Šta je novo?

Ima li pravnika na forumu :)

Pitanje
moja majka, teta i ujak su nasledili njihovu tetku 2017.
deo resenja
Utvrdjuje se da zaostavstinu pok te i te iz Nisa sa tom i tom adresom preminula dana 01.03.2017. cini
Novcano potrazivanje na ime neisplacenih penzija kod Fonda Pio, Filija u Nisu
za naslednike ove zaostavstine, po zakonskom osnovu nasledjivanja, a pod teretom naknade eventualnih ostaviocevih dugova, do visine vrednosti nasledjene imovine, oglasavaju se pa
keva 3/6
tetka 1/6
ujak 2/6

e sada pokojnica je zivela u kuci koju je ona izgradila , plac koji je kupila ali plac nikada nije prenet na njeno ime, kuca se vodi u katastru kao objekat bez dozvole
mi nismo mogli da potpisemo ugovor sa EPSom o prekidu snabdevanja jer u resenju nema kuce, placanui su racuni godinu dana i 2018. iskljucena je struja nakon 2 neplacena, ON takodje nije pplacana ali ON prosle godine posalje izvrsitelju i majci dodje da plati dug, cak joj u resenju promene adresu da ona zivi na toj adresi gde je pokojnica zivela. Ona plati dug i od tada placam ja ON
Posto u toj kuci niko ne zivi, postupak da se sve to legalizuje je koliko sam zasnao dosta komplikovan, niko od nas nije hteo tamo da zivi a i ujka je malo neuracunljiv, danas sestra prolazila tuda i pokupila racune i vidi obavestenje od EPSa da ce slati na izvrsenje ako se dug neisplati, trenutni dug sa kamatom je 82000

Moje pitanje je da li moze da s eplati godinu dana dugovanja i pozove se na zastarinu
Drugo pitanje da li mogu da se naslednici odrreknu placanja dugova
Trece pitanje ako neko iz Nisa zna nekog advokata koji se ovim bavi.
 
Pitanje
moja majka, teta i ujak su nasledili njihovu tetku 2017.
deo resenja
Utvrdjuje se da zaostavstinu pok te i te iz Nisa sa tom i tom adresom preminula dana 01.03.2017. cini
Novcano potrazivanje na ime neisplacenih penzija kod Fonda Pio, Filija u Nisu
za naslednike ove zaostavstine, po zakonskom osnovu nasledjivanja, a pod teretom naknade eventualnih ostaviocevih dugova, do visine vrednosti nasledjene imovine, oglasavaju se pa
keva 3/6
tetka 1/6
ujak 2/6

e sada pokojnica je zivela u kuci koju je ona izgradila , plac koji je kupila ali plac nikada nije prenet na njeno ime, kuca se vodi u katastru kao objekat bez dozvole
mi nismo mogli da potpisemo ugovor sa EPSom o prekidu snabdevanja jer u resenju nema kuce, placanui su racuni godinu dana i 2018. iskljucena je struja nakon 2 neplacena, ON takodje nije pplacana ali ON prosle godine posalje izvrsitelju i majci dodje da plati dug, cak joj u resenju promene adresu da ona zivi na toj adresi gde je pokojnica zivela. Ona plati dug i od tada placam ja ON
Posto u toj kuci niko ne zivi, postupak da se sve to legalizuje je koliko sam zasnao dosta komplikovan, niko od nas nije hteo tamo da zivi a i ujka je malo neuracunljiv, danas sestra prolazila tuda i pokupila racune i vidi obavestenje od EPSa da ce slati na izvrsenje ako se dug neisplati, trenutni dug sa kamatom je 82000

Moje pitanje je da li moze da s eplati godinu dana dugovanja i pozove se na zastarinu
Drugo pitanje da li mogu da se naslednici odrreknu placanja dugova
Trece pitanje ako neko iz Nisa zna nekog advokata koji se ovim bavi.
U Nišu većina advokata se bavi pravno imovinskim odnosima , tako da za novac možete da angažuje te ne samo advokata već tim advokata i to je to .
Što se tiče Vašeg pitanja da li se mogu naslednici odreći plaćanja dugova e to je Bog me teško , svako ko se prihvata nasledstva mora da zna da i dugove koje je pokojnik napravio mora da plati .
Stim da ta dugovanja ne mogu da prelaze onaj deo koji naslednik dobija tj.npr .ako pokojnik ima dug od 100 k dinara po osnovu ne plaćenih računa a gajba je procenjena npr .na 10000 evra može da taj deo nasledstva proda a dug od tog novca plati ali ako je dug 10000 evra a nasledstvo 100000 dinara onda samo plaća tih 100000 dinara .
To je onako kako sam ja čuo .
Napominjem nisam pravnik ali kako pitate za grad Niš ( na svakih 500 metara imate i po dva advokata ) , koji se bave ovim oblastima .
 
Ma ima advokata, to znam, takodje ima i dunstera, mi imali sa jednim takvim posla(bio na preporuku) komsija takodje pa zato i pitam za preporuku
 
Imao bih pitanje vezano za kolegu, samim tim dodatne info mogu da dostavim sutra. :D

Ima sklopljen ugovor o školovanju na nekoj akademiji za programiranje, on je taj ugovor potpisao elektronski tj. digitalnim sertifikatom.
Sad je prinuđen da odustane jer je dobio posao u inostranstvu, međutim iz te akademije ga teraju da plati sve do kraja jer tako piše i u ugovoru u slučaju odustajanja.
Njemu je sestra od ujaka na pravnom fakultetu i rekla mu je da taj ugovor nije validan jer ga druga strana nije potpisala takođe elektronski.
Po njenim rečima, pošto su potpisali ručno, morali su opet da mu skeniraju ugovor i da onda on opet potpiše taj isti ugovor (potpis ispod potpisa fazon).

Pa ako ima neko odavde ko je upoznat sa tom tematikom :D
 
Kako ide postupak kada se usled saobraćajne nesreće zove policija i oni naprave zapisnik, kako ide oko naplate od osiguranja?
 
Podnosiš odštetni zahtev osiguravaču koji treba da isplati štetu (osiguravajuća kuća onog ko je kriv za nastalu štetu) a zapisnik ne dobijaš već kače na sajtu Udruženja osiguravača Srbije.
 
Podnosiš odštetni zahtev osiguravaču koji treba da isplati štetu (osiguravajuća kuća onog ko je kriv za nastalu štetu) a zapisnik ne dobijaš već kače na sajtu Udruženja osiguravača Srbije.

Zavisi od osiguranja. Meni je Milenium osiguranje tražilo da im dostavim kopiju zapisnika krajem novembra prošle godine.
Plati se taksa MUP-u i tražiš im putem mejla uz slikanu uplatnicu da ti dostave kopiju zapisnika, ako ti treba mejl piši PM.

Naravno, ovo sve pod uslovom da nije rađen uviđaj, da nema povređenih itd...
 
Pu, pu daleko bilo da mi treba ali moja priča je od pre 4-5 god.
MUP kači zapisnik na UOS i dostupan je svim osiguravačima a sad što oni vaćare da moraš da doneseš zapisnik ne znam šta napisati. Ovo važi kada ima samo materijalne štete, nema povredjenih.
 
Ako se desi neki događaj u saobraćaju, a mala je šteta i učesnici se dogovore o krivici i ispune onaj "Obrazac Evropskog izveštaja o saobraćajnoj nezgodi", saobraćajna policija i ne mora da bude prisutna, ali osiguravajuće kuće i tada traže izveštaj od policije da se događaj desio iako je taj obrazac "validan je umesto policijskog izveštaja". I onda se ti sa njima nabeđuješ jer neće uopšte da uzmu papire ako nema izveštaja iz policije da se događaj desio.
 
Ako se desi neki događaj u saobraćaju, a mala je šteta i učesnici se dogovore o krivici i ispune onaj "Obrazac Evropskog izveštaja o saobraćajnoj nezgodi", saobraćajna policija i ne mora da bude prisutna, ali osiguravajuće kuće i tada traže izveštaj od policije da se događaj desio iako je taj obrazac "validan je umesto policijskog izveštaja". I onda se ti sa njima nabeđuješ jer neće uopšte da uzmu papire ako nema izveštaja iz policije da se događaj desio.

Inače, uz zapisnik policije možeš da naplatiš do 200.000 din, bez njih najviše 60.000 din :)
 
Meni je šteta bila malo manje od 300 €.
 
Inače, uz zapisnik policije možeš da naplatiš do 200.000 din, bez njih najviše 60.000 din :)
Otkad to? Ja sam pre nekoliko godina naplatio 100k+ bez uvidjaja, covek mi udario parkiran auto, ostavio broj telefona, i par dana kasnije obojica otisli u njegovo osiguranje.
 
Otkad to? Ja sam pre nekoliko godina naplatio 100k+ bez uvidjaja, covek mi udario parkiran auto, ostavio broj telefona, i par dana kasnije obojica otisli u njegovo osiguranje.
Moguće da je pre zavisilo od osiguranja, nemam pojma stvarno. Ja pričam iz iskustva od pre 6 meseci onako kako je meni rekao policijac i devojka iz osiguranja :D
Da nije došao policijac i uradio službenu belešku/zapisnik gde je evidentirao da je došlo do udesa, da je rađen alkotest itd dobio bih max 60.000 ovako je bilo duplo više
 
Nekada je to prolazilo osiguravajućim kućama da limitiraju naknadu po evropskom izveštaju na 500e, ali već 10ak godina u sudskoj praksi je razjašnjeno da ne mogu to da rade. Istina, oni će insistirati na tome, pa će to pravo morati da se ostvaruje tužbom.
 
Kontaktirao sam advokata koji ce da uzme da zavrsi podnese zahtev za odstetu i objasnio mi proceduru
Prva situacija dodje do cukanja dogovore se kao sto je ovaj lik uradio sa vozacem ispred calete koga je cale udario jer ga ovaj bukvlano 2m pomerio unapred, dao mu 100e i nikom nista.
Ova situacija je vrlo zeznuta i bolje je izbegavati, zet je imao neprijatnu situaciju vozio se sa kolegom udario ih lik, oni aj nece zovemo policiju, nece popunjavamo zapisnik cu ti dam ne znam 300e, odu sva trojica kod tog sto ih udario ovaj da 200 e, pa cek nismo se tako dogovorili ja vise nemam, krenu zet i taj kolega da se kulturno sa njim objasnjavaju, on sad cu zovem policiju dosli ste da mi trazite pare(iznuda)
Druga situacija ide Evropski zapisnik on moze i uz prisustvo milicije, ja imao situaciju 2019 gde sam cuknuo coveka njemu bukvalno branik malo ostecen, ja imao vecu stetu ali mu bio sluzbeni auto, Kasko osiguran i nije smeo da koristi samo Evropski vec zvao policiju, policija dosla pogledali i bili u fazonu sto ste nas zvali on objasnio oni ok, popunite Evropski, sutradan smo otisli u moje osiguranje i tamo popunili papiire i to je to.
Treca situacija zove se policija, radi uvidjaj, daju se izjave, proverava prisustvo alkohola, onda treba da se podnese zahtev osiguranju onog sto je napravio saobracajku za odstetu, onda tamo neki pravnik u policijskoj upravi pravi belesku/zapisnik pa se salje Osiguranju. Onda osiguranje salje zvog vestaka iako je policija slikala mor anjihov vestak da dodje.

Osiguravajuce kuce imaju tarife ako je steta do 450k advokatu ide malo manje od 10k a ako je preko 450 malo vise od 100e.
Sve ovo normalno mozemo i mi sami, ali da se majemo sa zapisnicima nema ko nema kad.
Auto je dobrano ostecen, jeste da je Jugo Florida, ali opet ima neku vrednost, moguce da ce biti samo 500e kao sto neki pisu a moguce da ce i biti vise videcemo.
 
Za floridu možda dobiješ 500e ako je totalna šteta. :ROFLMAO:
Štetu procenjuje procenitelj osiguranja štetnika pa onda ide umanjenje za amortizaciju (ti računaj koliko ti je star auto) pa ajde u servis koji ima ugovor sa tim osiguranjem jer u bilo kom drugom osiguranje ne priznaje naknadne radove a dosta stvari ako su oštećene se ne vidi ispod lima.
 
Kod totalne štete dobiješ 2/3 tržišne vrednosti auta po AMSS katalogu.
Nažalost i tu imam iskustva :censored: Imao sam udes sa E46 pre 3 godine, po AMSS je vrednost auta je bila oko 170.000 ja sam dobio oko 110.000 i to je to.
Šteta po procenitelju je zapravo bila oko 3000e ali pošto šteta prelazi vrednost auta onda ide u totalnu. Tih 3000e je verovatno po Deltinom katalogu, ja sam auto sredio za 550e :D
 
Nazad
Vrh Dno