Šta je novo?

Identitet pošiljaoca

gervasius

Slavan
Učlanjen(a)
02.12.2006
Poruke
194
Poena
319
Molim za pomoć, valjda nisam promašio temu. Neko mi je par puta slao zlonamerne poruke sa br**[email protected] naloga. Postoji li način da se otkrije pošiljalac (IP adresa ili koji već metod)? Nije spam nego privatne stvari od nekoga ko me izgleda poznaje. Da li je to u nadležnosti provajdera ili mogu sam da to otkrijem preko nekih softverskih alatki? Hvala svima na odgovoru.
 
Moze ako imas vezu kod provajdera :)
Mada mogao je poslati mail iz nekog kafea...Nemam pojma :D
 
Pošaljioc je za tebe mail server koji je korišćen. Možeš da se obratiš administraciji servera, koja je ovde Gugl, ali je malo verovatno da će ti reći koja IP adresa iza mejla.
 
Blokiraj bu dalu, pošalji ga u Spam
 
"Zena/cura ti je ku**a, ja sam je opa**o"... i slicne stvari licne prirode zasluzuju da se pogodjena osoba i licno pozabavi otkrivanjem identiteta posiljaoca i razloga slanja tih i takvih poruka...
Moze se to i ignorisati slanjem doticnog u "spam" ali ako ima nacina i mogucnosti ne bi bilo mozda lose saznati ko je i zasto salje takve poruke... ;)
 
Možda prijava VTK pa ako oni žele da se time pozabave.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Hvala na pomoći. Džaba ga blokiram kada pošalje opet mail sa neke druge adrese i tako se vrtimo u krug. Nalog je uvek kreiran na gmail servisu tako da ne znam da li mi provajder uopšte može i pomoći (RazbojNick je dobro rekao da možda može samo Gugl da se pozabavi time ali to je za njih verovatno u domenu zaštite ljudskih prava, privatnosti i ostalih democracy shit klauzula).
Prvi korak, obratiću se provajderu pa ako budu znali šta više od mene biće dobar pomak.
 
ja mislim da ti je jedina opcija ako nemas rodjaka u BIA da posaljes ti njemu nazad imej sa nekim spajwerom
 
Batalis tu email adresu, i napravis drugu. A on neka trabunja u prazno, posto dokoni.
Barem kod gmaila mozes da pravis nove mail naloge.
 
Nazad
Vrh Dno