Šta je novo?

Huawei Mate 10/ Mate 10 Pro

Jedna stvar mi se ne dopada za sada. Kada se uključe gestures, animacije su nekako čudne uz nova launcher, na stock launcheru je super, sve nekako klizi, tako da sam osuđen na stock za sada :) Interesantno je što su wi fi/data signal stavili sa leve strane iako m10pro nema notch, bezveze je što postoji gap od ivice ekrana do ikone signala, nadam se da će rešiti to. uploadfromtaptalk1540022107725.jpg
 
Da, na Nova Launcher-u povratak na home screen ide preko recent apps, ne direktno kao na stock launcher-u. Mada, meni stock launcher malo bolje izgleda nego na EMUI 8.
 
Poslednja izmena:
Vlasnici mate 10 pro, planirate li Upgrade na Mate 20?

Gesendet von meinem BLA-L29 mit Tapatalk
 
Ja verovatno odoh na jabuku kao sledeći telefon, videći u odnosu na finansije koji će model biti. Mada neće to biti skoro, tek mi je godina od ugovora prošla, ne znam ni kad najranije mogu uzeti novi uređaj?
 
Ja ostajem i dalje na Huawei, ne znam ni šta bih drugo...Samsung ni pod razno ne bih, jabuka, ok je sad, sto sam video ove nove modele, ali opet taj iOS...
Merkam lagano M20X... Ako i bude zvanično u eu... *mjau**mjau**mjau*...
Ako ga i ne bude, onda zna se M20Pro....

Gesendet von meinem BLA-L29 mit Tapatalk
 
Ja samo M20 ili 20X. Pro ne dolazi u obzir zbog odge ekrana. Pre cu da promenim brend nego edge ekran :D
 
Ja cu da sačekam još, necu da žurim, bas zbog M20X...

Gesendet von meinem BLA-L29 mit Tapatalk
 
Ja verovatno odoh na jabuku kao sledeći telefon, videći u odnosu na finansije koji će model biti. Mada neće to biti skoro, tek mi je godina od ugovora prošla, ne znam ni kad najranije mogu uzeti novi uređaj?
U Vipu 6 meseci, telenor i Mts ne znam, ali mislim da je mesec kod njih.
 
Pa onda je ekstra, još pola godine i mogu da menjam :) Pretpostavljam da se može uzeti samo skuplji uređaj od trenutnog, nikako jeftiniji, mada mi i nije cilj da idem na nešto lošije.
 
A onda je UO 30 meseci valjda?
 
Vlasnici mate 10 pro, planirate li Upgrade na Mate 20?
Ni slučajno :)

Samo da ovoga posluži "zdravlje" i zaista ne vidim potrebu za promjenom.

Nije da mi Mate 20 djeluje loše, dapače, nego imam drugačiju filozofiju odnosa prema tehnici :)

Mate 10 Pro imam od nedavno i prezadovoljan sam. A na sreću nisam od onih koji bi mijenjali nešto samo zato što je izašao noviji model, već gledam samo to koliko sam (ne)zadovoljan sa onim što trenutno imam, i mijenjam kada je nova stvar zaista puno bolja od onoga što imam, i kada nova stvar ima nešto što bi mi zaista dobro došlo u svakodnevnoj upotrebi a da to sadašnji model nema. A to da me privuče nešto novo zbog marketinga, trenda, samo zato što je nešto novo izašlo, zato što to ima Pera iz komšiluka ili sa foruma, to ne, hvala bogu :)

A i pored svega toga mnogo je lijep osjećaj kad uzmeš nešto novo a ono je mnoooogo bolje od starog. A ova inkrementalna poboljšanja koja nekome djeluju krupna jer su napumpana kroz marketing i forume, ništa to :)

Uz sve to, ako je život sadržajan tada telefon (grafička karta, auto...) postaju krajnje sporedna stvar u njemu, samo alat koji koristiš kad ti zatreba a inače na njega ni ne misliš. Dobro je da je dobar, ali ne treba pretjerivati.
 
Uh, pa nije da nije bolji od prethodnika :) Nova generacija procesora, koja između ostalog daje bolje performanse (ne igram igrice, alo mi znači bolja fluidnost) uz manju potrošnju baterije. Baterija koja traje do 2 dana je jedna od boljih karakteristika prethodnika, a kod Mate 20 Pro joj je kapacitet povećan za 200 mAh. Uz to, novi standard punjenja (još brže od i ovako brzog :)). Dijagonala displeja je nešto veća, nadam se da će biti taman dovoljna za npr. gledanje dužih video sadržaja, a da nije suviše sitno. Sve to uz bolju rezoluciju i gustinu displeja. Pored toga, kamera bi trebalo da je dosta bolja, nadam se, taman dovoljna da mogu da zaboravim na digitalni foto aparat. Skener otiska prsta u samo displeju je dosta praktičan - ne moraš da podižeš uređaj sa stola da bi ga aktivirao. Da pomenem još samo dizajn, meni je sjajan, ali - ukusi su različiti. U svakom slučaju, Mate 10 Pro je sjajan uređaj, tako da je izazov postavljen nasledniku zasta ozbiljan.
 
Poslednja izmena:
Sve je to tačno, samo čovjek treba za sebe (jer to i jeste individualno) da vidi da li takve stvari nabraja jer mu te razlike (koje svakako postoje) zaista znače u uobičajenom svakodnevnom radu...ili to navodi da bi sebi samom opravdao keširanje ne baš male količine novca za najnoviji model.

Meni bolja baterija uvijek zvuči kao odlična stvar, nekad prije nisam toliko obraćao pažnju na baterije ali sam vremenom vidio da je to greška i da je to jedna od najbitnijih stvari svakog telefona, iako se i danas u prvi plan uglavnom ističu neke druge stvari. Sa tim sam jako zadovoljan na ovom Mate 10 Pro, uz moju upotrebu to je uglavnom oko 2.5 dana, nekad uđe i u četvrti dan, ali uglavnom između 2.5 i 3 dana, kada ostane 5-15% pa ga punim. Nadam se da je Mate 20 još bolji po tom pitanju zbog samog trenda stavljanja jačih baterija i bolje optimizacije, jer ono zlo da baterija traje jedan dan treba iskorijeniti za sva vremena. Takav telefon više nikad ne bih uzeo. Eh da, velika brzina punjenja mi se mnogo sviđa, po specifikacijama će Mate 20 tu biti još bolji, i uz veću bateriju, pa je to zaista odlično.

Veća gustina piksela displeja je...skoro pa glupost. Određen nivo mora da postoji, naravno, ali nabijanje gustine je samo potrošač baterije bez nužno proporcionalnog poboljšanja kvalitete prikaza. Prije ovoga sam skoro tri godine imao LG G4, on na 5.5" ima 1440 x 2560 (~538 ppi) dok ovaj Mate 10 Pro na 6" ima 1080 x 2160 (~402 ppi). Čim sam dobio Mate 10 Pro njegov ekran mi se više svidio. Ne znam da li je zbog AMOLED-a ili je prosto bolji, ali mi je prijatniji. Ona rezolucija na G4 je i u vrijeme njegovog izlaska bila bolesno napucana, to je nepotrebno previše za tako male displeje. Ali to tako ide, ako jedan proizvođač to izbaci moraju i drugi da prate da ne bi ispali tehnološki inferiorni, a što to u praksi nema značaja nema veze.

Kirin 980...napredak je dobra stvar, ali ovaj Mate 10 Pro meni tako brzo radi da stvarno ne znam gdje bih vidio neku značajnu razliku sa Mate 20 u svakodnevnom radu (priznajem, baš rijetko igram igre). Evo još uvijek se fasciniram kada instaliram aplikacije tj. kada puštam update na nekih 5 aplikacija, dok klikam na update za petu on je prvu ili prve dve već instalirao, to je drastično brže u odnosu na G4, prosto nisam mogao vjerovati prvih par dana kad sam čačkao, a i danas nekad zinem. Tako da je meni kod novog Kirina najbolje to ako još manje troši bateriju. Dobra je i veća brzina, ali nisam siguran koliko će se to osjetiti u realnom radu, a nismo djeca da gledamo sintetičke testove jer oni će ionako pokazati da je novo bolje od starog, to znamo i bez njih.

Skener otiska u ekranu zvuči korisno, kao, naravno, i bolja kamera, ali sumnjam da će razlike biti velike.

Za veće i osjetnije razlike po svim ovim pitanjima je bolje preskočiti pokoju generaciju :), razlike između uzastopnih generacije postoje, ali u praksi su manje nego što djeluju na papiru. A košta :(

Znajući tempo kojim mijenjam uređaje i ako Huawei nastavi ovakvu nomenklaturu meni bi mogao biti zanimljiv tek Mate 40 :)
 
Sve to stoji, i zdravo razmisljas.
Mada ja nekako bas volim ovaj smartphone svijet, zanimljivo mi je to pratiti, i citati i koristiti isporobavati i usporedjivati.
Nisam pacenik, da se hvalim telefonima, al volim da telefon koji imam da ima dobru kameru radi klinaca, i da radi fluidno.
Al kako vazda nesto novo izadje, i zelim isprobati, za mene je isplatnije svako malo promjeniti telefon, nego kupovati i dati veliku sumu odjednom za telefon. Ovako godisnje dam mozda nekih 150€, i zelim se pocastiti time, jer volim to, nego odjednom dati za neki dobar telefon 400+€ .


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ti i ja se slažemo oko toga da je Mate 20 Pro napredniji od prethodnika, možda različito gledamo na stepen napretka. Naravno, ne treba mi opravdanje za upgrade, odluku sam doneo racionalno uz uzimanje u obzir i ekonomskog momenta. Cena Mate 10 Pro je dosta pala od trenutka kada se pojavio, trenutno se još kako-tako drži. Cena Mate 20 Pro u prednaručivanju je viša od cene Mate 10 pro u svoje vreme, ali dolazi sa zaista vrednim poklonima (bežični punjač, Watch GT, dodatnih 128 GB memorije). Kada se sve ovo uzme u obzir, postoji ekonomska logika za upgrade, ne moram baš toliko da iskeširam kao kada bih čekao da se pojavi Mate 40 :).


Sve je to tačno, samo čovjek treba za sebe (jer to i jeste individualno) da vidi da li takve stvari nabraja jer mu te razlike (koje svakako postoje) zaista znače u uobičajenom svakodnevnom radu...ili to navodi da bi sebi samom opravdao keširanje ne baš male količine novca za najnoviji model.

Meni bolja baterija uvijek zvuči kao odlična stvar, nekad prije nisam toliko obraćao pažnju na baterije ali sam vremenom vidio da je to greška i da je to jedna od najbitnijih stvari svakog telefona, iako se i danas u prvi plan uglavnom ističu neke druge stvari. Sa tim sam jako zadovoljan na ovom Mate 10 Pro, uz moju upotrebu to je uglavnom oko 2.5 dana, nekad uđe i u četvrti dan, ali uglavnom između 2.5 i 3 dana, kada ostane 5-15% pa ga punim. Nadam se da je Mate 20 još bolji po tom pitanju zbog samog trenda stavljanja jačih baterija i bolje optimizacije, jer ono zlo da baterija traje jedan dan treba iskorijeniti za sva vremena. Takav telefon više nikad ne bih uzeo. Eh da, velika brzina punjenja mi se mnogo sviđa, po specifikacijama će Mate 20 tu biti još bolji, i uz veću bateriju, pa je to zaista odlično.

Veća gustina piksela displeja je...skoro pa glupost. Određen nivo mora da postoji, naravno, ali nabijanje gustine je samo potrošač baterije bez nužno proporcionalnog poboljšanja kvalitete prikaza. Prije ovoga sam skoro tri godine imao LG G4, on na 5.5" ima 1440 x 2560 (~538 ppi) dok ovaj Mate 10 Pro na 6" ima 1080 x 2160 (~402 ppi). Čim sam dobio Mate 10 Pro njegov ekran mi se više svidio. Ne znam da li je zbog AMOLED-a ili je prosto bolji, ali mi je prijatniji. Ona rezolucija na G4 je i u vrijeme njegovog izlaska bila bolesno napucana, to je nepotrebno previše za tako male displeje. Ali to tako ide, ako jedan proizvođač to izbaci moraju i drugi da prate da ne bi ispali tehnološki inferiorni, a što to u praksi nema značaja nema veze.

Kirin 980...napredak je dobra stvar, ali ovaj Mate 10 Pro meni tako brzo radi da stvarno ne znam gdje bih vidio neku značajnu razliku sa Mate 20 u svakodnevnom radu (priznajem, baš rijetko igram igre). Evo još uvijek se fasciniram kada instaliram aplikacije tj. kada puštam update na nekih 5 aplikacija, dok klikam na update za petu on je prvu ili prve dve već instalirao, to je drastično brže u odnosu na G4, prosto nisam mogao vjerovati prvih par dana kad sam čačkao, a i danas nekad zinem. Tako da je meni kod novog Kirina najbolje to ako još manje troši bateriju. Dobra je i veća brzina, ali nisam siguran koliko će se to osjetiti u realnom radu, a nismo djeca da gledamo sintetičke testove jer oni će ionako pokazati da je novo bolje od starog, to znamo i bez njih.

Skener otiska u ekranu zvuči korisno, kao, naravno, i bolja kamera, ali sumnjam da će razlike biti velike.

Za veće i osjetnije razlike po svim ovim pitanjima je bolje preskočiti pokoju generaciju :), razlike između uzastopnih generacije postoje, ali u praksi su manje nego što djeluju na papiru. A košta :(

Znajući tempo kojim mijenjam uređaje i ako Huawei nastavi ovakvu nomenklaturu meni bi mogao biti zanimljiv tek Mate 40 :)
 
To jedino neko odozgo da donese, je l' da?
 
Poslednja izmena:
E, sad si me samo iznervirao [emoji1]
 
Poslednja izmena:
Hahaha... Ima ceste akcije u Nemackoj, Austriji, Francuskoj, CH... Bude 7 dana akcija nekog modela.
Prazne lagere, stigo M20 pro pa hoce da ociste M10 pro.
U Srbiji toga nema. I dalje u zvanicnim radnjama kosta. M10p po 100 000 din...
 
Da li je ta cena za online narucivanje, ili moze i direktno u prodavnici? Posto idem za Zenevu u sledeci utorak, pa ako bude na stanju :)

Vidim na sajtu, imaju i Teslu
 
Pa ako budu imali u radnji u tom trenutku moze da se kupi a moze i da se naruci naravno
 
Je l naleteo neko na neku akciju u Nemačkoj, Austriji ili Italiji???
 
Je l naleteo neko na neku akciju u Nemačkoj, Austriji ili Italiji???
Bas upravo pogledao, nema trenutno akcija za M10 pro , Saturn cena 469,00€.
Bila je akcija pre nekih mesec ipo, tako nesto u mediamarkt za 369,00€.

Gesendet von meinem BLA-L29 mit Tapatalk
 
Hvala.
Ako bude opet 369e ili tako nesto približno kupujem Mocha Brown na keca, pa makar mi S7 stajao u fioci kao bekap telefon.
 
Nazad
Vrh Dno