Šta je novo?

id soft je mrtav!?

pa stalker je progutao 10 puta manje para od onih ulozenih u hl2 ili doom3 ... i mislim da poenta igre nije grafika i animacija likova... boze.. po tom pitanju stalker ima veci potencijal da oduva ova dva...
 
Ma daj bre, prva stvar koju sam primetio u onoj beti jeste kartoksko kretanje protivnika. Bas amaterski (ko da sam ga ja radio :D). Ono sto mu je plus je zvuk koji je fantastican i neki hladan industriski filing koji mi se svidja. Ostalo je ... pa ili kopija ili malo iznad proseka.
 
MAD_MUzzY je napisao(la):
Ma daj bre, prva stvar koju sam primetio u onoj beti jeste kartoksko kretanje protivnika. Bas amaterski (ko da sam ga ja radio :D). Ono sto mu je plus je zvuk koji je fantastican i neki hladan industriski filing koji mi se svidja. Ostalo je ... pa ili kopija ili malo iznad proseka.
Da kretanje i "letenje" protivnika kroz vazduh usled detonacija je moglo i moralo dosta bolje. Nekako kvari ostatak koji je na nivou. ctp;
 
Brate, Mazi isprimao si se... Onaj FarCry izgleda bolesno dobro!
 
byMaX je napisao(la):
Brate, Mazi isprimao si se... Onaj FarCry izgleda bolesno dobro!
Vazi , narocito scene iz daleka , a da ne spominjemo travu i drvece :beat:
Stvarno ste smesni , mislim moderatori se svadjaju , kakav primer dajete ostalima :wave;
Sto se tice grafike i igara , ne postaje se poznavalac testiranjem igara i grafickih kartica , pa ni citanjem knjiga i clanaka.
Na zapadu ima milion ljudi koji ubijaju C i njegove derivate i imaju engine do jaja - sta sa pojmom "addictiveness" ?
To je ono sto 95 % nema , zelja da igras cim ustanes , vratis se sa posla , faksa...to se ne opisuje grafikonima i matematikom .
Zato se slazem sa Mazijem - HL2 i Doom3 ne mesati ni sa cim drugim , jednostavno je smesno !

Pozdrav , Misa...:boom:
 
MichaelZ je napisao(la):
...


Vazi , narocito scene iz daleka , a da ne spominjemo travu i drvece :beat:
Stvarno ste smesni , mislim moderatori se svadjaju , kakav primer dajete ostalima :wave;
Sto se tice grafike i igara , ne postaje se poznavalac testiranjem igara i grafickih kartica , pa ni citanjem knjiga i clanaka.
Na zapadu ima milion ljudi koji ubijaju C i njegove derivate i imaju engine do jaja - sta sa pojmom "addictiveness" ?
To je ono sto 95 % nema , zelja da igras cim ustanes , vratis se sa posla , faksa...to se ne opisuje grafikonima i matematikom .
Zato se slazem sa Mazijem - HL2 i Doom3 ne mesati ni sa cim drugim , jednostavno je smesno !

Pozdrav , Misa...:boom:

Ja svako vece kad se vratim s posla odigram FarCry demo iznova!
Ko nije probao, apsolutno nema prava da prica nista o ovoj fenomenalnoj igrici...
Uskoro se ocekuje MP demo, a ako se netcode pokaze dobrim FarCry engine koji poseduje sjajne mogucnosti za modovanje ce pomrsiti racune mnogo poznatijim masinama... jednostavno, slazem se da HL2 i D3 mnogo obecavaju, ali FC je maltene tu (i ima zvanicni demo) i odvaljuje!
 
byMaX je napisao(la):
Brate, Mazi isprimao si se... Onaj FarCry izgleda bolesno dobro!

Opet ti babe i zabe... Ja nepricam o tom vizuelnom delu (koji jeste veoma impresivan), vec pricam o animaciji karkatera! Znas ono, kad cikica ide i kao hoda pa onda trci pa ... ma znas sigurno. :rolleyes:
ctp;


@Nedjo... aha. dobar net kod a igra se vuce na 512 rama...
FC ce biti odlican, ali ne dovoljno dobar :rtfm: . End of story.
A to mogu sa sigurnoscu da ti kazem jer sam igrao full RC2 FarCry-a ...
(i ne nemogu nikome da to dam...)
 
MAD_MUzzY je napisao(la):
...



Opet ti babe i zabe... Ja nepricam o tom vizuelnom delu (koji jeste veoma impresivan), vec pricam o animaciji karkatera! Znas ono, kad cikica ide i kao hoda pa onda trci pa ... ma znas sigurno. :rolleyes:
ctp;


@Nedjo... aha. dobar net kod a igra se vuce na 512 rama...
FC ce biti odlican, ali ne dovoljno dobar :rtfm: . End of story.
A to mogu sa sigurnoscu da ti kazem jer sam igrao full RC2 FarCry-a ...
(i ne nemogu nikome da to dam...)
Ma ti si cafa! :rtfm:
A kakve veze net kod i kolicina rama imaju? Cinjenica jeste da je zbog masivnosti nivoa igra prilicno naklonjena masinama sa giga rama, ali netkod je net kod i 'fala bogu da nece preko mreze provlaciti citav nivo, ali ti ipak imas RC2 pa si sigurno upuceniji te necu cementirati ovu tvrdnju za brzinu MP-a cheers
uf smorih se! I'm off! :|
 
Nedjo je napisao(la):
...
Ja svako vece kad se vratim s posla odigram FarCry demo iznova!
Ko nije probao, apsolutno nema prava da prica nista o ovoj fenomenalnoj igrici...
Uskoro se ocekuje MP demo, a ako se netcode pokaze dobrim FarCry engine koji poseduje sjajne mogucnosti za modovanje ce pomrsiti racune mnogo poznatijim masinama... jednostavno, slazem se da HL2 i D3 mnogo obecavaju, ali FC je maltene tu (i ima zvanicni demo) i odvaljuje!

Hmmm , stekao sam utisak da mislis da je nisam probao ?...jesam i ne svidja mi se , ne znam sto reagujes k'o da si maloletan (moja igracka je bolja od tvoje , ...:) ctp;
Budi objektivan i reci da otkidas na igru , neko ko nema mogucnost da skine >500 Mb demo ce da se naprzi na igru i kupice je kod lokalnog dilera cim izadje , i sta ako se razocara ?
Nema svako mocan hardver ni da je proba , a kamoli igra i vidi ista bolje od slideshow-a .

Pozdrav , Misa...:boom:
 
Nedjo je napisao(la):
...


Ma ti si cafa! :rtfm:
A kakve veze net kod i kolicina rama imaju? Cinjenica jeste da je zbog masivnosti nivoa igra prilicno naklonjena masinama sa giga rama, ali netkod je net kod i 'fala bogu da nece preko mreze provlaciti citav nivo, ali ti ipak imas RC2 pa si sigurno upuceniji te necu cementirati ovu tvrdnju za brzinu MP-a cheers
uf smorih se! I'm off! :|

Da bi MP neke igre zaziveo, ona mora biti rasprostranjena. A sobizirom koliko je farCry zahtevan i koliko lose i prosecno izgleda kad se gomila napredih (vizuelnih) dzidzabidza iskljuci to se nece desiti.
 
MichaelZ je napisao(la):
...



Hmmm , stekao sam utisak da mislis da je nisam probao ?...jesam i ne svidja mi se , ne znam sto reagujes k'o da si maloletan (moja igracka je bolja od tvoje , ...:) ctp;
Budi objektivan i reci da otkidas na igru , neko ko nema mogucnost da skine >500 Mb demo ce da se naprzi na igru i kupice je kod lokalnog dilera cim izadje , i sta ako se razocara ?
Nema svako mocan hardver ni da je proba , a kamoli igra i vidi ista bolje od slideshow-a .

Pozdrav , Misa...:boom:
Po cemu si ti iz mog posta izvukao "moja igracka je bolja od tvoje", majke ti!? Slazemo se da je igra veoma zhtevna, ali to sto ce oni koji imaju slabiji hardver biti uskraceni za potpuni dozivljaj ne kvalifikuje igru kao losu... uostalom toliko sazvakani DOOm ce takodje biti veooma zahtevan, pa opet svi ovde se przimo kako ce da otkida. Bah, ova rasprava se pretvorila u naglabanje o subjektivnim dozivljajima i predrasudama i to je smor! FC je tehnicki izuzetan naslov koji, po meni (dakle, err, subjektivno) ima odlicam gameplay... e sad to niposto neznaci da ce je i drugi tako doziveti, a ja nisam imao nameru da bilo koga ubedjujem da je gleda mojim ocima... i da iz tvog posta sam pretpostavio da je nisi probao, ocigledno sam se poneo provereno beskorisnim predrasudama... greska!
BTW, na kakvoj si je masini probao?
 
To za igracku je bila "pesnicka sloboda" :mrgreen:
Mislim , svi smo to prosli kao klinci ...

XP2600+ , 512 Mb , Asus 9600XT , Audigy... nebitno .
Jes' da bolje izgleda kad se ukljuci AF , ali su neke teksture jednostavno ocajne :beat:
U principu igra je O.K. ali ne treba preterivati u hvalospevima , videcemo kad izadje .

Pozdrav , Misa...:boom:
 
Hajzl je napisao(la):
...




a je'l moze link ka tom patchu ..... su mozda to oni *.dll - ovi??

type;

:rtfm:

khm, khm .... momci, moze link ka patchu??

google izbacuje sve i svasta...
 
Nedjo je napisao(la):
...


Slazemo se da je igra veoma zhtevna, ali to sto ce oni koji imaju slabiji hardver biti uskraceni za potpuni dozivljaj ne kvalifikuje igru kao losu... uostalom toliko sazvakani DOOm ce takodje biti veooma zahtevan, pa opet svi ovde se przimo kako ce da otkida.

Iz tvoje price kontam da nisi pokrenuo iguru sa nizim vizuelnim setovanjima. Razlika je, pa ... nebo/zemlja. Tad me dosta podseca na SOF2 koji opet bolje izgleda :mrgreen:

A doom3 alpha, kao sto sam X puta rekao, je radio na Athlonu na 1500mhz sa 256ram-a i GF3.
 
Hajzl je napisao(la):
...



:rtfm:

khm, khm .... momci, moze link ka patchu??

google izbacuje sve i svasta...
Jesi mislio na ove DLL ove za ubrzavanje Q3A na AXP-ovima?
 
Ipak bi se slozio sa ostalima da, ako ne optimizuju SP igru da radi sa 512MB memorije na athlonu na 2300 MHz i 220 MHy magistrali i Radeonom nasviranim na 9800XT, onda ce biti loshe!
 
Pa vec ti FarCry ne radi na 512 MB kako treba. Cim se stavi 1024 MB igra leti...Izgleda da ce standard biti 1024 MB da bi bilo koja igra licila na nesto.

A i otkada vec ljudi drze 512 MB kao standard u masinama? Vreme je da standard postane 1024 MB ;)
 
delimir je napisao(la):
Pa vec ti FarCry ne radi na 512 MB kako treba. Cim se stavi 1024 MB igra leti...Izgleda da ce standard biti 1024 MB da bi bilo koja igra licila na nesto.

A i otkada vec ljudi drze 512 MB kao standard u masinama? Vreme je da standard postane 1024 MB ;)

brate, josh uvek u svim mashinama koje se prodaju ima 256 rama. ja dodushe imam 512, ali ako mu je i to malo, onda nek ide u ***** materinu... mogu i ja da napravim igru koja ce na pochetku da uchita *SVE* nivoe, teksture i modele, ali chemu to?
 
pa skoro oduvek su prodavci harverda (u prodavnicama:)) stavljali minimal rama za klasichne konfiguracije.. danas je to 256, 512 je realnost sve preko dobro doshlo...
 
Voodoo_NBGD je napisao(la):
...
brate, josh uvek u svim mashinama koje se prodaju ima 256 rama. ja dodushe imam 512, ali ako mu je i to malo, onda nek ide u ***** materinu... mogu i ja da napravim igru koja ce na pochetku da uchita *SVE* nivoe, teksture i modele, ali chemu to?

Napravi , dobijes od mene 512 Mb :beat:
 
Ma, prelazim ja na giga memorije, vec 4 godine imam 512! Cele 4 godine... Naredne 2 cu da vozim giga... ;)

pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno