Šta je novo?

Huawei P9

Nije potrošio ništa u toku noći dok sam spavao, baterija 1 dan i 13 časova na 41%, optimizacija u utegunotost v7 za svaku pohvalu, potrudili se Havajci nema šta. Jako prijatno iznenađenje v7 na P9.




Predhodno veče i malo više detalja o korišćenju, sve na automatici i opaljeno bez ikakvih ušteda:
 
Poslednja izmena:
Al cekaj jbt spavao si 6, 7 sati, kako nije nista potrosio? o_O Peglaju havaji ovu sedmicu samo tako.. Dobra baterija, zanima me sta bi bilo da imas fb, insta i ostale zderace.

Sent from my Pixel using Tapatalk
 
Da li vam isto radi led notifikacija posle upgrade-a?
Mene par stvari nervira:
1. Grupni whats up chat koji je mute-iran ne ostavlja vishe led notifikaciju.
2. Whats up je ranije izbacivao malu sluku ko salje poruku, u status baru, sada samo logo whatsup-a
3. Viber pozivi mi juce nisu zvonili
4. Ako ugasim ekran preko Lock Screen app (kako sam navikao, da ne stiskam taster sa strane za zakljucavanje) sada vishe ne mogu da ga otkljucam bez sifre, app je dobio admin prava i pored otkljucavanja na fingerprint moram da unesem sifru, sto je suludo.

Ako neko ima neki predlog za resavanje ovih sitnica.
 
Radi obaveštenje normalno.
Slabo koristim whats, imaš gomilu podešavanja za obaveštenja, od statusne trake da li želiš da vidiš ikonu ili brojeve obaveštenja, do onih za prikazivanje na zaključanom ili ne. Probaj u podešavanjima obaveštenja da tu nije nešto ugašeno.
Viber radi najnormalnije, njega dosta koristim.
Gašenje ekrana sa alternativnom app je do androida i google, google je tu umešao prste zbog bezbednosti i to odavno ne funkcioniše, pogotovo na v7 verziji. Moraš gasiti na hardverski taster da bi radio otisak prsta.
 
Bas tu app sam koristio, ali nazalost ne radi kao na prethodnoj verziji androida..
Navikavam se polako taster..

Nova launcher prime ima delimično rešenje za taj problem (problem je inače prisutan na svim uređajima sa 7.0 i skenerom za otisak).
Zaključavanje ekrana je jedna od akcija koje se mogu odabrati da se izvršavaju pritiskom na neku ikonu ili, na primer, dvostrukim dodirom ekrana. Rešili su tako što se, aktiviranjem akcije zaključavanja, ekran zacrni i ne reaguje na dodir i onda se sam zaključa posle 15 sekundi. Otključavanje posle toga radi normalno. Potrebno je dati launcheru dozvolu da upisuje podešavanje sistema da bi mogao da promeni vreme zaključavanja na minimalno (za P9 je to 15 sekundi) i onda ga odmah po zaključavanju vrati na ono koje ste vi podesili.
Prvi put pita da li želite da se zaključava klasično (za otključavanje je potrebna šifra) ili ovo drugo rešenje.
Nije najsrećnije ali, ko je navikao kao ja još od LG G2, bolje išta nego ništa.
 
Ово са једном тачком на сату је *****ски.

Послато са EVA-L09 уз помоћ Тапатока
 
Nova launcher prime ima delimično rešenje za taj problem (problem je inače prisutan na svim uređajima sa 7.0 i skenerom za otisak).
Zaključavanje ekrana je jedna od akcija koje se mogu odabrati da se izvršavaju pritiskom na neku ikonu ili, na primer, dvostrukim dodirom ekrana. Rešili su tako što se, aktiviranjem akcije zaključavanja, ekran zacrni i ne reaguje na dodir i onda se sam zaključa posle 15 sekundi. Otključavanje posle toga radi normalno. Potrebno je dati launcheru dozvolu da upisuje podešavanje sistema da bi mogao da promeni vreme zaključavanja na minimalno (za P9 je to 15 sekundi) i onda ga odmah po zaključavanju vrati na ono koje ste vi podesili.
Prvi put pita da li želite da se zaključava klasično (za otključavanje je potrebna šifra) ili ovo drugo rešenje.
Nije najsrećnije ali, ko je navikao kao ja još od LG G2, bolje išta nego ništa.

Hvala na info..
Generalno ima i fabricki da se izbaci ikona koja na dodir izbacuje sve navigacione tastere u krug i plus ima screen lock koji lepo radi ali ta ikona je prisutna na svakom ekranu, bilo sta da gledas na telefonu, i to je glupost.. nije samo na home screen-u..
Valjda ce da srede nesto uskoro..
 
Sta su se svi naložili na zaobljen ekran? Ne vidim uopste njegovu svrhu, samo što lepo izgleda.
Wireless charging neće da moze, posto ce ledja biti metalna. I to mi je ok, neka Honor serija bude sva od stakla.
Opasno se naoštrio vavej [emoji1]

I kad ce prokleti update na ostalim p9-kama?
 
Kakvo je ovo Teracell zastitno staklo za koriscenje? Imam onu fabricku foliju na telefonu, pa me interesuje jel bi bilo bolje da umesto nje stavim ovo staklo koje sam dobio uz telefon.
186bb15d64d79b7dd2de94a24ba5e077.jpg


Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Kakvo je ovo Teracell zastitno staklo za koriscenje? Imam onu fabricku foliju na telefonu, pa me interesuje jel bi bilo bolje da umesto nje stavim ovo staklo koje sam dobio uz telefon.
Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Staklo je, svakako, bolja zastita za ekran u slucaju nekog ozbiljnijeg udara (pada i slicno) ali mislim da se ipak pomalo oseti na touch-u. Ponekad ume da ne odreaguje na blagi dodir, nego mora konkretnije da se "pritisne"..
 
Bolje ostavi tu fabričku foliju, jer je oko celog ekrana, dok zaštitno staklo mora malo uze da se stavi zbog zarobljenih ivica.
 
Ok, ljudi, hvala. Ostavicu ovako kako jeste.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Imam problem sa facebook app. Par puta se desilo da fon sam izbaci iz app. Deinstalirao sam je i ponovo instalirao,ali opet se ponavlja isto. Sad sam je izbrisao i instalirao Lite verziju.
Jel imao neko sličan problem?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Imaju ljudi sa p9L koji su na android 7.0

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
I ja sam na 7.0. Nije se desavalo odmah nakon prelaska sa MM, ali ova 2 dana baš zeza.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Imao ja na Mate 9, posle Update, i uradio isto, reinstal fb, pa ponovo instal i sve ok....

Huawei Mate 9
 
Posle par dana na Androidu 7.0. iznecu neke svoje (subjektivne) zakljucke:

Plus:
1. Vidno poboljsanje u radu uredjaja, brzina odziva i fluidnost
2. Unapredjena kamera, brzi shoot-er i bolje fotografije
3. Lepsi interface (stvar ukusa, a mozda je i promena prijala)

Minus:
1. Imam neki osecaj da mi se brze prazni baterija. Kao da u st.by modu vishe energije trosi, ne nesto znacajno, ali cesce se druzim sa punjacem nego na V6..
 
Kod mene jos uvek nije stigao 7.0, ne znam koliko je poboljšana kamera, ali po meni je na nivou flagship uredjaja iz 2013.god, pa čak i lošija od Nexus hdr+ režima u uslovima slabije osvetljenosti.
 
Šta to znači pa čak lošija od nexusa i hdr+ ? Pa to je najjača mob kamera za LL na svetu.. ( ako ne najjača onda sigurno u top2)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Znaci da pravi lošije slike od Nexusa sa uključenim hdr+.
Slika kada se crop-uje, vidi se da ima više šuma i da je lošija. Mada ovo je bilo u sobi, sa prigušenim svetlom, u skroz mračnim uslovima je nisam poredio. Bas cu je uporediti sa S7.
Svidja mi se sto određene app mogu da se zaključuju u Ram, tako da mi pozive otvara trenutno, dok je na Nexus-u tu oduvek bio neki bug i trebalo mu je nekad i po 2s.
 
Pa naravno da pravi lošije slike od nexusa sa hdr+ .. 98% telefona pravi lošije slike od nexusa kada mu je uključen HDR+

Jedino ako si mislio na nexus 5 ?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na Nexus 5 sam i mislio, jer sam napisao i godinu.
Nije mi da kažem toliko bitna kamera, ako nešto slikam, slikam danju, i tu je realno svaka današnja kamera dobra, jedino za video snimak zašto nisu omogućili EIS, da koliko toliko popravi situaciju.
Kvalitet izrade samog telefona je stvarno dobar, jedino što je nekako malo klizav.
 
Ne znam kako fotkas ili ti je felericna kamera kad ti je losija od N5...nije u nivou sa S7 i 5X/6p svakako,ali je mnogo daleko od ovih iz 2013.


Sent from my 6S using Tapatalk
 
Na Nexus 5 sam i mislio, jer sam napisao i godinu.
Nije mi da kažem toliko bitna kamera, ako nešto slikam, slikam danju, i tu je realno svaka današnja kamera dobra, jedino za video snimak zašto nisu omogućili EIS, da koliko toliko popravi situaciju.
Kvalitet izrade samog telefona je stvarno dobar, jedino što je nekako malo klizav.

Kako nema eis? U 1080p 30 fps. U 60 valjda nema.
Ne znam kako fotkas ili ti je felericna kamera kad ti je losija od N5...nije u nivou sa S7 i 5X/6p svakako,ali je mnogo daleko od ovih iz 2013.


Sent from my 6S using Tapatalk
I Nexus 5 hdr+ je bio daleko od 2013 uređaja :)
 
^U svakom slucaju je veliko preterivanje reci da je bolji od P9 :)


Sent from my 6S using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno