Šta je novo?

Igre na x64 sistemima

vuk125

Slavan
Učlanjen(a)
02.05.2007
Poruke
958
Poena
320
Da li igrice na x64 verzijama windowsa XP-a i viste izgledaju lepse(grafika, fizika) i rade bolje nego na x86 verzijama:trust: ?
Negde sam procitao da navodno igrice izgledaju bolje na x64 sistemima. Naravno ako se mogu pokrenuti u 64bitnom rezimu.:trust:
Konkretno Crysis moze i za Far Cry sam skinuo 64-bitni patch ima oko 500MB.
Za Far Cry sam citao da izgleda bolje pod windws-om xp x64 naravno kada se instalira pomenuti patch.:trust:
Dakle zanima me je ima istine u ovoj prici:trust:, ikoje sve igre mogu da rade u x64 rezimu?
Znam da sve igrice koje su 32bitne rade i na 64bitnim windowsima, mene zanima koje su 64bitne?
 
Far Cry jeste bolji uz taj 64bit patch, ali to su minorne razlike.
Crysis ima podrsku za 64bit (Vista x64 po defaultu pokrece Crysis 64bit exe) i tu vec ima velike razlike, ALI: sve se to moze uz odgovarajuci tweak ukljuciti i pod xp.
Napomenuo bih da DX10 verzije Crysisa takodje mogu da se razlikuju, i to obe pod Vistom, jedna 32bit a druga 64bit.
64bit Vista ima u startu iskljucen texture streaming, pa su teksture udaljenih planina i objekata daleko ostrije i detaljnije.
Ali i to se resava tweakom.Tako da je jedina razlika sto se DX10/64bit verzija Crysisa uopste ne mora tweakovati, izgleda maximalno out-of-box.
Za ostale igre, koliko sam ja upoznat nikakve razlike ne postoje, bilo da je 32bit/64bit sistem u pitanju.
 
Samo da napomenem da neki ripovi/pack-ovi igara iz "domaće radinosti" ne mogu da instaliraju na Win XP x64. Tako da treba voditi računa šta "kupuješ" na net-u.
 
Poslednja izmena:
U vreme kad je izasla finalna verzija viste,na staroj masini sam je instalirao (A 64 300+,7600 gs,1 gb ram).Naravno stavio sam x64 i ajd kao da probam 18 wheels of steel :),igra bukvalno nije mogla da se igra.Koliko zbog drivera,ne znam.Znam samo da sam odustao od viste.Blah,kao i 90% ljudi koji su je probali.
 
Evo da vas obradujem, Starcraft definitivno radi na Visti 64bit, probao drugar:banana:
 
Meni Crysis radi bolje pod 32bit XP-om nego pod 64-bit Vistom.
 
Sada čitam ponovo onu tvoju prethodnu poruku, pa sam ukapirao da sam je verovatno pogrešno shvatio.
Ti si hteo reći da Crysis radi brže pod x64 verzijom OS-a, znači Vista x64 > Vista x86, XP x64 > XP x86.
To je onda ok :p
 
vista 64, rade sve igre koje sam probao, samo za neke treba poseban lek, netje sa onim sa receptom :D
 
Mene isto zanima da li sve igre rade na Visti 64 jer sam shvatio da mi je cimanje da svaki put kada hocu da se igram ulazim u XP a maltene sam presao na Vistu 64, posebno kada recimo skidam ili UL-ujem neki torent u Vistu i hocu da se igram, onda sve to moram da stopiram i da predjem u XP da bih se igrao.

Konkretno me zanimaju (za sada) Colin McRae DIRT, TD Unlimited, Two Worlds, Oblivion, Gothic 3, Turning point, Warhammer: Mark of Chaos...

Bas je dobra tema, pisite ovde za igre za koje ste sigurni da rade sto posto kako treba na Visti 64 !
 
Bas je dobra tema, pisite ovde za igre za koje ste sigurni da rade sto posto kako treba na Visti 64 !

Nije samo u pitanju koje rade - već koje verzije rade. A to je zabranjena tema za spominjanje na forumu, nadam se da razumeš zbog čega ;)
 
Ne verujem da to zavisi od "verzije" !?? U svakom slucaju, mislio sam na igre koje po "default-u" rade na Visti 64.
 
Igre koje sam ja probao pod wistom 64 i koje 100% rade su:

Jericho, NWN2, Rainbow Six Vegas, Timeshift, Crysis, Bioshock itd

Nije jos bilo da neka igra nije htela da radi.

Javicu kad ubacim jos igara ,kako rade.
 
Trebalo bi da sve nove igre rade pod 64-bitnim Windows-om. Primetio sam da samo par bas starih igara nece da radi (citaj: iz devedeset i neke).
 
PES 2008 radi.
Koliko ja znam, 99% (mojne neko da se uhvati za ovo kao tačan podatak :)) igara pisanih za 32-bitne procesore rade normalno u 64-bit OS-u.
Samo one najstarije pisane u 16-bitnom kodu (da li sam ovo dobro rekao ?) ne rade.
Na žalost, meni gotovo svi ripovi novih igara nisu hteli da se instaliraju na XP x64, tako da sam morao da "kupim" kompletne diskove.

Evo jedne stare liste igara koje su rađene za XP x64:
http://www.start64.com/index.php?option=com_content&task=view&id=190&Itemid=116
 
Poslednja izmena:
Sve igre koje sam ja probao na visti x64 rade bez problema.
Naravno Crysis radi mnogo losije na visti nego na xp pri istim postavkama.
Posto crysis moze identicno da izgleda kao na visti kada se ukljuce Very High detalji narano uz malo vestine, nema potrebe muciti se i igrati na visti.
DX 10 je cista prevara da bi se vista prodavala. Obzirom da se u svakoj igrici koja je radjena za 'DX10' mogu ukljuciti detallji i u xp-u uz malo snalazenje koji su 'samo' pod vistom dostupni.
Uzmimo na primer Crysis, posto grafika izgleda isto tako kvalitetno na xp-u(kada se primeni poznati tweak) i na visti sa svim efektima jasno je da je ova igra ustvari koristi DX9 instrukcije.
Dakle ovo je pokusaj da Microsoft sto bolje proda Vistu.
Po meni Vista nema neku lepu buducnost i mislim da ce doziveti sudbinu slicnu onoj koji je doziveo Windows Millenium koj vise niko ni ne spominje.
Vista definitivno i posle sp1 bilo da je x86 sto je gora varijanta ili x64 sto je manje zlo nije ispunila ocekivanja.
A nama ne ostaje nista drugo nego da sacekamo sa strpljenjem Windows Vien-u(windows 7) i furamo stari XP x86 ili jos bolje XP x64.
Igrati Crysis na Visti i sa najacom konfiguracijom je po meni mucenje.
 
Ne izgleda potpuno isto. Kada udjes u vodu, pod Vistom mozes da vidis razlaganje svetlosti dok pod XP-om ne mozes i ne mozes nikako ga da ukljucis.
10_3_zoom.jpg

http://webpages.charter.net/bliss/

A sto se tice brzine:
attachment.php
 
Poslednja izmena:
Test Drive Unlimited radi fenomenalno na visti x64, bolje nego na xp-u.Sad vise nema onog dosadnog trzanja na svakih nekoliko sekundi vec sve tece kako treba (bar kod mene, jer neki nisu imali problema sa tim trzanjem na svojim xp masinama).
 
meni nije htela da radi Two Worlds, da li neko ima lek za to
 
Crysis radi provereno brze u 64 bit XP-u.

DOW: Soulstorm na moje iznenadjenje isto brze radi u 64bit XP-u sa dosta menje ucitavanja.

Dule, kazi mi jel' OK taj XP 64 bita, da nabavljam to ako valja?
 
Nisam ga nesto drugo koristio, al' sam cisto radi Krize ubacio x64 u dual-boot sa 32 bit XP-om.

Crysis stvarno osetno brze radi, a i ponovo da potvrdim Soultorm isto brze radi, iako je 32bit aplikacija za razliku od Krize.

Najvise sam ga stavio sbog znatizelje da vidim kako se ponasaju stvari na 64bita, sad da li je bolji ili ne, nemam pojma. Rad u samom win-u je isti kao i na 32bita, nisam neku razliku primetio.
 
Nazad
Vrh Dno