Šta je novo?

Igra za klinca

chowa

Čuven
Učlanjen(a)
26.01.2003
Poruke
270
Poena
619
pozdrav

iako sam puno igara igrao i probao , nemogu sada da se sjetim ni jedne onako lijepe igre za klinca od 7 god. , a navalio je na racunar samo tako :D , znaci treba mi neka tipa super mario , nesto kao sonic, nista komplikovano , nesto jednostavno da je u 2D , da nema klanja i ubijanja . Bilo bi dobro da je pravljena za PC , da se nemoram zezati sa emulatorima. Navalio je na CS ali nebi to jos uvjek da mu dam da igra .

Hvala
 
Skini Mario forever. To je besplatna Mario igra pravljena za PC.
 
Pogledaj na netu da nadjesh Sonic Mega Collection+.
Ona je emulirana, ali je sve automatski, tako da se to ni ne primecuje.
 
Moj savet je da nađeš stari SEGA MEGA DRIVE, ubaciš ispod stola, izvučeš joypad i nema problema. Kertridž Micky Mouse adventures, provereno pali. :)

Brat je dao svojim sinovcima neku igru sa nekom letećom kravom, nešto... Sad ću da ga pitam, pa ću da javim.
 
Poslednja izmena:
Moj savet je da nađeš stari SEGA MEGA DRIVE, ubaciš ispod stola, izvučeš joypad i nema problema. Kertridž Micky Mouse adventures, provereno pali. :)

Brat je dao svojim sinovcima neku igru sa nekom letećom kravom, nešto... Sad ću da ga pitam, pa ću da javim.


ovo ti nije losa ideja , sto je nazalosnije :D mislim da imam ispravnu konzolu negdje u podrumu , ali ipak bi na PC ipak nek se malo upoznaje sa racunarom, da nebude samo za igranje :D

ps : hvala ostalim na prijedlozima
 
Imas Bugs Bunny & Taz za PC. Solidna 3D platformska igra za klince. Moze i u dvoje, jedan kontroliske Duska a drugi Tasmanijskog djavola.

Ako imas problema sa PC verzijom mozes da skines PS1 emulator i Bugs Bunny & Taz za PS1.
 
Gde ce da nadjesh kertridze za Mega Drive?
Nego pogledaj na ovom linku ima igre za decu(3D dodushe).
 
Decko ima 7 godina i vec je malo zakasnio za CS. Pusti dete da pucka mozda stigne svoje vrsnjake uz tvoju pomoc. Ne nasedaj na price da je tu ubijanje i krv, to pricaju oni koji nikada nisu igrali igrice na kompu, a zive od plasenja roditelja. Poznajem desetine takvih.
CS ce mu razviti pozitivne osobine nestekanja, igranja u timu... socijalizovace se, steci prijatelje, naucice da pise poruke i da cita. U skoli ce ga svi ceniti kad udje u Top15, sto ce podici njegovo samopouzdanje. Sa 10 godina ce mozda postati i admin, pa ce nauciti nesto i o amx komandama, sto je prvi korak ka nekom programskom jeziku.
Sa 15 godina ce zaraditi i prve pare na turniru, pa ces onda tek videti kako sam bio u pravu.
A ti kao roditelj ne primenjuj nasilje u stvarnom zivotu i ne brini on ce razumeti u cemu je razlika izmedju igrice i stvarnosti...
 
Svaka čast na odgovoru. 100% se slažem.
 
More bas me zanima dali ste vi sa 7 godina igrali kompjuter i picili CS? Jest ali malo sutra, more daj detetu loptu i na neki teren da je suta ili da je ubacuje u kos ili ga vodi u neki park pa neka trci i skace, bazen da se razvija. kakav pc detetu od 7 godina cista ludost! Imam kolega sina od pet ipo godina pa sam video sta je ustanju da uradi samo da bi se docepao pc-a zato nema igrica nego u park i zavrsena prica! sega mega da ili neki sony 1 i to da zasluzi?

ovo negovorim da sam video samo par puta sta to dete radi nego sam od njegovog rodjenja bukvalno kraj njega sa njegovim ocem pa vidim kakvo je to ponasanje kada treba da se igra i kada treba nesto da poslusa ili uradi, odmah ucenjuje ako to uradim jel mogu da se igram i slicno i onda to im nije dosta pola sata nego bi ceo dan da je kraj racunara!

negovorim ja ovo zabadava, ova danasnja generacija ko sta radi samo CS, DOT-u i slicne gluposti a kada treba u skoli da pokazu znanje samo sto nepocnu da pricaju o igricama, more da si pametan pa da ga nikada nepustis na racunar u vezi igara za rad i ucenje ok da se dete edukuje ali da se sa CS zaglupljuje mani se, ako mi neverujes otidji u neku igraonicu pa pogledaj te klince od 7 godina sto igraju CS pa vidi kako se ponasaju kada roditelji nisu uz njih! pa cu te onda pitati dali ces i dalje da se raspitujes za neku igricu za dete.

ok su to igre sto ti trazis za dete i razumam da mu zelis sve najbolje i da je ko sva ostala deca da ima sve ali mislim malo je rano da se dete tako rano navikava na racunar! on se jos razvija, treba kicmu da iskrivi sedejuci kraj racunara i slicno kasnije da mu das ok ali kako hoces ovo ti je moj savet.
 
Sine dragane :d, apsolutno se slazem ;).
Ali nase vreme je proslo, mene nisi mogao puskom u stan da uteras, kad sam bio sasma mali, a kad sam pre par godina igrao CS po igraonicama, znaci vidjao sam decu, kojoj su trebala 2 jastuka i to debela za pod doope :D, da bi mogla videti monitor sa stolice, kako igraju CS.

Ajde jednu anegdotu da ispricam :).
Pre 4-5 godina, igraonica, dobra bila borba, znaci nas >10.
Igrali i jedan lik sto je stalno igrao, a poveo i dete (cenim oko 8-9 godina), i ono malo igralo :).
I tako se mi zaigrali, niko ne gleda na sat, kad smo zavrsili ko zna koju partiju (dodje vec 1-2h nocu), cale ustade: "iju sine idi u pm, vidi kolko je sati, idemo kuci majka ce da nas ubije" :d.
 
Poslednja izmena:
Ne pricajte fraze, muka mi je da to slusam, izvinjavam se, i u moje vreme su govorili "e ova danasnja omladina to i to a mi smo eeeeee"... Svako vreme nosi svoje i ne treba biti konzervativan. Ja licno ne pristajem na to. Ne zelim ni da moje dete zivi u svetu zabrana i strahova. Pa taj mali i ucenjuje za komp zato sto mu brane.
U poverenju i mi cvikamo od mame, ona je malo konzervativnija :).
 
Pa može li da slomi nogu trčeći za loptom? Ili da lopta završi na putu, pa on ode za nju... Ccc... Sad sedenje pred monitorom ne zvuči tako loše, a?

I deca su sposobna da razlikuju igre od stvarnosti, moj mali brat je igrao gta sa 5-6 godina. I naravno da uopšte nije nasilan. S druge strane, niko nikad ne treba da uči roditelja kako da podiže svoje dete ;)
 
niko nikad ne treba da uči roditelja kako da podiže svoje dete ;)

Uf uf uf, itekako treba ;).
Kad bi svako ucio svoje dete kako hoce... :smash:.

Nije dete stvar koju su kupili u prodavnici, uostalom kad napuni 18 godina ono ce odgovarati za svoje ponasanje, a roditelji kad naprave monstruma, onda drustvo treba da se bakce sa njim.
 
Poslednja izmena:
Naravno da svako novo vreme nosi nove obicaje i tradicije i da se svaki put sve vise i vise menjaju stvari ali sto neke dobre stvari na kojima smo mi odrasli i ispali smo savim ok da sada to zanemarimo i da pustimo decu da ona rade sta hoce? Mislim da ipak jos malo rano da se oni osamostale i da komanduju kako oni hoce! Ej bre gledam ove klince od 10-18 godina to bre ni postovanja ni reda ni kulture, ko sta radi samo zveraju u mobilne kada udju u autobus to nezna ponasanja, nemaju postovanja prema starijima, samo im u glavi mobilni telefoni, igrice i devojcice i naravno izlasci. Naravno ovaj je jos mali za tako nesto ali godine lete!

A kada sam reko da odvede dete u park nisam mislio pored ulice, jel se zna sta je park a opet i otac je pored njega tako da su vrlo male sanse da istrci na put a sada sto se tice za trckaranja za loptom boze moj svaka igra nosi odredjene povrede i ozlede ali da bas tako trci i da polomi nogu to je 1:10.000 sansa ali opet moguca. A kao sto rece da je sada stolica od racunara mnogo primamljivija pa i nije jer ako dete nesedi kako treba na stolici dolazi do krivljenja kicme i da nezalazim u sve ostalo! A on je ipak 7 godina i jos se razvija tako da je za njega to nije bas preporucljivo, osim ako roditelji kasnije nemisle da se mlataraju po fizijatrima i kojekavim vezbama da dete posle ispravi kicmu!

Pa naravno da mu brane kada nije dobar i pravi *****rije po kuci i sta onda ocekuje da posle svega toga da ce da dobije racunar e pa brale nemoze, mora da se zna ko je roditelja a ko dete. Naravno da kada je dobar da je nagradjen ali opet se mora znati granica dokle dete moze da ide sa svojim nestaslukom!

Ali opet nismo mi roditelji ovog deteta o kome je rec ovde i njegov otac verovatno zna sta je najbolje za njegovo dete tako da on moze da poslusa neciji savet ovde a i nemora.
 
Decko ima 7 godina i vec je malo zakasnio za CS. Pusti dete da pucka mozda stigne svoje vrsnjake uz tvoju pomoc. Ne nasedaj na price da je tu ubijanje i krv, to pricaju oni koji nikada nisu igrali igrice na kompu, a zive od plasenja roditelja. Poznajem desetine takvih.
CS ce mu razviti pozitivne osobine nestekanja, igranja u timu... socijalizovace se, steci prijatelje, naucice da pise poruke i da cita. U skoli ce ga svi ceniti kad udje u Top15, sto ce podici njegovo samopouzdanje. Sa 10 godina ce mozda postati i admin, pa ce nauciti nesto i o amx komandama, sto je prvi korak ka nekom programskom jeziku.
Sa 15 godina ce zaraditi i prve pare na turniru, pa ces onda tek videti kako sam bio u pravu.
A ti kao roditelj ne primenjuj nasilje u stvarnom zivotu i ne brini on ce razumeti u cemu je razlika izmedju igrice i stvarnosti...

Kako je propao CS...:smoke:
 
Naravno da svako novo vreme nosi nove obicaje i tradicije i da se svaki put sve vise i vise menjaju stvari ali sto neke dobre stvari na kojima smo mi odrasli i ispali smo savim ok da sada to zanemarimo i da pustimo decu da ona rade sta hoce? Mislim da ipak jos malo rano da se oni osamostale i da komanduju kako oni hoce! Ej bre gledam ove klince od 10-18 godina to bre ni postovanja ni reda ni kulture, ko sta radi samo zveraju u mobilne kada udju u autobus to nezna ponasanja, nemaju postovanja prema starijima, samo im u glavi mobilni telefoni, igrice i devojcice i naravno izlasci. Naravno ovaj je jos mali za tako nesto ali godine lete!

A kada sam reko da odvede dete u park nisam mislio pored ulice, jel se zna sta je park a opet i otac je pored njega tako da su vrlo male sanse da istrci na put a sada sto se tice za trckaranja za loptom boze moj svaka igra nosi odredjene povrede i ozlede ali da bas tako trci i da polomi nogu to je 1:10.000 sansa ali opet moguca. A kao sto rece da je sada stolica od racunara mnogo primamljivija pa i nije jer ako dete nesedi kako treba na stolici dolazi do krivljenja kicme i da nezalazim u sve ostalo! A on je ipak 7 godina i jos se razvija tako da je za njega to nije bas preporucljivo, osim ako roditelji kasnije nemisle da se mlataraju po fizijatrima i kojekavim vezbama da dete posle ispravi kicmu!

Pa naravno da mu brane kada nije dobar i pravi *****rije po kuci i sta onda ocekuje da posle svega toga da ce da dobije racunar e pa brale nemoze, mora da se zna ko je roditelja a ko dete. Naravno da kada je dobar da je nagradjen ali opet se mora znati granica dokle dete moze da ide sa svojim nestaslukom!

Ali opet nismo mi roditelji ovog deteta o kome je rec ovde i njegov otac verovatno zna sta je najbolje za njegovo dete tako da on moze da poslusa neciji savet ovde a i nemora.

Jesi li razmišljao da napišeš knjigu o podizanju dece? Ili da držiš neke kurseve?
 
Naravno da svako novo vreme nosi nove obicaje i tradicije i da se svaki put sve vise i vise menjaju stvari ali sto neke dobre stvari na kojima smo mi odrasli i ispali smo savim ok da sada to zanemarimo i da pustimo decu da ona rade sta hoce? Mislim da ipak jos malo rano da se oni osamostale i da komanduju kako oni hoce! Ej bre gledam ove klince od 10-18 godina to bre ni postovanja ni reda ni kulture, ko sta radi samo zveraju u mobilne kada udju u autobus to nezna ponasanja, nemaju postovanja prema starijima, samo im u glavi mobilni telefoni, igrice i devojcice i naravno izlasci. Naravno ovaj je jos mali za tako nesto ali godine lete!

A kada sam reko da odvede dete u park nisam mislio pored ulice, jel se zna sta je park a opet i otac je pored njega tako da su vrlo male sanse da istrci na put a sada sto se tice za trckaranja za loptom boze moj svaka igra nosi odredjene povrede i ozlede ali da bas tako trci i da polomi nogu to je 1:10.000 sansa ali opet moguca. A kao sto rece da je sada stolica od racunara mnogo primamljivija pa i nije jer ako dete nesedi kako treba na stolici dolazi do krivljenja kicme i da nezalazim u sve ostalo! A on je ipak 7 godina i jos se razvija tako da je za njega to nije bas preporucljivo, osim ako roditelji kasnije nemisle da se mlataraju po fizijatrima i kojekavim vezbama da dete posle ispravi kicmu!

Pa naravno da mu brane kada nije dobar i pravi *****rije po kuci i sta onda ocekuje da posle svega toga da ce da dobije racunar e pa brale nemoze, mora da se zna ko je roditelja a ko dete. Naravno da kada je dobar da je nagradjen ali opet se mora znati granica dokle dete moze da ide sa svojim nestaslukom!

Ali opet nismo mi roditelji ovog deteta o kome je rec ovde i njegov otac verovatno zna sta je najbolje za njegovo dete tako da on moze da poslusa neciji savet ovde a i nemora.



Apsolutno se slazem.
Ko zeli dobra svom detetu ne treba da ga pusta za racunar dok se psihofizicki ne bude spremno za to. Sedenje ispred ekrana i piljenje u monitor nije za neoformljeni mladi organizam. Pored deformisanja tela, danasnje igre deformisu duh. Ja sam sa 15 godina poceo sa racunarom i igrama (doduse, bilo je to vreme Amige) pa sam i u tom uzrastu imao nocnih mora od pojedinih igara no, tada sam vec bio dovoljno zreo da bih psihicki podlegao nekoj igri. Da ne pricam o tome da danasnje igre se prave audio vizuelno da podsvesno uticu na mladu psihu u cilju lakseg prihvatanja novog svetskog poretka. I to da ce u kasnijim godinama zakasniti sa IT obrazovanjem je glupost. kada mu racunar stvarno bude potreban, uci ce on u taj svet za mesec dana.
Glavni problem je po meni socijalizacija. Kako objasniti detetu da on ne moze da koristi racunar kada svi njegovi drugovi mogu. Moze se dogoditi da bude nipodastavan i odbacen od drustva. Ja imam sina od dve ipo godine ali ga ne dovodim u kontakt sa racunarom (skalameriju sam smestio u podrum koji je sredjen za boravak i gde ja boravim po volji).
 
Ma, treba decu u vojsku sa 10 godina. :D
 
Jesi li razmišljao da napišeš knjigu o podizanju dece? Ili da držiš neke kurseve?

ti se sprdaj idalje samnom ali znas da sam upravu kao i vecina sto mozda moze da potvrdi a mozda ja ima drugacije glediste svega i treba danasnjoj deci vec sa sedam godina dati potpunu slobodu sta da rade, da se oblace kako hoce, da jedu sta hoce ma u sve da ih uvedemo jos da im kupimo njihov stan i da ih pustimo da zive sami jel to treba ili ga navoditi na pravi put u zivotu.

jer danas odabrati prvi put za svoje dete je jako tezak posao, mozda najtezi sa kojim ce se iko susresti u zivotu!
 
Kad odem na roditeljski svom detetu (ima i to u vrticu), onda shvatim da bi vecini tih roditelja trebalo oduzeti decu, a tek u parku kakve scene gledam... Da ne govorim o trovanju na rasnoj i nacionalnoj osnovi, o predrasudama prema hendikepiranima, o podsticanju agresivnosti kod deteta (ono klasicno, savet detetu: ako te udari vrati mu, i odbrana: nije moje dete prvo pocelo...).
E, kompjuter je kriv za sve. Nece biti. Tako je pre dvadesetak godina bila televizija svemu kriva, a pre toga to je cuo na ulici...
Ma ova deca su genijalci, kakva je sredina u kojoj zive.
 
ti se sprdaj idalje samnom ali znas da sam upravu kao i vecina sto mozda moze da potvrdi a mozda ja ima drugacije glediste svega i treba danasnjoj deci vec sa sedam godina dati potpunu slobodu sta da rade, da se oblace kako hoce, da jedu sta hoce ma u sve da ih uvedemo jos da im kupimo njihov stan i da ih pustimo da zive sami jel to treba ili ga navoditi na pravi put u zivotu.

Pretpostavljam da je očigledno, ali ne shvatam kakve ovo veze ima sa time kako će dete da se igra? Ako roditelji daju deci da igraju gta, moraće da im kupe stan? Deca koja igraju CS, jedu ekstazi za doručak?

"Da se oblače kako hoće" - ovo je vrhunac. Stop sedmogodišnjakinjama koje se provokativno oblače!!!
 
Ma ova deca su genijalci, kakva je sredina u kojoj zive.
Slazem se.
 
ti se sprdaj idalje samnom ali znas da sam upravu kao i vecina sto mozda moze da potvrdi a mozda ja ima drugacije glediste svega i treba danasnjoj deci vec sa sedam godina dati potpunu slobodu sta da rade, da se oblace kako hoce, da jedu sta hoce ma u sve da ih uvedemo jos da im kupimo njihov stan i da ih pustimo da zive sami jel to treba ili ga navoditi na pravi put u zivotu.

jer danas odabrati prvi put za svoje dete je jako tezak posao, mozda najtezi sa kojim ce se iko susresti u zivotu!

Da, neka batali komp i kontakt sa svetom, neka igra fudbal, krene da igra ozbiljnije za neki klub, slusa Grand, muva sponzoruse i bude poprilicno glup. Ne zaboravite da je ovo Srbija, ovde drustvo diktira tempo zivota, a ne pojedinac!


Radije bih da moj sin bude geek i przi sve redom u nekoj igrici nego da igra one pokemon karte (glupost) ili da skuplja slicice za neki album koji ce da baci posle par meseci.

Detetu treba nuditi sve moguce opcije, on ce se od malena pronaci u onome sto cini najbolje. Dete bira pravi put, roditelj je tu samo da ga uputi na sta sme, a sta ne sme da cini.
 
nerazumes sta sam hteo da kazem ali ajde da pokusam da ti objasnim! to je kazano u kontekstu, ako mu sada das da igra cs sutra ce tebe videti da igras doom pa ce on hteti da igra doom pa onda neznam sta ce opet da vidi i tako ce to krenuti u nedogled jer on misli ako tata moze da igra te igrice mogu i ja!

pa neka se ono igra kako hoce samo mu je jos rano da sada sedne za racunar i da pici cs, treba prvo to dete da se razvije fizicki i psihicki pa tek mu onda dati da se igra na racunaru ali mu objasniti da racunar nije samo igracka nego je i u edukativne svrhe namenjen! uostalom moze on da se igra imas ti bojanke za racunar pa neka mu se to da da boji i crta a ne odmah iz neba pa u rebra pa cs!

ako neshvatas sustinu price onda nema vajde dalje pricati. jer daj mu mali prst on ce hteti saku daj mu saku on ce hteti ruku... i da nejdem u nedogled jer ako nesvatas onda je svo ovo pisanje bespotrebno!
 
o podsticanju agresivnosti kod deteta (ono klasicno, savet detetu: ako te udari vrati mu, i odbrana: nije moje dete prvo pocelo...).

Mozda krsim vojni zavet na klinici :d, ali ovo je upravo savet kakav je psiholog dao detetu (pre neki dan, bas pricali roditelji deteta na salteru).
A sta da uradi dete kad bude napadnuto ?
Da trci kod mame/uciteljice da prijavi, ne nego treba da se brani, bas po tom receptu, ne mislim da sad mora oko za oko :D, ali da se odbrani ima pravo.

Koja OFFchina :D.
 
Poslednja izmena:
ako mu sada das da igra cs sutra ce tebe videti da igras doom pa ce on hteti da igra doom pa onda neznam sta ce opet da vidi i tako ce to krenuti u nedogled jer on misli ako tata moze da igra te igrice mogu i ja!
O, ne! Deca koja igraju ono što mi igramo! Kako ih nije sramota?

treba prvo to dete da se razvije fizicki i psihicki
LOL. Potreban je poseban trening za sedanje za računar.

ali mu objasniti da racunar nije samo igracka nego je i u edukativne svrhe namenjen!
Naravno. Recimo, kažeš detetu od 7 godina da nauči nešto iz wikipedie, pa ga ispitaš, i ako si zadovoljan, može da igra pola sata. Ili mu daš da radi neki zadatak u Pascalu.

uostalom moze on da se igra imas ti bojanke za racunar
To su sjajne igre, deca su prosto oduševljena!

ako neshvatas sustinu price onda nema vajde dalje pricati
Nema.

Ovo me podseća na moju profesorku srpskog, koja je svojemeno rekla da u njenoj kući ne bi bilo ni televizora ni kompjutera, ali ima muža pa ne može to da omogući svojoj deci.
 
E stvarno si debil i lepo je rekao chovek da nema vajde dalje prichati poshto namerno ne zelish da shvatish suhtinu a ti opet postujesh
 
Nazad
Vrh Dno