Šta je novo?

Huawei Nova 9

Pre order je do 7 novembra, verovatno posle tog datuma ide isporuka.
 
Da li mi moze neko reći da li vredi preći sa p20 pro na ovaj telefon, ako gledamo kameru? Ne mogu naći nigde odgovor, jer je razlika bar 3 godine sto se izlaska telefona tice.
 
Ima Ais i oni klipovi što sam gledao, fino izgleda, ne trese slika.
 
Jel neko kupio ovaj phone, da prenese utiske?
 
Ako ga kupiš svaka ti čast !
U svakom slučaju javi kakav je, podeli utiske ovde sa nama.
 
Ako ga kupiš svaka ti čast !
U svakom slučaju javi kakav je, podeli utiske ovde sa nama.
Jesi u pravu sto se tice telefona, nema stereo zvuk, nema ip sertifikat, nema ois, ali u globalu deluje da je ok telefon, ja sam posle p30 pro presao na 11t, i sad razmatram najverovatnije da se vratim na zakrivljeni ekran, jer mi mnogo vise odgovara, a nema mnogo velikog izbora u zadnje vreme, mozda oppo find x3 neo ili moto edge+, u globalu najveca mana ovog telefona je cena, koja je priiiilicno veca u odnosu na ono sto nudi....
Honor 60 pro ce izgleda biti mnogo bolja opcija, vidim da uskoro izlazi...
 
Da li mi moze neko reći da li vredi preći sa p20 pro na ovaj telefon, ako gledamo kameru? Ne mogu naći nigde odgovor, jer je razlika bar 3 godine sto se izlaska telefona tice.

P20 pro da menjaš za ovo - molim te. P20 Pro vredi menjati samo za P30 Pro (ne i ostalih Huawei telefona - zbog google servisa). I to samo jer P30 donosi malo bolje performanse, znatnije trajanje baterije, 5x optical zoom i u istim gabaritima veći ekran (ne i bolji) jer nema otisak prsta pri dnu već ispod ekrana.

P20 Pro je najpotcenjeniji telefon ikada. Fotke na njemu i danas konkuretne. Pa većina današnjih flagship telefona ne donosi 3x optical zoom. Pogledajte Mi telefone i sl. Mi 9 cela serija nije imala ni ois. Serije 10 i 11 i ne znaju šta jer optical zoom sem u ultra/pro izdanjima. Isto Samsung - S10 serija i S20 serija imaju hibridni zoom od 3x (sem ultre), ne optical.

P20 Pro je telefon koji je u ono vreme imao 3x optical zoom, ois i oled ekran. Da dadam i infrared senzor i stereo zvučnike. Telefon je danas u rangu (zbog performansi) sa A72 koji isto ima 3x optical i ois. Isto može da meri u svemu sa S20FE sem u performansama (brži čipset).

Tako da ne dirajte mi P20 Pro. Samo je P30 Pro u vreme pojave imao bolji bang for bucks odnos. Ne kažem da je bez mana - ultra očajan video. Ali meni ne znači to nešto.

Ja menjam telefone na 2 godine. Preskočio P30 Pro kontajući da uzmem P40 Pro. Zeznuli me google servisi. A P30 Pro neću uzeti iz principa jer mu je cena previsoka. Skoro kao P40 Pro. A ko misli da može da koristi telefon koji nema google servise ne zna šta priča. To je jad i beda. Drugar uzeo P40 Lite. Fenomenalan fon za kategoriju. Bolji od direktnog konkurenta RN9P. Ali muka živa u korišćenju.

Sad mogu da uzmem jedino S20FE ali faktički dobijam isto sem većeg ekrana. A treba da pljunem 400minimum. Ne isplati se. P30 Pro novi i dalje drže cenu oko 450eu. A dati taj novac za 2 godine star model...ne znam.

Što se Nove 9 tiče, ja lepši fon ne videh skoro. Samo još da mu cena prati hardver. Ovako...
 
jesu ovo sve nedostaci,a i nisu...Mislim da je mnogo kvalitetnije odradjen od mnogih danasnjih telefona sto se dizajna tice...Hardver i softver su u principu mnogo bolje odradjeni nego kod Xiaomi telefona gde je softver blagi uzas...Uzeo sam Poco f3 8/256 verziju u A1 pre mesec dana..Baterija mi se prazni kao luda,ostavio fon uvece na 70 posto,ugasim wi fi ujutro se probudim ona na 30 posto...Ne registruje obe kartice u fonu,signala nema pola dana..Vratim ga na fabricko posle dva sata se vrati sugnal sam od sebe...Stavim ga na punjac da se puni baterija pokazuje pregrejavanje 43 posto i sam od sebe se restartuje...Reklamirao ga u A1 trazio nov fon,kazu da ga salju u servis pa kakao oni odluce....toliko o kvalitetu...Huawei je uprkos svemu mnogo bolji nego Xiaomi---Softver im je UBI BOZE..
 
P20 pro da menjaš za ovo - molim te. P20 Pro vredi menjati samo za P30 Pro (ne i ostalih Huawei telefona - zbog google servisa). I to samo jer P30 donosi malo bolje performanse, znatnije trajanje baterije, 5x optical zoom i u istim gabaritima veći ekran (ne i bolji) jer nema otisak prsta pri dnu već ispod ekrana.

P20 Pro je najpotcenjeniji telefon ikada. Fotke na njemu i danas konkuretne. Pa većina današnjih flagship telefona ne donosi 3x optical zoom. Pogledajte Mi telefone i sl. Mi 9 cela serija nije imala ni ois. Serije 10 i 11 i ne znaju šta jer optical zoom sem u ultra/pro izdanjima. Isto Samsung - S10 serija i S20 serija imaju hibridni zoom od 3x (sem ultre), ne optical.

P20 Pro je telefon koji je u ono vreme imao 3x optical zoom, ois i oled ekran. Da dadam i infrared senzor i stereo zvučnike. Telefon je danas u rangu (zbog performansi) sa A72 koji isto ima 3x optical i ois. Isto može da meri u svemu sa S20FE sem u performansama (brži čipset).

Tako da ne dirajte mi P20 Pro. Samo je P30 Pro u vreme pojave imao bolji bang for bucks odnos. Ne kažem da je bez mana - ultra očajan video. Ali meni ne znači to nešto.

Ja menjam telefone na 2 godine. Preskočio P30 Pro kontajući da uzmem P40 Pro. Zeznuli me google servisi. A P30 Pro neću uzeti iz principa jer mu je cena previsoka. Skoro kao P40 Pro. A ko misli da može da koristi telefon koji nema google servise ne zna šta priča. To je jad i beda. Drugar uzeo P40 Lite. Fenomenalan fon za kategoriju. Bolji od direktnog konkurenta RN9P. Ali muka živa u korišćenju.

Sad mogu da uzmem jedino S20FE ali faktički dobijam isto sem većeg ekrana. A treba da pljunem 400minimum. Ne isplati se. P30 Pro novi i dalje drže cenu oko 450eu. A dati taj novac za 2 godine star model...ne znam.

Što se Nove 9 tiče, ja lepši fon ne videh skoro. Samo još da mu cena prati hardver. Ovako...
Zato mi se i ne menja, ali mi je nekako dosadio. Imam ga 3 godine. Hteo bih Huawei, pa makar i ovaj, jer ne vidim da će nešto bolje izaći uskoro.
 
P20 pro da menjaš za ovo - molim te. P20 Pro vredi menjati samo za P30 Pro (ne i ostalih Huawei telefona - zbog google servisa). I to samo jer P30 donosi malo bolje performanse, znatnije trajanje baterije, 5x optical zoom i u istim gabaritima veći ekran (ne i bolji) jer nema otisak prsta pri dnu već ispod ekrana.

P20 Pro je najpotcenjeniji telefon ikada. Fotke na njemu i danas konkuretne. Pa većina današnjih flagship telefona ne donosi 3x optical zoom. Pogledajte Mi telefone i sl. Mi 9 cela serija nije imala ni ois. Serije 10 i 11 i ne znaju šta jer optical zoom sem u ultra/pro izdanjima. Isto Samsung - S10 serija i S20 serija imaju hibridni zoom od 3x (sem ultre), ne optical.

P20 Pro je telefon koji je u ono vreme imao 3x optical zoom, ois i oled ekran. Da dadam i infrared senzor i stereo zvučnike. Telefon je danas u rangu (zbog performansi) sa A72 koji isto ima 3x optical i ois. Isto može da meri u svemu sa S20FE sem u performansama (brži čipset).

Tako da ne dirajte mi P20 Pro. Samo je P30 Pro u vreme pojave imao bolji bang for bucks odnos. Ne kažem da je bez mana - ultra očajan video. Ali meni ne znači to nešto.

Ja menjam telefone na 2 godine. Preskočio P30 Pro kontajući da uzmem P40 Pro. Zeznuli me google servisi. A P30 Pro neću uzeti iz principa jer mu je cena previsoka. Skoro kao P40 Pro. A ko misli da može da koristi telefon koji nema google servise ne zna šta priča. To je jad i beda. Drugar uzeo P40 Lite. Fenomenalan fon za kategoriju. Bolji od direktnog konkurenta RN9P. Ali muka živa u korišćenju.

Sad mogu da uzmem jedino S20FE ali faktički dobijam isto sem većeg ekrana. A treba da pljunem 400minimum. Ne isplati se. P30 Pro novi i dalje drže cenu oko 450eu. A dati taj novac za 2 godine star model...ne znam.

Što se Nove 9 tiče, ja lepši fon ne videh skoro. Samo još da mu cena prati hardver. Ovako...
Kad se vec pominje P20 pro. Negde 2019 godine u prolecu imao sam priliku da za isti novac kupim naravno korisceni polovni P20 Pro i Oneplus 6 na kraj uzeh oneplus 6 i dan danas se kajem sto ne uzeh tad p20 pro jer je imao bolju kameru stereo ic port cenu je zadrzao duze bolju. A i cena je ubrzo znatno pala oneplusu 6
 
P20 pro da menjaš za ovo - molim te. P20 Pro vredi menjati samo za P30 Pro (ne i ostalih Huawei telefona - zbog google servisa). I to samo jer P30 donosi malo bolje performanse, znatnije trajanje baterije, 5x optical zoom i u istim gabaritima veći ekran (ne i bolji) jer nema otisak prsta pri dnu već ispod ekrana.

P20 Pro je najpotcenjeniji telefon ikada. Fotke na njemu i danas konkuretne. Pa većina današnjih flagship telefona ne donosi 3x optical zoom. Pogledajte Mi telefone i sl. Mi 9 cela serija nije imala ni ois. Serije 10 i 11 i ne znaju šta jer optical zoom sem u ultra/pro izdanjima. Isto Samsung - S10 serija i S20 serija imaju hibridni zoom od 3x (sem ultre), ne optical.

P20 Pro je telefon koji je u ono vreme imao 3x optical zoom, ois i oled ekran. Da dadam i infrared senzor i stereo zvučnike. Telefon je danas u rangu (zbog performansi) sa A72 koji isto ima 3x optical i ois. Isto može da meri u svemu sa S20FE sem u performansama (brži čipset).

Tako da ne dirajte mi P20 Pro. Samo je P30 Pro u vreme pojave imao bolji bang for bucks odnos. Ne kažem da je bez mana - ultra očajan video. Ali meni ne znači to nešto.

Ja menjam telefone na 2 godine. Preskočio P30 Pro kontajući da uzmem P40 Pro. Zeznuli me google servisi. A P30 Pro neću uzeti iz principa jer mu je cena previsoka. Skoro kao P40 Pro. A ko misli da može da koristi telefon koji nema google servise ne zna šta priča. To je jad i beda. Drugar uzeo P40 Lite. Fenomenalan fon za kategoriju. Bolji od direktnog konkurenta RN9P. Ali muka živa u korišćenju.

Sad mogu da uzmem jedino S20FE ali faktički dobijam isto sem većeg ekrana. A treba da pljunem 400minimum. Ne isplati se. P30 Pro novi i dalje drže cenu oko 450eu. A dati taj novac za 2 godine star model...ne znam.

Što se Nove 9 tiče, ja lepši fon ne videh skoro. Samo još da mu cena prati hardver. Ovako...
Наравно да може нормално да се користи телефон без гугл сервиса, ја за годину дана једино једну игрицу нисам могао да инсталирам. Све остало ради нормално као и на телефону са гугл сервисима и није ми јасно шта вам то толико фали.
 
Šta nam fali. Evo ti banalan primer - Ja držim PC igraonicu. Svaki komp jedan google nalog (gmail). Na koji su vezani Epic, Steam, BattleNet itd. nalozi. Recimo, na Steamu uvek imam neki novac od prodaje itema iz CS i sl. I uvek se nađe neki majmun da proba sam sebi da gifta igru i sl. mojim parama. Čim se tako nešto desi, meni stigne notifikacija. Ja pozovem radnika, kažem mu da prenese liku da mi duguje tolio i toliko para. Obično zaokružim na sledeću veću okruglu cifru. Tipa potroši mi 12 dolara, dođe mi 20 - zbog kursne razlike, provizije i mog duševnog bola jer sam po ko zna koji put izgubio veru u ljudski rod i generalno jer mi se može. Da sam na fonu bez GMAILA već moram preko browsera - ne mogu toliko naloga u istom trenutku plus nema trenutne notifikacije. I bude fora - ja dobijem notifikaciju posle 10 min a lik već otišao.

A ostalo tek: gaming - većina igara ima trofeje i sl. preko google games-a. Nemaš nalog - igra ti je sakata. Backup za pojedine aplikacije poput Vibera i sl. ide preko drive-a. Google maps ne treba ni spominjati. Backup sa starog fona takođe. Ja imam recimo Samsung S7 i hoću da pređem na Nova 9. Ajde... da vidim kako ćeš i kontakte i sms i aplikacije da uvezeš bez google naloga. A da ne izgubiš ceo dan. Isto google photos, google bussines, google classroom itd. Bankarstvo koje zeza mahom bez google servisa.

U igraonici imam S7 i rekoh ajd da probam P40 Lite. Pre par meseci mi naleti jedan za 100eu. Kakva je to patnja bila. Posle 2 dana ustupim fon drugaru za isti novac. Nije imao kintu za RN8/9P pa ajde da uzme P40 Lite. Bolji u svemu za nijansu od pomenuta dva. Izgurao je jadničak dva meseca sa njim. Kakvi su tu sve problemi ispadali. Na kraju ga utopi preko kp za 120 a ja mu nađem RN8P za 100eu. Preporodio se:)

Telefon bez google servisa - MOŽE, ali ako živite u Kini ili Severnoj Koreji. I ne smete da ih imate tamo:)
 
Ukratko može, ako ga ne koristite za posao tj za nešto ozbiljno. Inače bih prvi uzeo neki Kirin...
 
Kakva je situacija vezano za unlockovanje bootloadera i custom romove? Ne uspevam da nađem puno uputstava na xda forumu.
 
Kakva je situacija vezano za unlockovanje bootloadera i custom romove? Ne uspevam da nađem puno uputstava na xda forumu.
Mislim da Honor telefon ne mozes da otvoris.To je bila njihova politika dok su bili pod Huaweiem....Huawei je roknuo zabranu na otvaranje bootloadera i ubacivanje custom romova,mozes da sjebses telefon...
 
Ljudi pomozite Huawei nova 9...Ne radi:dwg aplikacija koju koristim za projekte pokrene se i posle par sekundi samo izađe, sledwći problem je da se sam od sebe zaključa i u tom momentu mu se na blef nestane mreža (ili je moj trip).. U početku sam mislio da se zaključa zbog maske ali ne... Od srede počinjem da radum i aplikacija mi je neophodna.. Aplikacija radi na p40pro bez problema.. Može i zamenska aplikacija ako zna neko?????
 
Ljudi pomozite Huawei nova 9...Ne radi:dwg aplikacija koju koristim za projekte pokrene se i posle par sekundi samo izađe, sledwći problem je da se sam od sebe zaključa i u tom momentu mu se na blef nestane mreža (ili je moj trip).. U početku sam mislio da se zaključa zbog maske ali ne... Od srede počinjem da radum i aplikacija mi je neophodna.. Aplikacija radi na p40pro bez problema.. Može i zamenska aplikacija ako zna neko?????
Da pri samostalnom zaključavanju se pored baterije pojavi mali ključić i nestane mreža na sekund.. Nema pravila kad se desi npr u viber čet sam pišem i stigne por na taj isti viber od nekog drugog i on se zaključa
 
Ljudi pomozite Huawei nova 9...Ne radi:dwg aplikacija koju koristim za projekte pokrene se i posle par sekundi samo izađe, sledwći problem je da se sam od sebe zaključa i u tom momentu mu se na blef nestane mreža (ili je moj trip).. U početku sam mislio da se zaključa zbog maske ali ne... Od srede počinjem da radum i aplikacija mi je neophodna.. Aplikacija radi na p40pro bez problema.. Može i zamenska aplikacija ako zna neko?????
Odakle si skinuo app? App store ili G space? Cini mi se da sa G space neke aplikacije nece da rade kako treba. Ima i previše reklama kada se preko Gspace skidaju app
 
Nazad
Vrh Dno