Šta je novo?

Huawei P9

@SvenGoran, jel si ti do sada bio na 4.1.1 i direktno dobio updade na b378?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
A to je to nama sa telesmora i vipa nikad nece doci.

Poslao Havaji P9
 
Očigledno je najbolje debrendirati, jer odredjene oznake prve dobijaju update, a neke izgleda nikad.
Glupost.
 
Da al se onda garancija gubi verovatno..

Poslao Havaji P9
 
Može pomoć?
Od kada je devojka updejtovala na Nougat, ne stižu notifikacije za Viber, Whatsup itd. Kapiram da je u pitanju štednja baterije, ali ne znam kako da namestim u podešavanjima da te neke aplikacije probude fon iz sleep-a.
 
@Nikola1994
Pa ne znam, ako ga debrand valjda mogu da vide to ? Sa telenor mreze je fon..


@Goranbgd idi u battery opcije pa onda close apps after screen lock. Tu selektuj one koje trebaju da se ugase kad se ugasi ekran. Znaci nemoj da selektijes whatsup, viber i ostale koje ti trebaju.

Poslao Havaji P9
 
Poslednja izmena:
@Nikola1994
Pa ne znam, ako ga debrand valjda mogu da vide to ? Sa telenor mreze je fon..


@Goranbgd idi u battery opcije pa onda close apps after screen lock. Tu selektuj one koje trebaju da se ugase kad se ugasi ekran. Znaci nemoj da selektijes whatsup, viber i ostale koje ti trebaju.

Poslao Havaji P9

Thx, odmah ću da probam
 
@Nikola1994
Pa ne znam, ako ga debrand valjda mogu da vide to ? Sa telenor mreze je fon..


@Goranbgd idi u battery opcije pa onda close apps after screen lock. Tu selektuj one koje trebaju da se ugase kad se ugasi ekran. Znaci nemoj da selektijes whatsup, viber i ostale koje ti trebaju.

Poslao Havaji P9
Pa isto ti kao kad radiš flash roma za druge regione(Samsung, sony). Pritom huawei nema neki okidač kao htc ili Samsung... Tako da mislim da ne gubiš

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ipak je stigao update.
Bravo havaji.
Screenshot_20170223-100225.png

Poslao Havaji P9
 
45d2a13c1fe54b8521d38c4c9244c378.jpg

I meni stigao paket od 520mb, isto verzija b378. Kako protiče instalacija, jel ima nekih problema. To pitam jer me interesuje ova stavka pod r.br. 3, pise u vezi app Barclajs da može doći do prekida instalacije, pa dok nisam počeo instalaciju da vidim jel neko imao problema sa tim?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Ne znam ne koristim nju.. Odradio sam update i factory odmah posle. Bolje radi iskreno, smanjili su mikrolag bas je smooth sto bi rekli ameri. Videcemo ovih dana, al mislim da su resili onaj problem sa frejmovima sto se moglo nekad videti, neko rece da je i ram management bolji, videcemo.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Odradio sam. Sve je prošlo ok. Sad da vidimo kako će da šljaka.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Dobro je, ipak cemo dobijati update u normalnom vremenskom periodu.. Bitno da dolazi redovno.
Havaji bas rade dobar posao ispravljanjem bagova i do sada nisu zasrali, videcemo vremenom. Za sada bravo Havaji.

