Šta je novo?

Huawei Mate 10/ Mate 10 Pro

je do sistema jer je agresivan prema bateriji i gasi sam aplikacije..
no sa ona dva koraka sta sam napisao problem se rijesi u minuti..

Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk

ajd ako ti nije tesko objasni mi gde je ta opcija da sistem ne gasi aplikaciju nakon nekog vremena, da li je to ovo sa mog prvog screenshota iz prethodnog posta ili mislis na nesto drugo?
 
ajd ako ti nije tesko objasni mi gde je ta opcija da sistem ne gasi aplikaciju nakon nekog vremena, da li je to ovo sa mog prvog screenshota iz prethodnog posta ili mislis na nesto drugo?
to je to sta si ti napravio..
jos mozes zakjucat aplikaciju u ramu ako zelis ali po meni nepotrebno..
sada kad si to podesio probaj restart telefona i nek ti netko posalje poruku na WA a ti nista ne diraj nakon restarta..
ako dobijes notifikaciju (a moras je dobit) onda smo rijesili problem ako ne onda je moguce da si u samoj aplikaciji nesto izgasio ili u postavkama aplikacije vezano za zvuk/notifikacije..

probaj pa javi..

Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk
 
to je to sta si ti napravio..
jos mozes zakjucat aplikaciju u ramu ako zelis ali po meni nepotrebno..
sada kad si to podesio probaj restart telefona i nek ti netko posalje poruku na WA a ti nista ne diraj nakon restarta..
ako dobijes notifikaciju (a moras je dobit) onda smo rijesili problem ako ne onda je moguce da si u samoj aplikaciji nesto izgasio ili u postavkama aplikacije vezano za zvuk/notifikacije..

probaj pa javi..

Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk

ma jesam to od pre, i opet se desavalo da zabaguje, reinstalirao sam aplikaciju uradio isto i opet nista.. naravno problem je sto se to isto desava i sa gmail aplikacijom, gde se recimo mailovi pojave tek ujutro kad otkljucam telefon.. e sada jesam problem resio sa ovim Performance modom, koji skrati trajanje baterije po njegovom proracunu za sat-dva u odnosu na power saving mode koji je default
 
ma jesam to od pre, i opet se desavalo da zabaguje, reinstalirao sam aplikaciju uradio isto i opet nista.. naravno problem je sto se to isto desava i sa gmail aplikacijom, gde se recimo mailovi pojave tek ujutro kad otkljucam telefon.. e sada jesam problem resio sa ovim Performance modom, koji skrati trajanje baterije po njegovom proracunu za sat-dva u odnosu na power saving mode koji je default
ja nemam problema nikakvih kad tako postavim a imam tako Gmail, Tapatalk, Mi Home, Mi Fit, Viber, Messenger, Rezultati i jos par sigurno i sve dolazi bez problema..
to sta pise da skracuje bateriju je meni zanemarivo jer ga punim ionako svaku noc bez obzira koliki postotak bio..

idem vidit sta sam stavio pod ovo drugo pa stavim sliku..

Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk
 
ja nemam problema nikakvih kad tako postavim a imam tako Gmail, Tapatalk, Mi Home, Mi Fit, Viber, Messenger, Rezultati i jos par sigurno i sve dolazi bez problema..
to sta pise da skracuje bateriju je meni zanemarivo jer ga punim ionako svaku noc bez obzira koliki postotak bio..

idem vidit sta sam stavio pod ovo drugo pa stavim sliku..

Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk

ma nemam ni ja problem sa tim, isto kao i ti, meni uvece nekad ostane 40-50% ali ga svakako moram staviti na punjac za sledeci dan, tako da taj mod mi resava problem, samo kazem da mi ova druga podesavanja nisu pomogla
 
ma nemam ni ja problem sa tim, isto kao i ti, meni uvece nekad ostane 40-50% ali ga svakako moram staviti na punjac za sledeci dan, tako da taj mod mi resava problem, samo kazem da mi ova druga podesavanja nisu pomogla
isao gledat kod mene i pola ovoga sta sam naveo nije bilo u "not alowed".. sad sam sve maknuo pa da vidim da li cu i ja imat problema..
sad je kao na slici, javim..
1c0e9d92f91f8ac57ee05c68ee433431.jpg


Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk
 
Možda nije adekvatna tema, i malo offtopic, ali moje iskustvo sa Mate 10 Lite je odlično, osim što sam primetio da je ekran vrlo "ispran" što se boja tiče. U poređenju sa mnogim telefonima, čak isto huawei nema jarke boje i jedva da se šta vidi na dnevnoj svetlosti po malo jačem suncu, a osvetljenje setovano na najjače.

Takođe, i ako ima duple kamere, nisam nešto oduševljen. Ne znam kakva su ostalim iskustva i da li je to slučaj samo sa Lite verzijom ovih modela?
 
Treba mi pomoc:)
Od pre neki dan kad pustim YouTube klip čak i u full screan ekran se gasi posle namešten ih 30 sec.. Užasno me iritira. Probao sam da obrišem yt kes i sl ali nista ne pomaze. Ima li neko ideju?

Sent from my BLA-L09 using Tapatalk
 
Pozdrav svima, imam huawei mate 10 obican, (nije lite, nije pro) android 8.0. S vremena na vreme obracam paznju na trajanje baterije, jedan od rezultata ako mogu tako da kazem, je 2 dana, 10 sati na bateriji i 5h:10min ukljucenost ekrana (uvek punim kad padne na 25-20%, tako je i sad sa tim rezultatom dobijenim na 25% baterije). Da li je ta dobijena vrednost ekrana i broj dana baterije dobra ili losa? Koliko ste vi najvise imali sa mate 10/pro?
(Nikakav power save mod nije koriscen, sve je normalno, ali je iskljucen gps, automatska sinhronizacija i smanjeno osvetljenje ekrana poprilicno. Wi-fi je ukljucen tokom celog dana, nocu gasim, a preko noci potrosi oko 2-3% baterije u stanju mirovanja)

ekran mate 10.jpg

battery life mate 10.jpg
 
Poslednja izmena:
Nista ne gasim, tj radi gps i sync, najvise je bilo 8:30 ali to u danu a prosek sad je oko 5h u dva dana...

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Potrebna mi je pomoc, naime na androidu 8 dok sam korisito net normalno ga delio na laptopu i kada me neko pozove prosto bih se javio i pricao bez problema. Nakon azuriranja na adroid 9 pie, kada koristim net sa telefona na laptop i neko me pozove prekida se internet. Zna li neko zasto i kako to resiti. Inace koristim 4G mrezu MTS-a.
 
Da li neko zna u cemu je problem, pocelo je pre jedno 2 meseca, na telefonu baterija kad god dodje do 30% pa narednih nepunih sat vremena uvek padne na 25-26%, jako brzo padne, a normalno praznjenje bude sve dok ne dodje do 30%, onda bas brzo pada?
Radio sam format telefona, brisao aplikacije tj instalirao starije verzije, kalibrisao bateriju i gledao stanje iste, sve pokazuje da je ok.
 
Da li neko zna u cemu je problem, pocelo je pre jedno 2 meseca, na telefonu baterija kad god dodje do 30% pa narednih nepunih sat vremena uvek padne na 25-26%, jako brzo padne, a normalno praznjenje bude sve dok ne dodje do 30%, onda bas brzo pada?
Radio sam format telefona, brisao aplikacije tj instalirao starije verzije, kalibrisao bateriju i gledao stanje iste, sve pokazuje da je ok.
To je indikator da je oslabila baterija. Ako si ga punio sa nekim alternativnim punjacem moze dodatno da ubrza propadanje baterije.

Sent from my VKY-L29 using Tapatalk
 
Hoćeš da kažeš da telefon sme da se puni samo sa punjačem koji ide uz telefon? To najblaže rečeno nije tačno...
 
koristio sam iskljucivo originalni koji dolazi uz telefon, i uvek punim kad dodje na 20-25%. Takodje onaj pokazatelj kad napunim na 100% pa koliko je preostalo jos vremena dok se ne isprazni, nikad ne pokaze vise od 2 dana, a pre bilo 2d:12h, 2:20 i slicno, jedino kad formatiram telefon skroz e onda samo tad pokaze oko 3 dana
 
koristio sam iskljucivo originalni koji dolazi uz telefon, i uvek punim kad dodje na 20-25%. Takodje onaj pokazatelj kad napunim na 100% pa koliko je preostalo jos vremena dok se ne isprazni, nikad ne pokaze vise od 2 dana, a pre bilo 2d:12h, 2:20 i slicno, jedino kad formatiram telefon skroz e onda samo tad pokaze oko 3 dana
Ne opterecuj se. Ako crkne baterija, pretpostavljam da je u garanciji telefon, pa ce promeniti u servisu, jer baterija potpada pod ukupnu garanciju uredjaja.

Sent from my VKY-L29 using Tapatalk
 
Pitanje do kad je garancija...
Baterija ne slabi od neorginalnih punjaca. Moze da se produzi cek ako se puni sporijim punjacu a od 1 ili 2A preko noci a brzim samo kad je potrebno.
Ali u svakom slucaju treba da izgura 2 godine
 
Nije mi telefon pod garancijom, uzeo sam iz inostranstva. Izdrzi ona meni 2 dana i malo jace uz normalnu upotrebu, drzi jos uvek dobro, nego eto primetio sam da se stalno to desava neko vreme, al ajd' sta je tu je...
 
Je l' imate generalno problem sa baterijom? Imam Pro i pre ažuriranja na Pie mi je baterija lagano na kraju dana bila na 20-30%. Sad sam na 9.1 i Boga mi borba. Jedva pregura do kraja dana. Baš je to počelo da me opterećuje i da mi smeta, jer je jedan od glavnih razloga zašto sam mu dao prednost pri kupovini u odnosu na druge modele upravo baterija.
Maltene moram da palim Power Saving mode da bih pregurao do kraja dana. Ima li još neko takvih problema?
 
Ja nemam problema, meni traje 3 dana. Baš sa baterijom sam izuzetno zadovoljan.
 
^ +1

Sent from my BLA-L09 using Tapatalk
 
A je l' se greje?
Na primer kad pričam duže preko Messenger-a i upaljena mi je prednja kamera, baš se zagreje (čak i ako nije upaljena).
I generalno, non-stop je mlak, što čini mi se ranije nije bio slučaj.
Nije mi to baš normalno. Juče sam uradio reset u nadi da će se situacija malo popraviti, međutim ista priča.

Druga stvar je USB-C ulaz. Ne deluje mi oštećeno, a punjač je počeo da gubi kontakt čim malo pomerim telefon. Ista stvar je sa slušalicama, ali na njih sam seo jednom prilikom pa se ulaz malo iskrivio, možda je zbog toga. Ulaz nije prljav, očistio sam ga.

Ne znam da li ima poente da ga nosim u MTS pošto je pod garancijom, šta mislite?

Evo dok sam ovo otkucao baterija pade za 2% [emoji50]
d5dc6894e15ab2e9bb01764a8211c256.jpg
c89dcb8ff6b7ce7f8a1adbf51290b7fa.jpg



Edit:
Evo sad sam prvi out u životu poterao AnTuTu. Vidim po netu ljudi imaju preko 200k, ja ni 150k.


63c651e67d17615117475ce55daa347f.jpg
 
Poslednja izmena:
Kad se upali Performance Mode rezultat je bolji. [emoji108]

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Ne koristim prednju kameru ali telefon mi je inače hladan, uvijek, jedino kad se puni pa ga uzmem vidim da je malo topal. Ovo što opisuješ se meni počelo dešavati ranije sa LG G4, on sve topliji, baterija sve slabija, tada sam i kupio Mate 10 Pro a taj G4 sam prebacio sestri i brzo je skroz vrisnuo, to je možda ovaj neki problem koji je G4 imao sa pločom, ali nisam čuo da ovaj Mate 10 Pro ima taj problem. Ja bih recimo mislio (nadao se) da je problem neki proces u pozadini koji se vrti, pa bih očekivao da bi factory reset to riješio, ali ako se na taj način ne riješi onda ne znam šta je.
 
Meni vise deluje da ti nesto srce bateriju.
Daj SS power consumption, tu će se videti više detalja.

Mene baterija bas sjajno služi.
6753d177b1724cd5c7694f791cef7e62.jpg


Sent from my BLA-L09 using Tapatalk
 
Од скоро имам проблем да ми рачунар не препознаје телефон. Тачније када закачим телефон преко УСБ-а, телефон се пуни, али на телефону ми се не појави опција да бирам како се пријављује (само пуњење / пренос слика / пренос фајлова) и рачунар не види телефон (нема га ни у драјверима нити га види HiSuit). Ово се дешава на свим рачунарима на којима сам пробао (Пенџер 8/10/сервер 2008) и са више различитих каблова ... Укључено је дебаговање преко УСБ-а и оно овлашћење за hiSuit.
Телефон јесте Mate 9, али пошто је сличан са Mate 10 претпостављам да се исти проблем можда јавио некоме овде, тј. можда неко има решење. Андроид je 9.1.0.252, a ЕМУИ je 9.1.0

Унапред хвала на предлогу како решити проблем.
 
Menjao si racunare, a kabl?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno