Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Ljudi bre koji qrac je ovo, vec par dana u ovo vreme pukne net i nema ga oko sat minimum!? Takodje i u toku dana zna cesto.. u cemu je jbno fora? Cukaricka padina..

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Na sajtu Moj SBB na pregledu računa za jul umesto 2.675 dinara za Flat 3 standard pojavila mi se cifra od 4.579 dinara!? Šta je ovo!? :)
 
Poslednja izmena:
- ili +? Meni stoji samo zaduženje za jul ali sa minusom.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Mali update (IKOM - Cukarica isto). Prosle nedelje mi se stari Tompsonov modem pokvario. Pozvao sam SBB direktno, dosli su prekosutra, zamenili modem za Technicolor / Cisco ECP3928S. Sada sve radi OK. Cak i wifi koji ima ugradjen radi bolje od mog starog TP Link rutera.

Za sada sam odlucio da vozim IKOM Flat 2 paket koliko god budem mogao. Pricao sam par puta sa operaterima i ljudima u SBB poslovnicama i konstantno pokusavaju da mi "uvale" njihovu fiksnu telefoniju, pri tome imam osecaj kao da imaju scenario i da ih bas briga sta mene kao korisnika zanima. Pri tome govorim im kako me ne zanima telefonija, a oni mi kazu da je prenos broje besplatan. U trenutku sam imao fleshback is filma Tesna Koza kada Djole govori Sojicu "Nisam gladan, nisam gladan".

Kada Flat 2 voz prodje, kod njih cu samo uzeti TV + mts BOX (fiksni, mobilni, internet). Naravno, sve je ovo podlozno izmeni ako ponude nesto bolje, ali cisto sumnjam. Dobra stvar je sto se meni ne zuri.

*Sto se modema tice, ovo je bio drugi Tompson koji sam imao. Radio je stvarno super. Prvi sam dobio 2003 i radio je do 2010, a drugi 2010 do sada.

**Ako nekoga zanima, papir koji se potpise kao reskonta za novi modem je IKOM-ov papir. Nije bilo nikakvih SBB oznaka, itd.
 
jos su u tranziciji na svim nivoima, pre mesec dana sam zvao Ikom za kvar, dosla ekipa i potpsao im elektronski na tabletu. pre neki dao opet zvao ali na 19900 Sbb, dosli i potpisao na papir. kakvo nazadovanje.inace sto se tice celog tog kraja, cak u pozeskoj gde je neko cvoriste imaju smetnje tako da je sve neizvesno krajnjim korisncima
 
Stigao danas račun za jul, doduše to sam video u mojsbb gde može da se preuzme u PDF-u. Račun je potpuno isti kao i raniji, nikakvu oznaku SBB nema ali je drugačiji broj tekućeg računa. Rok za uplatu je do 15 avgusta.
 
Ja primecujem da na mom racunu je iznos za 300 din veci. A stavka koja se naplacuje za 300 din je "d3 kuca".
Neko zna o cemu se radi?
 
Kod mene je to dodatna CAM kartica (da bih imao neke kanale i na drugom TV-u). Nekadašnji digitalna plus 1 i 2.
 
Zna li neko zavrsise li Barajevo sa integracijom u SBB gde sada rade integraciju.Ispade Barajevo ko Peking da rade
 
Kako kod ikoma pise sad gledam Flate Home+ 60/4 2190din? Ah da greska to je samo internet
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna kada će SBB da ponudi zamenu paketa za IKOM-ove korisnike na Starom gradu? Još uvek se niko iz SBB-a nije javio sa bilo kakvom informacijom... da li treba mi da cimamo njih?
 
Pisao sam već delimično.
Keva ima "analogni" IKOM.
Jel mi se isplati "manevar" da kad krenu sa ponudom za SBB usluge, da odjavim IKOM i onda se pojavim kao novi korisnik i izboksujem neki popust?

....shit has hit the fan...
 
Da li neko zna kada će SBB da ponudi zamenu paketa za IKOM-ove korisnike na Starom gradu? Još uvek se niko iz SBB-a nije javio sa bilo kakvom informacijom... da li treba mi da cimamo njih?

Zvace te vremenom oni sami sigurno... E ako ti se zuri da sto pre placas vise za manje, onda cimaj ti njih, vrlo rado ce ti izaci u susret svakako ;)
 
roddeng,
danas je bila ekipa iz sbb-a da zameni ikom-ov modem i poveže njihov, iako sam zahtev podneo pre mesec dana.
na pitanje gde je digitalni prijemnik koji stoji u njihovoj ponudi i ugovoru, kao i kada ćemo dobiti sbb kanale, dobio sam odgovor da je proces preuzimanja ikom-ove infrastrukture u toku, i da to može da potraje mesecima. Informacija koja niti jednom nije pomenuta prilikom podnošenja zahteva sbb-u, kao ni kasnije kada sam pokušavao da saznam zašto se niko od tehničara ne javlja mesec dana, a inače je njihova obaveza da na teren izađu u roku od tri dana od podnošenja zahteva.
 
zato cu ja infrastrukturu u kuci menjati tek krajem god, kad, po njihovim recima, do kraja integrisu njihov signal i ukinu Ikomov....
 
Pitanje je samo, krajem koje godine će to da bude? Dajte ljudi, ne budite naivni.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
A sta se desava u zgrada gde postoje i SBB i IKOM? Ikomovu infrastrukturu demontiraju? Znam npr. da na Karaburmi postoje zgrade gde i IKOM i SBB imaju mrezu. :)
 
zato cu ja infrastrukturu u kuci menjati tek krajem god, kad, po njihovim recima, do kraja integrisu njihov signal i ukinu Ikomov....

To je i najpametnije... u suprotnom, mogu da te navuku i da dobiješ sve po mnogo lošijim uslovima, jer će sigurno, kada završe integraciju nuditi dodatne povoljnosti za prelazak na SBB-ove pakete.
 
To je i najpametnije... u suprotnom, mogu da te navuku i da dobiješ sve po mnogo lošijim uslovima, jer će sigurno, kada završe integraciju nuditi dodatne povoljnosti za prelazak na SBB-ove pakete.

Posle cele buke kada su kupili Ikom i mahanje sta ce sve da nude , nastalo je neko čudno zatisije !
Barajevo rade infrastrukuru kao da je Šangaj a ne jedna opstina , ponuda vise nego bedna za postojece korisnike sa navlacenjem na nove cene losije pakete manji svega za MNOGO vise para.
Upravo mi poštar doneo i račun Ikom zaglavlje koverte skromno ispisano, a račun kao da je štampan na kućnom stampacu sto Ikom imam lični utisak nije radio ni kada je počinjao !
Kao da je euforija splasla ili je to letnja dremka novog vlasnika . Uglavnom stice se utisak a to sam čuo i od drugih korisnika da je IKOM ovima lepo prodao sve , za lepu lovu a oni alavi tek sada se upoznaju sa " infrastukturom" po banderama kablovima RG11 koje treba menjati , skretnicama koje stoje otvorene na kiši rdjaju i jos milion toga sto ce integraciju poskupeti i produžiti bar do početka 2018 godine , ako se bude radila cela zamena mreže u sta čisto sumnjam , da mogu da ponude sve svoje usluge svima i krenu da nas ucenjuju.
Takodje hvatanje ljudi na spavanju da potpisu nove ugovore sa novim cenama a mreža ista i ponuda ista a naziv nov i veća cena je lopovska priča . Vidim da su neke ljude prevarili novim ugovorima a ono sto su potpisali " kad bude uradjena integracija dotle se strpite " .
Igranka počela , ishod se naslućuje voleo bih da sam sve pogrešio . ....



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
e stigom nekom racun meni poslali i ako sam raskinuo ugovor sa njima, hteo da ih okrenem da ne trose vise papir al telefon je "Birate nepostojeci broj :)"
 
e stigom nekom racun meni poslali i ako sam raskinuo ugovor sa njima, hteo da ih okrenem da ne trose vise papir al telefon je "Birate nepostojeci broj :)"

Koga si ti to zvao pa je "nepostojeci broj"? Ja cimao pre 3 sata ikom tehnicku podrsku, ljudi se javili najnormalnije.
 
Ljudi kakva je ovo glupost?
Rekose da se racun za juni ne placa u julu nego u avgusu i sad mi je dosao dupli racun.
Racun za juli i dugovanje za prethodni mesec.
Da li je jos nekome tako stiglo?
 
Nešto si ti pogrešno razumeo. Racun za jun se plaća u julu. Nama na Tel paketima su to uveli odavno, sada i ostalima. Ranije se plaćalo unapred.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nista ja nisam lose razumeo.
Ja imam FLAT i racun za maj sam platio pocetkom juna.
U julu mi nikakav racun nije dosao za juni a i ovde se pricalo da se placa u avgustu, a i iskljucili bi me da sam dugovao.
Secam se da sam jednom zaboravio da platim i da su me vec oko 8. u mesecu iskljucili.
 
Vrh Dno