Šta je novo?

Huawei P50 serija

Ja savetujem da zeni uzems p40 pro ili p40 pro+. Mala je po meni razlika uodnosu na P50 pro ili mate 50 pro a cena dosta veca. Kazem, izbor je vas. Sestra i ja samo 4 godine koristili lite verzije i presli smo na pro. Sestra vec 2 godine koristi p40 pro, ne zali ga ni sekunde, memorija mu je vec puna ali ne stuca, gura sve kako treba, baterija traje. Resen je problem i sa google nalozima, iako je i ja teram da ne zavisi od toga.
Memoriju sam rešio sa karticom preko Alija.
128gb je 30€
Kupio bih i 256 ali bi onda išla i carina :(
Na KP ima samo 128GB i košta oko 90€...(n)
 
Poslednja izmena:
Da li je neko kupovao P50Pro tj generalno telefone sa KP a da imaju takozvanu 'EU garanciju' i šta to tačno znači i koliko je gora ta varijanta od garancije operatera?


Teško se nalazi sa našom garancijom nov, jedino ti sa EU garancijom, pa me zanima jel ta garancija važi u Srbiji ili ne?
 
KP? Da li mislis kupujem-prodajem ili sa Kirin procesorom? Pretpostavljam ono prvo, ali ajde da pitam za svaki slucaj
 
Ja sam naisao na ljude kod nas, koji donose iz Madjarske telefone, i dobijes garanciju 2 godine. S time sto ako bude bilo problema, mora da ide preko tih ljudi, pa ih oni nose nazad u MAdjarsku, u sopove gde su ih kupili i to onda se oduzi.
 
Ne verujem da traje duže od naših zakonskih 45 dana. 😁
 
Ja sam naisao na ljude kod nas, koji donose iz Madjarske telefone, i dobijes garanciju 2 godine. S time sto ako bude bilo problema, mora da ide preko tih ljudi, pa ih oni nose nazad u MAdjarsku, u sopove gde su ih kupili i to onda se oduzi.
Auu pa da, to je onda katastrofa. Ko ce se zajebavati toliko oko garancije.

Mnogo je bolja priča onda od operatera kad ima garanciju,ali takvih više nema u ponudi.


Mislio sam gde god da je uzet telefon na primer ima intenacionalnu garanciju i onda se može reklamirati i u Huawei centru kod nas
 
Auu pa da, to je onda katastrofa. Ko ce se zajebavati toliko oko garancije.

Mnogo je bolja priča onda od operatera kad ima garanciju,ali takvih više nema u ponudi.


Mislio sam gde god da je uzet telefon na primer ima intenacionalnu garanciju i onda se može reklamirati i u Huawei centru kod nas
Da ali kod operatera na 2 god izadje 140k a ovako 800e
 
Jes' ali mislim na KP gde možeš naći i taj sa garancijom operatera za 800 😁

E sad fora je sto je 800 previse svakako
 
Imam P50 Pro nekih 2 i po meseca i imam pomesane utiske.
Dobar je telefon, kamera je top, ali je baterija slaba zbog ovog vrelog chipa iako koristim 60 hz uglavnom.
Takodje wifi slabije radi na 2,4 ghz mrezi i zna nekad da zalaguje.
Zvuk je odlican, zvucnici dobri kao i vrhunski dizajn i izrada.
 
Koji vam je prosjecan SOT ?
Moze li 6h mjesovite upotrebe wifi/4G ?
 
Nema teorije,bar meni vise od 5h do sad nisam imao.
 
Stigao neki patch za poboljsanje necega vezano za displej, tako procitah na netu.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230117_013515_com.huawei.android.hwouc.jpg
    Screenshot_20230117_013515_com.huawei.android.hwouc.jpg
    49.5 KB · Pregleda: 16
Imam P50 Pro nekih 2 i po meseca i imam pomesane utiske.
Dobar je telefon, kamera je top, ali je baterija slaba zbog ovog vrelog chipa iako koristim 60 hz uglavnom.
Takodje wifi slabije radi na 2,4 ghz mrezi i zna nekad da zalaguje.
Zvuk je odlican, zvucnici dobri kao i vrhunski dizajn i izrada.
Sve isto si rekao kao sto sam ja ranije napisao. Wifi neki put laguje na toj frekvenciji, baterija neki put dobra neki put slaba. Ja je ostavim duze na punjacu pa kao drzi duze posle. Ako neko zna, pokusavam da nadjem opciju da iskljucim brzo punjenje, mozda i to ima uticaja, nisam siguran al bi zeleo da istestiram
 
Inace, evo resenja za slab wifi. Pre 6 meseci sam trazio pomoc na huawei svetskom forumu i pridruzili se dosta ljudi koji imaju slican problem. Na zalost, P50 pro ima fabricki problem i internet konekcije laguje kada radi na mrezi od 2,4 Ghz. Da bi se to prevazislo, potrebno je podesiti ruter da radi na 5Ghz. Naravno postoje ljudi koji nemaju kuci takav internet odnosno ruter pa smo tu malo u problemu.
 
Vidiš, nije nemoguće da ja taj problem nisam imao jer koristim najčešće 5Ghz WiFi. Inače, i meni je stigao ovaj sitan patch za ekrane, šta god on značio, obzirom da neke probleme sa ekranom i prikazom nisam imao. Čekam EMUI13 koji nikako da lansiraju, rekoh možda donese neko osveženje.

Meni smeta ovo pregrevanje i kvari kompletan utisak o telefonu. Kratko trajanje baterije se nadomesti brzim punjačem i powerbank-om, hajde to nije problem. Pregrevanje ću morati da trpim još najmanie 9 meseci, nakon čega ću verovatno menjati telefon.
 
Meni zadnja 3 dana lepo radi i na 2,4 mrezi mada pitanje dal je do telefona ili je mreza sad nesto bolja.
 
Stigao januarski update.
Mogli bi malo da porade na optimizaciji baterije, ipak je ovo flegship.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230122_035401_com.huawei.android.hwouc.jpg
    Screenshot_20230122_035401_com.huawei.android.hwouc.jpg
    67.8 KB · Pregleda: 8
Šta to, baterija bila loša, pa je sad sa updateom još gora??


Jos jedna stvar me zanima, kako funkcionise ovo bez google servisa sto se tice updatea aplikacija kojih nema u Huawei Store-u?

Npr whatsappu istekne trenutna verzija i mora da se update, kako ide to? Je l' mora da se brise la install novi build ili?
 
Šta to, baterija bila loša, pa je sad sa updateom još gora??


Jos jedna stvar me zanima, kako funkcionise ovo bez google servisa sto se tice updatea aplikacija kojih nema u Huawei Store-u?

Npr whatsappu istekne trenutna verzija i mora da se update, kako ide to? Je l' mora da se brise la install novi build ili?
Lako.
Skineš najnoviji apk npr whatsapp-a i instaliraš ga preko postojeće.
I sve ostane kao i pre.
Ili koristiš Aurora store ili GSpace
 
Šta to, baterija bila loša, pa je sad sa updateom još gora??


Jos jedna stvar me zanima, kako funkcionise ovo bez google servisa sto se tice updatea aplikacija kojih nema u Huawei Store-u?

Npr whatsappu istekne trenutna verzija i mora da se update, kako ide to? Je l' mora da se brise la install novi build ili?

Nije 4360 mAh bas mnogo, ali nije ni malo, mogla bi malo duze da drzi.
A takodje nisu dobro odradili ootimizaciju jer se desava da nekad zalaguje i da se ponekad i greje iako nije neko preintezivno koriscenje.
Mada i pored ovoga je jako dobar , ali valjalo bi da isprave ovo.
 
Ne može tu nikakva softverska nadgradnja nešto drastično da poboljša bateriju. Taj Snapdragon je đubre koje se pregreva i cedi bateriju. Da je Kirin unutra verujem da bi baterija bila duplo bolja. Ovako je baterija na nivou Samsunga što je poražavajuće.
Nadam se da će P60 serija imati odličnu bateriju kao što je Huawei prethodnih godina imao.
 
Ne može tu nikakva softverska nadgradnja nešto drastično da poboljša bateriju. Taj Snapdragon je đubre koje se pregreva i cedi bateriju. Da je Kirin unutra verujem da bi baterija bila duplo bolja. Ovako je baterija na nivou Samsunga što je poražavajuće.
Nadam se da će P60 serija imati odličnu bateriju kao što je Huawei prethodnih godina imao.
Jeste i meni se vise svidja Kirin, ali ajde. Sije ovaj SD 888, kamera i kida sa ovim cipom, msm sve radi jako dobro i fluidno bez ikakvog laga. Jedino kazem jede neki put bateriju bas mnogo. Neki tvrde da je to problem sto se apk skidaju mimo Play stora, sa koji kakvih sajtova koje nisu dobro optimizovane. Msm ko ce ga znati.
 
Pitanje je i da li bi Kirin na a13 znacio nesto s obzirom da Google sa svakom novim apdejtom androida ubaci jos po par s**** za pracenje koji rade u pozadini...Ja bih licno najradije na Apple presao ali mi je IOS na nivou nekadasnjeg Symbiana sa Nokie ako ne i gori...
 
Lako.
Skineš najnoviji apk npr whatsapp-a i instaliraš ga preko postojeće.
I sve ostane kao i pre.
Ili koristiš Aurora store ili GSpace
Ok ali kad se instalira update ostanu svi chato-vi i profil, ne mora se ponovo praviti whatsapp?

I druga stvar da li se mogu prebaciti chat-ovi sa vibera i whatsappa sa starog telefona na novi P50pro?
 
Ostanu chatovi posle update , a poruke sa starog mozda mogu na neki nacin preko kompa da se ubace.
Kamera jeste dobra, ali meni nekad P20 Pro napravi bolju fotku, bolje osvetljenu sa boljim dinamckim rasponom.
 
Ljudi jedno pitanje, imam sad varijantu da uzmem P50Pro, po okej ceni za njega a garancija je kod našeg operatera ali godinu dana, ne 2 godine kao uobičajeno, da li biste vi uzimali tako telefon koji ima samo godinu dana garanciju?
 
Kako godinu dana od operatera? Svi daju 2 godine. Jedino ako je telefon star godinu dana pa da mu je ostalo još godinu dana garancije.
Ja telefone kupujem na KP sa garancijom "veruj mi na reč, imaš godinu dana garancije", na svu sreću nikad nisam imao prilike da je iskoristim.
 
Nazad
Vrh Dno