Šta je novo?

Huawei Mate 8

^
U NY još cepa 3G?? Pa mi smo bre ovde svetlosnu godinu ispred vas [emoji3]
Šalim se malo, nego jel neko ima na Mate 8 neku stabilnu betu nougat?

NXT-L09
 
Hahahaha, eh da sam zaista u NY :)
Htedoh i ja da pitam, jel neko imao neki update, od kada sam ga kupio u avgustu prosle godine do danas nista, a trebalo bi ako se ne varam valjda da dobijemo EMUI 5 i Android 7.?
 
Mislim da su za sad samo Kinezi dobili Nougat, što je dobro, taman će da ispeglaju emui 5.0 dok stigne do nas. Ja sam imao dva ažuriranja do sad, ali sam i dalje na MM i emui 4.0, s tim da mi je sad broj revizije B192 (ne mogu da se setim koji je bio pre apdejta). S tim da mi nije uopšte ponudio apdejt, već sam ručno išao Program za ažuriranje =>Meni =>Preuzmi najnoviji ceo paket. Tek onda mi je pokrenuo preuzimanje novog softvera. Probaj, možda i kod tebe nešto pronađe, pod uslovom da već nisi na najnovijoj verziji.

NXT-L09
 
Poslednja izmena:
Za 300.000 korisnika dostupan je update na EMUI5 i A7 kroz Hi Care, ja sam uradio update preko vikenda mislim da je cifra bila blizu 299.000. Nisam stigao nesto detaljno da ceprkam, primetio sam da i dalje nema double tap (ono sto me je najvise i zanimalo), a subjektivno i onako usput cini mi se da mi baterija traje otprilike upola krace nego do sada, verovatno da ce to ispeglati do finalne verzije.
 
Imao sam ovaj model ranije, otprilike cim je stigao u Srbiju u MTS.
Telefonom sam bio odusevljen, ali zbog nekih problema sa viberom/whatsappom otarasio sam ga se, ali i dan danas me ovaj model privlaci, i zanima me da li neko upucen u problematiku, da li je svestan problema koje je imao i da li je to do danas ispravljeno.
Naime, sve kontakte drzim na google-u, imam ih oko 1500.
Viber i whatsapp su imali problem sa sinhronizacijom istih. Konkretno, u 90% slucajeva kada udjem u Viber -> Contacts dobijem poruku od Vibera da nijedan moj kontakt iz telefona ne koristi Viber. Ili kada dobijem Viber poruku od nekoga, ne ispise mi ime onako kako sam memorisao, vec samo broj telefona ili nick koji je taj korisnik sebi dodelio... sa whatsapp ista situacija.
Da li je neko imao ove probleme? Da li je ispravljeno? Itd itd.. Hvala

Sent from my S7 Edge Gold Platinum
 
Kod mene preko 2000 kontakata takođe na Google-u, nema nikakvih problema ni sa viberom ni sa WA.

NXT-L09
 
Kod mene jedini problem ili bolje reci problemcic je sto na Viberu kad neki kontakti promene sliku kod mene se ne promeni, ali dakle ne desava se sa svim vec samo sa par njih....
 
Ja sam imao taj problem sa kontaktima prvi mjesec posle sve samo nadoslo, a isti problem je bio i na mate 7 ne znam zasto.

Послато са HUAWEI NXT-L29 уз помоћ Тапатока
 
Ja taj problem nemam ni na ovom a nisam imao ni na Mate 7 koji mi je bio prethodni telefon. Oba su singl sim varijante. Evo kako to trenutno izgleda na Viberu
fbede088e4bddf3987e451d2aa753a85.jpg
46a4efa415a2f239db594550d200b5b1.jpg

Sva imena Viber kontakata se prikazuju onako kako sam ih snimio u imeniku. Isto je i na Whatsapp-u. Notifikacije stižu bez problema, a imam ih dosta i sve radi onako kako bi i trebalo.
0f0086fe151d9c046c81002679065a46.jpg


NXT-L09
 
Upravo mi stigao update na Nougat. Trenutno se preuzima, jedva čekam...
1c75bbcbccce3d2e03b168304d9ae2b6.jpg


NXT-L09
 
Ova touch je fenomenalna, samo mora da se izmene ikonice za signal, wifi i bateriju pošto su u originalu neke kineske sačuvaj bože
Javljaj utiske :)

Послато са HUAWEI NXT-L29 уз помоћ Тапатока
Hoću, čekam samo da prođe nekoliko dana da sve isprobam. Za sada se čini da je sve ok.

NXT-L09
 
Skineš Theme Editor sa playstore, i namestis kako tebi odgovara, ja sam vec sredio sve :)
Da da , tema je sa kineskog sajta...

Huawei Mate 9
 
Može link za taj editor, pošto ih ima raznih...

Послато са Lenovo P1a42
 
Evo par iskustava posle prelaska na N, nažalost uglavnom negativnih[emoji35]. Najveći problem je što baterija brže iscuri i to onako vidno, a to je verovatno uzrokovano time što se telefon mnogo više greje prilikom upotrebe. Druga stvar koja meni smeta je što ne radi Mirror Share , a to je nešto što dosta koristim. Moram da naglasim da nisam radio factory reset nakon apdejta, možda je zbog toga, tako da mi ne gine to večeras kad dođem kući. Ako ni to ne pomogne moraće da radi rollback [emoji24]

NXT-L09
 
Poslednja izmena:
Pre dva dana sam vratio telefon na fabrička podešavanja i sada je mnogo bolja situacija što se tiče potrošnje baterije. Instalirao sam većinu aplikacija koje sam imao pre reseta i sad je situacija skroz drugačija. Telefon se ne greje skoro uopšte, ostalo je da istestiram još samo navigaciju jer mi je u utorak napravila veliki problem u smislu da je za nekih sat vremena usijala telefon i potrošila više od pola baterije. To se nije dešavalo na MM. Takođe je i Gmail preterano trošio bateriju i grejao telefon konstantno. Sad nakon reseta ga nema ni među prvih deset aplikacija po potrošnji baterije. Da naglasim da mi preko gmaila ide i jedan exchange nalog na koji stigne 20ak mejlova dnevno sa sve eksel tabelama koje moram da pregledam. Jedina mana je što i dalje ne radi mirror share, ali verujem da će i to da srede nekom narednom zakrpom. Sve ostalo je manje više bolje nego na šestici. Ono što je najbolje je da sad ima otprilike 500 GB rama više nego na MM. Za sada sam zadovoljan i definitivno ostajem na sedmici.

Sent from my HUAWEI NXT-L09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ima li kakav workaround sto bi rekli englezi za ovaj problem sa kontaktima nakon prelaska na Nougat, ili je jedini "workaround" hard reset? Totalni mi je haos s kontaktima, vise ne znam ko je ko, a mrzi me da se bakcem sa svim sto ide pre i posle reseta.
 
Auuu sto us**se motku sa novom Health aplikacijom. Novi GUI je kao da su ga deca u vrticu crtala, prikazuje broj napravljenih koraka i potrosenih kalorija a do sad su bili predjeni kilometri. Uglavnom ala im plajvaz sto pustise novu verziju. Da sam znao ne bih nikad pokupio novu verziju.
 
Jel nekome stigao Android 7 i EMUI 5?
 
Ja redovno, svakodnevno proveravam i preko Settings-> Updater i preko HiCare, ali od kada sam ga uzeo avgusta prosle godine nikad nista nije bilo, ama bas nikakav update.
 
Isto, ja razmišljam da predjem na mate 9 pa ne znam dali mi je to pametno ovaj radi savrseno ili cekati mate 10.

Poslato sa HUAWEI NXT-L29 uz pomoć Tapatoka
 
S obzirom na cenu i koliko sam ga platio ne prelazim na druge, do tamo nekog Mate-a 14 :D Nadam se da ce biti, svugde je pisalo da ce pored P9 i nas Mate dobiti And7 i Emui5.
 
Najbolje preskakati sledeci model i po praviti upgrade 2 godine. Nema svrhe prelaziti na novi model istog proizvodjaca
 
Ja redovno, svakodnevno proveravam i preko Settings-> Updater i preko HiCare, ali od kada sam ga uzeo avgusta prosle godine nikad nista nije bilo, ama bas nikakav update.
Jesi li probao da preuzmeš najnoviji ceo paket? Meni tek tako pokrenuo update. Ja sam Nougat i emui 5 dobio još početkom februara, tako da nije pitanje da li će i ostali da dobiju već kada će.
d73ea1cd248385bf6a9a75f66ac5b711.jpg


NXT-L09
 
@omtw Da, da, redovno i to klikcem i ama bas nista, inace je moj dual sim.
 
Jesi li probao da preuzmeš najnoviji ceo paket? Meni tek tako pokrenuo update. Ja sam Nougat i emui 5 dobio još početkom februara, tako da nije pitanje da li će i ostali da dobiju već kada će.
d73ea1cd248385bf6a9a75f66ac5b711.jpg


NXT-L09
Reci mi kako se ponasa posle nadogradnje baterija i opsti utisak?


Poslato sa HUAWEI NXT-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno