Šta je novo?

Huawei P9

Evo napisacu ti sada :D

Dizajn - Oba su odlicnog dizajna, i oba imaju premium osecaj u ruci i izgled. P9 je manji i nema edge ekran samim tim je dosta laksi za koriscenje i meni iskreno vise odgovara osecaj metala u ruci nego staklo. S7e isto ima taj premium osecaj kada uzmes telefon, malo je tezi za koriscenje i smislu da su edge ivice nekada iritantne jer cesto pritisnes nesto sto ne zelis, posebno kada okrenes telefon pri gledanju yt, jako ga je tesko drzati. Ono sto mi bolje ide na s7e je kucanje poruka, imam velike sake i ovo mi je prava mera za velicinu telefona, mnogo manje gresim nego na p9 to sam primetio cim sam kupio s7e. Ali konacni utisak je da su mi podjednaki.

Ekran - P9 ima bas odlican IPS, ja jesam laik i slep kod ociju za ekrane ali po meni p9 ima mozda najbolji ips danas, sto naravno ne moze da se poredi sa ovim amoledom. Stvarno s7e ima brutalan ekran, cak i ovogodisnji flagship telefoni tesko da imaju bolji. S8 ima za nijansu, ali stvarno s7e ima brutalan ekran i tu je prednost samsunga.

Fluidnost/rad telefona - S7e otvara aplikacije za nijansu brze, MT i kesiranje i nije bog zna kakvo, tj isto je kao na p9 koji ima 3 giga rama. Npr, najvece razlike vidim kada iz tipa fejsbuka hocu da otvorim neki sajt ili neki drugi link koji nije na fejsbuku, tu se vidi najvise razlika, jer s7e to obavi brze nego p9. Sto se tice fluidnosti i ostalog, p9 i emui su tu bolji od samsunga definitivno. Mnogo je bolje ispeglan emui od TW. P9 mi se malo manje grejao i skoro da nisam primetio lag na njemu. Za moje standarde restart je potreban na oba posle dve nedelje recimo, jer se sistem vec nagoji i sve manje stvari drzi u ramu. Ne mora on da se resetuje, al to je neki moj trip od kada sam poceo android da koristim. Isto sam radio na 5x.

Baterija - P9 je do onog poslednjeg builda imao sjaju bateriju, na njemu sam gurao 5 sati SoT kako god okrenes. Mnogo bolje odradjeno mi je ona fora na Emui za ubijanje aplikacija u pozadini. Milina jedna, najbolja opcija ikada po meni. Ubacis sve gluposti koje ne koristis svaki dan i otvaras po potrebi, cuvas bateriju maksimalno a telefon i dalje leti jer nije nikakva optimizacija upaljena. Takva opcija ima i na s7e ali malo je drugacije uradjeno, pa bih prednost dao Havajima tu.

Kamera - Selfi bolja na p9, zadnja na s7e. Daleko da je na p9 zadnja bolja ali ova kamera je ubica, p9 isto pravi dobre slike ali s7e pravi jednostavno bolje. Dok je prednja na s7e prilicno losija u odnosu na p9.

Zvuk je bolji mozda malo na s7e tj glasniji, ali meni je zavrsavao posao i p9 jer najvise gledam yt klipove, pa se tu i ne vidi bog zna kakva razlika.

SIGNAL - namerno sam napisao velikim slovima jer je signal na p9 mnogo mnooogo bolji nego na s7e. Ovo znam sigurno i to je jedina stvar koja me izuzetno nervira kod s7e. Fali mi taj odlican signal na p9. Npr gde sam imao pun signal na p9 ovde imam tipa 2 crtice.. Gde se p9 mucio da obezbedi jednu crticu, s7e je mrtav skroz bukvalno. Stvarno svaka cast havajima. To je ujedno i problem sa baterijom koju pojede los signal i 4g na takvom signalu. Bukvalno 20% za 1 sat SoT, kacio sam SS skoro u s7 temi.

E sad, prednost kod p9 je i taj famozni bloat instaliran na oba telefona. Mnogo manje ima na Huwaeiu i omoguceno je da se obrise sve sto ne zelis. Samsung tu dominira sa bespotrebnim stvarima, ali dobro ko ima onaj disabler pro lako se i to resi.
Opet kazem prednost Emui-a je to sto moze sve da se obrise sa fona kao da nije ni instalirano svaka im cast sto ne guraju svoje aplikacije po svaku cenu, mogao bi Samsung da se ugleda na njih.

Update i ostala politika je manje vise ista, eto i Huawei je pogresio sa poslednjim apdejtom i sjebali su bateriju.. Doduse cini mi se da je na Samsungu to skoro svaki drugi update, citajuci komentare :D
Za 2,3 meseca koliko sam koristio p9 nije mi se desilo da nesto jede bateriju u pozadini, a na Samsungu vec posle 2 nedelje..

Sve kada se sagleda ne znam da li vredi tih 100e doplate sto sam dodao. Opet najvise sam ga kupio da bih probao taj cuveni s7e a i zbog kamere, jer nemam nikakav uredjaj za slikanje pored mobilnog.. Mislim da cu ostati na njemu duze vreme, jer ne vredi doplate za bilo koji drugi uredjaj iz ove godine, ovaj telefon sve to isto radi za 400e. Nesto sam propustio sigurno ako nekoga zanima neka pita. :D
Lepo sroceno. Hvala na inf. Bas me zanimalo iako ne planiram da menjam p9

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Meni se huawei bas svideo, sledeci telefon je huawei najverovatnije. P10 plus odlicna kupovina, pasce mu cena za par meseci.. :D

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Stigao još jedan OTA Update za P9 Plus
3e142ee36e5b458cb26bbdaf6d1c7e3b.jpg


Huawei P9 Plus
 
Ako moze savet/pomoc.Da li je P9 4gb model bolji po performansama u odnosu na P10 Lite ? Ili bi mozda alternativa bila bas P10 ?
Hvala unapred.
 
Jel i ima neko problem sa baterijom i ako je uradio fabrički reset na b373? Baterija dosta manje traje na toj verziji
 
Vidi u podesavanjima ekrana dal je ukljucen automatic contrast

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Ima opcija (increase readability under sunlight) koja rešava tu stvar sa bojama i kontrastom i nalazi se u developer podešavanjima, kada se isključi, tamne boje ne gube kontrast na jakom svetlu.

Sent from my Hawaii P9 using Tapatalk
 
Ja to ne mogu da nadjem daj ss gde je to

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Odradio update, mts sam. A telefon je sa Telenora. Primetio sam da Android sistem sada koristi mnogo manje baterije, tipa nekih 12%

Sent from my Hawaii P9 using Tapatalk
 
Uzeh P9 pre 3 dana.Moze li neko da mi odgonetne koji je problem ovde ?
Screenshot_2017-06-02-13-06-07.pngScreenshot_2017-06-03-12-04-07.png
 
Koji ti je build jel 383 ?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
asd.png
Nije mi izbaciovao nikakav update niti kad odem na update.Razmisljam da im telefon odnesem u servis,jer sam sa mojim LG G3 izvlacio bez problema 4h SoT.A ovde drugi dan kad sam ga uzeo,sat i po jedva.
 
Jel dobio još neko updade na b386? Kod mene na Vip mreži nema još ništa.
 
ljuda da li zna neko da li kaljeno staklo za P9 lite odgovara za P9?
 
Odjavljujem se iz ove teme, p9 plus je srećno prodat u našem lepom ns :)

Huawei Mediapad X2 7.0 LTE
 
Uzeo sam P9 nov,e sad me interesuje kad se skine ona fabricka folija,ispod kao da ima jos neko staklo preko ekrana?
 
Ja sam na build-u 378 još od početka aprila, juče mi stigne 383 ali ne želim da ga stavim ako će baterija da se glođe, vidim na firmware finder-u 386 pa i 387 i kaže da je kao approved za instalaciju ali ne znam kako to ide sa firmware finderom.

Ima li neko sugestiju šta da činim?
 
Ja sam na build-u 378 još od početka aprila, juče mi stigne 383 ali ne želim da ga stavim ako će baterija da se glođe, vidim na firmware finder-u 386 pa i 387 i kaže da je kao approved za instalaciju ali ne znam kako to ide sa firmware finderom.

Ima li neko sugestiju šta da činim?
Na zalost neces uspeti. I meni je firmware finder prijavljivao da je approved, ali paket ne prolazi verifikaciju pa ne moze da se instalira. Posle sam malo bolje procitao njihovo uputstvo i za sve koji imaju EMUI 5 ne prolazi instalacija na ovaj nacin. Ostaje da cekamo ili oni da updaejtuju aplikaciju ili da nam stigne OTA na regularan nacin :(

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Ja sam dobio 386 preko ota pre par dana. Deluje da je baterija bolja nego na 381.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Да ли ће да понуди ОТА 386 ако претходно нисам инсталирао 383?

Poslato sa EVA-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Vrh Dno