Šta je novo?

i7-3820 IGRANJE

bugi bugisa

Slavan
Učlanjen(a)
07.12.2007
Poruke
323
Poena
319
Dugo sam cekao adapter za Silver Arrow ali se isplatilo ...

Znaci proca je odlican za overclock evo pocetni skrin

Ploca je stabilna iako je najslabija trenutno kod nas

MIslim da je ovo solidno verovatno moze jos.... :D
 

Prilozi

  • Capture.jpg
    Capture.jpg
    302.1 KB · Pregleda: 273
Dugo sam cekao adapter za Silver Arrow ali se isplatilo ...

Znaci proca je odlican za overclock evo pocetni skrin

Ploca je stabilna iako je najslabija trenutno kod nas

MIslim da je ovo solidno verovatno moze jos.... :D

Lepe temperature, opali avx da vidimo koliko ce skochiti temp
 
Sta si stiso taj vcore, stavi 1.4 i 4.8ghz da vidimo dal radi :) navikao si ti na 1366, tu je deff temperatura bila kao tu full load :p a sad ozbiljno, dok god ti temperature ne prelaze 75-80 samo pici. i pusti Pedjonija, on je opsednut avx-om :)

cuo sam da naponska na tom gigabajtu nije bas najsjajnija, ne idi preko 1.45, ja bih to drzao najvise na 1.4V pa koliko bude bude. Verovatno 4.7
 
Poslednja izmena:
Nisam opsednut nego svi vrte matori linx plashe se da provrte ovaj zahtevniji noviji :D
 
A i zasto bi ga vrteli, kad i bez avx-a linx izgura najvece temperature.
 
Znam da si na to mislio ;) ali cemu to, kad ni jedan test, ni igra, nikakav sticaj okolnosti ne moze da izvuce veci temp ni od obicnog linx-a? Zato je avx beskoristan, vrlo vazno koje su gflops brojke :)
 
Zato sto to nije stabilno... Al vidim da pojam stabilnosti pogotovo kod sendija nema veze sa zivotom. Svi vicu kako im je stabilan na nekom smesnom naponu a to sto je to cist privid stabilnosti to nema veze... Npr moj sve normalno radi na 4.6ghz cak vrti i normalan linx na [email protected] dok mu za 24/h treba 1.34v... Ista prica i za 4.8ghz za privid mu treba 1.39v za 24h 1.44v... Morate da shvatite da procesor vise degradira kada je nestabilan na nizem naponu nego kada je stabilan na visem naponu...
 
Poslednja izmena:
Nema to veze za linx avx-om, linx i onako nije dobar za utvrdjivanje stabilnosti na sendiju, za to je prajm mnogo bolji. Gomilu puta mi je prosao linx avx a prajm pukao za manje od 2 sata

i zato ga vise i ne koristim (linx)
 
Poslednja izmena:
I meni se desilo da gomilu puta prodje prajm i blend i fft po par sati i onda zakuca na 15-tom satu linxa... Kao sto rekoh u jednoj drugoj temi, i ja i par drugih ljudi, sendi voli da zeza, tako da 24h linx avx i po 6 sati blend i small fft i onda znas na cemu si, al tu se oprosti od niskih napona...
 
Poslednja izmena:
Sve se slazem, sa izuzetkom da nikad nisam popio bsod posle 8h prajma bez icega drugog, a jesam posle 8h linxa.
 
Prime je mama za stabilnost dosta je testirati 10-tak sati, tako sam ja i vec par meseci nema plavca hvala Bogu :)
 
za gosn pedju :wave:
 

Prilozi

  • Capture.jpg
    Capture.jpg
    288.2 KB · Pregleda: 131
Ne znam samo shto tako malo imash gigaflopsa, ja na 4.8ghz izvlachim 132
 
Pa isti su po pitanju gflopsa. Kada bi on stavio na 4.8 i zategao ram,imao bi kao i ti :)
 
nije to u pitanju.
pedja ima i5 koji nema HT i tako on baca vishe gflopsa, nego da ima HT.
neka bugisha iskljuchi HT i oplete onda, ima da bide barem 115-120 ;) i malo duze pusti, nemoj chitava 4 minuta :d
 
domaci

evo za nevernike overclock :D
 

Prilozi

  • Capture.jpg
    Capture.jpg
    376.8 KB · Pregleda: 96
Da se pridruzim malo "bugi" sa nekim mojim testovima. Oba testa su sa Turbo bost "ON", operativni W7 sp1. Memorija je neka Exceleram triple chanal sa 1366 platforme na 1.6GHZ, po meni nisu najbolje za ovu plocu.
Na prvom testu mnozilac je 43, frekvencija 105mhz, napon procesora 1.35V. Sa jednim kulerom na hladnjaku.
Drugi test m.38, f.125MHZ, n.p. 1.41v. Sa dva kulera na hladnjaku 12x12cm. Znam da test nije raden 8h, ali za mene je uspeh da sam uopste pokrenuo LinX bez plavog ekrana.
 

Prilozi

  • Intel I7  3820 prva.JPG
    Intel I7 3820 prva.JPG
    382 KB · Pregleda: 78
  • Intel I7 3820 druga.jpg
    Intel I7 3820 druga.jpg
    828.7 KB · Pregleda: 71
ako Turok procita ovu temu on ce ti reci sta twacno da radis :) on je silio na 5.0ghz sa plocom Asus Rampage IV Extreme
 
Nazad
Vrh Dno