešto između.
Kupio kod rusa za 2500 dinara reso i ima 7 programa na nekima se podesava snaga a na nekima temperatura a na nekim kao za mleko je podesavanje betonirano. Super zadovoljan
 
Da li bi neko odvojio par minuta da proveri koliko vremena treba ploči da zagreje 2dl do ključanja u emajliranoj posudi prečnika dna ≈14cm pri snazi 2000?
Visoko zahvaljujem.
 
Da li bi neko odvojio par minuta da proveri koliko vremena treba ploči da zagreje 2dl do ključanja u emajliranoj posudi prečnika dna ≈14cm pri snazi 2000?
Visoko zahvaljujem.
Ja imam stariji Siemens kombinovani sporet 2 ringle indukcija i 2 ringle keramicki grejac.
Moj je sporet reko bi sporiji od noviji indukcija, ali vrlo retka kombinacija.
To sto si trazio na najacem stepenu broj 9 u Coca Cola serpi 2dl pocne da vri sa 50s, prokljuca za 90s.
 
Ja imam stariji Siemens kombinovani sporet 2 ringle indukcija i 2 ringle keramicki grejac.
Moj je sporet reko bi sporiji od noviji indukcija, ali vrlo retka kombinacija.
To sto si trazio na najacem stepenu broj 9 u Coca Cola serpi 2dl pocne da vri sa 50s, prokljuca za 90s.
Kod mene na nekoj kineskoj Hyndai jeftinoći novije proizvodnje proključa(provri) za 50s na max podešavanju.
 
Potreban mi je prenosni idukcijski reso sa dve ringle. Da li neko ima iskustva sa Ovim iz G i sa ovim iz ikee?

Ukoliko imate treci predlog slobodno iznesite.
 
Možda ima neki hladnjak na elektronici?
15124362a9d3f51d1b45-induction-cooker-parts.jpg
Ili se misli na termalno obrađenu pastu tipa (o)Barilla :)
 
Moja je nesto malo oslabila,moracu da je rasturim da vidim sta se desava unutra. :D
 
Potreban mi je prenosni idukcijski reso sa dve ringle. Da li neko ima iskustva sa Ovim iz G i sa ovim iz ikee?

Ukoliko imate treci predlog slobodno iznesite.
Nemam konkretnog iskustva, ali kapiram da s Ikeom ne možeš da pogrešiš u pogledu garancije i ev. reklamacija, a i solidan nivo kvaliteta, a što se ovog Bauera tiče, def. bolji izbor ako želiš da uštediš.
 
Nije mi toliko do ustede koliko mi je do toga da je ok kvalitet. Imam neki bauer fen za kosu koji se retko koristi, nije to bas neka marka. Kontam i ja da je ikea sigurnija i mozda kvalitetnija.
 
Imam Ikeinu, i neku Sapir najjeftiniju. Ikeina je lepša modernija, touch tasteri takođe ima tiši ventilator, a u principu i nema tu neke velike razlike, i jednai druga rade posao.

E zaboravih na Ikeinoj napukla ploča posle par meseci, reklamirali je, i zameniše je bez reči.
 
Termalna pasta?
Da. Kad se ploča otvori onaj deo gde greje je termalnom pastom zalepljen za unutrašnjost uređaja. To sam tek videla kad sam je otvorila da ima nešto belo što se sasušilo. Čini mi se da sam na nekom forumu našla da je to termalna pasta. Obrisah, stavih novu i usisah onu prašinu što je uvukla. Od mene dosta. Dokle radi radi. Već je uveliko 3 godine napunila.
 
Posto mi pocrkala neke elektronika u Siemens ploci, a pitanje kad i da li mogu da je popravim uzeh Vivax
Prvi utisci su onako sto se kaze pomsani. Ali sa obzirom na cenu ne bi trebalo da se zalim jer je jedna od najeftnijih ploca.
Ploca je dvofazna tako sam je i povezao.