Sent from my Havaji P9
 
Stigao i meni :wave:
 
Evo i neko poredjenje vs 5x, mozda ce nekome znaciti.
Apsolutno sam zadovoljan telefonom kada sam ga kupovao bitno mi je bilo da radi brze od 5x, batakuje bolje, a i naravno da ne bude plastikaner.
Prvo sto se naravno odmah vidi da je bolje od 5x je izrada. Sjajan osecaj u ruci, stvarno izgleda zategnuto, odlicno na dodir. Crna napred pozadi siva pun pogodak. Cak i ova fora sa crnim delom oko kamere ga bas izdvaja.
Mnogo lakse ga drzim u ruci, kucam poruke, bukvalno je duplo tanji. Ono sto je jedino problem je da kliza dosta kada je hladno i kada su ruke "glatke". Npr danas mi se nije desilo da "poleti" na pod :D
Nije mi ispao do sada tako da ne mogu reci dal je izdrzljiv il ne :D

-Kamera: Definitivno bolja na 5x, ali to sam znao i pre kupovine, nije me zanimalo.. Po meni sa P9 mozete jako dobru fotku da napravite, bar za moj ukus.. Prednja je bolja nego na 5x, po prvi put licim na coveka posle slikanja sa prednjom kamerom :D
Low light: Slabije naravno nego na 5x, malo mutne mozda, ali opet kazem za moj ukus okej fotke jer slikam nesto bitno jednom u dve nedelje bukvalno.. Mislim da je najveca prednost 5x-a u HDR modu i da se tu na kraju slika izvuce da izgleda kako izgleda.

-Zvucnik: Bukvalno za 2 klase bolje nego na 5x. Mana je npr pozicija zvucnika kod igranja igrica, dok npr kod yt mi se ne desava da blokiram zvucnik. Zvuk je za moj standard odlican, da je napred zvucnik bio bi pun pogodak ali dobro i ovako sam zadovoljan.

-Brzina/fluidnost : Dosao je sa MM, odmah sam odradio update na Nougat i po meni je N dosta ozbiljniji u odnosu na MM koji sam doduse koristio samo par sati. Na MM se dosta videlo kineskih "izuma", koji mi se nisu nesto preterano svidjali jer sam dosao sa Nougata na 5x. Dosta brzi u odnosu na 5x, brze otvara aplikacije, gasi ih, skrol je mnogo bolji npr na fejsu i tapa, nema laga koji sam imao na 5x. Posle par dana sam poceo da primecujem onaj frame drop o kom su pricali na netu ali to je na svu srecu ispravljeno sa novim apdejtom b378. Danas sam ga silovao nije mrdnuo. Stvarno su utegli build, fluidan, po meni brzi.. Uglavnom 5x iskreno nema sta da trazi pored p9 sto se tice brzine, fluidnosti.. Mozda nekima zvucni subjektivno ali ko misli drugacije, mozemo na pice da uporedimo kad god, bicete odusevljeni kako radi kinezara.

-Ekran: Ovde slep sam kod ociju, nisam strucnjak za ekran ali meni je lepsi ovaj nego na 5x. Neko rece da je ovo najbolji IPS ikada, moguce, ja sam malo laik za to. Mnogo je jako osvetljenje drzim ga bukvalno na 15,20% jer sve preko toga mi smeta za gledanje. Automatika dobro radi, kalibrisano je super nikada mi nije pretamno ili presvetlo. Napolju se jako dobro vidi i tu je po meni bolji isto od 5x, koji na suncu i 100% nije bio najsjajniji.
Sto se tice grebanja, fabricka folija je na njemu nisam hteo da je skidam, neka bude tu neko vreme..

-MT: Kacio sam dosta SS na raznim temama, vezano za MT. Sistem zauzima oko 400-500mb, na starom buildu je znao da se nagoji do 700 pa onda opet padne. Telefon kesira oko 1gb bez problema, zadrzava sve zivo sto meni licno treba. Danas sam pokrenuo sve drustvene mreze osim instagrama koji nemam, subway surfers, dead trigger 2, chrome, yt, tapa i mozda je jos nesto bilo.. Sve je to stajalo par sati, cak sam se i iznenadio kada sam slucajno kliknuo na igricu i video da je i dalje kesirana.
Najveci je problem FB zadrzati kesiranog, mada verujem da se svaki telefon muci sa tom aplikacijom. U odnosu na 5x koji se mucio sa 400-500mb ovo mi je svemirski brod.. Doduse 5x je imao giga manje moram biti realan.

-Baterija: Mislio sam da cu se smoriti kao na 5x, ali situacija je drugacija. 6 sati SoT kako god koristio telefon. Nisam dosao do kraja dana nijednom, ali npr imam 50% i 3 sata i nesto SoT-a pa kapiram da je to negde oko 6 sati. Napominjem da na poslu nemam wifi, tj imam ali se ne kacim i da sam 9 sati na 4g sa medium signalom.. Oko 11% se trosi za 1 sat SoT. Npr na 5x mi je islo 16%, a bile su mi u hibernaciji fb, mesindzer, viber i ostale glupave aplikacije. Ovde je sve aktivno, sve su zasticene da se ne gase, bukvalno ga koristim punom parom nista ne stedim, nikakav mod za cuvanje baterije nije upaljen. Iskreno odusevljen sam, gura i vise nego sto mi je dovoljno. Preko noci skine oko 1-3%, za nekih 8, 9 sati spavanja.

-Bloat/kineski UI: Na pocetku naravno se brisu sve gluposti koje dodju sa njim, to traje nekih 5 min i posle toga telefon je kao i svaki drugi. Nekada mi fali malo opcija kao sto sam na 5x imao jer me zamara da kopam po opcijama i nadjem sta mi treba. Sreca tu je search pa se snadjem. Jako me nervira velicina ikonica i iOS look, ali sredio sam to temom. Sreca pa ima ljudi koji prave teme za njega sa drugacijim ikonicama, pa moze da se kombinuje.
Mislio sam da ce moci da se menjaju ikone bez launchera skidanjem nekog icon pack-a ali ne moze, mora se skinuti tema neka sa drugacijim pa se tamo birati ikonice..
Uglavnom mrzi me da skidam novu i namestam za sada mi je ovako okej.

-Zvuk u slusalici i prijem signala je bolji nego na 5x, bar po meni. Nema probijanja zvuka kao na 5x, gde me cuje 5 ljudi oko mene. Zanimljiva stvar je da ima bolje/jace antene, evo i primera. Maxi u koji idem cesto ima jako slabu pokrivenost. Signal krece da se gubi vec na ulazu, na pola radnje ga nikad nisam imao sa 5x. Danas sam bio i u tom drugom delu p9 je imao prvo dve pa onda jednu crticu signala, pokusavao je da nadje, cak sam i razgovor uspeo na kratko da obavim.
Ovako generalno, nikad se nije desilo da nisam dostupan, lepo radi, brzo uspostavlja vezu ali dobro to je i na 5x bilo isto.

Stvari koje me nerviraju: Ne mogu normalno da ga podignem sa stola, ili moram da ga vucem do kraja ili nekako prstima da izmanervrisem. Klizav je nekad dosta, bukvalno nije moguce da se drzi. Led lampica je bas slaba u odnosu na 5x, ne svidja mi se ni mesto nekako je bas zavucena. Volume i power dugme su mi mozda malo vise pomereni na gore nesto sto bih voleo.. Otisak nekad zna da ne procita ali to se desi jednom u 20 puta. E da, otisak je za pola sekunde brzi od 5x sigurno, hteo sam reci sekund al bilo bi vec preterivanje :) Ne postoji mogucnost za pattern sa FP nego mora pin da se kuca sto je iritirajuce. Ne mogu na lock screen-u da razvucem notifikaciju sa wa npr kada imam vise poruka. Doduse, to je i dobro, ne moze svako da cita poruke, vidi samo poslednju. Mrva weather aplikacija pokazuje kao da sam u Zemunu a na Banovom sam.. Nekada kada pritiskam nesto na tastaturi kao da ne reaguje na touch, ali danas mi se nije desavalo posle apdejta videcu narednih dana. Fejs je znao da mi se otvori i ugasi sam od sebe, pa sam morao opet da ga palim, ne znam iz kog razloga..

Eto to je otprilike to. Mozda ce nekome izgledati da sam subjetkivan ali trudio sam se da budem maksimalno iskren. Stvarno malo toga mi smeta i zadovoljan sam. Nekada mi fali jednostavnost 5x-a ali brzo me prodje iskreno, vrlo brzo i lako sam se navikao na EMUI. Ako nekome nesto treba neka pita. Mislim da sam par stvari izostavio ali mrzi me vise da kucam :D
 
Veličinu ikonica možeš da promeniš sa EMUI Theme editor. Zanimljiva app.

Sent from my Bullhead using Tapatalk
 
Probao sam ne radi na N. Nece da ucita icon pack.

Sent from my Havaji P9
 
Probaj da ubaciš iz neke teme i smanjiš veličinu.

Sent from my Bullhead using Tapatalk
 
Opusteno, svak čast na ovom opisu. Iskreno, nema šanse da bih mogao ovoliko da kuckam. Ali poštujem ovoliki trud.
I ja sam za sada baš zadovoljan fonom i ovo sto si naveo je sve tačno. I meni je fejs izbacivao, a sad posle update na b378 videćemo, za sad nije. Takođe, što se signala tiče, baš ima jak prijem, pre njega sam imao s4 i na ovom skoro svuda imam 4g ili 3g, dok sam se na onom mučio da nađem.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Hvala ti. :) Malo ko je pisao nesto vise o p9 a sad ce mu i cena pasti kad izadju novi modeli pa eto prilike za neke normalne pare da se nadje super fon.
Ko hoce da ima super kameru neka ide na 6p, s7 za sve ostalo nema potrebe bacati pare. Dobro i amoled, mada ja nisam neki fan. Al ono sto mi se svidja je to sto je stvarno brz fon i bez laga.. Nisam verovao da ce tako biti.

Sent from my Havaji P9
 
Ljudi koja je fora sa oznacavanjem SOT-a, pre nugata mi je pisalo normalno, sati,minuti,itd.
Sad na nugatu stoji nesto u fazonu 1x36 min., ostalo vreme 7x14 min.Konkretno, sad sam na 63% a pise 1x45 minuta iako ima najmanje 2,5 sata sot-a.
 
Pojma nemam, meni pise normalno.
Screenshot_20170224-163152.png
Inace pohvale za b378, baterija dosta poboljsana. Za tacno sat vr 8℅ je skinuo. Pre apdejta je isao oko 11,12℅.


Sent from my Havaji P9
 
Moze li se ocekivati jos malo da padne cena P9 kad izadje P10, s obzirom da je vec sad prilicno niska..
Vidjao sam na KP nove i za manje od 350€. Ja se plasim da nema jos mnogo prostora za njen pad.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislim da ce pasti cena, pogotovo kada dodje p10 kod opetateta.. Ako hoces sacekaj jos malo, ali i 350e je okej cena za nov.

Sent from my Havaji P9
 
Mislim da ce pasti cena, pogotovo kada dodje p10 kod opetateta.. Ako hoces sacekaj jos malo, ali i 350e je okej cena za nov.

Sent from my Havaji P9


Da 350e je ok za bukvalno nov i garancijom operatera.. Ali 300 je jos lepse :).. Mislim da ce im to biti cena kad izadje P10
 
Pa da i ja cenim da ce biti 300 kad dodje p9 kod nas. To je vec sjajna cena za ovaj fon.

Sent from my Havaji P9
 
Kad će izaći P10, dođe do nas, pa da se njemu stabilizuje cena, onda P9 krene da pada...

@Opusteno, realno, to je to i slažem se, pogotovo u poređenju sa 5x. Kad sam pisao da je S6 telefončina za 5x mene napali kao da im vadim oko, isto ga i P9 šije samo tako, viša klasa je viša klasa.
 
Nazad
Vrh Dno