Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

Verzija 1.5.0 nema reklame. Ubacili su ih u 1.5.1.
Cek jel ovo sada neka nova varijanta da instaliram google servise na P40 lite?:) Ili moram da radim downgrade prethodno? Nikako da nateram zenu da joj to sredim a samo kuka kako nema google servise
 
Da li neko koristi android auto sa p40?
Imam instaliran gsm, ali se zacrveni android auto, kao nesigurna konekcija i ne radi. Treba noviji modovani playstore od tog sto imam instaliran, ali se bojim da probam pa da zeznem gsm, posto mi sve ostalo lepo radi?
 
Cek jel ovo sada neka nova varijanta da instaliram google servise na P40 lite?:) Ili moram da radim downgrade prethodno? Nikako da nateram zenu da joj to sredim a samo kuka kako nema google servise
Ne, Gbox je aplikacija koja omogućava pokretanje Googleovih (i još ponekih) aplikacija na Huawei telefonima bez GMSa (kao i Gspace).
 
Da li znate gde moze da se pronadje opcija da kad se npr dodje na neku lokaciju automatski upali wi fi, ugasi zvuk, ili tako nesto, to je imao p30 model opciju
 
Novi update za P40pro. Da li cemo dobiti Emui 13.....
 

Prilozi

  • Screenshot_20230915_082221_com.huawei.android.hwouc.jpg
    Screenshot_20230915_082221_com.huawei.android.hwouc.jpg
    48.2 KB · Pregleda: 40
Da li neko ima batery drain sa ovim upadtom? Ja danas instalirao i imam osecaj da mi se brze troši baterija?
Meni ok radi, mada sam primetio i pre update da mi whatsapp vuce dosta baterije i email nesto vise nego uobicajeno, ali izgura ne manje od 6h upaljenog ekrana. To je za mene ok jos uvek.
Kod mene je P40 Pro zaglavio na EMUI 10.1.0.
Uf sta bih ja dao za EMui 10.1, mozes lako da instaliras native GMS servise :). Za Emu 11 i EMui 12 to ide teze, mora rollback do tvoje verzije.
 
Kada stigne bilo kakva poruka ekran se upali i ne gasi se jako dugo... Sta moze da bude problem? Sleep je namesten da odradi posle 30sec u Settings - Display and Birghtness

P40 lite je u pitanju, 12.0.0.285
 
Novi update za P40 pro
 

Prilozi

  • Screenshot_20231203_170300_com.huawei.android.hwouc.jpg
    Screenshot_20231203_170300_com.huawei.android.hwouc.jpg
    90.6 KB · Pregleda: 23
  • Screenshot_20231203_170248_com.huawei.phoneservice.jpg
    Screenshot_20231203_170248_com.huawei.phoneservice.jpg
    55.6 KB · Pregleda: 27
Da, zato me Huawei neće videti do nekih srećnijih vremena. Iako su mi njihovi telefoni najviše prijali.
 
Isrekno ne patim od Emui 13, samo da ima zakrpa bar kvartlano još neko vreme. Mene vise brine sto telefon radi na android 10, a dokle ce moci tako....
 
Ni meni ne bi smetalo da je u pitanju neki budžetni telefon. Ali ako platim premijum cenu onda očekujem i punu softversku podršku, a ne da neki budget telefon iz ove godine ima emui 13, a p40 pro bude zakucan na 12.
Da ne govorim o Androidu 10.

Uporedite koliko su Samsungovi telefoni iz iste godine dobili ažuriranja, a koliko Huawei.
O apple da ne govorim.
 
Ni meni ne bi smetalo da je u pitanju neki budžetni telefon. Ali ako platim premijum cenu onda očekujem i punu softversku podršku, a ne da neki budget telefon iz ove godine ima emui 13, a p40 pro bude zakucan na 12.
Da ne govorim o Androidu 10.

Uporedite koliko su Samsungovi telefoni iz iste godine dobili ažuriranja, a koliko Huawei.
O apple da ne govorim.
S20 neće dobiti OneUI 6,ostao je na proslogodisnjem OneUI 5. Verzije Androida nema smisla porediti jer kod Huaweia bez GMS - a ima svašta i od svake verzije pomalo.

Ali to si i znao kada si ga kupovao. Dok je security updates, ne moraš da brineš. Huawei je morao da predje na Qualcomm čipove, jedini Kirin koji je prešao na EMUI 13 je Mate 40 Pro i Kirin 9000 i to samo zato što je on osnova za Kirin 9000s u Mate 60 Pro-u.

A ajd sad zašto S20 serija neće dobiti OneUI 6 a hoće S21?

Zato što je taj telefon sa Exynos 990 praktično neupotrebljiv (izuzev Ultre) bez kabla ili power banka iako Snapdragon verzija može da vuče još ali ne može Samsung da prizna grešku pa da update-uje samo SD verziju jer eno ga, već ugrađuje Exynose u S24.

Moja stara Nova 5T nije dobila update duže od godinu dana i ja bih gurao još uvek sa njim (letos sam zamenio i bateriju) da se nije pojavio Honor Magic 5 Pro po ovoj ceni..
 
Ni meni ne bi smetalo da je u pitanju neki budžetni telefon. Ali ako platim premijum cenu onda očekujem i punu softversku podršku, a ne da neki budget telefon iz ove godine ima emui 13, a p40 pro bude zakucan na 12.
Da ne govorim o Androidu 10.

Uporedite koliko su Samsungovi telefoni iz iste godine dobili ažuriranja, a koliko Huawei.
O apple da ne govorim.
Apsolutno se slazem, zato ih i kritikujem. Ne moze i ne sme da prodje tako. Ako ste znali postaviti cenu za fleg sip, ocekujem sve najbolje bez prastanja i naravno duza podrska
Inace, po cemu je drugaciji onda od srednje klase koji kosta dosta manje? To sto nema stereo i IC blaster? Kamere na srednje budzetnim telefonima nisu top, al daleko da su lose. Ne sme da se desava ovo sto radi huawei. Ako za P30 pro najavljuju Harmony 4.0 naredne godine, Kirin 990 nije lose cipset. Svaki cip moze da primi android 13, samo je pitanje koliko ko hoce da optimizuje, a huawei kako vidim, bas ih zabole. Nemoj mi reci da jedan usrani Y90 sa 68X cipsetom je sposobnijo da nosi EMUI 13? Te price da se manu i da se uozbilje
 
Da li nekome radi Netflix na P40? Juce sam probao, skinuo aplikaciju sa Petal pretrage. Ukucam user i pass i ispise da nije dobra lozinka. Isto probam na Oneplus 7 i normlano radi....
 
Apsolutno se slazem, zato ih i kritikujem. Ne moze i ne sme da prodje tako. Ako ste znali postaviti cenu za fleg sip, ocekujem sve najbolje bez prastanja i naravno duza podrska
Inace, po cemu je drugaciji onda od srednje klase koji kosta dosta manje? To sto nema stereo i IC blaster? Kamere na srednje budzetnim telefonima nisu top, al daleko da su lose. Ne sme da se desava ovo sto radi huawei. Ako za P30 pro najavljuju Harmony 4.0 naredne godine, Kirin 990 nije lose cipset. Svaki cip moze da primi android 13, samo je pitanje koliko ko hoce da optimizuje, a huawei kako vidim, bas ih zabole. Nemoj mi reci da jedan usrani Y90 sa 68X cipsetom je sposobnijo da nosi EMUI 13? Te price da se manu i da se uozbilje
I ja se slazem, meni P40 Pro+ (da, flag flag flagship model te serije) ne dobija apdejt vec ravno godinu dana, nista, nula, dok P40 i P40 Pro dobijaju (makar jedan u par meseci za security patch). Nova 9 od prijatelja npr svakog meseca ponesto, a SD778G ima koji je em slabiji em nije njihov domaci. Ironija je sto im i Nova 10 i Nova 11 rade na istom cipu, pa pretpostavljam da im je sad sav razvoj uprt ka tome.
 

Kako ih reklamiraju, ispasce kao da je ne znam ni ja sta doneo HarmonyOS, i da nije android nego nesto skroz drugo.

Nazalost..ostaje zal svakako za apdejtovima nama na zapadu.
 
Da li nekome radi Netflix na P40? Juce sam probao, skinuo aplikaciju sa Petal pretrage. Ukucam user i pass i ispise da nije dobra lozinka. Isto probam na Oneplus 7 i normlano radi....
meni je pre par godina radio ali samo sd, zato sto nema security protokol koji netflix trazi za hd. Pa sam brzo odustao.
 
Ipak ne radi HD, sa nekom aplikacijom ocitao L1 da je sigurnosni nivo, međutim u Netflixu vidim da ga vidi kao L3. Znaci samo SD rezolucija.
 

Prilozi

  • Screenshot_20231214_112639_com.netflix.mediaclient.jpg
    Screenshot_20231214_112639_com.netflix.mediaclient.jpg
    48 KB · Pregleda: 10
Nazad
Vrh Dno