Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

Da li je za 700e nov p40 pro dobra kupovina?
 
Uh. Bez Play Storea, mnogo. Barem bi bilo meni. Može i to ali više od 500 ne bih dao. Sa druge strane, ovako je telefon super.
 
isplati se. sta mozes kupiti za 700 evra novo? pa cak i kod svercera? mozda mi 10 obican koji je losiji od p40pro. mi 10pro nov nisam video a i nece biti ispod 850.oneplus 8pro 900,iphone oko 1000, samsung mozda obican s20. imam p40pro i ne planiram da ga menjam dok ne izadje p50 ili neki iphone i to treba da se pokaze dobro. sto se googla tice, ja ne igram igrice pa ne znam da li ima nekih problema. koristim i viber i wa, fb, ig, mail, yt, mape, aplikaciju od banke, aplikacije od mreze, od kartice za prodavnicu, placam racune normalno. Da, postoji problem ali postoji i resenje. Moze da se ubaci google ko hoce. a moze i da se nadje alternativa za sve. veruj mi naviknes se i ne obracas paznju.
 
Konačno stigao. Mts
b8750770342396e13c99e3cf318a1be1.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
isplati se. sta mozes kupiti za 700 evra novo? pa cak i kod svercera? mozda mi 10 obican koji je losiji od p40pro. mi 10pro nov nisam video a i nece biti ispod 850.oneplus 8pro 900,iphone oko 1000, samsung mozda obican s20. imam p40pro i ne planiram da ga menjam dok ne izadje p50 ili neki iphone i to treba da se pokaze dobro. sto se googla tice, ja ne igram igrice pa ne znam da li ima nekih problema. koristim i viber i wa, fb, ig, mail, yt, mape, aplikaciju od banke, aplikacije od mreze, od kartice za prodavnicu, placam racune normalno. Da, postoji problem ali postoji i resenje. Moze da se ubaci google ko hoce. a moze i da se nadje alternativa za sve. veruj mi naviknes se i ne obracas paznju.
Po čemu je bolji P40 Pro od Mi 10? Jedino u kamerama (i to ne verujem da je drastična razlika na glavnom senzoru pogotovo kad se na Mi 10 instalira Gcam) i ima IP68.
P40 Pro ima lošiji ekran (plus ogromnu pilulu), mono zvuk, nema Gugl servise, skoro pa nema nikakvu podršku (plus nisu omogućili otključavanja bl) i na sve to je 150e skuplji.
 
Isplati li se uzeti običan P40 za 430e sa MTS garancijom do jula 2022?
 
P40 Pro ima lošiji ekran (plus ogromnu pilulu), mono zvuk, nema Gugl servise, skoro pa nema nikakvu podršku (plus nisu omogućili otključavanja bl) i na sve to je 150e skuplji.
Zaboravio si i proslogodisnji chipset, prepakovan :)

Kirin 990:
Octa-core (2x2.86 GHz Cortex-A76 & 2x2.36 GHz Cortex-A76 & 4x1.95 GHz Cortex-A55)
Aktuelna CPU jezgra u 2020-oj za Android flagshipove su A77, ne A76.

Bolji je od Mi 10 po natpisu na kutiji.
 
Poslednja izmena:
Ako nekoga zanima progress na najavljenom 1-click installeru za huawei (gapps)

link


Trenutno je ime: Googlefier, manjkom ideja - svaka ideja o imenu je dobrodosla

LP
 
Poslednja izmena:
Vidi, slušaj, gledaj, pazi.
Ja u septembru uzimam sledeći službeni.
Pošto mogu da biram iz ponude operatera izbor se svodi na Mi10 ili P40 (verovatno pro).
Tako da....
:)

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Ma bliži sam Huawei-ju, imam Honor Play dve godine i zadovoljan sam. Pre njega P10 opet dve godine.
Ali to sa GMS može biti deal breaker....
Zato gledaj si pos'o pomozi mi da odlučim!
Nemoj zbog tebe buđavog Šaomija da uzimam
:)

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Kad dovrsim cu pogledati one microG sto mi je marinac preporucio da pogledam, puno mi vremena ovo krade pa ne stignem sve
 
Ma bliži sam Huawei-ju, imam Honor Play dve godine i zadovoljan sam. Pre njega P10 opet dve godine.
Ali to sa GMS može biti deal breaker....
Zato gledaj si pos'o pomozi mi da odlučim!
Nemoj zbog tebe buđavog Šaomija da uzimam
:)

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka

A sto budjavi Xiaomi?

Neko lose iskuatvo ili si tek onako to napisao?
 
Meni je iskreno šaomi bio dobar..a imao sam i mate 20 pro kojeg...nisam volio, to je vise od osobe do osobe. Kod mene je google pixel i ostaje do daljnjega :), nista drugo (zato, osobne preferencije i to je to, nekome pase nesto a drugom ne)
 
Uzeo sam P40 pro, glavna stvar mi je bila da osposobim GMS, uz puno muke i iz ne znam kog pokušaja uspeo sam, ali to je tako klimavo da nekoliku puta na dan moram da pređem zadnjih par koraka da bi ponovo sve funkcionisalo. Jednostavno Play prodavnica se zaglupi i ne funkcioniše, i onda ponovo brišeš pa instaliraš ponovo Google Play Service i Google Frimwork.
Više metoda sam probao, sa ovom poslednjom sam dogura do kraja, ne znam kakva su iskustva drugih korisnika, možda ja negde grešim, pa mi se dešava takav bug.
Ranije sam koristio razne telefone, pre više od dve godine dao sam šansu Huawiu, uzeo sam P20 Pro, pre godinu dana sam ga zamenio za P30 Pro. Sa oba telefona sam bio oduševljen, nikad nisam bio toliko zadovoljan sa telefonom kao sa njima.
Razmišljao sam dosta da li da izmem P40 Pro pre svega zbog problema oko GMS, nikako nisam mogao da steknem utisak kako to zapravo radi ili ne radi, pa sam se odlučio da ga kupim pa sam to da isprobam.
Telefon je odličan, vidi se napredak u odnosu na P30 Pro, ekran je nešto veći i još komotni za korišćenje, telefon je nešto teži, ali ostavlja utisak još kvalitetnije izrade od prethodnika. Rešenje sa prednjim kamerama jeste malo čudno, ali se može naviknuti na to, jedino što ostalo malo prostora za ikonice notifikacije. Nedostatak stereo zvuka jeste mana, ali odavno ga nisam imao pa sam skoro i zaboravio kao je to bilo (stari dobri htc one M7 M8 M9, sa vrhunskim zvukom, sve sam ih imao)
Jedina ozbiljna mana je ovo drndanje sa GMS. Ne znam koji bi drugi telefon uzeo da iapunjava sva moja očekivanja i potrebe (Imao sam priliku pre par nedelja da koristim Samsung S20 Ultra, nisam uopšte bio fasciniran ni malo) Opet na drugoj strani ne bih da odustanem od google servisa i da se mlarim sa nekim alternatiivam, mozda su neke i bolje, ali treba sad sve to iz početka učiti!
Kakva su Vaša iskustva koji koristite Huawei android bez GMS?

Poslato sa ELS-NX9 pomoću Tapatoka
 
Jedina ozbiljna mana je ovo drndanje sa GMS.
______________
Opet na drugoj strani ne bih da odustanem od google servisa i da se mlarim sa nekim alternatiivam, mozda su neke i bolje, ali treba sad sve to iz početka učiti!
Sve i da postoji savršen način sa kojim baš sve radi (a ne može da postoji takav zbog načina funkcionisanja google ekosistema) takav način može da prestane da funkcioniše prilikom sledećeg Huawei updatea.

Ne može se imati sve, te ako možeš da pređeš preko mana trenutnog stanja voziš tako dalje, bićeš zadovoljan.
A ako ti je ozbiljna mana drndanje sa GMS uštedi sebi živce, jer neće se situacija promeniti nabolje osim u malo verovatnom slučaju da Kina i USA stopiraju trgovinski rat.
 
Ja sam se mučio dva dana i nije uspevalo.
Koristim Mate 30 pro bez googla i za sada sve to funkcioniše bez nekih velikih problema.
Jeste ne dostatak googla primetan ali nije da se bez njega ne može.
Inače otvorio sam i temu uopšteno o tome.
Kolega sa foruma pravi program pa čekam njegovo rešenje da vidim kako ce da funkcioniše.

Sent from my LIO-L29 using Tapatalk
 
Uzeo sam P40 pro, glavna stvar mi je bila da osposobim GMS, uz puno muke i iz ne znam kog pokušaja uspeo sam, ali to je tako klimavo da nekoliku puta na dan moram da pređem zadnjih par koraka da bi ponovo sve funkcionisalo. Jednostavno Play prodavnica se zaglupi i ne funkcioniše, i onda ponovo brišeš pa instaliraš ponovo Google Play Service i Google Frimwork.
Više metoda sam probao, sa ovom poslednjom sam dogura do kraja, ne znam kakva su iskustva drugih korisnika, možda ja negde grešim, pa mi se dešava takav bug.
Ranije sam koristio razne telefone, pre više od dve godine dao sam šansu Huawiu, uzeo sam P20 Pro, pre godinu dana sam ga zamenio za P30 Pro. Sa oba telefona sam bio oduševljen, nikad nisam bio toliko zadovoljan sa telefonom kao sa njima.
Razmišljao sam dosta da li da izmem P40 Pro pre svega zbog problema oko GMS, nikako nisam mogao da steknem utisak kako to zapravo radi ili ne radi, pa sam se odlučio da ga kupim pa sam to da isprobam.
Telefon je odličan, vidi se napredak u odnosu na P30 Pro, ekran je nešto veći i još komotni za korišćenje, telefon je nešto teži, ali ostavlja utisak još kvalitetnije izrade od prethodnika. Rešenje sa prednjim kamerama jeste malo čudno, ali se može naviknuti na to, jedino što ostalo malo prostora za ikonice notifikacije. Nedostatak stereo zvuka jeste mana, ali odavno ga nisam imao pa sam skoro i zaboravio kao je to bilo (stari dobri htc one M7 M8 M9, sa vrhunskim zvukom, sve sam ih imao)
Jedina ozbiljna mana je ovo drndanje sa GMS. Ne znam koji bi drugi telefon uzeo da iapunjava sva moja očekivanja i potrebe (Imao sam priliku pre par nedelja da koristim Samsung S20 Ultra, nisam uopšte bio fasciniran ni malo) Opet na drugoj strani ne bih da odustanem od google servisa i da se mlarim sa nekim alternatiivam, mozda su neke i bolje, ali treba sad sve to iz početka učiti!
Kakva su Vaša iskustva koji koristite Huawei android bez GMS?

Poslato sa ELS-NX9 pomoću Tapatoka
Ja sam od početka išao s tim da na svom P40 Pro ne pokušavam da instaliram GMS (mada, kopka me, radoznao sam [emoji3]), nego da pokušam da potvrdim da ima života i bez GMS. Aplikacije kojih nema u AppGallery preuzimam pomoću PetalSearch, fotografije iz galerije povremeno ručno sinhronizujem na Photos kroz Browser, Google Docs sam zamenio s Office aplikacijama, mogu da preživim bez push notifikacija za pojedine aplikacije kao što je npr. TapaTalk, nedostaje mi par aplikacija, jedna od njih je CarGo (rekli su mi da pregovaraju da uđu u AppGallery). Sve u svemu, dobro ide za sada, telefon je stvarno odličan i nemam nekih problema u korišćenju.

Poslato sa ELS-NX9 pomoću Tapatoka
 
...fotografije iz galerije povremeno ručno sinhronizujem na Photos kroz Browser...
Zašto ljudi ne pruže šansu Mega cloud-u? Funkcioniše na istom principu kao Google Photos (radi u pozadini, automatski aploaduje slike; ukoliko hoćeš neograničen prostor, stavi se da redukuje kvalitet slike, ukoliko hoćeš originalni kvalitet - na raspolaganju je besplatnih 50gb). Jedina "razlika" je što se na Mega slike ne sinhronizuju iste sekunde kada su uslikane, već mu treba nekih 2-10 minuta da se "probudi" i odradi posao (ukoliko je potrebno da se slika aploaduje odmah, samo se pokrene aplikacija).
Funkcionalno identični; sve slike mogu da se gledaju, preuzimaju, dele... sa svakog uređaja gde se uloguje Mega, isto kao i sa Google Cloud (Photos).

Druga alternativa, koja kao i GPhotos aploaduje iste sekunde, bio bi onaj Huawei cloud koji doduše "tera" da se kupi jer je besplatno samo 5gb (svaki kupac P40, P40pro i P40pro+ dobija prvih godinu dana 50gb besplatno), a cena za 50gb je nekih 1300 dinara godišnje, odnosno oko 3200 dinara godišnje za 200gb (uvek imaju i neke promocije, pa to lako ispadne i po 500-1000 dinara niže).

Pre nekih 4-5 dana (kada sam ovde i pitao da li se isplati), pazario sam P40 i u ovom periodu apsolutno nikakvih problema bez servisa nisam imao, kako oko poslovnih, tako i oko privatnih poslova - NextCloud, Office, andOTP, Yandex servisi, Telegram, Viber, Whatsapp, Facebook, Messenger, YouTube Vanced, ParkingManijak, Mega, Here WeGo... sve rade bez ikakvih problema; jedine koje su mi napravile problem jesu SportKlub (koji radi, ali me iritira konstantno iskakanje poruka vezanih za servise, što sam rešio tako što sam instalirao N1 i stavio da aplikaciju otvara u sportskoj rubrici), Rezultati.com (ista situacija kao SK, stim što ovaj problem imaju sve aplikacije "live score" prirode izuzev SofaScore), te Temple Run i još par igrica (koje startuje, ali nema nikakvog daljeg znaka života, samo zaledi na početnoj stranici igre).

Što se izvora aplikacija tiče, APKPure mi deluje da ima svaku (i uredno izbacuje apdejte), tako da njega koristim ukoliko ne nađem na zvaničnom Huawei Store-u.

Do sada najveća mana je to što "search widget" i browser (koji mi se inače dosta sviđa) guraju Bing kao pretraživač, a on mi baš i ne deluje prilagođeno, tako da ću to morati da rešim u skorijoj budućnosti.

To su neka moja prva iskustva i utisci vezano za "život bez Gugla". Pišući ovaj komentar i praveći prvi presek, zaključio sam da sam se odrekao jedino Chroma i njemu pripadajućeg widget-a, Play Store-a kao primarnog izvora, te omiljene aplikacije za praćenje sportskih rezultata.
 
Poslednja izmena:
Do sada najveća mana je to što "search widget" i browser (koji mi se inače dosta sviđa) guraju Bing kao pretraživač, a on mi baš i ne deluje prilagođeno, tako da ću to morati da rešim u skorijoj budućnosti.

Ovo bar lako možeš rešiti
d5b41614c99e31d2a57b310fc1fdf528.jpg
1e310ca3a290cf27ad97f1a65ab4866f.jpg


Sent from my LIO-L29 using Tapatalk
 
@salacue, Firefox mi nikako ne leži, dok Opera ima potencijal.

@marinac, kod mene je 10.1.2.322 i nema nikakvih update-a.

@maxer, probaćemo.

Inače, ima li neki "search widgeta" koji može da se skine zasebno, ili da dolazi uz neki pretraživač (na fazon onog Google, ili ovog Bing koji dolazi uz Huawei)?


Edit: Firefox Beta mi na kraju deluje kao sve što mi treba - hvala svima na predlozima.
 
Poslednja izmena:
Koliko ja razumijem prednost toga što se nam GMS je/će biti duže trajanje baterije.

Iskreno da mi ne treba sync sa Google Drive, lagano bi prešao na život bez GMS.. Drive mi je sada na 5.5TB i ne vidim da kod konkurencije mogu nešto da dobijem u toj veličini. Photos mi takođe ne treba jer folder DCIM sinkujem sa Drive a ne sa Photos.

Store = Apkpure/Apptoide
YouTube = Vanced
Maps = Here
Gmail = Nine
Drive = Solid Explorer


Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno