Šta je novo?

[i8000 OmniaII] Misljenja?

ICE

Čuven
Učlanjen(a)
30.12.2001
Poruke
1,791
Poena
695
U fazi sam odabira telefona pa mi je za oko zapao ovaj model, kakva su vasa misljenja i iskustva onih koji ga poseduju? Nisam nikad imao Samsung telefone, jel treba to da me brine?:) Mislim, sto se kvaliteta tice... Do sada nisam imao smart telefone pa ako mozete da preporucite i neki Android u ovom nekom rangu...nisam pametan sta izabrati na neke duze staze, WM ili Android?
 
Imao sam prilike da se "poigram" sa Omniom II, i moji utisci su veoma pozitivni. Izrada telefona je odlicna, nema skripanja ni uvijanja prilikom koriscenja, zvuk je dobar i preko spikerfona i preko slusalica( nisam neki audiofil, ali bih rekao da su mu i slusalice sasvim ok.) Ekran sto se tice reprodukcije boja je zaista odlican(crna je crna, a ne sivkasta kao na ekranima koji nisu Amoled). Uz telefon se dobija i olovka, ali nije potrebna posto se i sa prstima moze sasvim ugodno raditi, kucati poruke, itd. Imas verzije sa 8 i sa 16Gb interne memorije i cena mu nije velika, mislim da se krece do 350 evra za model sa 16Gb. GPS i WiFi su mu radili odlicno, zvuk u slusalici prilikom razgovora je sasvim normalan i bez ikakve distorzije. Ako ti je potreban Win Mobile telefon neces pogresiti sigurno, sad ti sam treba da znas koja platforma ti najvise odgovara i odluka je na tebi.
 
. Ako ti je potreban Win Mobile telefon neces pogresiti sigurno, sad ti sam treba da znas koja platforma ti najvise odgovara i odluka je na tebi.

Jel postoji neka bitna razlika izmedju WM i Androida ili je sve to stvar kako kome legne koji? Nisam koristio ni jedan ni drugi
 
Koristio sam obe platforme i po mom misljenju(koje ne mora biti i merodavno) Win Mobile ti je vise OS za poslovne korisnike, mada je to u zadnje vreme sve manje izrazeno, tako da ga mogu koristiti i oni kojima je prioritet multimedija(filmovi, igrice, muzika...), naravno pozeljno je da ima sto veci ekran(Omnia II ima 3,8") upravo zbog toga. Android je OS koji ce u buducnosti igrati veoma znacajnu ulogu na trzistu OS za mob. telefone, s njim takodje mozes skoro sve sto i sa Win Mobile-om i veoma lepo radi bez kocenja i "stucanja". Opet ponavljam, ti sam moras doneti odluku koji OS ti vise odgovara i za sta ces koristiti telefon. Najbolje bi ti bilo da oba dobro isprobas i nakon toga doneses odluku koji ti vise odgovara i koji ti se vise svidja.
 
Poslednja izmena:
kao vlasnik omnia II smartphona (uzet uz paket sa roaming garancijom os 2 godine) mogu da ti navedem 2 velike i 1 manju zamerku koju da sam znao ne bih telefon ni kupio (srecom kupio sam ga od prijatelja za 250e):

1. nestajanje funkcionalnosti WiFi-ja. iz nekih nepoznatih razloga wifi se ne vidi uvek. ne pomaze uvek ni soft/hard reset. a onda se opet pojavi. googlaj za malo vise informacija.
2. ekran iako sjajan ima problem sa osetljivoscu, tj ne reaguje uvek na pritisak prstom (ovo me izludjuje). ne znam kako je kod npr iphona ali verujem da je tako nesto nemoguce. mislim da je ovde iz nekog razloga WM uzrok problema a n ehardware.
3. izuzetno laguje telefon pod default samsung skinovima. pogotovo ako nakacis gomilu widžeta po ekranu. izuzetno velik lag. tako nesto je nedopustivo za telefon sa CPU od 800mhz! to se uspesno resava instalacijom nekog custom GUI kao na primer SPB mobile shell.

ovo su moji utisci nakon mesec dana koriscenja.
 
E hvala na ovim informacija iz prve ruke, to mi je trebalo. Jos se premisljam sta da uzmem, pojma nemam, a mali milion modela:)
 
kao vlasnik omnia II smartphona (uzet uz paket sa roaming garancijom os 2 godine) mogu da ti navedem 2 velike i 1 manju zamerku koju da sam znao ne bih telefon ni kupio (srecom kupio sam ga od prijatelja za 250e):

1. nestajanje funkcionalnosti WiFi-ja. iz nekih nepoznatih razloga wifi se ne vidi uvek. ne pomaze uvek ni soft/hard reset. a onda se opet pojavi. googlaj za malo vise informacija.
2. ekran iako sjajan ima problem sa osetljivoscu, tj ne reaguje uvek na pritisak prstom (ovo me izludjuje). ne znam kako je kod npr iphona ali verujem da je tako nesto nemoguce. mislim da je ovde iz nekog razloga WM uzrok problema a n ehardware.
3. izuzetno laguje telefon pod default samsung skinovima. pogotovo ako nakacis gomilu widžeta po ekranu. izuzetno velik lag. tako nesto je nedopustivo za telefon sa CPU od 800mhz! to se uspesno resava instalacijom nekog custom GUI kao na primer SPB mobile shell.

ovo su moji utisci nakon mesec dana koriscenja.
2. WM nije problem, nego loš ekran. HD2 ima kapacitativni ekran, i sa 6.5 WM radi najnormalnije i bez ikakvih problema.
 
Moze li se znati da li si i sta uzeo?

Jos nista, malo sam se ohladio od ovog model..najverovatnije ce da bude neki sa Android platformom..gledam X10,posto sam do sada sve ima SE telefone, al dok dodje do nas ima da se nacekam, a i cena ce za pocetak da bude primamljiva :)
 
Poslednja izmena:
ne znam, ja ne volim android... nije mi legao, a i imaju neka jako glupa resenja, npr programe mozes da instalrias iskljucivo na memoriju telefona itd
ja bih se ipak opredelio za WM aparat, baci pogled na omniu b7610 pristojan telefoncic
 
OK je taj b7610, al mi se ne svidja takav tip qwerty tastature, na izvlacenje. U principu nemam pojma sta bih uzimao:) al ce biti neki smart phone definitivno
 
Takodje glas za WM telefon, e sad koji ces uzeti to zavisi od tebe, tvojih potreba, koliko para si spreman da ulozis?, pa i ukusa.
 
Jednostavno, bez rutovanja i drugih zezancija možeš samo na memoriju telefona da instaliraš programe.
 
Dok, uz malo zezanja, mozhesh da radish shta god ti padne napamet :)
 
Nazad
Vrh Dno