Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

Meni stoji 98%, što mi deluje malo nerealno za skoro dve godine star p40 pro.
Nije da sam vodio računa. Uvek ga stavljam na punjač, i skidam ujutru sa 100%.

Iako piše 98%, moj subjektivani osećaj je da mi je autonomija pala bar 15% u odnosu na pre godinu dana.
 
Meni stoji 98%, što mi deluje malo nerealno za skoro dve godine star p40 pro.
Nije da sam vodio računa. Uvek ga stavljam na punjač, i skidam ujutru sa 100%.

Iako piše 98%, moj subjektivani osećaj je da mi je autonomija pala bar 15% u odnosu na pre godinu dana.
Jel ukljucen smart charge i smart battery capacity? Meni oba na off
 
Eto od jutros u 4h.
Zadnjih 30min sam cepao igricu,nema LOGIKE ali manje mi spadaju procenti dok igram igricu nego kad listam oglase,internet stranice...zaista.
A sad jedno zanimljivo pitanje...

Citam za ovaj,onaj stariji model,nema ili nece vise biti podrske itd..meni P40 Pro radi na Emui 11 jer sam ga vratio nazad,sto zbog baterije,sto zbog notofikacija itd..sada radi,jedino nisam probao bateriju bez.ube ustede,mada.od 2018 i 8X msm da koristim uvek ustedu.
Sta konkretno znaci kada za telefon vise ne izlaze update-ovi,zakrpe itd?
Evo recimo,zbog gugla bi prodao svoj P40 Pro i isao korak unazad,na P30 Pro.
Sta bi dobio a sta izgubio,najvaznije mi je baterija,pa kamera,pa gugl mape pa to da ne koci,secka its...da li bi za 1-2 godine telefon poceo da baguje i koci,da li bi se to desilo ranije ili jednostavno verzijq sa 8GB rama bi radila tecno i glatko samo sto nne bi imao taj lepsi izgled i jos neke mozda menicmanje bitne stvari koje donosi taj update na 12,13...?
Inace,do pre 3 meseca sam imao Mi Note 10 Lite iz 2019.koji je radio fenomenalno,bez ikakvih problema...isto godiste kao i P30 Pro...dok se nije potopio u vodu :(
 

Prilozi

  • Screenshot_20221121_181654_com.huawei.systemmanager.jpg
    Screenshot_20221121_181654_com.huawei.systemmanager.jpg
    85.2 KB · Pregleda: 25
Poslednja izmena:
Juče mi se restartovao telefon, dobio 3 aplikacije na desktop:mail, bing i treća beše nešto sa rezervacija.
Kao neki mini update, interesantno her mi nije namešten a auto instal
 
Eto od jutros u 4h.
Zadnjih 30min sam cepao igricu,nema LOGIKE ali manje mi spadaju procenti dok igram igricu nego kad listam oglase,internet stranice...zaista.
A sad jedno zanimljivo pitanje...

Citam za ovaj,onaj stariji model,nema ili nece vise biti podrske itd..meni P40 Pro radi na Emui 11 jer sam ga vratio nazad,sto zbog baterije,sto zbog notofikacija itd..sada radi,jedino nisam probao bateriju bez.ube ustede,mada.od 2018 i 8X msm da koristim uvek ustedu.
Sta konkretno znaci kada za telefon vise ne izlaze update-ovi,zakrpe itd?
Evo recimo,zbog gugla bi prodao svoj P40 Pro i isao korak unazad,na P30 Pro.
Sta bi dobio a sta izgubio,najvaznije mi je baterija,pa kamera,pa gugl mape pa to da ne koci,secka its...da li bi za 1-2 godine telefon poceo da baguje i koci,da li bi se to desilo ranije ili jednostavno verzijq sa 8GB rama bi radila tecno i glatko samo sto nne bi imao taj lepsi izgled i jos neke mozda menicmanje bitne stvari koje donosi taj update na 12,13...?
Inace,do pre 3 meseca sam imao Mi Note 10 Lite iz 2019.koji je radio fenomenalno,bez ikakvih problema...isto godiste kao i P30 Pro...dok se nije potopio u vodu :(
Moj savet bi bio da ne ides na P30 Pro, jeste da nije toliki downgrade, ali jednostavno verujem da ce za Kirin 990 i Kirin 9000 uvek biti podrske, jer dosta modela imaju te chipove, a da ce kroz godinu vec da P30 Pro ostane bez apdejtova, max 2.
Ne kazem da su apdejtovi bitni, ali 90hz ekran je po meni dovoljan razlog da se ne vracas na godinu dana stariji hw.
Sto se zakrpa i sigurnosnih azuriranja tice, realno nista ne moze da ti se desi i 4-5god star security patch da imas, osim ako nisi tip osobe koja instalira sve zivo sto stigne, ali generalno, sto bi.


Jednostavno je P40 serija deo te nove generacije bez googla, i mislim da ce Huawei da ih podrzava sa apdejtovima do iznemoglosti, ako nista drugo makar da poentira da mogu bez gugla da zive, a i cinjenica da imaju ogromnu bazu korisnika u Kini, koja je isto bez gugl aplikacija, a tamo su glavni flagship brend uz neke vivo X telefone i ajfon.
Xiaomi i Samsunga u Kini skoro da nema medju korisnicima, npr pre 5god je imalo dosta Samsunga, a vec su se nekako uverili ljudi da nije to to (pricam anegdotalno, posto imam prijatelje u Kini)


^Further, the input reveals that the P40 series is highly used by the 45+ age group users. The respective phone comes under the top 5 popular models and is seamlessly in demand among consumers even being a two-year-old gadget.

Vole ljudi.
 
Da li se ja tripujem ili je baterija drasticno slabija od poslednjeg update-a? Bukvalno 15-20% je niza na kraju svakog dana.
 
jel imao neko problem sa kamerom na P40 Pro? Meni se zadnja dva dana baguje, secka. Na prvo otvaranje radi ok ali ako zatvorim i probam ponovo, ili secka pa zaglavi ili dobijem crni ekran sa greskom Camera error , Cannot connect to camera. Probao sam sa clear cache i data camera apliacije i dalje isto. Instalirao sam neku alternativnu camera aplikaciju koja takodje brljavi.
 
jel imao neko problem sa kamerom na P40 Pro? Meni se zadnja dva dana baguje, secka. Na prvo otvaranje radi ok ali ako zatvorim i probam ponovo, ili secka pa zaglavi ili dobijem crni ekran sa greskom Camera error , Cannot connect to camera. Probao sam sa clear cache i data camera apliacije i dalje isto. Instalirao sam neku alternativnu camera aplikaciju koja takodje brljavi.
Nemam nikakvih problema
 
Jel brljavi stock kamera i kad deinstaliraš tu alternativnu? Možda ona pravi problem i toj fabričkoj kameri?
 
Jel brljavi stock kamera i kad deinstaliraš tu alternativnu? Možda ona pravi problem i toj fabričkoj kameri
Brljavi, instalirao sam tu alternativu cisto da proverim da li je do stock aplikacije. Uradio sam factory restet i dalje isti problem, verujem da je hadrverski problem. Poslao sam ga na servis u ProMobi, cekam sad da odrade dijagnostiku.
Inace razmisljam i da menjam telefon, fale mi GS i neka fludnost u radu sa nekim aplikacijama, njihovo updateovanje , desavaju se bagovi u viberu recimo vrlo cesto. Telefon je odlican, face recognition je savrsen (progledao sam kad sam presao sa samsunga, fingerp nisam ni imao podesen), kamere u dnevnim uslovima super, ali sve imam utisak da sam u nekom grcu non stop, kao da nosim vrhunsku cipelu ali mi je malo tesnija :LOL: Ne znam sta uzeti za nekih 500+e
 
Poslednja izmena:
Mali off:
Imam P40 Pro i fali mi jedna stvar koju sam imao na starom mobilnom.
Može li da se namesti da, kada se slika selfi fotka, kamera prepoznaje šaku a ne da moram da vičem ptičica ili nešto drugo?
 
