Šta je novo?

Hyper TX3 ili Vendetta 2 ili nesto trece za AM3 platformu?

Serbianboss

Slavan
Učlanjen(a)
07.01.2005
Poruke
1,866
Poena
360
Kao sto i naslov kaze, koji je po vama bolji cooler za AM3 platformu. Trenutno imam Hyper tx i doslo je vreme da zamenim kuler.

Ovako razmisljajuci deluje mi da je mozda Vendetta bolja zbog veceg ventilatora.
 
Sada uopšte nemam stranica jer koristim "kineza" bez fanova na kućištu. Ne opterećujem procesor i ne dižem ga dok ne sredim novo kućište sa svim fanovima. Inače kuler je trenutno standardni koji dođe uz procesor.
 
Ja mislim da je 20% članova ovog foruma imalo (ima) TX2, svi pisali o njemu kao apsolutnom best buy kuleru već dugo dugo vremena, kačili rezultate, temperature, svi zadovoljni, i sad dolaziš ti i šalješ mene da ponavljam lekcije samo zato što si našao neku temu na nekom forumu gde je neko nešto pogrešno povezao i polomio... :wave:

Ja govorim takodje iz svog loseg iskustva, ventilator na tx2 nakon godinu dana
je pukao, video sam u vreme kada je tx2 bio popualaran dosta tema na netu na ovu
temu kao sto rekoh, ovo su cinjenice, pokusavam da upozorim druge.

I kakve veze ima polozaj ventilatora (na slici) sa havarijom?! Niko mu na
Cooler Master forumu nije prigovorio, vec mu je bez reci isti zamenjen :)
 
Evo i ja da se nadovezem ,ja sam prodao moj TX2 prvu verziju sa plocom posle koriscenja od nekih godinu dana i 2-3 meseca i radio je kao i kad je kupljen ,sve vam govori kad je hladio moj stari 805D koji je bio uglavnom na 3.2 klokovan za svaki dan i temperature su isle od 32C do 55C.

Sto se tiče nove mašine ,pre neki dan sam uzeo TX3 i mogu reci da sam prilicno zadovoljan,stavio sam ga u bios podešavanjima da radi u quiet rezimu i u 90 % situacija radi na 800-1100 obrtaja , temperature idu u zavisnosti od sobne od 25 :D do 41C pod opterecenjem bez kloka , ovo sve vazi za ovaj iz potpisa AMD 720 sa otključanim četvrtim jezgrom a biostar ploci. Što se mene tiče mislim da i TX3 vrlo opravdava cenu ;).


Evo i jedan screen čisto da se nadje posle 9 sati rada računara, uz otvoren firefox , skype,pidgin itd....znaci nije čist idle , dok kucam ovaj tekst :).

 
@jozza

Sta ce mi orthos ili prime,ja pricam ovde o normalnom radu i zauzecu procesora u svim mogucim aplikacijama , od video enkodinga do rar pakovanja i nekih opustenih stvari kao sto su surf web-om ili sl. za vreme svih ovih gore pomenutih radnji kuler radi u minimalnom rezimu rada i drzi racunar vrlo tihim sto je meni jako vazno, ako si primetio u potpisu imam integrisanu grafiku bas zbog buke koju ne mogu da trpim. Nisam ni rekao da je ovaj kuler najbolji za klokovane procesore i postizanje ekstremnih vrednosti uz 24-oro časovno jahanje na ortosu, ali je za nekog ko racunar koristi za multimediju,igre,kao i u profesionalne svrhe. I svako onaj kome je tisina prioritet ce ceniti ovaj kuler pogotovo kad se uzme u obzir cena njegova koja je sad oko 1700-1800 din u Atomu ;)
 
Pa dobro, kako da cenis kvalitet nekog kulera, ako ne znas kako se ponasa kad je opterecen? Ako cemo tako, i box kuler bi ti zavrsio stvar (sa ukljucenim C'n'Q) :)
 
Bicu kratak i jasan. TX3 je odlichan kuler u svojoj klasi u odnosu na svoju cenu, ali je Vendetta2 za klasu iznad, tako da treba izvagati da li se isplati davati josh 1000din za Vendettu2. Ako nece biti OC-a, svakako TX3, a u OC uslovima Vendetta2 ipak bolje hladi uz manju buku.
 
Pa koja razlika? Phenom II je AM3 procesor, ali svi su oni kompatibilni sa AM2+ plocama. AM3 je doneo podrsku za ddr3, nista vise. Na default taktovima i naponima, Phenom je ladovina od procesora, i stvarno mu ne treba Bog zna kakav kuler.
 
ja sam hteo da uzem vendettu 2 , al mi nije stala u kuciste pa sam uzo tx3. Spustio sam temp. za 12C u fulu ,a 10 u idle. Inace jako lice (izgledom) ta dva kulera i kontam posto je vendetta2 veca da i bolje hladi i da je tisha.
 
ovo sam klokovo kad sam ugradio tx3
test.jpg
teperature su OK
 
Aj malo i ja da hvalim TX3 iskreno zadovoljan sam kulerom.Ovo je idle temp kuciste zatvoreno samo sto imam 12''ticu kuler pozadi montiranu na kucistu tacno iza kulera.
 
Ovaj test sam radio u zatvorenom kucistu ja sam zadovoljan sa TX3 treba napomenuti da LinX je program koji nerealno mnogo podize temperaturu i koju u realnom radu nikada necete ni doziveti.
 
ovo je vec bolje, al opet ga nisi bash totalno opteretio, al dobro, necu bash da cepidlachim :)
recimo da je max 75c taj klok korektna, ali ipak trema imati u vidu da se amd solidno vishe greje od tog e6300 wolfija, i po meni je dovoljan tx3 za neki x2, plafon x3, ali za x4 + oc uvek bih ishao na bolji kuler, a to su oni koje sam naveo.
a shto se tiche linx-a, pa u tome i jeste poenta da opteretish komponente vishe nego shto cesh ih ikada u realnom radu opteretiti, kako bi bio shto sigurniji u stabilnost svoje mashine. zamisli da se bavish nekim renderingom ili u fotoshopu koji poprilichno umeju da "podgreju" cpu, mb i ram, i da ti u sred rada ili renderinga iskochi BSOD.
 
Poslednja izmena:
Da li ja mogu da budem zadovoljan sa ovim temperaturama ? Hladi Cooler Master Hyper 212.:smoke: Inace, ove temperature znaju da budu 2 - 3 stepena vise (i idle i load) u popodnevnim satima kada centralno grejanje u mom stanu dostigne optimum.:p



For the record, u pitanju je AM3 platforma koju imam tek tri dana.:banana: Opis konfiguracije je azuriran. OC mi je u planu za do mesec dana.:smoke:
 
Poslednja izmena:
Ovaj test sam radio u zatvorenom kucistu ja sam zadovoljan sa TX3 treba napomenuti da LinX je program koji nerealno mnogo podize temperaturu i koju u realnom radu nikada necete ni doziveti.

Ako si zadovoljan nime, super. Tacno mu je mesto po ceni gde i treba da bude po performansama. Mozda sam ipak trebao da uzmem 212-icu. Sto bi rekao moj drugar:"Bacio si par stotina € u s*a**e od masine (potpis), a zao ti da das 50€ za dobar cooler". Negde je morala da se podvuce crta.
 
Poslednja izmena:
Da li ja mogu da budem zadovoljan sa ovim temperaturama ? Hladi Cooler Master Hyper 212.:smoke: Inace, ove temperature znaju da budu 2 - 3 stepena vise (i idle i load) u popodnevnim satima kada centralno grejanje u mom stanu dostigne optimum.:p



For the record, u pitanju je AM3 platforma koju imam tek tri dana.:banana: Opis konfiguracije je azuriran. OC mi je u planu za do mesec dana.:smoke:

Da li na tom Hyper 212 imas dva venta?
 
Evo imam u planu da zamenim postojeci kuler tx2 za ocz vendetu 2 ali ne znam da li moze da stane u kuciste.Imam chiefec big tower iz dragon serije model DA-01B-D-OP,dimenzije su mu 47 x 20.5 x 67 cm ; 16 Kg.
Evo link o kakvom se kucistu radi

http://www.amazon.co.uk/dp/B0006FYN1...Q&linkCode=asn

znaci interesuje me da li ce ocz vendeta 2 moci da se namontira na intel e8500 a da moze stranica od chiefteca da se zatvori.
Hvala unapred.
Pozdrav.
 
1.mene takodje interesuje isto to pitanje.
samo sto ja imam nzxt tempest,cije su dimenzije:
211.5 X 521.5 X 562 mm

2.drugo pitanje je,da li ta vendeta moze da se kaci na am2 i am3 ploce,posto cu kasnije preci na am3 plocu ?

3.da li se montira isto kao box kuler,stavim malo paste na procesor,prilepim kuler,zakacim ga stipaljkom i to je to?

4.ne treba skidati plocu,pa odvrtati sarafe neke itd ?

hladilo bi trenutno x2 240,pa kasnije mozda i neki phenom II x4.

:bottle:
 
Evo kupio sam vendetu 2 za sebe.Imam jedno pitanje pa ako moze odgovor.Planiram da cooler master hyper tx2 dam sestri za njen komp pa me interesuje da li je hyper tx3 bolji od hyper tx 2 i koliko?Ona ima intel dual core e6300 i sa 2,8 ghz je dignut na 3,5 ghz ali sa box kulerom pa bih sto pre da zamenim kuler.Pretpostavljam da je tx 3 tisi posto ima regulaciju brzine obrtaja ali ne znam da li je i efikasniji sto se tice hladjenja?Pa molim za odgovor.Da li ce posao zavrsiti hyper tx2 ili ne za intel e6300?
 
Vrh Dno