Šta je novo?

iMac 2011 - Novi

Stator

Čuven
Učlanjen(a)
03.02.2002
Poruke
1,964
Poena
650
Upravo izasli evo poredjenje vs stara generacija

Stari:
iMac%202010.png

Novi:
iMac%202011.png
 
na apple.com pise 6970M, napokon da oficijalno stave da je M tip graficke, tj. mobilna verzija. ne secam se ko je bese na forumu tvrdio da iMac ima desktop graficke, evo i definitivan dokaz....

a evo i mali info: http://netkas.org/?p=757
 
Poslednja izmena:
To što su stavili M može samo da odbije mušterije, pošto ljudi generalno nisu upoznati sa snagom mobilnih grafičkih čipova, i misle da je bilo koji čip sa oznakom M slabiji od bilo kog dekstop čipa.

Tvoj link odlično objašnjava sa čime se mogu porediti kartice u ovim iMac-ovima.
 
upravo to.....ali kad ne stave M onda je to obmanjivanje musterija.....
 
iMac-ovi se sve manje prodaju - Apple trenutno ima mnogo veći profit od prodaje iOS uređaja nego od cele Mac familije. A u Mac familiji, iMac-ovi su najmanje prodavani. Potpuno suprotna stvar u odnosu na 2005 kada su bili najprodavaniji...
 
iMac-ovi se sve manje prodaju - Apple trenutno ima mnogo veći profit od prodaje iOS uređaja nego od cele Mac familije. A u Mac familiji, iMac-ovi su najmanje prodavani. Potpuno suprotna stvar u odnosu na 2005 kada su bili najprodavaniji...

Prodavaće se dobro kada počnu ugrađivati tačskrin u iMac i izmene interfejs MacOSX i aplikacija koje stižu uz njega.
 
Ni ti, ni bilo ko ko ce zbog toga da kupi ili ne kupi iMac, nisi im mushterija...

ne kapiram....

kakve veze to ima sa ovim sto sam ja rekao ?

ako ne stave M onda ce kupac da pomisli da je jaca graficka(link), to mozda neke nece odvratiti od kupovine, ali neke sigurno hoce, iMac reklamira i za gaming na apple.com......
 
Samo da su resili probleme koji su mucili stare iMac-ove i odlicni su...
 
ne kapiram....

kakve veze to ima sa ovim sto sam ja rekao ?

ako ne stave M onda ce kupac da pomisli da je jaca graficka(link), to mozda neke nece odvratiti od kupovine, ali neke sigurno hoce, iMac reklamira i za gaming na apple.com......

Pa stvar je u tome sto se neki kupci ne bave time da li je graficka brza ili sporija 10% ili 20%. iMac se ne kupuje zbog teshkog gaminga, teshkog renderovanja ili bilo chega shto treba da iskoristi maksimalne mogucnosti i iscedi svu snagu hardvera. Ja prvi kad bih ga kupovao, ne bi nu gledao koja je graficka u njemu, a oni kojima je iMac namenjen ni ne znaju shta znache ti brojevi, i ne treba da znaju, vec da budu zadovoljni kako mashina radi za ono shto ce im sluziti. Potpuno je ista prica i za Mac Pro, pogledaj koje graficke imaju, a te mashine koriste profesionalci. PC svet je ljudima usadio totalno pogreshne vrednosti..
 
Poslednja izmena:
Nije bila nikakva obmana. Za prethodnu generaciju je na primer pisalo 5750. To nije bila 5750M, već je to 5850M, a ona je snage kao i 5750 za desktop. Nije Apple nikad stavljao oznake karte koja je jača od te mobilne ugrađene. Čak su i stavljane oznake karti koje su malo slabije od ugrađene (jednom je bila oznak 8800GS, a ugrađena je bila samo downclockovana 8800GT, ne i sa manje šejdera)

Evo ga iMac sa dva monitora spojena na dva Thunderbolt porta koje ima.

imac-2011-05-03-600-58.jpg
 
Pa stvar je u tome sto se neki kupci ne bave time da li je graficka brza ili sporija 10% ili 20%. iMac se ne kupuje zbog teshkog gaminga, teshkog renderovanja ili bilo chega shto treba da iskoristi maksimalne mogucnosti i iscedi svu snagu hardvera. Ja prvi kad bih ga kupovao, ne bi nu gledao koja je graficka u njemu, a oni kojima je iMac namenjen ni ne znaju shta znache ti brojevi, i ne treba da znaju, vec da budu zadovoljni kako mashina radi za ono shto ce im sluziti. Potpuno je ista prica i za Mac Pro, pogledaj koje graficke imaju, a te mashine koriste profesionalci. PC svet je ljudima usadio totalno pogreshne vrednosti..


onda mogu da stavi i da je Radeon 5870, graficka od 1300 evra, jel da?

a za ovo boldovano..ne verujem sta citam :D izvini, ali mislim da dosta ljudi zeli da zna sta kupuje i sta je u toj konfiguraciji, ne kupujes toster, nego PC...


@ivan90BG
e onda je OK, ali je ovako najbolje jednostavno stavi sta je unutra i gotovo, a ne neke konerzacije i koji je ekvavilent koje verzije....
 
Poslednja izmena:
Pa stvar je u tome sto se neki kupci ne bave time da li je graficka brza ili sporija 10% ili 20%. iMac se ne kupuje zbog teshkog gaminga, teshkog renderovanja ili bilo chega shto treba da iskoristi maksimalne mogucnosti i iscedi svu snagu hardvera. Ja prvi kad bih ga kupovao, ne bi nu gledao koja je graficka u njemu, a oni kojima je iMac namenjen ni ne znaju shta znache ti brojevi, i ne treba da znaju, vec da budu zadovoljni kako mashina radi za ono shto ce im sluziti. Potpuno je ista prica i za Mac Pro, pogledaj koje graficke imaju, a te mashine koriste profesionalci. PC svet je ljudima usadio totalno pogreshne vrednosti..

Tako je!!!

Sta mene interesuje sta je unutra ako je lepo i ako radi. Zbog cega se zapravo ljudi i tripuju i guraju glave ispod hauba na primer, ili u kucista i slicno ako "to" radi tako da im sluzi.. Potpuno mi nisu jasni ljudi zbog cega se uopste interesuju kada profesionalci lepo znaju sta je najbolje i to koriste.

Inace moram primetiti da razlika u ceni izmedju 21 i 27 inca je toliko smeshna, da je ne bih ni komentarisao.. Pa to je dzabe.. za 200$ dobijesh onoliki ekran .. pa samo lud bi kupio 21incha.
 
Poslednja izmena:
Očekivao sam da će u najjači da stave i7, al' avaj. Ok su cene, samo se nadam da nema problema sa pregrevanjem kao stariji modeli.
 
ma samo da nema problema sa prasinom i display-em
 
Očekivao sam da će u najjači da stave i7, al' avaj. Ok su cene, samo se nadam da nema problema sa pregrevanjem kao stariji modeli.

Verujem da su stavili i5 procesore, da bu upravo sprečili ikakvu mogućnost pregravanja, pošto su, barem prema intel-ovim specifikacijama manji potrošači od i7 serije a i sudeći po Apple specifikacijama za frekvencije istih(sa njihovog sajta), to su S modeli procesora sa TDP od 65W, osim ovog od 3.1GHz, to je i5-2400.
Ova dva slabija su i5-2400S i i5-2500S (2.5, odnosno 2.7GHz). Više informacija ovde
 
Poslednja izmena:
Da, i meni tako izgleda. Kao da su uvideli da moze da bude problema, pa su malo olabavili sa TDP, tj. stavili takve CPU.
 
Prodavaće se dobro kada počnu ugrađivati tačskrin u iMac i izmene interfejs MacOSX i aplikacija koje stižu uz njega.

Тешко јер би то био чист фејл :)

Него јел се то мени чини или је сада сваки iMac са четри језгра?


Očekivao sam da će u najjači da stave i7, al' avaj. Ok su cene, samo se nadam da nema problema sa pregrevanjem kao stariji modeli.

Има i7 као опција да се метне.
 
Poslednja izmena:
Pa stvar je u tome sto se neki kupci ne bave time da li je graficka brza ili sporija 10% ili 20%. iMac se ne kupuje zbog teshkog gaminga, teshkog renderovanja ili bilo chega shto treba da iskoristi maksimalne mogucnosti i iscedi svu snagu hardvera. Ja prvi kad bih ga kupovao, ne bi nu gledao koja je graficka u njemu, a oni kojima je iMac namenjen ni ne znaju shta znache ti brojevi, i ne treba da znaju, vec da budu zadovoljni kako mashina radi za ono shto ce im sluziti. Potpuno je ista prica i za Mac Pro, pogledaj koje graficke imaju, a te mashine koriste profesionalci. PC svet je ljudima usadio totalno pogreshne vrednosti..

Ako ga prave za profesionalce neka u 21" za te pare lepo stave i5, a ne i3. A sto se tice Mac Pro-a retko kom profesionalcu treba tako jak racunar za tu cenu, retko ko ce da se odluci da iskesira za komp 2000+ e iako on bio ne znam kakav profesionalac i zaradjivao ne znam koliko novca, hocu da kazem da broj usera tog Mac Pro-a jako mali :). I da iz moje tacke gledista sve programe koje koristim za neki render ne postoje na Mac-u :),...

Za cenu od 1200 $ moze da se sastavi mnogo jaci racunar u Srbiji sa Dell U3 2311h (bilo ih je sada za neke smesne pare :)), a tek u USA sta mozes sa tih 1200 $ bolje da ne pricam :). Ne verujem da ce neki puki Photoshop profesionalac da se odluci za iMac samo zato sto je fensi, dok ce mu neki PC istu radnju vrsiti brze. Ako je OSx bitan faktor uvek moze da se instalira Hackintosh ?

@oki da ljudi ne trpaju glave ispod haube, verovatno bi u ovom iMac-u sada bio neki C2D procesor nekih 1 gb rama itd. :) ?

Inace da je ovaj iMac fensi, fensi je :).
 

iMac-ovi se sve manje prodaju - Apple trenutno ima mnogo veći profit od prodaje iOS uređaja nego od cele Mac familije. A u Mac familiji, iMac-ovi su najmanje prodavani. Potpuno suprotna stvar u odnosu na 2005 kada su bili najprodavaniji...
Pa nije čudo što im je pala prodaja iMacova, s obzirom na vrlo čest fail sa panelima.
Iako je u pitanju fantastičan S-IPS panel, žutilo i prašina bacaju u drugi plan performanse samog panela, koji je, podvlačim još jednom, jedan od najboljih.
Ja sam upravo zbog toga i uzeo late 2009 27" iMac (polovan, naravno) prošle godine za fenomenalnu cifru i praktično sam dobio ostatak mašine po izuzetno niskoj ceni (što je i bila poenta), zato što je tada bilo koji 27" S-IPS monitor koštao blizu 1k evra.
E sad, ne lezi vraže, prašina je sve zeznula, tako da se situacija preokrenula, od oduševljenja, do razočarenja.
A koliko vidim i ovi novi imaju isti panel, a sumnjam da su nešto poradili po pitanju dizajna i eliminacije ulaska prašine u panel.
Neverovatno je da jednu stvarno ultimativnu mašinu tako zeznu, da ovoga nema po meni bi iMac bio defitivno best by, s obzirom koliko daje za pare, ali ovako...
TB u novim iMacovima je super stvarčica, ali ja lično ne verujem da ću sa ovog mog ići na noviji u dogledno vreme, jednostavno mi je upgrade preskup (prelazak sa fw800 na TB multibay enclosure - trenutno kao opcija su Promise Pegasus 4bay i 6bay ili LaCie, za koje treba prodati oba bubrega), tako da sledi detaljno čišćenje panela i to je to.
Novi iMac će ostati ad acta do daljnjeg, iako, da sada kupujem nov iMac razmislio bih dobro da li ga uopšte uzeti ili eventualno stariji Mac Pro + dobar S-IPS monitor, pa naknadno ubaciti neku Thunder Bolt PCIx karticu, mislim da je ovo bolja varijanta, s obzirom na problem sa panelom koji se ne javlja kod drugih monitora sa istim ovim LG panelom.
Videćemo kako će se razvijati cela situacija, ali za mene je TB definitivno nešto što vredi i ima budućnost, pogotovo što je univerzalni standad.
 
Kontrola kvaliteta im definitivno nije na nivou. Ipak, ja sam prodao / preporucio / ispratio desetak 2009 / 2010 27 iMac-ova i nijedan nije imao taj problem. Ne svidja mi sesto se iMac ne moze iskoristiti kao monitor.
 
@RingeRaja: U potpunosti se slazem sa tobom. Ja cu sacekati nekih dva-tri meseca da vidim da li ima problema, definitivno sam se nameracio na iMac, ponajvise jer sutra trebam da prodam Air i jos malo dodam i pazarim novi iMac :) samo nadam se da su se malo pozabavili problemima. Kao sto sam negde vec pisao, sa ogromnim uspehom iOS uredjaja, Apple je malo vise zaboravio na odlican Mac :(
 
@bata87

Ja se ipak ne bih zalijetao tako...isti su paneli kao i ranije samim tim i dizajn je isti tako da ako ovaj put ne bude zutila ili neceg prasine hoce vrlo vjerovatno.
 
problem prashine ce se verovatno reshiti drugachijim dizajnom u buducnosti.
inache ja recimo imam iMac 21 inch late 2009 i nikad nikakav problem nisam imao niti sa ekranom niti sa bilo chim.
izgleda da samo 27 inchni modeli imaju taj problem, zashto? zaista mi nije jasno..
 
Nemogućnost da se uradi ikakav aftermarket upgrade bilo kog iMac, tj, moguće je, ali veoma pažljivo i oprezno sa povećom dozom znanja.
Dok je Mac Pro, preskup i prečesto apsolutno nepotreban, jer se za duplo manje novca može napraviti osx86 mašina sa bilo kojim Xeon ili i7 procesorom(lga 1366), koja može da bude i dual boot mašina. A te mašine, će raditi apsolutno savršeno, ako se osoba dovoljno informiše.
A Mac mini... ne znam ni sam, htpc?
27" paneli u iMac, barem prema onom što sam pročitao na macrumors forumu, su u najvećoj meri uzrokovanim prevelikom toplotom koja se stvara u samom uređaju. 27" panel, se svakako više greje od 21", pa kombinovano sa jačim procesorom(tj, procesorom sa većoj disipacijom toplote) i neadekvatnim hladjenjem, dolazi do deformacije(ne mogu da smislim bolji izraz) samog panela.

Generalan stav po stranim forumima(hard, xs, overclockers...) da je najbolja kombinacija macbook(pro/air) uz desktop pc. Što uopšte nije nelogično, na protiv.
Ja delim isti stav...
 
I ja delim isti stav, ali ako su resili probleme (mada sve navodi da se nisu ni trudili da rese, a i zasto bi ako se iPad2 fenomenalno prodaje :-( ) iMac je stvarno izuzetan all-in-one. Mada sve mi se cini da ce kroz neku godinu ugasiti desktop odeljenje, krenuli su da sprovode "buducnost" i u nekoj relativno skorijoj buducnosti cemo samo gledati iPad iPod iPhone f***. Ma ne znam sta vise da kazem, malo cu biti revoltiran i razocaran ako nisu resili probleme, koliko im treba bre, zar se zmuri na zahteve i probleme korisnika. Da ne pricam o ljudima, a ima ih dosta koji su po nekoliko puta menjali panele i sve u krug :(
 
^ dosta losa, bar kod mene.

mada nije bas 24/7 recimo 8 sati dnevno.

beli imac: prva intel serija: prsla prvo grafika a zatim i ceo racunar.

24" aluminium: prso har disk posle par meseci, zatim pozuteo ekran + standard prasina.

27" alu i5: prasina + neke jako cudne fleke, izgledaju kao neke rupe u panelu (mogu fotke da okacim) :x

eto :)
 
Dosta sa flejmovanjem, pokusajte da vodite konstruktivnu diskusiju.
 
Nazad
Vrh Dno