Šta je novo?

igre za manju decu

solomonbg

Slavan
Učlanjen(a)
24.12.2006
Poruke
2,230
Poena
445
koliko vidim ovakve teme nema.
naime trebale bi mi preporuku za igrice neke za dete predskolskog uzrasta..Nesto vezano sa zivotinjama idealno, farma sa zivotinjama ali i nesto slicno....ne moraju samo zivotinje:D

dajte predloge ko ima iskustva ili zna :) igre za PC a moze i ako imate savet za android igre:)
 
Fusion ili Gens emulator za Genesis i nadjes gomilu igara tipa Sonic, Tiny Toon Adventures, Mickey Mania...

Samo nabavis neki gamepad za 500-1000din i to je to.
 
Vase savete za park pod ruku pa na ana.rs forum. Ako nemate sta pametno da napisete, preakocite topic.
 
Pita vas gospodin za igre za računar ili telefon, ne za igre na livadi. Vjerovatno bi napisao da traži takav savjet.

Moj savjet ide za igru I love hue. Slaganje boja koje je odlično za percepciju, vidio sam da dosta male djece može da igra.

http://i-love-hue.com/
 
koliko vidim ovakve teme nema.
naime trebale bi mi preporuku za igrice neke za dete predskolskog uzrasta..Nesto vezano sa zivotinjama idealno, farma sa zivotinjama ali i nesto slicno....ne moraju samo zivotinje:D

dajte predloge ko ima iskustva ili zna :) igre za PC a moze i ako imate savet za android igre:)

Moorhuhn XXL, ima farma, ima zivotinja
 
Igrao i prešao:

Ittle Dew
Machinarium
Disney Aladdin
Mario Kart
Steamworld Dig
Hercules
Segamega wb i dizni platforme - pera kojot, tom i dzeri, miki maus, paja patak, silvester


Nisam igrao:

Costume Quest
Shantae
Stardew Valley
Slime Rancher
Rocket League
Yooka-Laylee
Overcooked
 
Poslednja izmena:
Minecraft

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nadji neke igre koje ce uticati na skolu i bolji razvoj memorije kod dece, kasnije ako ih zanima kad malo odrastu, kupi im ili konzolu ili gaming pc pa neka no lajfuju, u coopu sa tobom. :D
 
^ Moja klinka Roblox.. Medjutim uglavnom igra neke challenge igre gde se trazi mozak i motorika. Nekad i mene impresionira.
 
hvala pogledacu. a ovo za park i takve savete cu da preskocim :) dovoljno je samo reci da moja cerka ne zna ni youtube da koristi niti je ista igrala na kompu do sada, a na mobu samo mashu i medu jako retko i one talking tom, talking ben i sl igrice ... za dusebriznike. :)

ps.a to za igre u coop jednog dana..to obavezno :D
 
Poslednja izmena od urednika:
Izvinjavam se što izvlačim temu iz naftalina.

Možda ne bi bilo loše da se pinuje jedna ovakva tema, jer verujem da ima još roditelja koji su u nedoumici šta od igara klinci mogu da igraju u kom uzrastu

Ja sam sinu oko 5 rođendana instalirao NFS Heat i trebalo mu je možda nekih mesec dva dana da skapira mehaniku vožnje na tastaturi i korišćenje handbrake i nitro (to je sa ograničenjem od 15 minuta igranja dnevno), a sad već igra jako dobro

inače igra koju sam hteo da preporučim, pa sam i krenuo da tražim ovakvu temu po bench-u je SuperTux


Pa eto ako ste propustili i mislite da bi se klincima svidela probajte. Ukratko klasična super mario 2d platforma, FREE je, u odnosu na sve super mario varijante koje sam nasao po netu ima mnogo bolju mehaniku i fiziku da tako kažem. Ima dosta nivoa, i plus ima jako puno user contrib nivoa


takodje je FREE, može da se igra mišem, ima single player misija (kojih ne bi bilo loše da ima više), ima arkadni mod...
ako deca vole avione probajte

ovo je krenuo da igra sa 4 godine
ima dosta igara, ali bih izdvojio Present Bounce koja podseća na The Incredible Machine iz mog vremena
Code Lab uvodi klince u svet programiranja, pravljenja petlji itd

ako se setim šta je još igrao pisaću

ako neko želi neka dopuni šta vole ćerkice da igraju...


hvala za ovo
 
Ovo su neke stvari koje smo mi igrali u tom periodu:

< 5 godina
Manje vise nista. Delovalo mi je da prelako ulaze u zombi mod i balave na neki repetativni patern/vriste kada im kazem da je dosta.
5-6 godina
Rayman Legends - bas topla preporuka. Plus radi coop do 4 igraca.
Minecraft - nudi ceo ekosistem oko igre (igracke, lego, slicice, crtani, knjige). Takodje, dosta dece u ranoj osnovnoj skoli igra Minecraft tako da ima i tu socijalnu komponentu.
Overcooked - nije nam nesto legao plus je meni bilo jako stresno da igram sa decom/zenom.
Ori and Blind Forest - meni je bio super ali je deci bio pretezak u ovom uzrastu
Lego games (Harry Potter, LOTR, Hobbit, Ninjago, SW...). Takodje ima coop.
6-8+
Tale of Two Brothers - coop only + topla prica
It Takes Two - opet coop only. Prica je vise za odrasle ali je gameplay i za decu i za roditelje. Topla preporuka.
Age Of Empires I/II/IV - malo je vise na 7+ strani, mada cerka od 6 igra AOE I uz moju pomoc. AOE IV nudi mini dokumentarce izmedju misija tako da pokriva i edukativnu stranu.
Civ V/VI - zahteva pomoc odraslih prvih par sati. Meni je bilo iznanadjenje sto su uspeli posle par dana sami da igraju na nizim nivoima tezine.

Takodje, dosta smo vremena proveli na sajtovima koji nude pogramiranje za decu. e.g. ovo nam je bilo nesto izmedju gaming-a i ucenja programiranja (recimo da je 5/6+):
 
chicken invaders može biti zanimljiva za taj uzrast

 
  • Like
Reagovanja: cof
pes 2018 demo
DOWNLOAD: Steam Installer (Requires Steam Client)

Stavio sam ovde mozda nekome bude korisno ako ne zeli da koristi narodnu verziju a nisu mu bitni mnogo timovi, fizika lopte itd (kao mom klincu)
Jer ova nova verzija mi deluje kao horor totalni, a ova 2018 je prosta za navigaciju i pritom zauzima 4gb ili tako nesto u odnosu na 40gb za efootball 23
 
Nazad
Vrh Dno