Šta je novo?

Ideje za konstrukciju rigova(podeli fotke svog riga)

gledaj da bude bar ~10cm razmak između grafika....
 
gledaj da bude bar ~10cm razmak između grafika....

Uspeo sam za sada da napravim 5cm razmaka (dok ne stignu ispravni usb extenderi - prokleti kinezi), ali stavio sobni ventilator da duva preko kartica i sada je temp oko 60 stepeni. Konacni rezultat: core-950MHz, mem-2050MHz, ether-28Mh/s po kartici.

Ja sam prezadovoljan za sada - makar dok ne naucim da kontrolisem voltazu, koja mi je u Afterburneru siva :(
 
Onda cu flomasterom u crveno :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@student: ne brinem zbog hdd-a. Imam gomile tih krseva. Ionako u rigu nemaju neki tezak zadatak :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To ti je Asus druze, pozna se po sivom slajderu :D

Darko, pronasao sam mu "flomaster"! Boot mora da ide sa kartice, a ne sa integruse. Danas sam kucio hdmi-vga pa je cak i on zavrsio posao.

Takodje sam u Mikroprincu uzeo tri ventilatora Sunon Maglev 120x120x25 i morao malo da doradim rig. Svaki ventilator trosi 5,4W a izbacije fascinantnih 184 kubika vazduha na sat. Buka je 44dBa, tako da bi trebalo izbegavati duze zadrzavanje pored njih. Cena po komadu je 1122din.

I sada zakljucak - svega ovoga ne bi bilo da sam ostao veran korisnik Nvidia kartica :)
 
30a767ab4d747d6ac0d3412af26754fc.jpg


a1ed6cfe8973ddee6a6746446968ad8a.jpg


Evo i slika modifikovanog riga - ne prelazi 60 stepeni na 27Mh/s

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sunon Maglev ventilatori. Vec ih godinama unazad nabavljam za svoje servere i bazne stanice u Mikroprincu. Karte su Asus Strix rx470 4gb...
 
Poslednja izmena:
Sunon je u rangu Delte. Odličan za podrumsku upotrebu :)
Pravi ogroman protok i jednako veliku buku. Za sardina varijante sa malim razmakom nema boljeg riješenja.
 
Ja bi napravio od drveta za 4 karte, gde kupujete te dascice?
 
Ja drvenariju kupujem na stovaristu kod "Kovaca", malo iznad FON-a. Obozavam drvo zbog lakoce obrade, a i lepo izgleda :)
 
Daj sliku da vidim, ja trenutno imam 1 karticu al planiram da uzmem jos 2, ova druga mi stize 10-og a do tad ce mi trebati stalak nmg 2 u kuciste skuvace se, a napravio bih odma stalak za 3karte pa neka stoji :)
 
Imas puno slika i primera u ovoj temi. Moja drvenarija je samo par strana ranije...
 
Ovako je to izgledalo 2013 20131218_230900.jpg


a ovako danas,sve je isto samo danas svetli :Dd7c6e541-a2f9-4104-95f6-b87e2f0408bf.jpg
 
20161106_172516.jpg20161106_173037.jpg20161106_173041.jpg20161106_194855.jpg

Evo i moj jedan. Nije skroz gotov jer se cekaju ventila koji idu na ovaj prvi ram ispred kartica. Prostor izmedju kartica i ventilatora je veci kako se ne bi morali skidati ventilatorio u slucaju da je potrebno prikljucivati hdmi kabal i monitor da se na rigu nesto podesi. Prednje profili su trebali biti 2 cm ali posto mi je tih profila nestalo morao sam staviti profile od 0.5 cm ali to cu danas, sutra promjeniti. Razmak izmedju kartica 15 cm (5 kartica), u varijanti sa 6 12,5.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Gde kupiti ove ramove?

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Te aluminijske profile uglavnom mozes naci u radnjama tipa obi. Prije sam rigove radio sa profilima od 1,5 cm i lijepse se sklapaju od ovih od 2 cm.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Cijene aluminijuma u tim radnjama su bezobrazno visoke. Najbolje je to uzimati direktno kod ljudi koji se bave aluminijumom. Bar 3 puta jeftinije.
 
Ja sam uzimao u firmi koja se bavi bas obradom aluminijuma. Cijena tih L profila 2×2 cm je nesto manje od 5 €. Naravno imaju 1,5×1,5 cm ako je nekom skup ovaj 2 cm.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
U Sarajevu je L profil 6 metara 20x20x2mm 5,5€.
U OBI-u je toliko 2m dužine. Malo bezobrazno, posebno što na komadima od 2M imate znatno više otpada nego na 6M.
 
Nasao sam i ja te od 6 metara ali to su zeljezni profili. Jeftiniji su, ali sam odustao jer su tezi za obradjivati jer su deblji, a i nije mi mogao stati u auto profil duzine 6 metara :) ovi aluminijski profili sto sam kupovao su duzine 2,5m

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
ebf7f93bd318b3fc579a42f000b41927.jpg


Kako je8o ga ti željezni. Ovo je upravo pravljeno od tih alu profila :)

Nego ako si u blizini Sarajeva platiš pivu pa ti otkrijem gdje ima toga pojeftino :)
 
Poslednja izmena:
Eee pa drugaciji su nego ovi sto sam ja nasao u Banja Luci :) hocu reci da su tvoji bolji. Idem cesto poslom u Sarajevo. Sad sam materijal uzeo za jos dva riga ali cim potrosim, javljam se pa da platim tu pivu :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno