Šta je novo?

Huawei Nova 5T

Pogasenjo @Crow011 druze, a ipak se pojavljuju kockice, ne razumem sta je u pitanju. Jos neko da ima ideju o cemu se radi?
 
Telefon sam kupio u avgustu prošle godine, evo do sada nikakav problem nemam, zadnji apdejt je 316, baterija kao prvog dana, znači odlična. Tel od prvog dana bez folije i maske, ne primećujem nikakve ogrebotine. Ovo sto pišu da je sklon ogrebotinama je cista nebuloza, jedino ako nije neki krš primerak uzeo ili kopa sa njim
 
Jel Vam radi Viber i Gmail na Nova 5t

Samo se zatvori aplikacija, kada se pokrene.
 
Ljudi, nesto se čudno dešava. Od jutros aplikacije same kresuju. Na dva Huawei telefona. Na nova 5t mi ne rade browseri, za sad radi samo chrome. Opera, dolphin se pokrenu i ugase. Na mate 10 lite ne radi viber, email, outlook, dolphin i jos neke aplikacije. Haos
 
Sredjeno, na nova 5t disabled android web viewer, na mate 10 lite update chrome.
 
Meni na 5t radi ali na službenom y6 Viber zabo, morala reinstalacija istog.
 
🙋Nekoliko aplikacija, uključujući i Viber, trenutno ne funkcionišu u normalnom režimu usled problema sa Androidom u nekoliko verzija ovog operativnog sistema.
😔Razumemo vašu uznemirenost.
🔧Kako biste rešili ovaj problem, predlažemo vam da ažurirate Google Chrome i Android System WebView verzije.
Hvala na vašem razumevanju


Samo azurirajte Google Play . Sve ok posle
 
Stigao Emui 11.Meni izbacio kroz support app
 
Software update

11.0.0.138(C431E3R1P4) Size: 1.78 GB

Changelog

This update introduces EMUI 11, providing a rich array of possibilities for
you to stay connected in all scenarios. the idea of "Technology for people",

This new system version carries forward Huawei's All Scenario design concept
and provides a richer and more integrated cross-device experience. Based on

EMUI 11 brings a more artistic interface design, friendlier interactions, and a more
innovative and convenient cross-device connection experience for people to perform better at work and in life.

Technology for people

[Artistic themes]

Adds the Starry Night theme, featuring vivid color painting. (You can apply this
theme in the Themes app.)

[Multi-Window]

Multi-Window allows you to open apps in a floating window for multitasking. You
can relocate the floating window to the desired location or minimize it to a floating bubble for easier access later.

[Smoother animations]

The brand new, intuitive animations

throughout EMUI 11 create a smoother,
more unified, and visually pleasing user experience when touching items or slidingo onthe screen. Long-take animations will be displayed when you are switching between albums in Gallery or between year and month views in Calendar, for smoother visual effects.

[Subtle effects]

Whether you're toggling switches on or

off, subtle effects have been enhanced throughout the OS for greater visual satisfaction.

Seamless connections

[Multi-screen Collaboration)

This is a special feature that enables your devices to work together to achieve their full potential. You can mirror your phone to your laptop's screen to improve your productivity with multiple app windows readily available. (This feature requires a Huawei laptop with PC Manager of version11.0 or later.)

[Notepad]

It allows you to scan documents. You can now quickly identify and extract text from images, edit the text, export it in multiple file formats, and share it.

[Gallery)

On the Discover tab in Gallery, you can create video stories by applying preset templates with special effects and background music

The video editing features are optimized,
providing you with more instructions on
how to use the timeline and edit options. [Lasting smoothness)

A new standard for system animations has been introduced, improving app launch speed and the smoothness of general operations.

Privacy and security

[Undisturbed screen projection]

When you project your phone in Do Not Disturb mode onto an external display, messages and incoming calls are displayed only on your phone screen, both protecting your privacy and ensuring the continuity of screen projection.

[Notepad privacy]

Allows you to lock notes in Notepad.

[Photo sharing privacy] Allows you to remove the shootingl ocation, time, and device information from photos before sharing them.
 
Na prvi pogled sve isto.Eto malo lepse animacije :).Kontam da se updateovao preko noci ne bih ni provalio xD
 
Support app mi je bila ugasena. Reko ajd da je upalim, samo da vidim je l' ima update i dobijem ga. Sad na emui 11 ne mogu da je disable opet. Je l' postoji nacin?
 
Malo lepse animacije a oduzeli mnogo toga. Zna li neko kako gde je sada opcija "optimizacija baterije" ili su i nju uklonili? Hvala
 
Ko može da zna kad je tek počeo 😂. Koliko korisnika je dobilo emui 11
 
Podešavanje jačine zvuka liči na iOS 14
Malo lepse animacije a oduzeli mnogo toga. Zna li neko kako gde je sada opcija "optimizacija baterije" ili su i nju uklonili? Hvala
Izgleda da su uklonili putanju do te opcije.
Idi na podešavanja pa u polje za pretragu kucaj "optimizacija" .
U odjeljak Baterija su sad sve strpali.
Ne sjećam se ove opcije "Smart Battery Capacity.
Screenshot_20210324_205942.jpg
 
Podešavanje jačine zvuka liči na iOS 14

Izgleda da su uklonili putanju do te opcije.
Idi na podešavanja pa u polje za pretragu kucaj "optimizacija" .
U odjeljak Baterija su sad sve strpali.
Ne sjećam se ove opcije "Smart Battery Capacity.
Pogledajte prilog 301742
Ubacili su tu opciju da ne puni bateriju do kraja, i u opcijama programera da se ogranici temperatura baterije tokom punjenja, a izbacili optimizaciju punjenja kao i opciju potrosnje baterije od punjenja do punjenja. Smanjila se i RAM memorija. Bruka. Jedino pametno, nema postepenog pojacavanja zvuka zvona prilikom poziva. Muka mi vec od EMUI 11.
 
Više animacija više RAM memorije i baterije 😀
Ja već godinama animaciju na telefonima držim na 0.5x
 
Odrađen update. Za sad ništa novo nisam primetio. Da li je sređen problem sa otvaranjem pdf fajlova?
 
Pa promenjena je npr sekcija sa baterijom to sam prvo video.
 
Preporuka da ko moze i nije mu smor odradi hard reset. Ima nekih bagova koji nestanu nakon hard reseta. Sto se tice EMUI 11, naravno ostasmo na Androidu 10 i necemo ni dobiti A11, ali ovo sa baterijom vredja inteligenciju. Jutros sam ga stavio na punjac pre posla, i dopunjen na 100%, ali ostaje to da sam u danasnjem danu pre punjenja koristio ekran 1h i 23 min. Znaci nema vise SOT od punjenja do punjenja, vec ukupan u toku dana, bez obzira da li dopunite telefon. Savetujem i hard reset zbog RAM memorije jer bez reseta je dosta umanjenja, nakon reseta se vrati u normalu. Nadam se da e Harmony uskoro i da nece imati ovakvo prilkazivanje SOT inace odoh sa Huawei. Meni je ta opcija itekako bitna. Mada i opciju, "optimizacija baterije" su uklonili.
 
Nazad
Vrh Dno