Šta je novo?

Huawei Watch 3 Pro

Evo par brzih +/- stavki:

Pozitivne:
  • Kvalitet izrade
  • Izgled
  • Trajanje baterije
  • Dva operativna sistema
  • Osnovne stvari rade bez greske
  • Brzina rada
  • Kvalitet razgovora preko sata je vrlo dobar
  • Dobra aplikacija na telefonu (sve imate u jednoj aplikaciji a ne da morate vise njih da koristite kao na Samsung satovima)
  • Harmony OS sa dosta potencijala
  • Najbolji "battery saver" mod na satovima (LiteOS). Onaj na Samsung satovima je smejurija: na pritisak dugmeta prikaze samo vreme u digitalnom obliku i to je to, imate digitalni sat koji kupite kod kineza za 200din.
Mane:
  • Nazalost taj potencijal se slabo iskoriscava ali dolazi Harmony OS 3, beta je vec pustena
  • Notifikacije su daleko od WearOS-a. Ekran se ne pali kad stigne notifikacija. Notifikacija koja pristigne ne prikazuje smajlije i ako je dugacak tekst sporo se skroluje. Ako kasnije udjete u notifikacije pa nadjete istu poruku, smajliji se redovno prikazuju i skrolovanje radi odlicno. Email poruke ne mogu da se citaju, imate samo zaglavlje poruke. Viber/Whatsapp poruke ne prikazuju slike i sl. Uglavnom notifikacije su na nivou starijih GT modela sa malim napretkom u vidu smajlija i odgovora mada mislim da nesto od toga imaju GT2 modeli.
  • Ali ne moze da se odgovara na sve poruke i tu postoji problem sa dve sim kartice (bar kod mene)
  • I dalje se ne prikazuju ikonice svih aplikacija od kojih stignu notifikacije vec se koristi generalna ikona za vecinu aplikacija. Kao programeru ovo je necuveno da ne mogu, ma kakvi ne mogu, nece da implementiraju
  • Problemi sa identifikacijom poziva i nasumicno neprikazivanje imena onog ko zove.
  • Uslovno, nedostatak detaljnijeg podesavanja sata kako na samom satu tako iz Health aplilacije.
Sve u svemu za moj nacin koriscenja (sat za prikaz notifikacija) radi odlicno ali sobzirom kako je Harmony OS baziran na Androidu prosto mi je neverovatno sto malo ne stisnu SW tim i ne implementiraju kako treba postojece i sve nove feature-e jer sat ima odlican hardware i prostora da sve to gura ali...
 
Za ovih par sati koliko ga koristim a prateci sta Pagazbre pise apsolutno se slazem sa gore napisanim
Narocito bih naglasio izgled sata koji je takav da sve softverske nedostatke bacam u drugi plan
Ali koliko sam citao o harmony os 3 bice tu mnogo poboljsanja i raduje me sve veci broj developera koji se bave aplikacijama
Ali napominjem ko je video w4 i w5 od samsunga shvatice zasto napominjem da mi tih par softverskih nedostataka nista ne znace u odnosu na izgled sata i trajanje baterije
 
Da li i Watch 3 Pro pati od ludila mozga kao i W2 Pro da mobilni ne moze biti konektovan sa satom i autom u isto vreme?
 
Vidis nisam jos probao da povezem telefon sa autom (Ford S-Max) dok mi je povezan sa satom. Znam da mi je radilo da su sat i slusalice povezani na telefon u isto vreme pa kad se uspostavi veza biras koji device da koristi za razgovor.

Nego da li se vama zagreva sat dok se puni preko onog bezicnog doka? Meni se zagreva onako poprilicno a isto je bilo i sa Galaxy Watch 4 satom koji se isto punio bezicno. Jedino je GT1 bio skoro hladan ali je koristio dobri stari dok sa pinovima.
 
Zagreva se ,zagreva se i telefon,normalna stvar nista cudno,nemas razloga za brigu
 
Sta koristite od narukvica? Pored kozne sam uzeo ovi silikonsku (na svakom satu uzimam ovu)
Hd8cf67da30fc4a89888eac21b67170a5E.jpg_640x640q90.jpg
A uzeo sam i metalnu
Seeb3687cb3b1423f8480f335a615ffceg.jpg
Ne znam za vas ali meni najvise prija silikonska pogotovo po ovim vrucinama. Kozna je ok ali je moras paziti da se ne kvasi i nije bas da se natapa znojem. Ova metalna lepo izgleda ali je teska (nerdjajuci celik), ponekad zna da cupne dlake sa ruke i sto je najgore ne mogu da ubodem pravu sirinu jer kad je ruka hladna onda je ok, ako se ugreje otekne pa me steze po malo. Ako prosirim onda je nekad ok (kad ruka otekne) ali mi je labava kad je ruka hladna. Nekako se uvek vracam silikonskoj.
 
Metalnu? Ima je na KP po ok ceni. Naravno ima je i na Aliju ali je shipping zbog neceg 40€ za ovaj model kod skoro svakog prodavca, zasto nemam pojma.
 
Na aliju ima brdo narukvica ,ne znam koje si ti hteo da uzmes,daj baci neki link na pp
 
Ja sam narukvice vec uzeo, obe (silikonsku i metalnu) preko KP. Metalnu sam hteo preko Alija ali je shipping jako skup, po 40+€, mada povremeno iskoci prodavac sa jeftinijom dostavom.

Posto je tema prilicno mrtva, moje je pitanje vise bilo sta koristite/preferirate od narukvica.
 
Ok,daj te linkove ako ti nije problem
Zanima me kakve su te narukvice
 
Cena je 2.07€ i besplatna isporuka, prilicno je jasno, ne znam sta te buni. Imas i na KP sa prihvatljivom cenom.
 
Sad si me bacio u rebus,gde si video slanje za 40 dolara,eura?
 
Da li ste vi videli tj otisli link za metalnu narukvicu koji sam postavio? Pise cena narukvice i koliko kosta posiljka za Srbiju. Ima prodavaca gde je cena narukvice veca tipa 30€ ali besplatna posiljka ali vecinom je cena narukvice ok ali je posiljka tipa 47€ sto nema smisla. Ali ima sad koliko vidim i sa ok cenom.
Screenshot_20220829-001119_Vivaldi Browser.jpg
 
To me zanimalo,nisam kliknuo na metalnu jer me ne zanima,najvise volim kozne ali shvatam da je silikon nuzno zlo
Narucio sam 2 komada silikonskih,videcu kada stignu sta i kako je
Inace sat me i pored nekih softverskih mana svaki dan odusevljava
My precious ahahaha
 
Za moje potrebe i nacin koriscenja sat je odlican, baterija 10-11 dana, lepo izgleda, ima bugova ali za sada u delovima koje i ne koristim (odgovaranje na SMS recimo).

Za moje potrebe i GT2 Pro (koji sam prvobitno hteo da kupim) bi bio odlican ali hteo sam da se isprsim i uzmem nesto sto bi potencijalno trebalo duze da traje.
 
Juce sam kod poznanika gledao watch gt 3 sat i skontao sam da na njemu notifikacije nekako bolje izgledaju. Kao prvo, njemu se za skoro sve aplikacijeod koje stigne notifikacija prikazuje ikonica te aplikacije a drugo ako su poruke grupisane, pored te ikonice stoji mali broj koliko je poruka grupisano.

Meni bar, na watch 3 pro za svaku notifikaciju se koristi ista ikonica (plava neka) i ne znam sad da li je do nekog mog podesavanja sata ili watch 3 stvarno ne prikazuje ni jednu drugu ikonu. Kako je kod vas?
 
Imam jedno pitanje. Hteo bih da kupim Watch 3 pro elite pa me interesuje da li se dobija pored metalne narukvice i gumena u kutiji?
 
Kod mene za gmail ima njihova standardna ikonica ,za sve ostale je plava kao i kod tebe
Doduse pise na kraju broj poruka , podeljene su iako je ikonica ista uglavnom znam sta odakle stize,pa mi je to i nebitno
 
Sat koristim skoro godinu dana, iskreno izdržljivost, dobri materijali korišteni na satu.
Sto je meni najvažnije , samo bi baterija mogla biti bolja odkad ne spavam sa njim traje duze do 5 dana
Sto se tice aplikacija to sam malo ispočetka bio skeptičan , al nije ni to problem instaliro sam svaku skoro aplikaciju ,kao i sto ima wear os tako da to nije ništa strasno.
Koga zanima kako se instalira app imate na početku theme pa vidite.
16628248385918108274531992552441.jpg
 
Ja samo da unaprede notifikacije u smislu malo bolji pregled i sama vizualizacija/organizacija i za moje skromne potrebe odlican. A izgled i marerijali vrhunski.

Apropo materijala i stakla, stavio sam zastitno staklo pre par dana jer sam smotan sto se tice satova stalno ga negde mlatnem (sa gt 1 sam ostetio zid u stanu i cak izgrebao auto dok sam pokusavao da udjem u isti...). Posle nedelju dana nosenja stakla, danas ga zveknem u prolazu od neku metalnu zardjalu cev i odmah ogrebotina po zastitnom staklu. Verovatno bi safirno ovo ozdrzalo bez ogrebotine ali ne bi da testiram.
 
Prođe jučerašnji dan u podešavanjima.Kada sam ga aktivirao pitao sam se šta je ovo.Koristio sam i gt2 pro,Samsung w3, w4 klasik ,Appl 7 ali posle četiri ažuriranja sve je leglo kako treba.Što se tiče izrade i izgleda stvarno je naj lepši pametan sat(pre njega je bio gt2 pro).Još da malo poprave notifikacije i da omoguće plaćanje i biće super.Dansa ću da odem u jednu šetnju da isprobam kako radi GPS .
 
Trenutno imam GT 2 i premisljam da li je GT3 PRO Titanium upgrade. Gledao sam review ali mi nisu jasne neke stvari, npr, da li ECG funkcija radi kod nas sa nekim workaroundom ili ne, jer ne mogu da nadjem na njihovom sajtu da je Srbija pozdrzana. Takodje mi nije 100% jasno koliki je upgrade i da li je vredno tih para.

Takodje, jel moze neko da potvrdi da li je ovaj GT3 Pro Titanium ovaj sa kupujemprodajem - HUAWEI Watch GT 3 Pro 48mm titanium - leather strap gray, moje razumevanje je da je 46mm a ne 48?
 
Evo novih vesti o najnovijem apdejtu za watch 3 seriju
 
Vrh Dno