Šta je novo?

Huawei P9 Lite (tutorijali u prvom postu)

Tako je, ni ja ga ne razumem. Zaboravio je pisati 7 umesto T. :D
 
Sorry, 1337. Bo5e? :d

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk
 
Hvala na iscrpnim odgovorima :) Upravo to sto Coolpad ima svoje prednosti mene i lomi. 4 gb rama, gorilla 4, 2.5D ekran, veca dijagonala, unibody metalno kuciste.. Ali mu je procesor stariji, slabija baterija, stariji android.. Jedno svrbi a drugo boli... :) Koliko starija verzija androida zaisra smeta, da tako kazem? Llp je solidan sistem, zar ne?
 
Ipak cela.masina(p9 lite) je po meni bolja. Gorila glass.meni licno nije prednost jer mi je telefon nije ipsadao,a ne drzim ga sa klikerima u dzepu. 2gb mi je sasvim ok jer imam racunar kuci te mi telefon ne treba za renderovanje i podizanje virtualnih masina :)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Jel' bese P9 Lite moze da se samo Dual SIM romom prebaci u P9 Lite Dual?
 
Tnx. Jedan cu zadrzati za moje ovog puta, i taman da imaju Dual SIM odlican :)
 
Pa jel nema kod nasih provajdera verzija sa 3 GB?
 
Ja uzeh od 3GB, ali ne kod provajdera. Isto je single sim. :/
 
Treba mi pomoc od ljudi koji mogu sa sigurnoscu da mi kazu sta je bolja kupovina Sony xperia z3+ ili huawei P9 lite verzija sa 3GB RAM? Oba fona su dual sim i cene koje poredim su od proverenih prodavaca sa KP. z3+ se prodaje za 280 evra a p9 lite za 230 evra, telefoni su, naravno iz Madjarske...

Ovo je razlika izmedju njih na papiru (ima jos nekih sitnica, meni nebitnih):

Z3+ P9 lite 3GB RAM

OS Android OS, v6.0 (Marshmallow) Android OS, v5.0.1 (Lollipop), v6.0.1 (Marshmallow), planned upgrade to v7.0 (Nougat)
Chipset HiSilicon Kirin 650 Qualcomm MSM8994 Snapdragon 810
CPU Octa-core (4x2.0 GHz Cortex-A53 & 4x1.7 GHz Cortex-A53) Octa-core (4x1.5 GHz Cortex-A53 & 4x2.0 GHz Cortex-A57)
GPU Mali-T830MP2 Adreno 430
Camera 13Mpix 20.7 Mpix

Dakle, sta kaze ova razlika na papiru a sta je u praksi bolje kog kog modela?
 
suprugi se telefon s vremena na vreme ugasi iako je baterija puna.Juce mi kaze,uzme da pogleda koliko je sati,on ugasen.Samo ga je odlozila,uzme ga opet posle par sati kao sada ce da ga upali na power dugme,kad on upaljen.
Da li se desava jos nekome da se restartuje sam od sebe ili pak gasi?
Da nema nesto u podesavanjima sto treba da se ugasi?
 
Ima scheduled power on and off u podesavanjima, ali bi trebalo da je fabricki ugaseno, jedino ako je ona cackala pa ga ukljucila ili je fabricka greska(ako je problem do tog podesavanja).

Nalazi se u smart assistance>scheduled on and off.



Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ili ti na srpskom uđeš u pametna pomoć>zakazano uključivanje-isključivanje.
4a3780081d1b3172000009acc49e67bf.jpg


P9 Lite
 
Da, tako je, meni je tel na eng i oduvek tako koristim,prevideo sam da mozda treba da napisem kako da se pronadje ako je podesen na srpski.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Evo sta donosi:
Huawei je kreirao EMUI 5.0 zasnovan na nedavno objavljenoj verziji Androida 7.0. Ovaj potpuno novi EMUI 5.0 inspirisan je čistim plavim i belim bojama Egejskog mora. Interfejs je jednostavan i pametan, a EMUI 5.0 dolazi sa poboljšanim, moćnim performansama koje omogućavaju mobilnim telefonima da rade bez teškoća. [Preporuke] • Čistiji, interaktivniji interfejs Potpuno nov UI i efekti inspirisani plavim i belim bojama Egejskog mora. Pojednostavljeni pokreti, pomoću kojih se većina operacija završava u 3 koraka. EMUI 5.0 je još više prilagodljiv, te nudi dodatni Android App Drawer raspored korisnicima. • Poboljšane funkcije Sistemske operacije su tečnije i omogućavaju vam da prikažete ogromnu količinu slika, da pretražujete veb sajtove, a pretragu učinite bržom. [Saznajte više] • Obaveštenja Optimizovani dizajn kombinuje prečice sa obaveštenjima kako bi smanjio složenost korisničkih akcija. Dodirnite i držite obaveštenja kako biste brzo blokirali poruke i obaveštenja. Kartice podsetnici su poslagane tako da uštede prostor. • Trodimenzionalni menadžer zadataka Zadaci su poslagani trodimenzionalno na UI. Laki pokreti omogućavaju korisnicima da listaju kroz zadatke povlačenjem gore i dole ili da odbace zadatke povlačenjem levo ili desno. • Kamera Kamera sada podržava upravljanje dodatnim komponentama. Režimi koji se retko koriste, kao što je ponovno podešavanje dokumenata, sada su predstavljeni kao dodatne komponente kako bi se sačuvala interna memorija na vašem telefonu. • Kontakti Prilagođavanje i posebne funkcije deljenja dodate su karticama sa imenima. Posebne funkcije deljenja dozvoljavaju brzo deljenje kontakata preko Bluetooth-a i drugim metodama. Dodat je skener u polje za pretragu i ekran za zaključavanje, čineći unos novih kontakata lakšim. • E-pošta Poboljšan je način na koji je nepročitana e-pošta označena u prijemnom sandučetu. Korisnici sada mogu brzo da izbrišu i označe e-poštu kao pročitanu ili nepročitanu iz ovog kliznog menija. • Podešavanja Dodate su novodizajnirane funkcije fioke. Kada je ova funkcija omogućena, ona sakriva unapred podešene ne-sistemske aplikacije u fioku na početnom ekranu, predstavljajući vam jednostavan i uredan raspored. Dodata je nova funkcija fioke za podešavanja. Kod podešavanja za koja je potrebno dva ili više koraka za postavku, korisnik sada može da se vrati direktno na stranicu sa glavnim postavkama jednim pokretom. Dodate su informacije u hitnim slučajevima. Korisnici mogu dodati svoje ime, krvnu grupu i ostale informacije, tako da hitne službe mogu videti ovu informaciju sa ekrana za zaključavanje. [Ažurirane beleške] 1. EMUI 5.0 sadrži značajne promene u funkcionalnosti, koje mogu uticati na vaše korisničke navike. Za više detalja idite na Huawei HiCare i proverite naše uputstvo za korisnike. 2. Ovo ažuriranje neće obrisati vaše lične podatke, ali preporučujemo da napravite rezervnu kopiju svih važnih podataka pre nego što započnete ažuriranje. 3. Sistem će se ponovo pokrenuti nakon ažuriranja. Ovo će trajati oko 10 minuta. Nakon ažuriranja, vaš početni ekran će automatski prikazati temu EMUI 5.0. 4. Ako naiđete na bilo kakve probleme prilikom korišćenja EMUI 5.0, molimo vas da zabeležite problem i pozovete naš zvanični broj za pomoć korisnicima. Posetite Huawei veb sajt za potrošače radi dobijanja informacija u hitnim slučajevima.
 
Jel se gubi posla ota apdejt

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
ed77afb1207e4ede028619a05c0fbd04.jpg


Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno