Šta je novo?

ICH10 seckanje i USB bandwidth rezervacija

KaoStapom

Slavan
Učlanjen(a)
28.10.2008
Poruke
151
Poena
320
Naime,

ploca: GA-EP45C-DS3,
optika: SH-S203B,
hdd: WD 1001FALS,
os: XPSP2,
(konfa iz potpisa)
drajveri: najtaziji,
naponi u bios su def i svi su ok, Patrioti traze 2.1 za deklarisane taktove i latencije ploca im toliko i servira, speedstep i C1E su ukljuceni.

1. stavka

situacija: Muzika radi, foobar, aimp... ubacim disk u opticki uredjaj, ako kliknem na otvaranje (imam precicu u quick launchu, autoplay je onemogucen u gpedit-u) pre nego sto ga u potpunosti ocita (kako bi inace solo odradio), dobijem "pescanik", muzika kad program ispuca buffer secne na 2 sek (i sistem mi na toliko izgubi odziv). Povecavanjem buffera na 10sec muzika tece u kontinuitetu ali i dalje izgubim sistem na par sekundi. To se ne desava ako mu dozvolim da ssam natenane ocita disk. Kako uopste zaobici ovaj lag? Pokusavao sam sa prerasporedjivanjem sata portova, disejblovanjem neaktivnih kako u BIOS-u tako i u win-u, native/legacy mod i corak, sve isto, leg je tu. Da li je resenje P-ATA opticki uredjaj ili Win7 i AHCI pristup hdd-u?

2. stavka

U device manageru, pod "usb controllers", svaki od osam "universal host controllera" pod "advanced" tabom u "properties" ima "bandwith reservation" za svaki ili 10% ili 23%. Utice li mi ovolika rezervacija na zakrcenje ICH10 kontrolera (posto su po dijagramu i sata i usb povezani direktno na njega)? Da li iko ima slicna iskustva u optimizaciji ovoga? SM bus drajveri su uredno instalirani sa intelovim chipset driverom (u uputstvima pise da je SMbus driver odgovoran za low-level komunikaciju). Sta sam propustio u celoj ovoj prici? Bilo kakve sugestije su dobrodosle. :wave:
 
Mislim da je XP SP2 malo mator za taj hardver, uz sve drajvere i slično. Možda da probaš XP SP3 ili možda Vistu :))) ili W7, čisto da dobiješ povratnu informaciju o čemu je zapravo reč, da li će na tim sistemima da štuca. Jeste posao, ali... neko mora da ga uradi. :)
 
Ok, W7 x64, AHCI mod, dan drugi. Random BSOD. :p (Win XP - no BSOD)... Probacemo i sa W7 x86...
 
W7 x86 instaliran, bez AHCI moda, primetno usporenje u kopiranju vecih fajlova, 300mb nize zauzece RAM memorije. Jos uvek bez BSOD.
 
Mozda sam foobar ne cita threadovano optiku pa zato zakrci? (ako pokusa da ocita u isto vreme kad i explorer)
Threading optike je nesto sto MS i dalje nije dobro uradio, cak ni u W7 :( (mislim na Explorer, ne na kernel). Ne bi me cudilo da isto vazi i za foobar/aimp...
 
Poslednja izmena:
Ma taaako mi je glupo sto se to manifestuje na XP dok na W7 sve fercera 200 na sat, utovaraj i istovaraj i sve (kanda) ne stuca. Ovo mi je PRVI racunar na kome se to desava. Phenom II x3 + MSI K9N2 Diamond (nForce) / Ga-MA790X-UD3P (sb750)/ Ga-MA785G-UD3 (sb710) pa TA770A2+ (sb600) su svi kod mene koristili isti ostatak racunara pa je sve radilo kako treba. Intel me duboko razocarao sa ovim. Milion stvari na koje sam navikao sad odose u ambis jer sam prinudjen da koristim sedmicu... Audigyeva funkcionalnost mi je sasecena na goli minimum, mislim da je jedino sto je od nje ostalo (jos sa Kawaka-nesto-vim driverima) je kvalitet zvuka. Zapalio bih na lomaci onoga ko radi test integrisanih zvucnih resenja i sasvim pouzdano tvrdi da ALC889A moze da parira audigy-u po kvalitetu zvuka (?!), up to 106db my rhymes-with-grass. Dalje, ne postoji nView podrska za W7. Just plain stupid. I konacno, AHCI mi osetno daje veci kick, pak sistem je def nestabilan ili zbog njega ili zbog x64 varijante koja bi instalirana. Trenutno je x86 bez AHCI ja i ovaj sistem mi, za razliku od XP SP2 samo odonosi 500-600 rama vise dok mi ne daje nista korisno. Back to the drawing board.



P.S. Evo sta moj drazi proizvodjac GPU-a pise sitnim slovima na dnu oficijelne stranice:

"Note: NVIEW for XP will continue to be supported on both Quadro and GeForce, whereas the new NVIEW for Vista is a Quadro-only feature."

Bravo...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno