Šta je novo?

Ikom - Digitalna tv

Nemoj to da radis, jer kada ga budes deletovao, a pozelis da vratis nazad taj numericki kanal , moraces ponovo ceo opseg da skeniras.

Nasao sam ovaj odlican Channel editor za koji nije potrebna nikakva gimnastika.
Probajte ga.

Nemoj samo Pink da diras, Farmu, Dvor i VB. :zgran:

Mislim da bi krajnje vreme bilo da Peca dozvoli upload fajlova do 5Mb. Ne zivimo u vreme dialup-a.

https://rapidshare.com/files/459636087/chlpced-0.72-release.rar

Ovo je stvaeno extra, samo još da provalim kako se koristi :d

Stvarno, jel ima neko uputstvo i kako sa TV-a da skinem listu kanala u fajl? O Samsungu se radi, naravno...
 
Pa imaš u meniju "antena", pronađi opciju za export kanala na usb, koji si prethodno postavio gde treba. Posle tu listu uvezeš u ovo programče, prevlačenjem sortiraš kanale po želji, sačuvaš, prebaciš na prazan flash i u istom meniju nađeš kontra opciju za uvoz liste i to ti je to...
 
Imam Kaonov risiver pa bih da ga menjam. Kakav je konkretno ovaj tj. da li je dobra zamena jer bih da prikljucim preko hdmi ulaza a ne preko cinceva? Digital ip receiver TLA-3800W a marka je valjda Aon.
 
To ivanbg87 ... A kako bi doveo signal u taj tvoj risiver Ikom nije IPTV vec CTV znaci moras da imas antenski ulaz preko koga ces da primis signal a kako ces ga povezati na TV je stvar prikljucaka (scart, hdmi...)
 
Ja sam mislio da moze svaki risiver pa se samo ubaci Ikomova kartica. :D Sta treba da ima taj risiver da moze da mi radi?
 
@ ivanbg87 treba da nadjes neki cable receiver (CTV receiver) koji na sebi ima antenski ulaz i izlaz kao Kaon i naravno hdmi taj risiver mora da ima mogucnost da prihvati ikom karticu znaci nesto ovako http://www.inverto.tv/products/product.php?section=2&id=110&tab=support pa cak i kaon u svojoj ponudi ima uredjaje koji su daleko ispred ovog risivera u ikom ponudi http://www.kaonmedia.co.kr/eng/product/view_feature.php?b_code=1&s_code=1 ne znam sto ikom ne da mogucnost izbora jeftini i skupi receiver
 
Hvala ti na odgovoru. Samo jos pitanje, kako da znam da li moze Ikomova kartica? Kako se to gleda? Da ne pogresim..
Pa i ja se pitam to za izbor risivera ili bar da nam daju neke malo bolje, sa hdmi izlazom a ne sa cincevima.
 
Poslednja izmena:
treba ti receiver koji podrzava (ima ugraadjen) CONAX CAS da bi mogao da stavis karticu. Za ikom niko ne koristi cinch slika je bolja preko scart kabla nazalost u podesavanjima kaon najbolje je sve ostaviti kako je jer sta god da podesis sa scart izlazom mozes samo da dobijes losiju sliku imas o tome na pocetnim stranama ove teme.
 
Proveri za dekodiranje nisam siguran ali mislim da kaon vec otkljucan a da je kodiranje na nivou kartice jer mnogi koji imaju lCD TV sa portom PCMCIA kupe Conax CAM adapter za karticu http://www.turbosat.com/products/SMIT-Conax-Cam.html i vozi ne treba ti kaon TV radi sve :)
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da ja nemam taj port... imam SAMSUNG LE32A431T2 LCD TV
 
Nemas ni mogucnosti jer ti je potrebno da ti televizor ima DVB-C a tvoj TV je na zalost ipak stariji model.
 
Pa imaš u meniju "antena", pronađi opciju za export kanala na usb, koji si prethodno postavio gde treba. Posle tu listu uvezeš u ovo programče, prevlačenjem sortiraš kanale po želji, sačuvaš, prebaciš na prazan flash i u istom meniju nađeš kontra opciju za uvoz liste i to ti je to...

Izgleda moj to ne podržava. Imam model PS50B450...
 
Sport Klub je najavio pokretanje novog kanala, Sport Klub Prime (hvala Heinzu za info). Poslao sam mail IKOM-u da pitam da li planiraju da ga ukljuce u ponudu i dobio sam odgovor:

Postovani,

Molimo Vas da nam dostavite tacnu adresu, kako bismo evidentirali Vasu sugestiju za kanal Sport Klub Prime.

Srdacan pozdrav,

IKOM

Dakle, ako zelite da se kanal ukljuci u ponudu, saljite sugestije na mail [email protected]
 
Hvala @Martin Mystere na odgovoru, pretpostavljao sam pa se nisam ni nadao. :)
 
Da li se jos nekom na Ikom-u izgubio EPG ?
 
Kod mene EPG radi
 
Pozdrav svima jos jednom evo i ja da se pohvalim dobio sam konacno dig.tv od Ikom-a reciver naravno kaon ... slika je ok nema pixalizacije ili neceg slicnog radi ok na lcd tv-u VOX 32 inca.....e sad brzopleto sam kupio Conac Cam modul posto sam provalio da mi Tv podrzava i ima slot za njega ali....tv mi podrzava samo dvb-t standard i naravno nece da sljaka :) tako da ako je neko raspolozen da kupi Conax cam modul moze me kontaktirati na mejl ....
info za Conax Cam:
PCMCIA type II
Based on the Embedded 32-bit CPU (ARM7TDMI)
Adopting advanced 0.18-micron technology
Flash memory : 16 Mbits
Standards : DVB-CI / PCMCIA
Made by SMiT
Compatible with : Conax
Smart Card Interface: ISO7816

Software Version: 3.1

http://postimage.org/image/1dy1oen0k/
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima jos jednom evo i ja da se pohvalim dobio sam konacno dig.tv od Ikom-a reciver naravno kaon ... slika je ok nema pixalizacije ili neceg slicnog radi ok na lcd tv-u VOX 32 inca.....e sad brzopleto sam kupio Conac Cam modul posto sam provalio da mi Tv podrzava i ima slot za njega ali....tv mi podrzava samo dvb-t standard i naravno nece da sljaka :) tako da ako je neko raspolozen da kupi Conax cam modul moze me kontaktirati na mejl ....
info za Conax Cam:
PCMCIA type II
Based on the Embedded 32-bit CPU (ARM7TDMI)
Adopting advanced 0.18-micron technology
Flash memory : 16 Mbits
Standards : DVB-CI / PCMCIA
Made by SMiT
Compatible with : Conax
Smart Card Interface: ISO7816

Software Version: 3.1

http://postimage.org/image/1dy1oen0k/
Imaš posebnu sekciju oglasi - prodajem ili menjam na forumu, na samom dnu index strane ;) :)
 
Izvinjavam se sto sam ovde napisao poruku,pokusao sam u oglasima ali tamo nesto nece ....? :) pozzz
 
Izvinjavam se sto sam ovde napisao poruku,pokusao sam u oglasima ali tamo nesto nece ....? :) pozzz
Zato što si nov član tj. imaš zvanje "Necomer", posle 6 meseci ili 500 poruka (tako nešto, ne sećam se tačno). postaješ "Member" i možeš da ostavjaš oglase. Feature koji su administratori ubacili kako se forum ne bi punio preprodavcima.
 
...da zoveš Ikom i pitaš jel` sve u redu kod njih na tvom kraku, jer pouzdano znaš da na Karaburmi radi. Ne vidim na tv-u opciju da to možeš slučajno da isključiš pritiskom na neko dugme.
Usput, kako misliš detaljan info? Ono, ne pojavljuje ti se tabela sa više kanala i tajminga, ili detaljan info za pojedinu emisiju? Da nisi menjao zemlju? Stavi Nemačku i sve radi.
 
Poslednja izmena:
...da zoveš Ikom i pitaš jel` sve u redu kod njih na tvom kraku, jer pouzdano znaš da na Karaburmi radi. Ne vidim na tv-u opciju da to možeš slučajno da isključiš pritiskom na neko dugme.
Usput, kako misliš detaljan info? Ono, ne pojavljuje ti se tabela sa više kanala i tajminga, ili detaljan info za pojedinu emisiju? Da nisi menjao zemlju? Stavi Nemačku i sve radi.

> Ono, ne pojavljuje ti se tabela sa više kanala. < Tako je.
Stavljena , meni omiljena Germanija.
 
Ponovo se sam od sebe pojavio guide.
 
Ljudi,jel ima nekih novosti za sport klub prime na IKOMu..?
Ne mogu da slusam vise one nemce na RTLu dok gledam F1.
 
Ljudi,jel ima nekih novosti za sport klub prime na IKOMu..?
Ne mogu da slusam vise one nemce na RTLu dok gledam F1.
Ja sam se već u potpunosti navikao da par sati posle trke skinem snimak (može da se nađe i u HDu) sa BBCa. Naravno pobrinem se da ne čujem ništa o trci tako da mi je kao da gledam prenos. A o tome koliko je bolje slušati ove momke i devojke nego one naše diletante i da ne pričam :d
 
Vrh Dno