Imas samo jos osmeh i nista vise, ili da podesis na 3 sek pa se namestis za selfi
 
Google Maps
Ako neko ima problema sa Google mapama, evo linka za apk koji radi besprekorno na Huawei telefonima bez google servisa i bez gspace.
Google Maps
Deinstališite postojeći ako imate , instališite ovaj apk i uživajte.
Napomena, nemojte ažurirati ovaj apk , za sada jedino on radi besprekorno.
 
GPS je radio i na drugim verzijama koje sam koristio. Ova mi nista ne menja jer nemogu da se logujem. Zato, za sata GSpace je spas
 
Probao, meni ne radi. Nemogu da se logujem.
Naravno da ne može da se loguje, nema google servisa, ali radi besprekorno bez google servisa i hvata satelite u par sekundi. Logovanje preskoči.
GPS je radio i na drugim verzijama koje sam koristio. Ova mi nista ne menja jer nemogu da se logujem. Zato, za sata GSpace je spas
Pa ažuriraj na najnoviju verziju i videćeš da ne radi, ja sam isprobao najmanje 50 verzija i jedino ova radi sa satelitima besprekorno. Što se tiče google servisa, ne razumem zašta ti za mape treba.Ukucaš lokaciju gde želiš , izabereš rutu i kreni.
 
Stvarno dobro radi, odmah te nalazi. Cak i na mestima gde ranije mu je trebala pomoc sa bluetooth-om ili wifi-om, koju sam inace iskljucio
 
Naravno da ne može da se loguje, nema google servisa, ali radi besprekorno bez google servisa i hvata satelite u par sekundi. Logovanje preskoči.

Pa ažuriraj na najnoviju verziju i videćeš da ne radi, ja sam isprobao najmanje 50 verzija i jedino ova radi sa satelitima besprekorno. Što se tiče google servisa, ne razumem zašta ti za mape treba.Ukucaš lokaciju gde želiš , izabereš rutu i kreni.
Treba mi jer imam snimljena mesta. Npr gde bih želeo da idem.
Hvala za link i apk. I bez ljutnje ali meni ne odgovara.
 
jel neko instalirao GS u skorije vreme? Znate li neku proverenu metodu ili znate nekoga ko bi mogao da odradi?
 
Da li se ja tripujem ili je baterija drasticno slabija od poslednjeg update-a? Bukvalno 15-20% je niza na kraju svakog dana.
I ja sam ovo primetio, jedva bio izguravao dan. Decembarski mi je sredio ovo. Decembar ski je izašao vrlo rano, mislim da su skapirali da su nešto zajebali.
Naravno da ne može da se loguje, nema google servisa, ali radi besprekorno bez google servisa i hvata satelite u par sekundi. Logovanje preskoči.

Pa ažuriraj na najnoviju verziju i videćeš da ne radi, ja sam isprobao najmanje 50 verzija i jedino ova radi sa satelitima besprekorno. Što se tiče google servisa, ne razumem zašta ti za mape treba.Ukucaš lokaciju gde želiš , izabereš rutu i kreni.
Radi i najnovija ali ne radi po lokaciji već za početnu odrednicu kucate mesto gde se nalazi, što je lošije. Probaću ovaj link.
Google Maps
Ako neko ima problema sa Google mapama, evo linka za apk koji radi besprekorno na Huawei telefonima bez google servisa i bez gspace.
Google Maps
Deinstališite postojeći ako imate , instališite ovaj apk i uživajte.
Napomena, nemojte ažurirati ovaj apk , za sada jedino on radi besprekorno.
Meni nece da otvori link.
Google Maps
Ako neko ima problema sa Google mapama, evo linka za apk koji radi besprekorno na Huawei telefonima bez google servisa i bez gspace.
Google Maps
Deinstališite postojeći ako imate , instališite ovaj apk i uživajte.
Napomena, nemojte ažurirati ovaj apk , za sada jedino on radi besprekorno.
 
Vrh Dno