Protiv(generalno i u odnosu na Siemens):
Sve zone su 18cm.
Manje posudje (dzezvu) ne prepoznaje recimo dobro na levoj (duo) strani.
Senzor klizac nije dobro izdeljen tako da recimo nivo 5 i 9 teze ubosti.
Lampice na klizacu i ne prate vrednost. Npr stepen 3 a ima 4 lampice upaljeno.
Mozda i preglasno daje zvucne signale narucito kad se gasi.
Zvukovi indkucije i posudja su nesto drugaciji cesto glasniji za neke stepene i serpe.
U odnosu na Siemens koji je imao 18 stepeni od 1 do 9 sa korakom 0.5, kod Vivaxu kao nije dobro rasporedjena snaga. Deluje da stepen od 6 do 9 + boost imaju vrlo malo razliku. Stepen ispod 6 bi po kliktanju rekoa da koristi start-stop ali brzo, tako da se ne primete start-stop efekti (i Siemens je kliktao ispod 6).
Famozna fleksibilna zone je isti djavo kao i ukljucivanje obe ringle. Ocekiva sam vec fleksibilnost :).
Vivax staklo ima obelezene zone, dok je Siemens imao pored zona svuda tackice po sebi i nekako su se manje primecivale fleke.

Za:
Cena.
Jaci rad od Siemens na najjacoj snazi.
Tajmer.
Ringla se sama gasi ako se skine posuda.
Metalna ivica. Mozda neko vise voli ove sa brusenom ivicom ili bez metala.
Generalno deluje OK.
 
Mogao si ovu da uzmeš Vox, ja sam nju uzeo pre skoro 2 godine i radi bez ikakvih problema a bila je 24.000,sada je na popust 27.549.po tvom objašnjenju ova Vox mnogo bolje detektuje manje sudove, odlično radi boost kao i jačina ringle od 0-9.senzor na manje temperature odrađuje ok, pali gasi u intervalu od 2-3 sekunde. Metalni ram oko ploče, ventilator nije mnogo bučan ali to mi je nebitno jer stoji u kuhinji a ne u spavaćoj. Sve u svemu za te pare je odlična, plus garancija od 5 godina. Ne može bolje.

 
Mogao si ovu da uzmeš Vox, ja sam nju uzeo pre skoro 2 godine i radi bez ikakvih problema a bila je 24.000,sada je na popust 27.549.po tvom objašnjenju ova Vox mnogo bolje detektuje manje sudove, odlično radi boost kao i jačina ringle od 0-9.senzor na manje temperature odrađuje ok, pali gasi u intervalu od 2-3 sekunde. Metalni ram oko ploče, ventilator nije mnogo bučan ali to mi je nebitno jer stoji u kuhinji a ne u spavaćoj. Sve u svemu za te pare je odlična, plus garancija od 5 godina. Ne može bolje.


Radi i Vivax boost sve ok, nego sto na Simensu sam takoreci mogoa primetim razliku na svakom stepenu kojih je bilo duplo vise, ovde kao da nije tako. Snage ispod 6 rade fino. Ne znam koliko ima grancije Vivax, izmedju 3 i 5 jos cu da saznam. A razlika u ceni je oko 7-8k sto mu u procentima dodje 30-40%. Moguce da je Vox bolji.
 
Sto se tice snage ona je ista kao i svud, prednost je velika serpa ali istovremeno minimalna posuda je 12 cm znaci zaboravi na kafu sem ako nije za slavu :)
 
Kakva su iskustva sa Lidlovim rešoom?

 
Da li vredi da se uzme ovaj rešo, 2000w, maksimalna grejna povrsina 26cm, većina jeftinih rešoa ima grejnu površinu 16.5cm https://ananas.rs/proizvod/linea-lip-0533-indukciona-ploca-crna/115306
ja sam je kupio da se nađe ili za vikendicu. Svidelo mi se što je malo robusnija pa ajd da kupim.Ali nisam obratio pažnju da je min za kuvanje 12cm ,i nije mi se svidelo
Drugo dosta je bučna,ako skloniš lonac ono krene da pišti kao ludo i ima period hlađenja kada uključi ventilatore ,i to zna da potraje i isto je bučno.
U odnosu na Xiomi baš je glasna ,i onaj kotur za temperaturu kod Šomija deluje praktičnije
Ali nisam pošteno ni probao kako radi ,uključio je da vidim osnovne funkcije,i vratio u špajz za neke druge dane
 
Ja sam kupio u ikei sa dve grejne povrsine. Kostala je oko 15k i radi odlicno
 
Ljudi, sve to pravi isti kinez i lepi nalepnice po želji naručioca :)
Nećeš dobiti top proizvod po ceni krša.
Hyundai za 4500 na nekoj akciji prihvata đezvicu od 6cm :cool:
S druge strane slaba je za slow i loše je stepenovanje pojačanja. 300 500 800 1200 1400 1600 2000. i nekoliko predefinisanih plus temp od 60-240 i tajmer. Nema booster.
Uglavnom za kafidžonca i brzo zagrevanje vode je keva. I nema napuštanja položaja dok se priprema nešto na ulju.
 
Nazad
Vrh Dno