Šta je novo?

Huawei Ascend P1/P1 S

Ja sam dugo koristio ovaj telefon i morao sam nazalost da ga prodam, a promenio sam mnogo telefona, i jedina mana koju je imao je ta sto nije imao ekran od 4.8". To je jedan od retkih telefona kojme je android bio izrazito dobro optimizovan i taj telefon je bio toliko dobro optimizovan da nisam uspeo da ga usporim ni kada sam radio sa nekoliko otvorenih aplikacija u pozadini. Verujte da je mnogo brži od S II.
 
odličan

Koristim P1 od septembra u vip-u, ics 4. 0. 3. b105. Nisam baš bio siguran oko kupovine ovog modela ali kako nisam imao više novca za neki nazovi bolji fon... Ova mashina služi svrsi, bez greške, što je po meni najbitnije. 27 crvendaća uz ekomotivaciju i standard 325. Nekoliko puta se desilo da fajl menadžer 'zaglupi' i to je sve. Naravno da ga preporučujem svima koji traže nešto da pazare ali kako će ovaj telefon za par meseci dobiti zamenu... ja bih sačekao.
 
Otkako sam ga rutovao, telefon se jako zagreva kad je mobilni protok ukljucen.. Zagrevao se i pre toga, ali ne ovoliko. Razmisljam da ga unrutujem, i reklamiram kod Vipa.. Sta mislite? Zasto se to desava, i jel imam sanse da ga zamenim?
 
Root ne bi smeo da utice na zagrevanje telefona. Da li se bas mnogo greje ili onako? Jesi li siguran da se pre roota nije grejao? Na kraju krajeva, unrootuj ga pa vidi kakvo je stanje.
 
Za ovu klasu nisam primetio da mu bilo sta fali,mozda mu je mana sto se baterija ne vadi normalno.Na 4.0.3 se grejao malo vise kad skida veci fajl preko 3G-a ali i to se izgubilo otkad koristim MiUi.Sporo kopira fajlove preko USB-a ali to je verovatno do memorijske...Baterija bi mu bila jos jedan mali minus...
Zbog Miui drajvera za internu memoriju sporije radi, kad si na stock-u brze prebacuje i naravno ako je UMS, a ne MTP..
jedina mana koju je imao je ta sto nije imao ekran od 4.8".
To uopste nije mana. Ne vole svi cigle. Tebi je mana, ne znaci da je i meni. Sta sad svi treba da furamo 5" zbog dobrog hardware-a? Mislim meni ne smeta veci ekran, a ni da ga drzim, ali ima mnogo ljudi koji nemaju velike sake i tesko im je drzati nesto vece od 4", a kamoli vece...
Otkako sam ga rutovao, telefon se jako zagreva kad je mobilni protok ukljucen.. Zagrevao se i pre toga, ali ne ovoliko. Razmisljam da ga unrutujem, i reklamiram kod Vipa.. Sta mislite? Zasto se to desava, i jel imam sanse da ga zamenim?

Jel koristis 3G internet?
 
To uopste nije mana. Ne vole svi cigle. Tebi je mana, ne znaci da je i meni. Sta sad svi treba da furamo 5" zbog dobrog hardware-a? Mislim meni ne smeta veci ekran, a ni da ga drzim, ali ima mnogo ljudi koji nemaju velike sake i tesko im je drzati nesto vece od 4",


Naravno da nije mana, samo sam govorio o njegovoj kvalitetu . . . Telefon je odlican, zasluzuje svaku preporuku . .. .
 
Zbog Miui drajvera za internu memoriju sporije radi, kad si na stock-u brze prebacuje i naravno ako je UMS, a ne MTP..

To uopste nije mana. Ne vole svi cigle. Tebi je mana, ne znaci da je i meni. Sta sad svi treba da furamo 5" zbog dobrog hardware-a? Mislim meni ne smeta veci ekran, a ni da ga drzim, ali ima mnogo ljudi koji nemaju velike sake i tesko im je drzati nesto vece od 4", a kamoli vece...


Jel koristis 3G internet?

da.. probacu da menjam firmver, mada stock androidi se greju ko blesavi na mobile data.. bar svaki moj do sad jeste..
 
Svima se greje kad podignu brightness i ukljuce 3G... To je sasvim normalno + ako otvaras full desktop stranice, vuce to dosta snage, tako da bez brige...
 
Nemoras da menjas firmver,greje se kad koristis 3G a i kod vipa non-stop seta izmedju telenora i mts-aprobaj da manuelno izaberes mrezu...jedino ako nisi nesto "optimizovao"oko procesora posto je rutovan ili je mozda neka aplikacija to uradila...Moj ti je savet da ga vratis na fabricka podesavanja i obrises kompletnu internu memoriju...root ce da ostane a sve aplikacije i podesavanja ce da budu fabricka...
 
Poslednja izmena:
Trebao bi za koji dan za Italiju pa rekoh da isprobam navigaciju na miui...Ukoci... pobeli jako displej i restartuje se...sta je u pitanju???stavio sam opet android 4.1.1 EmUi sa firmver verzijom B525 bez rutovanja,firmver je orginalan UPDATE.APP...za sad je sve Ok,radi ekstra iGo Primo...a Navigon nema podrsku za JB samo za ICS.Uspeo sam da resim problem sa signalom na MiUi a kako da resim ovo za navi...sta je u pitanju?Pozzz
 
Nešto na MIUI zeza navigacija i mene je zezala, pa sam batalio ili ako baš hoćeš Google u šake i traži rešenje...

Čovek ti je vec jednom odgovorio na pitanje, ne čitaš...

Imam ja. Sto pitas?
 
:(
Nešto na MIUI zeza navigacija i mene je zezala, pa sam batalio ili ako baš hoćeš Google u šake i traži rešenje...

Čovek ti je vec jednom odgovorio na pitanje, ne čitaš...

Procitao sam...Nije mu rutovan tel...Treba mi orginalan rom sa C185B103 sa telenora,obrisao sam moj greskom sa kompa(umesto verzije koju sam skinuo sa neta koja je test verzija za developere ja sam obrisao moju bekapovanu sa telefona)trenutno nemam garanciju... :(
 
Poslednja izmena:
kako resiti snagu zvuka u sluskama? ocajan je, b105 imam, i libim se da stavim b221.. Kakva su vama iskustva?
 
Ako ćeš da stavljaš, stavi 226. Veće je, kažu, bolje ;) Bez šale, ako si do sad čekao, strpi se još nedelju - dve. Treba da izađe JB.
 
da li neko moze da mi kaze kako da napravim novi folder na P1 ubih se nemogu da provalim a nerviraju me ikonice na sve strane.... hvala unapred
 
Који лаунчер користиш? Не може сваки да направи фолдер.
 
Uhvatiš jednu app I staviš je na drugu i on automatski napravi folder.
:)
 
Moze li kratko objasnjenje prednosti EMUI naspram klasicnog OS sto dolazi u pakovanju sa telefonom?
 
Vidim da se dosta koljete ovde oko modela Huawei je Kineska ozbiljna firma i stvarno radi kvalitetno i ove godine se ocekuje da uznapreduju jos i da pojacaju podrsku, naravno nije kao Samsung mada je mene recimo P1 vise odusevio nego S2 lepsi mi je dizajn i lepse lezi u ruci, nesto je S2 bolji u radu ali neprimetno, rootovanje nisam specijalno kombinovao imam standardni ICS i lepo radi i ne pravi bagove, toplo preporucujem P1 mislim da nece ni jedan novi korisnik pogresiti ako odabere ovaj tel!
 
Da li je izasao JB update za nase trziste?
 
Da li je izasao JB update za nase trziste?

Ne,povremeno proverim da li ima update preko telefona a kad ga zakacim za komp telefon sam proveri i kaze to je to...nema.E sad,ima li to veze sa operaterima ili je update generalno za celu drzavu? Inace,jedino me to oko update nervira oko ovih "tarzanskih" proizvodjaca.Pa jbte dok sam imao LG Optimus Black da te bog sacuva koliko se cekalo za prokleti Gingerbread update i opet kad je izasao 100.godina posle svih normalnih proizvodjaca bio je 2.34,opet ne zadnji.A LG kao neka ozbiljna firma.Evo sad ovi "havajci" imaju ekstra proizvod i nema update na 4.1 a SGS2 je dobio najnoviji android a izasao je jedno godinu dana pre P1.Ja bih malo i support da radi ako vec resim da "ne pratim masu" i kupujem izvikane Samsung telefone.
 
E sad,ima li to veze sa operaterima ili je update generalno za celu drzavu?

Firmware se radi posebno za svakog operatera. To pravi direktno proizvodjač.

Na žalost, kod nekih proizvoðača je jako loša podrška (trenutno imam LG, a kriza uhvatila i nikako da ga promenim). Huawei mi je, za sada, nepoznanica sto se podrške tiče.
 
Poslednja izmena:
Podrška je katastrofa, mislim da nikad više neću kupiti Huawei. Telefon je sjajan, al' šta vredi...
Beta Jelly bean je izašla pre tri meseca - B508, naravno za Kineze. Novi UI, takođe, ne postoji za vankinesko tržište...
 
Ni Sony telefoni iz 2012. jos nisu dobili JB, tako da niije Huawei neki izuzetak. Samsung je najbolji sto se tice updateova, ostali kasne dosta.
 
Ovo što sam pisao 06.06.2012. stoji još uvek.

Huawei jednostavno ne tretira SW podršku ka krajnjim kupcima nikako. Njima je u interesu da predstave nov telefon sa kolko-tolko ažurnim SW za prodaju velikim provajderima, a kad ga jednom kupiš od provajdera, više im ne donosiš novac nego samo praviš trošak (mislim na Huawei). Koliko vidim, još uvek nema custom ROM-ova za Ascend P1 što je bogu plakati za tako dobar hardware.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno