Šta je novo?

Huawei Nexus 6P

Da probamo da ih spamujemo da produze support?:)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Hoće sve trče...
Sreća pa će na XDA forumu biti Android P ROM-ova koliko hoćeš, a rutovanje i flešovanje na Nexus-u par minuta :)





Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovaj fon je i dalje brukica, i godinu ipo posto sam ga uzeo, ali...poceo je da se gasi i na >40% baterije, doduse samo ponekad (a kad ga stavim na punjac i upalim ga, onda vidim da je i dalje taj procenat tu negde). Mada, uglavnom se gasi na oko 15ak%, a nekad i doguram do nule. Jbna baterija, iako kapiram da dosta tome doprinosi ovo punjenje@3A.

Ja cu ga sigurno furati jos godinu dana, a posle ide neki Redmi Note ili slicno. Ne daje mi se vise ovolika lova za fon, a pritom da moram da se jurim i sa baterijama. Caomi i vozi :D
 
Meni poceo malo da secka..stucne tu i tamo, ne otvara aplikacije brzo kao pre, malo sam se smorio. Nemam puno aplikacija, nemam fb, od tih koje sljakaju u pozadini jedino slack i one standardne whatsapp i viber. A citam mnogo lepe stvario o xiamo a1..pa sam se zato smorio. Mislim da ga ne bih u ovom trenutku kupovao

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Meni poceo malo da secka..stucne tu i tamo, ne otvara aplikacije brzo kao pre, malo sam se smorio. Nemam puno aplikacija, nemam fb, od tih koje sljakaju u pozadini jedino slack i one standardne whatsapp i viber. A citam mnogo lepe stvario o xiamo a1..pa sam se zato smorio. Mislim da ga ne bih u ovom trenutku kupovao

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Probaj novi update od marta i videces da je bolje. I meni je zakucavao i izbacivao greske sa feb. update-om, ali sad je mnogo brzi od kako sam ubacio martovski update. Znam da su samo bezbedonosna azuriranja, ali izgleda da nije to bas cisto, s obzirom da je januarski "doneo" problem sa notifikacijama, a februarski ga resio, a evo i sad brzina u radu.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Probaj novi update od marta i videces da je bolje. I meni je zakucavao i izbacivao greske sa feb. update-om, ali sad je mnogo brzi od kako sam ubacio martovski update. Znam da su samo bezbedonosna azuriranja, ali izgleda da nije to bas cisto, s obzirom da je januarski "doneo" problem sa notifikacijama, a februarski ga resio, a evo i sad brzina u radu.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
Tacno tako i meni nesto krenuo da secka u februaru ali sa martovskim updejtom opet leti

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Testirao juče i prekjuče bateriju (uglavnom surf wifi), telefon star oko 18 meseci:

1. stock (mart), 100% - 30% = 3:38
2. stock + ex kernel, 100%- 30% = 3:26
 
Da li ima neko viska gornje staklo od camere ili da porucujem? :D
 
Interesuje me da li je neko menjao prednje staklo na 6P? Koliki je proces skinuti staklo sa LCDa i kako to sve izgleda kad se zavrsi? HVala
 
Interesuje me da li je neko menjao prednje staklo na 6P? Koliki je proces skinuti staklo sa LCDa i kako to sve izgleda kad se zavrsi? HVala
Ne znam da li je iko, ali to je stvarno mnogo tesko. Treba ti poseban alat i sto za to.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
To vec ne bih znao. Malo ko to radi u Srbiji generalno. Ja konkretno mogu da ti zamenim sve ako nabavis deo, ali to odvajanje znam da ne mogu.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
poklanjam dbrand slova, dbrand sarene crtice za x znak i jednu zastitu dbrand za kameru crne boje.
 
Je l' 6p moze da izbaci zvuk uz pomoc usb c to 3,5mm adaptera, ili mu je neophodan dac?

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
[APK] Camera NX 7.4 is Here, Base on Google Camera 5.2, All Features & Bring back HDR+ for Nexus2015

Google Camera NX is a mod that was released a couple of years ago. It brings features from the excellent Pixel cameras to older Nexus devices. As the official Google Camera has been updated, so has Camera NX. The latest release is version 7.4, which is based on Google Camera version 5.2. This latest update brings back HDR+ support and Lens Blur for the Nexus 6P and Nexus 5X.

CameraNX-Google-Camera-1.jpg CameraNX-Google-Camera-2.jpg CameraNX-Google-Camera-3.png CameraNX-Google-Camera-4.png

https://chromloop.com/2018/03/apk-c...camera-5-2-features-bring-back-hdr-nexus2015/

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nervira me samo sto ne "zadrzi" hdr podesavanje.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Android 8.1 april stigao

efd40b25cdae28903a5716213af1ee49.jpg


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Koja je trenutno najbolja zamenska baterija za 6P?
Ova kineska, koju sam ubacio u okt/nov je već oslabila na 3k mAh.
 
Poslednja izmena:
Koja je trenutno najbolja zamenska baterija za 6P?
Ova kineska, koju sam ubacio u okt/nov je već oslabila na 3k mAh.
како је пуниш... знам да мени показује 2700-3000 када пуним брзим пуњачем... а када пуним преко рачунару 2000-2200..
батерија није мењана... стара 1.5 год... али почела да зеза када је испод 25% оће да се гаси... њој је време за замену.. само ја немам времена да заменим њу ;)
3f8bdbc24417125a9c4538686652ffa5.jpg
13374f1e4041beef21a932e56f0fc5ae.jpg
 
Poslednja izmena:
Najčešće brzi punjač (kući, auto).
Ne gasi se kao što je originalna, ali slabije traje nego pre.
 
Opasno razmišljam da kupim 6P, našao sam jedan primerak koji je solidno očuvan.
Star je godinu dana, a baterija mu izdrži 4 sata neprekidnog korišćenja.
Želeo bi da čujem vaše mišljenje vezano za bateriju koliko je ovo dobro ili loše?

@Zulu 92 ako čitate ovu temu pošaljite mi vaš email u pp,
tri puta sam pokušavao da vam odgovorim na pp ali izgleda bez uspeha.
 
Poslednja izmena:
Kupi :)
Bateriju zameni ako je loša i to je to ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ja ne bih sad uzimao 6P. Meni poceo malo da koci i secka. 3Gb rama je malo za slack, instagram i google classroom (bez fb i messengera) i standardne viber, whatsapp itd

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
заменио батерију... зеза ме већ два пута се гаси на око 15% ма шта радио... узео од друга неку коју је купио на Алију... као оригинал, тањи кабл и мало другачија електроника...
једва сам одлепио стару... чак је мало и искривио... вероватно сад може да се баци... мислио да се зезам да је убацим у неки стари ГПС.. али сад питање...
батерија му стајала једно 2 месеца... видећемо како стоји.. има 25% на почетку..
 
Vrh Dno