Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Bar silikon i nesto preko ekrana jer nema gorilu i to je to

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
Zakrivljen ekran sam uvek smatrao besmislenim i evo sad kad posedujem P30PRO sa zakrivljenim ekranom, potvrđujem besmislenost. Svako malo mi je neki tekst "iza ivice", a ekran kao nema ivice. Zaista ne vidim nijednu prednost ekrana zakrivljenog na ivicama.
 
Nema za korisnike prednosti, ali za proizvodjaca koliko hoces :)
 
Jel koristi neko P30 pro bez zaštite za ekran? Kako se ponaša, jel se lako grebe. Danas mi stiže telefon pa da znam da li odmah da kupim neko staklo / foliju, ili da naručim na AliExpress pa da ga nosim tako bez ičega dok ne stigne. I ako neko može da mi kaže da li ima silikonsku oblogu u prodajnom pakovanju?

from Tapatalk SM-A505FN using my Sent
 
Lako se ekran grebe, odmah stavi neku foliju, bilo kakvu. Ja sam nosio bez zastite, kad sam kupio, pazio maksimalno, i posle par dana imao sam jednu duboku brazdu,, lepo mi nokat zapinjao za nju, i milion sitnih, koje vidis kad ga pod uglom gledas...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Hvala na savetima, staviću mu odmah nešto, šta nađem. Možda neka preporuka?

from Tapatalk SM-A505FN using my Sent
 
Cuo sam da se ono staklo sa alija jeftinije odlepljuje, al to zavisi od coveka do coveka izgleda. Ja sam stavio neko sa ultra violetnim lepkom, jako sam zadovoljan, za sad, i ogrebotine su mi nestale, ne vide se...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Telefon stigne sa nekom fabričkom folijom. Ja ga koristim nekih 2 sedmice tako i folija za sada nema tragove.
Poslužiće ti dok ne nabaviš neku ozbiljniju zaštitu.
 
Ja imam telefon 9 meseci i nemam nikakvu foliju preko ekrana. Nemam nikakvu ogrebotinu.
 
Zakrivljen ekran sam uvek smatrao besmislenim i evo sad kad posedujem P30PRO sa zakrivljenim ekranom, potvrđujem besmislenost. Svako malo mi je neki tekst "iza ivice", a ekran kao nema ivice. Zaista ne vidim nijednu prednost ekrana zakrivljenog na ivicama.
Ali što mislite da nekoga u Huaweiu briga da li šačica forumaša u Srbiji voli zakrivljeni ekran ili ne, ja se recimo, ne bih vratio nikada više na ravan ekran, pogotovu sa ovim gestures-ima gde prst fenomenalno klizi sa ivica, i šta ćemo sada? U svakoj temi, bilo kog brenda, samo kuknjava o zakrivljenim ekranima, pa ajde malo ozbiljnosti, mislite da oni nisu napravili neko istraživanje da li se kupci više lože na jedan ili na drugi.
Jel koristi neko P30 pro bez zaštite za ekran? Kako se ponaša, jel se lako grebe. Danas mi stiže telefon pa da znam da li odmah da kupim neko staklo / foliju, ili da naručim na AliExpress pa da ga nosim tako bez ičega dok ne stigne. I ako neko može da mi kaže da li ima silikonsku oblogu u prodajnom pakovanju?

from Tapatalk SM-A505FN using my Sent
Od starta koristim bez zaštite, ni jedan jedini problem na ekranu iako mi je telefon dosta puta padao izmedju sedišta i konzole u autu. Pre 3 dana sam stavio nilkin 3d ds+max i tada sam zapravo i video da nema ni jedne tačkice na displeju.
Inače, velika preporuka za ovo staklo, uzeo sam ga bzvz čitajući vaše komentare, košta oko 11e na aliju ali je stvarno fenomenalno, leglo je ko dupe na nošu [emoji3]
Ja imam telefon 9 meseci i nemam nikakvu foliju preko ekrana. Nemam nikakvu ogrebotinu.
Isto!

P30 Pro
 
Zakrivljen ekran sam uvek smatrao besmislenim i evo sad kad posedujem P30PRO sa zakrivljenim ekranom, potvrđujem besmislenost. Svako malo mi je neki tekst "iza ivice", a ekran kao nema ivice. Zaista ne vidim nijednu prednost ekrana zakrivljenog na ivicama.
Meni je ekran sa zakrivljenim staklom bomba, ne bih ga menjao za ravan ekran. Ergonomija, dizajn i preglednost sadržaja su na njegovoj strani.

Neko pomenu da mu je tekst nepregledan zbog zakrivljenja. Samo uporedite ekrane - na klasičnom ravnom ekranu deo teksta koji se zakrivljenom ekranu "uliva" se uopšte i ne vidi. Plus, meni se jako dopada taj efekat "ulivanja" sadržaja na ekran.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
@StefanR90 Moram da se složim sa svim što si rekao.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
^ njihove folije su odlicne, imam na S10+ 3 meseca i stoji kao prvi dan bez i jedne ogrebotine. Samo ne uzimati matirane posto smanje osvetljenje ekrana za 20%.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Telefon stigne sa nekom fabričkom folijom. Ja ga koristim nekih 2 sedmice tako i folija za sada nema tragove.
Poslužiće ti dok ne nabaviš neku ozbiljniju zaštitu.

i ja isto koristim sa tom nekom predapliciranom folijom sto dodje, nema za sada nikakvih ostecenja
 
Telefon stigne sa nekom fabričkom folijom. Ja ga koristim nekih 2 sedmice tako i folija za sada nema tragove.
Poslužiće ti dok ne nabaviš neku ozbiljniju zaštitu.
P30 Pro nema foliju na ekranu, p30 ima

P30 Pro
 
Pozdrav društvo.
Uzeo p30 u vipu pre dva dana, pa da se zapljunem :)
Ažuriranja na EMUI/ANDROID 10 još nema, pa ako neko ima ideju kako da ga odradim bez čekanja nek piše.
Probao i preko hisuite, ali ništa ni od toga...
 
Moj p30 pro je dosao sa fabricki nalijepljenom folijom
Ja uzeo u VIP-u normalno pakovanje ne otvarano i nije imao nikavu foliju preko stakla. Amber sunrise verzija tj narandžasti onaj 8/256... Ne znam da li to ima veze tj da li je nekim serijama stavljana ili ne ta zaštita.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pre par sati stigao telefon. Prvi utisci odlični. Malo sam se odvikao od Emui, trebaće nekoliko dana prilagođavanja. Ne nudi mi ažuriranje na android 10. Ima foliju na ekranu i za sad će tako i da ostane dok ne naručim nešto sa AE. Verzija 6/128 mystic blue iz Vip

from Tapatalk SM-A505FN using my Sent
 
Upravo imao prilike da u Uscu pogledam mate 30. Po meni, brutalan telefon.

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
^ njihove folije su odlicne, imam na S10+ 3 meseca i stoji kao prvi dan bez i jedne ogrebotine. Samo ne uzimati matirane posto smanje osvetljenje ekrana za 20%.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
@Lemaja Tako je. U Mobile Ousfitters uzimati samo Clear cote zaštitu.
Matte upropasti prikaz na ekranu, ima neku zrnastu teksturu, uzgleda kao pikselizacija ekrana.
I meni lično se ne dopada.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
^ prednost matirane je samo da se ne masti.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Uz GT2 iz VIP-a se ne dobija punjač? Samo USB kabl u cradle?

Sent from my P30Pro using Tapatalk
 
Pre par sati stigao telefon. Prvi utisci odlični. Malo sam se odvikao od Emui, trebaće nekoliko dana prilagođavanja. Ne nudi mi ažuriranje na android 10. Ima foliju na ekranu i za sad će tako i da ostane dok ne naručim nešto sa AE. Verzija 6/128 mystic blue iz Vip

from Tapatalk SM-A505FN using my Sent

cestitam i da te posluzi dobro...brzo ces se ti priviknuti na EMUI, a sto se tice azuriranjana 10 doci ce samo polako, u biti nije neka velika razlika.Taman dok sve isprobas valjda ce i 10 da sleti
 
Hvala @edys
Telefon je munja [emoji298]
Jedna stvar mi nije jasna, zašto ne vidi 5Ghz mrežu sa rutera? Tenda AC10 je u pitanju. Samsung A50 radi najnormalnije na 5Ghz a ovaj lepotan je uopšte ne vidi.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Meni se doticna folija odlepila posle 15 dana prvo nazad pa posle par dana napred....nisam ni isao da mi lepe ponovo:smoke:
To nije retkost kada su njihove folije u pitanju.
Ja sam se 2x vraćao na ponovno lepljenje, ako se odlepi u toku 10 dana od prethodnog apliciranja folije zamena je besplatna.
Koristim povremeno silikonsku zaštitu koja bi odlepila edge-to-edge foliju, na kraju mi je stavila radnica užu foliju koju silikon ne dodiruje i od tada je sve OK.

Staklo se čini najpouzdanije ali visok rub oko kamere (kod svih stakala) i prašina koja prodire između stakla i ekrana kod pojedinih zaštita me je razočarala.

Dok ne pronađem bolju opciju, ostajem na Outfitters-u. Bolje da stanem sa promovisanjem brenda na vreme, inače im tražim plaćenu reklamu. [emoji3]

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno