Šta je novo?

ibook g3 clamshell zakljucan...neko resenje?

gurabija(yu)

Slavan
Učlanjen(a)
28.05.2007
Poruke
373
Poena
319
Moj prijatelj je od rodjaka iz inostranstva dobio ibok g3 clamshell, naravno zakljucan, kako se ne snalazim u ovim vodama, a koliko sam shvatio da za reset pasworda je potreban orginal disk.... ako neko moze da mi kaze sta mi je ciniti, jer on hoce da ga osposobi za decu....


http://gdgt.com/apple/ibook/g3/clamshell/
 
Kada pali racunar neka drzi command+s i kad ocita terminal svoje neka kuca sledece
mount -uw /
rm -R /Library/Preferences/
rm -R /Users/username/
rm /var/db/dslocal/nodes/Default/users/username.plist
rm /var/db/.AppleSetupDone
reboot

I kada upali ponovo racunar trazice da napravi novog korisnika. Neka to odrati, lako je, i imace osposobljen racunar.
 
Kad palis racunar, drzis command+s sta se desava?
 
nista se ne desava.... comand je ono dugme sa cudnom oznakom....
 
command je dugme isto sto i ctrl na windowsu.
 
...OK... Onda gde kupiti mac os 9 .... da li to negde ima kod nas ili se mora naruciti...
 
Ne prodaje se posebno. Ne verujem ni da je dostupno to u Srbiji. A i ne moraš kupovati, naði na netu, pa nareži. Koliko RAM-a ima? Na koliko je procesor?
 
To je mngoo staro Mac OS 9 se koristio 1999 Godine, ne znam koliko je isplatiljivo da se bilo sta radi na tom racunaru.
 
jeste staro,ali moze da posluzi bar za Mp3,Net Radio,i pracenje mailova,nekog foruma,uprincipu bezati sa njim od sajtova sa brdo flash-a....
kolko vidim na Mactrackeru....da se pojaca malo ram...moze da izgura do Tigra 10.4.11...ili bar Pantera 10.3.9,ali opet podvlacim za slusanje mjuze,i po neki sajt...
Vajdica....:)
 
kolko vidim na Mactrackeru....da se pojaca malo ram...moze da izgura do Tigra 10.4.11...ili bar Pantera 10.3.9

Zato sam i pitao koji proc i koliko RAM-a ima. Ipak Panther nije toliko zahtevan, a daleko je bolji od OS9.

Taj računar nije za više od muzike i chat-a, i kao ukras u dnevnom boravku. Na žalost. A vrlo je simpatičan. :)
 
Intro Date: September 13, 2000 Disc Date: May 1, 2001
Order No: M7721LL/A* Model No: M6411 (EMC N/A)
Subfamily: Firewire Model ID: PowerBook2,2
Std RAM: 64 MB Std VRAM: 8 MB
Std Storage: 10.0 GB Std Optical: 24X CD-ROM

Mislim da je ovo tuga.... vraticu mu ga neka sluzi negde kao ukras.... zakljucan ukras.....



Pre-Installed MacOS: 9.0.4 Maximum MacOS: X 10.4.11

Kad bolje razmislim, kad god nesto dzabe dobijem.... ispadne mi skupo...... ....
 
Poslednja izmena:
mozes max 576mb rama,pa ce Tigar za ono sto smo pisali,solidno raditi....
imao sam nekad takav isti,pojacao Ram..cak sam uz pomoc programa MacTubes,gledao Yootube bez seckanja(na manjim rezolucijama)....a ima i browsera koji su radjeni za stare Mac-ove,pa ce jos manje da zderu memoriju od Safarija...
kako god....mislim da sam iskoristio ram modul od nekog starijeg Pc laptopa...i lako se menja.....ali zato Hard disk,oci da ispadnu od srafova...:)
http://www.everymac.com/systems/apple/ibook/specs/ibook_se.html
 
Poslednja izmena:
Uz još malo RAM-a, može raditi Panther. Možda će raditi i na 64MB. Skini instalaciju, pa probaj.

Ili ga čuvaj kao ukras... :)
 
Nazad
Vrh Dno