Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Јел има још неко проблема са апликацијама ? неће да раде...
Viber, Yahoo, PolovniAutomobili.... нисам остале пробао.
 
Прорадило ажурирањем Android System WebView
 
Đ na u stigao neki dan, sve isto, bez promene.
 
Da li imate peoblema sa brzinom mobilnog interneta? Brzina na tel mi je do 1k/s. Ne mogu nista da otvorim, sta raditi? Zvao Telenor oni kazu sve ok.
 
Telenor izgleda ozbiljnih problema ima ovih dana sa mrezom, to nema veze sa nasim telefonima.... Da ne spamujemo u ovoj temi o tome....
 
Nakon skoro godinu dana korišćenja prvi put imam problem sa ovim telefonom (p30 pro, 256/8gb), prvi problem, ali izgleda fatalan. Naime, ni ne koristim telefon nešto naročito, eventualno nekad odigram pubg. Pre 3 dana sam ušla u pubg (pritom nisam igrala, niti sam koristila telefon pre toga skoro čitav dan), pojavila su se neka kineska slova i ekran se zaledio, prisilno sam ga ugasila, i to je to. Ne može ni da se butuje, ni da se poveže sa laptopom, ništa. Odneću ga u Vip, jer je još uvek pod garancijom, i nadam se da nije matična. Bezveze :cry:.
 
Nakon skoro godinu dana korišćenja prvi put imam problem sa ovim telefonom (p30 pro, 256/8gb), prvi problem, ali izgleda fatalan. Naime, ni ne koristim telefon nešto naročito, eventualno nekad odigram pubg. Pre 3 dana sam ušla u pubg (pritom nisam igrala, niti sam koristila telefon pre toga skoro čitav dan), pojavila su se neka kineska slova i ekran se zaledio, prisilno sam ga ugasila, i to je to. Ne može ni da se butuje, ni da se poveže sa laptopom, ništa. Odneću ga u Vip, jer je još uvek pod garancijom, i nadam se da nije matična. Bezveze :cry:.
Pa šta te briga, dobićeš nov telefon i 24m garanciju 🤣.. nadam se da nema bitnih stvari unutra od videa / slika
 
Ово је лудило начисто, десни прст никако неће да откључа телефон, а кад покушам да га опет убацим напише ми да је препознат и да не могу да убацим исти. Ни на једном пре телефону ми се ово није дешавало. Мислио сам да је заштитно стакло али није. Покушао сам са оним туториалом да убацим отисак из 33 пута сам успео једва. Леви палац ради без проблема. Јел има неко исти проблем? Неко решење?
 
Ово је лудило начисто, десни прст никако неће да откључа телефон, а кад покушам да га опет убацим напише ми да је препознат и да не могу да убацим исти. Ни на једном пре телефону ми се ово није дешавало. Мислио сам да је заштитно стакло али није. Покушао сам са оним туториалом да убацим отисак из 33 пута сам успео једва. Леви палац ради без проблема. Јел има неко исти проблем? Неко решење?
Hm, kod mene je bilo obrnuto. Levi kažiprst odmah uspeo da ubacim, ali desni palac posle 1000 pokušaja jedva. Sad rade oba otiska perfektno. P30 u pitanju.
 
Jel imate problema sa palčevima? Tipa da je koža ispucala ili tvrda ili slično? Meni je posle nekog fizičkog posla palac bio blago nažuljan i nije hteo da radi nedelju dana, drugi radio bez problema.
 
Значи то је то, нема помоћи.
Не могу да нађем патерн као облик закључавања, има лице отисак прста и шифра. Јел сам нешто пропустио или заиста не постији опција?
 
Kada isključiš display, pa ga inuciraš na power dugme ,sa strane, pa kad povučeš prstom swipe up..šta ti se pojavi kao opcija za otključavanje? Da ukucaš PIN ?
 
Da li može neka preporuka za 3rd aplikaciju za kameru za P30PRO?
 
Ne postoji ni jedna bolja od fabričke
 
Izluđuje me onaj njegov "smart" koji I kada isključiš, on i dalje bluruje pozadinu.

Konkretan primer je bio fotografišem račun od goriva ispred table kola. Sa S7 je bilo dovoljno da uperim fokusiram na ivicu računa i sve se vidi.
Sa P30PRO obavezno moram da pravim fotku ekrana i fotku računa, jer nema šanse da obe stvari budu u fokusu.

U drugoj temi sam pomenuo i primer vožnje na ski liftu tanjir. Sa S7 sam mogao da fotka sebe i da se prepoznaje ko je osoba na tanjiru iza mene. Sa P30PRO osoba iza bude samo muzgica.

Probao sam opciju Aperture, probao sam Pro mod, pa matrix focus. Probao sam manual focus. Neće.
 
Telefon bluruje pozadinu zbog fizike, veliki senzor i veliki otvor blende jednako plitak dof. Ako želiš da ti i prvi i drugi plan budu koliko toliko u fokusu, slikaj sa uw kamerom. Ako slikaš selfi kamerom onda gledaj da ti ne bude u portret modu koji je po defaultu aktivan. Aperture mod može da ti pomogne samo ako je objekat fotografisanja daleko bar 1m pa da staviš na f16
 
Na UW se prebacujem ako zum spustim ispod 1?
 
Јел сте приметили скроз нови изглед и опције у Хуавеи апп стору? Сад има могућност да инсталира пакете и менаџер инсталација.
 
Da li u nekoj aplikaciji mogu da vidim SOT od poslednjeg punjenja a ne samo u poslednja 24H?
 
Da li nekome ne radi instagram, evo ceo dan pokusavam da udjem, nece, deinstaliram aplikaciju, radi, ali radi prvih 5 minuta i manje i opet kad udjem samo me izbaci iz app, pomoc?
 
Da li nekome ne radi instagram, evo ceo dan pokusavam da udjem, nece, deinstaliram aplikaciju, radi, ali radi prvih 5 minuta i manje i opet kad udjem samo me izbaci iz app, pomoc?
Kod mene za sada sve full, radi i ne staje.
Pokušaj da obrišeš app, restartuješ telefon i opet instaliraš. Trebalo bi da reši kad se tako aplikacija zaglupi.
 
Da li nekome ne radi instagram, evo ceo dan pokusavam da udjem, nece, deinstaliram aplikaciju, radi, ali radi prvih 5 minuta i manje i opet kad udjem samo me izbaci iz app,

Пробај Инстандер, апликације ајњ боља од официјални и са мноштвом добрих опција.
 
Закрпе све више и више касне. 05. Април а јануарска закрпа на телефону. Јел добио неко од вас барем ?
 
Nazad
Vrh Dno