Šta je novo?

Igre za PC

kjgkreek je napisao(la):
Predpostavljma da ste vas trojica pored vrhunskog znanja o kompjuterima experti i za medicinu, automoehanicari, vatrogasci, policajci, i sva ostala zanimanja od kojih mi obicni smrtnici moramo da trazimo pomoc jer eto nemozemo sami da resimo to.

ali choveche, nisam ja nishta pametniji od drugih, pa sam opet sve ovo nauchio...
shvati, nije meni problem da objasnim neshto nekom klincu koji je tek kupio komp, ne zna nishta, ali ga ceo taj svet interesuje i zheli da zna, ali me STRASHNO NERVIRA kad neko uzme novu kantu da bi se pokazao pred komshijom i onda kao hoce da mu pokazhem shta/kako (a pritom je od nekog pozajimo par igara *ZA SONY* <lupanje-glavom-o-zid>), dok u isto vreme kuca poruku na mobilnom, pricha sa kevom/ribom/bratom i jedva cheka da ja odem pa da odigra taj kaMper shto je igrao u igraonici...

i opet, kakve veze ima engleski za windows sa radom u nemachkoj? alo, pricham o ENGLESKOM JEZIKU POTREBNOM ZA WINDOWS! to su poruke tipa "pritisni neko dugme", "ocesh da resetujesh mashinu" i "ova igra trazhi directx, koji se nalazi na ovom disku, i morash da ga instalirash, inache cesh da je igrash juche"...
 
face:
Nije potrebno neko znanje i neka nauka biti vodoinstalater pa opet zoves majstora kada ti treba...

xvoodoo:
pazi stoji da ima ljudi koji su ne zainteresovani da nauce nesto vise na kompu od hit and run logike, e tu stupaju na scenu i ovde i u americi i bilo gde u svetu ljudi koji naplacuju odrzavanje racunara i sve to.Znam ja da sve to ume da bude zamorno kada to radis nekom za dz jer ti je prijatelj i da zna da te dovede do ludila pa tek kada posle tvog cackanja po kompu nesto ne radi kako je radilo pre toga pa onda ti si mi to pokvario i slicno, sve to jeste tako, ali ti nisi kukao na to nego si pricao o tome kako su danas kompjuteri tezi za rad nego ranije a upravo u tome sam uvideo koliko ti imas propusta u radu pod DOS-om i koliko je tamo bilo jebade da namestis bilo sta, e cisto da znas u DOS-u ti treba driver za CD pa ako ti nevalja driver nemoze CD nista da procita ...

U Nemackoj nemas da nadjes win na Engleskom samo i iskljuciv nemacki pa i svi ostali programi, samo da znas koliko se smorim sto ne znam nemacki kada mi dodje dobar program na nemackom a nema englesku verziju a meni bas radi ono sto treba...

Inace DA ili NE win na Srpskom je neka druga diskusija koja je mnogo kompleksnija od sobe "GAMES" i ma koliko se ja a vidim i ti gnusas na pomisao Srpskog na kompjuteru veruj mi da smo mi na pogrsnoj strani...
 
Odavno nisam procitao pametniji topic od ovog xvoodoo-ovog ...da nije zavrsne recenice o konzolama ( koje ne bi ni stapom pipnuo ) ovaj tekst bi umesto potpisa stavio :mrgreen: cheers :happy: ajd uzdravlje
 
@G:
uz XP se ne dobijaju nikakvi drajveri (eventualno za s3 virge/trio), svejedno ti trebaju novi sa sajta (a tu su uvek zanimljive oznake tipa 44.19 za koje treba 100 godina provaljivanja shta znache... dobro, sad su se pojavili ovi novi)... a i da je gf najrasprostranjenija karta, to bash i ne verujem... mozhda ovde na forumu... inache, ljudi koje ja znam uglavnom imaju ili gf4mx ili radeone 9000/9100/9200

dude.. zu xp se dobijaju drajveri koji rade sa gf serijom (ne rade najbolj ali rade za razliku od datadashnih win-ova)... shta li je gf4mx nego serija gf... cccc.... radeon je josh uvekk daleeeko po zastupljenosti kod nas... shto krivicom distrubitera shto zbog mentaliteta ovdashnjih kupaca...


shto se konzola tiche sve j stvar ukusa... neko ne voli igre na njime neko ih voli (losh ukus ako mene pitate)
 
kjgkreek je napisao(la):
Gospodo i u onom starom DOS-u ste imali drivere pa ste imali da svaka igra ne podrzava sve zvucne kartice pa nemozete da ih naterate da rade a nema ni interneta gde mozete da vidite sta i kako pa ovo pa ono a da ne pricamo o onom kada igra na 10-20 disketa a 17 disketa vam je lose snimljena pa ajde ponovo kod lika koji vam je snimio...
To su prilicno bila teza vremena za korisnika u dos-u si sve mora sam pa autoexec.bat pa config.sys treba editovati pa memoriju podesiti pa cuvenu osnovnu memoriju(512) sa memcheck komandom ...

Ah, dobra stara vremena. :mrgreen:
Ok, klinci nemaju baš puno znanja, ali problem je što baš ne žele ni da nauče. Svi smo mi bili u prilici da bar jednom nekom klinji objašnjavamo kako šta rada i redovno pri tome dobijali nervne slomove. O:)
 
Daj pa kompjuter ti treba u svakodnevnom zivotu, dok niko nece umreti ako ne zna da opravi vodokotlic i bojler. Naravno niko nece ni umreti ako ne zna malo da radi na kompjuteru i engleski, ali onda ako vec nece da nauce, pa boze moj ne moraju naravno. Ali neka se ne bakcu oko toga, neka ih ne kupuju i nek ne smaraju ljude koji znaju i koji hoce da im pomognu, ali oni prvi sami sebi nece da pomognu. ja ne znam dal stvarni misle da smo svi mi kupili knjige tipa Win 95 itd. i onda spavali sa njima dok nam nije uslo u glavu? To bre postaje smesno. Jedina zelja koju oni imaju je da im neko non stop namesta ono sto njima treba na kompu i da mogu da ga cimaju kad hoce, ali da to sami nauce ... ne daj boze. I ko je u toj prichi na kraju ovca?
 
Zasto neko ne bi zatvorio topic ?

P.S. zaista zbog ovakvih ljudi pozelim da moja keva tako pocne da se zajebava pa da onog ko ima problem sa anginom upucuje na zracenje a onog ko ima rak da salje na vakcinisanje ctp;

P.P.S. igre za konzole su shit uz 2-3 izuzetka :p
 
OptiPlex je napisao(la):
Zasto neko ne bi zatvorio topic ?

P.S. zaista zbog ovakvih ljudi pozelim da moja keva tako pocne da se zajebava pa da onog ko ima problem sa anginom upucuje na zracenje a onog ko ima rak da salje na vakcinisanje ctp;

P.P.S. igre za konzole su shit uz 2-3 izuzetka :p

Trke automobila GT3 (uskoro i GT4), CMR4 (na Pc tek treba da dodje),WRC3, Crash trke i jos puuuno igrica koje na pc nikad nece doci.
Puno horor igrica jedino SH je portovana poprilicno neuspjesno na komp.
Borilacke igre, PC toga gotovo i da nema
Sportske igre koje su svjetlosnim godinama ispred PCa
RPG cuveni Final Fantasy nevjerovatno dobra igra i jos puuuno toga
Vrhunske avanture.
PC je jedino bolji sa Strategije i za Kanter.
Mislim da sam ja najkompetentniji za ovu problematiku jer kao sto rekoh imam igraonicu u kojoj su zastupljeni i PC i PS2 a imam i ostale konzole.
 
eh....

koliko kad se samo setim kako sam '96 igrao Ultimu 6.. igrao sam je 3 meseca i nisam uspeo sve da provalim... a igrica je stajala na par disketa...
ove sada staju na par CD-a a prelazish ih za weekend... a pri tom su jos i teshko sra**

problem je shto nema vise malih firmi...se je to sada corporate...a klinci misle da je asembler neki novi parfem...
 
OptiPlex je napisao(la):
P.P.S. igre za konzole su shit uz 2-3 izuzetka :p

Ha,ha,ha :sceptic: Opti do suza si me nasmejao....
'bes takvog igraca koji ne voli konzole.... :D
Svi su tako pricali....a sada eno ih ne odvajaju se od konzola.
 
Dobro ljudi neko voli kozole neko PC i to je to...sta sada izlizalo se prepiranje na exxtremeu pa sad malo na bench ?
:)
Sve zavisi od ukusa....meni je draze da se 2 dana cimam da poteram neku dobru igru na PC nego da igram igrice (al bas igrice) na konzolama. Pokusao sam, secam se kad ortak uzme sega mega pa pice po celu noc fudbal i neke voznje a ja se smorim...sta cete ukusi.
A sem toga kad bude konzola imala tastaturu i mis (cini mi se uskoro) i multiplayer opciju....eto igranja na konzoli :)
Jos samo da vidim da neko napravi jedan quake, UT, starcraft, warcraft, A.O.E, doom, ili neku tako legendu na konzoli bas ce mi biti drago :)
Mislim kako da igram neki kvejk na konzoli kad ne mogu da udjem u konzolu (ko razume shvatice) :)
Jos nesto...kvalitet PC igara drasticno opada, i to je cinjenica
 
igor2 je napisao(la):
Sve zavisi od ukusa....meni je draze da se 2 dana cimam da poteram neku dobru igru na PC nego da igram igrice (al bas igrice) na konzolama. Pokusao sam, secam se kad ortak uzme sega mega pa pice po celu noc fudbal i neke voznje a ja se smorim...sta cete ukusi.
A sem toga kad bude konzola imala tastaturu i mis (cini mi se uskoro) i multiplayer opciju....eto igranja na konzoli :)
Jos samo da vidim da neko napravi jedan quake, UT, starcraft, warcraft, A.O.E, doom, ili neku tako legendu na konzoli bas ce mi biti drago :)
Mislim kako da igram neki kvejk na konzoli kad ne mogu da udjem u konzolu (ko razume shvatice) :)
Jos nesto...kvalitet PC igara drasticno opada, i to je cinjenica

You the man :happy: .
a sad ozbiljno
sta vam je ? pritisla vas kriza igara za PC. mnogo vam se svidja GT3?

Da li ste videli konzolu koju za 6-18 meseci ne morate da menjate? PC je nesto jedinstveno,neprevazidjeno; i da se sad sve konzolaske firme dogovore da naprave takav jedan produkt koji moze da parira PC-u po performansama sumnjam da bi uspeli ovako vi samo kukate oko pojedinih igara koje nam nisu dostupne na PC-u...

neka im njihove igre a nama neka ostave nase...
Baldurs gate na konzoli?
Starcraft :Ghost na konzoli?

-e to nije uredu.

P.S. ova rasprava je poprilicno besmislena :| i kao takvu ne vredi je nastavljati... jos dugo...
 
igor2 je napisao(la):
Jos samo da vidim da neko napravi jedan quake, UT, starcraft, warcraft, A.O.E, doom, ili neku tako legendu na konzoli bas ce mi biti drago

GANDALF je napisao(la):
Starcraft: Ghost na konzoli?

uz svo poshtovanje, ali lupate obojica. podrshka za mish i tastaturu na nekim konzolama postoji odavno. Q3 i UT je izashao za Dreamcast pre vishe od dve godine. doom sam igrao na soniju josh '97/98. ove jache strategije ne, ali na soniju se igrao command and conquer.

starcraft ghost je izashao samo za xbox :(
 
Potpuno se slazem sa Optijem (prvim postom). PS2 i Xbox me nikada nisu odusevili. Ok su oni, manje kostaju nego adekvatan DX9 PC, i nema zayebancija... ali, sta ja znam, nikada ne bih mogao da se naviknem na isti fazon igara sa konzola (ok mi je da 50% igara koje igram na PC-ju budu sa konzole, ali opet imam Mouse, Halo nikada ne bih presao na joy-u). Kozole su nekako za one limited instant stupid Americans gamere, a oni koji vole da se vise udube, tu je PC... koji ima Uru, Morrowind, KOTOR, Menadzere, Flight Simulatore...

To konzole nemaju niti ce ikad imati...
 
ajde neka mi neko od ovih pristalica konzola objasni kako ce neko da napravi novi mod ili da za 3 minuta skine novu mapu/skin/sta god sa neta...

shto rece neko yeb** konzolu kad nemogu da udjem u konzolu :mrgreen:
 
Dragan_skydsl je napisao(la):
ajde neka mi neko od ovih pristalica konzola objasni kako ce neko da napravi novi mod ili da za 3 minuta skine novu mapu/skin/sta god sa neta...

shto rece neko yeb** konzolu kad nemogu da udjem u konzolu :mrgreen:

Pa nemoj da si stupid! :D
Svaka igra koja je izasla za (barem)GC je "FULL".Jel znas sta znaci full igra?....ne znas naravno!
Kompletnoj igri nisu potrebne "ZAKRPE",a igre koje dolaze za PC su ne dovrsene>>>>
Ajde nek se sad neko napravi pametan pa nek mi kaze da nisam u pravu!
 
Milan82bh je napisao(la):
...



Pa nemoj da si stupid! :D
Svaka igra koja je izasla za (barem)GC je "FULL".Jel znas sta znaci full igra?....ne znas naravno!
Kompletnoj igri nisu potrebne "ZAKRPE",a igre koje dolaze za PC su ne dovrsene>>>>
Ajde nek se sad neko napravi pametan pa nek mi kaze da nisam u pravu!

Gde su pomenute zakrpe? Covek je lepo pricao o modu, skinovima, mapama itd.


PS Max, KOTOR je prvo koliko mi se cini izasao za konzole, xbox valjda.
 
Milan82bh je napisao(la):
...



Pa nemoj da si stupid! :D
Svaka igra koja je izasla za (barem)GC je "FULL".Jel znas sta znaci full igra?....ne znas naravno!
Kompletnoj igri nisu potrebne "ZAKRPE",a igre koje dolaze za PC su ne dovrsene>>>>
Ajde nek se sad neko napravi pametan pa nek mi kaze da nisam u pravu!

apsolutno si u pravu. najvishe mrzim kad prochitam u readme-u "trenutno fali to i to ili ovo ne radi kako treba, ali cemo to ispraviti nekim patchom od stotinak megabajta"...

mada sam chitao negde da ce microsoft omoguciti patchovanje igara za xbox (jer xbox ima hard disk od 10 gb), pa ce i tu programeri da se opuste...
 
E glupe li rasprave. Pa konzola je samo osakaceni PC. Kad bude dobila izlaz na net, mis, tastaturu, hdd - sta ce da postane super-konzola? Nece nego ce da postane "full" PC.
 
majko moja... 'el ja pisem arapski ....ili....


lepo sam rekao kako ces na konzoli da skines novu mapu?
kako ces da napravis custom mapu?(level editori)
kako ces da igras quake sa protiv bota homera simpsona....ili pere kojota super genija ?

prednost PC-a je ogromna zajednica ljudi koji prave ove Add-in -ove (a ne zakrpe ko shto ti kazes)

a ako vec pominjes zakrpe .... pa valjda je lakse skinuto mod ili zakrpu koja unapredjuje/menja/"sta god" igru nego cekati sledecu godinu da izadje nova verzija ?
 
Neko je pomenuo da su na konzolama bolje fantazijske igre i rpg-ovi?
Ima li Neverwinter nights na nekoj konzoli? Ako ima, odmah kupujem jednu!
 
Dragan_skydsl je napisao(la):
majko moja... 'el ja pisem arapski ....ili....


lepo sam rekao kako ces na konzoli da skines novu mapu?
kako ces da napravis custom mapu?(level editori)
kako ces da igras quake sa protiv bota homera simpsona....ili pere kojota super genija ?

prednost PC-a je ogromna zajednica ljudi koji prave ove Add-in -ove (a ne zakrpe ko shto ti kazes)

a ako vec pominjes zakrpe .... pa valjda je lakse skinuto mod ili zakrpu koja unapredjuje/menja/"sta god" igru nego cekati sledecu godinu da izadje nova verzija ?

ama choveche, sve to oko kompa je ok, ali stanje u pc igrama je SVE GORE, i *NIKO* ne mozhe da me ubedi da ce atmosfera po igraonicama ove i sledece godine biti bolja nego 2000. godine kad sam drao Starcraft i Counter-Strike 0.7 Beta sa ortacima iz srednje...
 
Samo da znate sony 2 se u EU uvozi i carini kao kompjuter (ne PC)...
 
Need for speed HP2 na PS2 igleda mnoooogo bolje nego na mojoj konfiguraciji Nforce2+AMD2000+GFMX460+256DDR333 a PS2 radi na 300Mhz i ima ukupno 32MB memorije. Za GT3 necu ni da pricam kako izgleda pogotovo za vrijeme kad je on izasao. I nemojte mi samo odgovore da kupim graficku kartu od 500Eura. A sto se tice multiplejera Sega je to imala jos sa Saturnom 1995 godine a Dreamcast ima serijski ugradjen modem i Unreal i Kvejk i jos dosta takvih igara. Steta sto su propali.
 
Na cemu izgleda bolje? Na TV-u ili na monitoru?

Samo pitam...
 
Izgleda da ce se ovaj topic zavrsiti glasanjem....ili opstim sibanjem :D
Na cemu vise volite da se igrate PC ili Konzole(GC ;P )?
Jos samo da nadjemo nekog mod-a.....ali izgleda da su se momci negde zapili (D) :mrgreen: ..........
 
milosd77 je napisao(la):
Need for speed HP2 na PS2 igleda mnoooogo bolje nego na mojoj konfiguraciji Nforce2+AMD2000+GFMX460+256DDR333 a PS2 radi na 300Mhz i ima ukupno 32MB memorije. Za GT3 necu ni da pricam kako izgleda pogotovo za vrijeme kad je on izasao. I nemojte mi samo odgovore da kupim graficku kartu od 500Eura. A sto se tice multiplejera Sega je to imala jos sa Saturnom 1995 godine a Dreamcast ima serijski ugradjen modem i Unreal i Kvejk i jos dosta takvih igara. Steta sto su propali.

Ja shvatam i postujem tvoju poziciju, pogotovo posto si u prilici da imas igraonicu sa raznim platformama, ali nekako mi se cini da ti vise gledas sta vise ide nego neke druge stvari.

Takodje, ja recimo NFS HP2 ili ne daj Boze ovaj zadnji nikad necu igrati na svom PC-u niti bih ih igrao na konzoli i u tome je poenta. Jednostavno takve igre me odbijaju. Instalirao sam ih, probao, i deinstalirao :d

BTW neko je gore rekao da su frpovi bolji na konzolama i jos uzeo Final Fantasy kao primer :) ? Bez komentara :p

Elem, tesko cemo mi ovde doci do resenja...uostalom neko voli nfs, neko voli Warcraft, neko voli Morrowind, neko Pes3 a neko Temple Of Elemental Evil O:)
Bitno je da se mi druzimo i da pivo tece cheers
 
Il da se igramo tekena :)

Samo jos nesto, da se ispravim...postoje i q3 i q2 i ut i doom na konzolama. Ali....
To su igre za PC,ma na konzole su stavljene eto onako, radi imena. Ko god je gamepadom probao da igra neki fps video je/osetio uzas.
 
Santa je napisao(la):
Na cemu izgleda bolje? Na TV-u ili na monitoru?

Samo pitam...
Ja rekoh da PS2 radi na 300MHZ, nema HD i ima samo 32 mb SDRAMa.
I ista je izasla prije nekoliko godina i na jednu prodatu igru za PC se proda 10 istih za PS2, a igre (novi naslovi) su skuplji za PS2 nego za PC.
Sto se tice Final Fantasy X, ta igra je prodata samo u Japanu u 1,837,887 primjeraka a FFX-2 u 1,941,727 isto samo u Japanu. Ja znam da su Srbi extra pametni narod za razliku od Amerikanaca. Ali statistike govore da su se Japanci ozbiljno priblizili Srbima sto se tice Informaticke kulture, jos im samo hvali da dostignu opstu Srpsku kulturu. :beat:
 
Nazad
Vrh Dno