Šta je novo?

Huawei GT/GT2/GT2e/GT2 Pro

Ekipa zelim da vam se zahvalim svima na doprinosu temama, pogotovo pegazbre. Zbog vas sam shvatio da je za mene savrsen sat GT3 Pro i vec je porucen. Birao izmedju Watch 3 pro, Xiaomi S1 i GT3 Pro, baterija i kvalitet senzora je ipak presudio. S1 je igracka koliko sam shvatio sa dosta mana, Watch 3 pro ima losiju bateriju iako vece mogucnosti koje mi bas ne trebaju, GT3 je bas to sto mi sve zaokruzuje.
Zanima me jel neko aktivirao ekg folirajuci telefon da ste u HR npr jer kod njih radi, teoretski mislim da moze, kao sto sam nasao klip na YT gde je lik to uradio folirajuci da je u Kini?
 
Da li i dalje mora da se skida Huawei App Galery i hms core za normalno funkcionisanje Health app na Samsung telefonima?
 
Ne mora. Imas modifikone aplikacije.
 
Da li i dalje mora da se skida Huawei App Galery i hms core za normalno funkcionisanje Health app na Samsung telefonima?

Samo skini Huawei Health aplikaciju. Sasvim je dovoljna, netreba ti HMS Core. Ja sam kupovao i whatch face-ove u Huawei Health aplikaciji iako nemam instaliran HMS Core. Inace imam Samsung s21 FE.
 
Imam GT2 pro, primetio sam da kada nisam na wifi-ju nego na mobilnom internetu da sms i viber poruke, kada stignu, ne prikazuje tekst koji mi je poslat nego samo "check for a new message". Ima li neko resenje za ovo?
 
Da li je tacno sto sam citao u dosta review-a da je na GT2 modelu prilicno nepouzdano ocitavanje broja otkucaja? I misljenje onih koji ga imaju a i ostalih, da li je glupo u 2023. kupiti ovaj model? (za 144 eura nov)
 
Nisam imao kako uporediti ,sa medicinskim profi uređajem, ne znam da je neko to ovde na forumu i radio. Što se otkucaja tiče , nisam primetio neka odstupanja.
 
Po nekom mom iskustvu je poprilicno tacno.
 
Ja sam u settings prebacio da otkucaje meri u Real Time ,umesto u Smart modu.
Istina da troši bateriju brže, ali i pored toga je autonomija 7+ dana.
 
Da li je tacno sto sam citao u dosta review-a da je na GT2 modelu prilicno nepouzdano ocitavanje broja otkucaja? I misljenje onih koji ga imaju a i ostalih, da li je glupo u 2023. kupiti ovaj model? (za 144 eura nov)
Pisao sam u Garmin temi pre nekih godinu dana. Na jednoj ruci GT2, na drugoj ruci Garmin FR945, na grudima EKG elektrode :)

U mirovanju, satovi su međusobno davali zanemarljivu razliku. U odnosu na EKG su bili izuzetno precizni, sa blagim kašnjenjem, od nekoliko sekundi.

Drugi deo je bio nakon, sad se više ne sećam, sklekova, čučnjeva, da se puls digne na 110+ i tu i dalje nije bilo odstupanja.

Taj dan nisam odradio test opterećenja, gde bi se sigurno napravile veče razlike jer je očekivano da će u višim zonama da pokaže svoje nedostatke i da laže, ali za dialy use je dovoljno precizan.

Te brojeve ja prihvatam kao referencu, ne kao tačno merenje, naučio sam gde su mi bitne zone. Na kom broju više ne mogu da unosim vodu, na kom broju postaje neprijatno na duže od nekoliko sekundi i gde mi je limit koji traži potpunu pauzu.
 
Ne znam zasto mislis da Watch 3 pro ima brljave senzore? Jeste GT3 serija ima noviju verziju senzora ali Watch 3 serija ima novije senzore od GT2 serije koja nije bila brljava.

Sto se tice smart mogucnosti, iz islustva sa kolegama koji imaju razne Huawei satove (GT1, GT2, GT3) svi su kupljeni sa jednim razlogom: treba ima smart sat koji izgleda kao obican sat, pokazuje notifikacije i nudi pracenje sportskih aktivnosti. Iz ovog razloga se kupuje GT serija.

E sad mnogi od nas su uz poslovne Samsung telefone dobili Samsing Watch 4 44mm (ukljucujuci i mene koji sam tada poklonio svoj GT1) i svi su bili u fazonu, to je pravi smartwatch, mocu da instaliram ovo, treba mi onaj app a onda posle nekih mesec dana skoro svi su presli u rezim koriscenja imam sat da mi prikaze vreme o notifikacije i neki koriste za pracenje sportskih aktivnosti, niko vise ne spominje instaliranje programa, koriscenje asistenta i slicna ludila...a baterija jedva 3 dana a neki su punilj i svakodnevno. Ja moj prodao i uzeo Watch 3 pro, kolega isto i uzeo Gt2 pro, ostali i dalje koriste ali ga koriste kao sto bi koristili i GT sat.

Ono sto hocu da kazem sa svim ovim, dobro razmisli za sta ti treba sat i da li ces stvarno da koristis svakodnevno mogucnosti full smartwatch sata (Samsung, Apple satovi) ili ti treba sat za sve ostalo (Huawei GT serija i Watch 3 serija).

Na kraju vodi racuna da Watch 3 serija nije svemoguca sa instaliranjem dodatnih aplikacija. U prodavnici ima vise aplikacija nego za GT3 seriju i da mogu se instalirati i dodatne Android aplikacije (Whatsapp, YouTube, Spotify) ali to su sve aplikacije namenjene za telefone i dosta njih nece lepo raditi na malom okruglom ekranu niti ce hteti da se pokrenu zbog nedostatka Google servisa.
⬆️⬆️⬆️ Možda i najbolje definisan odgovor za sve koji traže da kupe pametan sat!

Prvo odlučite šta želite, pa zatim tražite shodno svojim potrebama. Ja sam skoro uzeo GT2 pro. Vodio sam se isključivo sledećim stvarima... Tražio sam što "manje pametan sat"! Dakle trebao mi je pre svega SAT, pa onda sve drugo. Nisam ni jednog trenutka očekivao od sata da ću moći sa njega da odgovaram na Viber poruke. Besmisleno je...

Dve stvari su mi bile ključne. Kvalitet izrade i autonomija baterije. Ovaj sat ima oba. Za sada kvalitet deluje sasvim zadovoljavajući u odnosu na ostale koje sam imao prilke da držim u rukama, ali realno kvalitet se može oceniti tek nakon nekog vremena pa ću ovde stati.

Autonomija je malo manja od deklarisane 2 nedelje, ali ja to pravdam time što mi je sat još uvek nov pa ga non-stop čačkam. Uostalom, i to ćemo videti nakon nekih godinu dana korišćenja.

Sat za sada radi savršeno i u svemu prema deklaraciji... Sa izuzetkom jedne stvari! Zato i pišem :)

Da li se još nekome dešava da sat prima notifikacije i kada je bluetooth isključen?? 🤣🤣🤣

Znam da suludo zvuči, ni sam nemam objašnjenje osim da nekim čudom bluetooth i dalje radi u pozadini iako meni prikazuje da je isključen.

Dobijam sve notifikacije kao i kada je uključen, jedino kada primam poziv imam opciju samo da odbijem poziv, dok kada je uključen BT mogu i da se javim i da odbijem. To je jedina razlika.

U nastavku su date specifikacije:
Sat: Huawei GT2 pro-9ea (VID-B19)
Telefon: Huawei P30 (ELE-L29)
Healt app v. 13.1.1.300

Na netu sam našao samo jedan sličan slučaj gde se lik obratio Huawei support-u sa istim pitanjem i oni mu nisu konkretno odgovorili na 3x postavljeno direktno pitanje. Primetio sam samo da i on ima Huawei P30 telefon. Možda tu leži kvaka?

Koga interesuje ovde je LINK sa prepiskom.
 
Ne bacajte pare, uzmite GT2 obican. Ja sam nov isti uzeo, jer nema poente ni na GT3 da predjem. Nikakve znacajne promene nema.
 
Prvi dve godine star, dao ga caletu. Sitne ogrebotine, skoro neprimetne.Radim kanc posao. Drugi skroz nov, x puta zakacio o vrata ivicu stola itd.. A i GT2 Pro mi je malo ruznjikav. To je subjektivno ofc...
 
Ja bih uzeo GT2, već imam GT2 pro. Gde je najjeftiniji crni, ako ima nov?
 
Ne znam koliko se isplati uzeti nov. Ja uzeh sa KP "nov" za 50€ 🤣
 
Star 2 nedelje. Bilo hitno coveku. Iz istog smo grada, a i imao sam ga ranije pa sam znao sta da gledam :)
 
Na oglasima se prodaje za 26.000rsd, najskuplji koji sam pronašao. Srednja cena, za polovne, je 150-180€.
50€ je ,bar meni, sumnjivo.
 
Druze, vidjao sam ih po 80-100e stare mozda godinu i manje. Nisam pratio cene skorije, ne znam sta se izdesavalo. A na ovaj sam slucajno naleteo, bio je 60e, i ja rekoh evo ti 50€ bzvz (mislio sam da je mozda 20e ispod cene). Ima i garanciju operatera. Ne verujem da je otvaran niti bilo sta jer sam ga potapao X puta u vodu.. A prvi sam bas sa bencha kupio od nekog decka za 200 evra, skroz nov. To je bilo bas davno, i cudno mi je da kosta preko 100e u bilo kakvom stanju da je.
 
Ja sam svoj GT2 pre dve godine, možda manje, platio 6000din. Na Facebook marketu čovek tražio 8000din, dobio na poklon njemu to ne treba i ja ponudio 6000din i prošlo. U tom trenutku na svim sajtovima novi bili 200e a polovni 150e. Isto tako sam ubrzo kupio i T-REX za 7000din. 😁 Sad ću jurim T-REX2.
 
Uzeh GT2 prije nekoliko dana, nov 144 eura. Poslednji bio u radnji. Utisci vise nego pozitivni, sve radi odlicno, sat prelijep, jako lagan i prijatan za nosenje. S obzirom da imam slab san plasio sam se da ce mi smetati da ga nosim preko noci, ali nista, kao da sam rodjen sa njim na ruci. Naravno, nemam potrebu da ga nosim svako vece, htio da isprobam funkciju sna. Inace sam neko ko ne nosi satove, iako imam 2 klasicna dobijena na poklon. Jedan od motiva za kupovinu mi je bio sto mi je potrebno da pratim otkucaje (imam terapiju za to) pogotovo kada sam na rekreaciji, najcesce vozim biciklo. Takodje, znaci mi opcija javljanja na sat, kao i sto mogu da vidim sve poruke i notifikacije. Naravno, trajanje baterije je bila jena od bitnih karakteristika. Sve u svemu, mislim da sam napravio optimalan izbor.
 
Uzeh GT2 prije nekoliko dana, nov 144 eura. Poslednji bio u radnji. Utisci vise nego pozitivni, sve radi odlicno, sat prelijep, jako lagan i prijatan za nosenje. S obzirom da imam slab san plasio sam se da ce mi smetati da ga nosim preko noci, ali nista, kao da sam rodjen sa njim na ruci. Naravno, nemam potrebu da ga nosim svako vece, htio da isprobam funkciju sna. Inace sam neko ko ne nosi satove, iako imam 2 klasicna dobijena na poklon. Jedan od motiva za kupovinu mi je bio sto mi je potrebno da pratim otkucaje (imam terapiju za to) pogotovo kada sam na rekreaciji, najcesce vozim biciklo. Takodje, znaci mi opcija javljanja na sat, kao i sto mogu da vidim sve poruke i notifikacije. Naravno, trajanje baterije je bila jena od bitnih karakteristika. Sve u svemu, mislim da sam napravio optimalan izbor.
Naravno. Već sam pisao o tome gore. Jako je bitno da pri donošenju odluke razdvojite ono što sat mora imati da bi zadovoljio vaše potrebe, od onoga što bi ste voleli. Tako sam se i ja odlučio na GT2 Pro jer mi je pre svega trebao kvalitetan sat, pa sve drugo. Ono što sam prevideo je činjenica da NFC koji Pro verzija ima ne funkcioniše van Kine. I tu sam malo razočaran, ali krivica je moja što nisam detaljno čitao. 🤷‍♂️
 
Huawei GT2 , ne radi mi nadmorska visina ,kao ni barometar.
Odradio sam factory reset samo na satu, aplikaciju nisam dirao.
Odrađen firmware update na 11.0.17.6
Kompas sam kalibrisao.
Kalibrisao sam nadmorsku.
I dalje ne pokazuje vrednosti.

Probao sa interneta što sam pronašao, nijedan metod nije profunkcionisao.
Any hint ?
 
Crko senzor. Nosis u pro mobi cini mi se.
 
Animacija odradi ocrtavanje ,ali se kreće po nultoj tačci. U kalibraciji unesem moju realnu nadmorsku visinu, idem na Ok, on i dalje ocrtava i prikazuje 0.
 
Pozdrav,
Uzeh gt2pro, zanima me kako najbolje da ga povezem sa Xiaomi telefonom?
 
Ja sam imao GT2,dobio sam ga uz P30 pro.Sat je bio odlican.Tacno sam po otkucaja srca znao (mozda glupo zvuci ) kada mi skoci pritisak -skoci mi i otkucaj srca itd itd.Baterija FENOMENALNA.Razgovor sa drugim sagovornikom odlican.Sat je kod mene dva puta dnevno bio pran,dezinfikovan i tome sl jer sam sat nosio i na poslu ma nosio sam ga 24h.Na kraju kao sto sam i pre napisao otisao sam prosle godine(2022) na more usao u vodu a nisam primetio da sam ga ostetio (par desetine puta sam sat udario) od kamenog stuba koji imam na letnjikovcu.Kada sam izasao iz vode sat je poceo da se pali i gasi da treperi i dok sam shvatio sta je vec mu je bio kraj.Posle sam ga pazljivo gledao u apartmanu i video sam da je imao sitno ostecenje(nema stakla na rubu sata) mikro rupica ali bilo je dovoljno pokvarim sat.Da ne bude neka dilema i tome slicno sa satom sam se kupao i pre toga 2021 i 2020 na moru ,dunavu ,jezerima itd.Mogu da kazem da sam posle nosio i novije modele ali nekako mi je GT2 prirastao srcu.Uzecu ga ponovo ovih dana jer meni pre svega treba sat a i ostale funkcije na njemu su mi bile sasvim dovoljne za neko moje (prosecan korisnik) koriscenje.Sve najbolje drustvo.
 
Nazad
Vrh Dno