Šta je novo?

HTPC - konfiguracije, rešenja, saveti...

Nisam uz njega dobio onaj vent sa strane. To planiram da ubacim samo ne znam da li je bolje da se namesti da duva direkt u hladnjak, (posto je otvor taman naspram hladnjaka, pa da dodatno hladi) ili da izbacuje iz kucista vazduh. Poenta mi je da mi kuciste bude sto tise.
ima tihih ventova od 8 cm koji tu staje, vent od kulera na procesoru vuce vazduh odozgo kroz one rupice na dole, a ovaj sa strane treba taj zagrejan vazduh da izbaci napolje a ne da ga mulja po kucistu. bolje resenje je da izbacuje vazduh. koliko sam video u uputstvu kucista ono je visoko 9.5 cm, najbolja varijanta i najeftinija je da nabavis orginalni kuler od nekog ko je stavio aftermarket a orginal mu cuci u fioci, pokusaj u nekom servisu ili ovde na forumu potrazi od nekog bar da probas kakve ce biti temperature pa ces znati da li je dovoljan orginalni ili da trazis neki aftermarket, al vodi racuna o visini kucista. Ubedjen sam da ce orginal i taj sa strane sto izbacuje biti vise nego dovoljan.
 
koliko sam video u uputstvu kucista ono je visoko 9.5 cm, najbolja varijanta i najeftinija je da nabavis orginalni kuler od nekog ko je stavio aftermarket a orginal mu cuci u fioci, pokusaj u nekom servisu ili ovde na forumu potrazi od nekog bar da probas kakve ce biti temperature pa ces znati da li je dovoljan orginalni ili da trazis neki aftermarket, al vodi racuna o visini kucista. Ubedjen sam da ce orginal i taj sa strane sto izbacuje biti vise nego dovoljan.
Ne mogu da verujem da nigde u Srbiji nema da se kupi kuler koji bi odgovarao ovim dimenzijama. Zvao sam sve prodavnice kompjutera i svi me slusaju kao da sam pao sa marsa. Kazu da takvih kulera nema nigde kod dobavljaca.Tako da znaju svi koji planiraju da sklope neki mali i tih htpc racunar da ce imati velikih problema. Eto ako neko ima neki box kuler ili neki koji bi odgovarao ovim dimenzijama neka se javi na pp da se dogovorimo.
 
Ne mogu da verujem da nigde u Srbiji nema da se kupi kuler koji bi odgovarao ovim dimenzijama. Zvao sam sve prodavnice kompjutera i svi me slusaju kao da sam pao sa marsa. Kazu da takvih kulera nema nigde kod dobavljaca.Tako da znaju svi koji planiraju da sklope neki mali i tih htpc racunar da ce imati velikih problema. Eto ako neko ima neki box kuler ili neki koji bi odgovarao ovim dimenzijama neka se javi na pp da se dogovorimo.

Ako ti je problem tih 9,5cm visine - Big Shuriken 2, ja ga narucio preko grane...iz Slovenije. Stize za 10ak dana, ne placa se carina. Ako te interesuje prodavnica posalji pm, pa da pogledam istoriju mejlova davno to bese, i pod uslovom da ga i dalje imaju na stanju. Sad ima i PayPal pa verovatno moze da se nadje na vise mesta.
 
Jedno pitanje za poznavaoce tematike. Uzeo sam LC-1340mi kuciste, AMD E-350 plocu, i sve to radi lepo sa OpenELEC-om ili Windows-om 8 (SSD i 4GB ram). Jedini/veliki problem je SLEEP mod (u obe varijante bilo OpenELEC/Linux bilo Windows 8).

Kada racunar ode u sleep mod, ugase se fanovi, ali se prilikom budjenja (WOL ili na dugme) podize od pocetka (kao da je bio ugasen). Probano drugo napajanje umesto LC75ITX (external/passive napajanja), problem ne postoji, sve radi odlicno (i sleep i wake up).

Pitanje je da li su externa pasivna napajanja ogranicena na ovaj nacin, pa zato sleep mode pravi problem? (moze naravno ovaj htpc da radi i 24/7, kao sto i radi, ali na ovu vrucinu, bolje da kada nije potreban bude u sleep modu).
 
Ima li neko preporuku za sto tise napajanje za HTPC, Full ATX dimenzija, ide u Silverstone Milo kuciste. I da moze da se kupi kod nas naravno :)
 
Ako zanemarimo pasivna Seasonic i Super Flower verovatno bi SS-380GB bio dobar izbor.
 
Mene interesuje na koji nacin gledate filmove, serije, tj. sta koristite za storage zbog tako malih htpc kucista? Npr. ja imam 2,3 hdd na kome su serije i filmovi, ali oni moraju biti konstantno ukljuceni, tako da nikako ne mogu da nadjem kuciste da je malo i da ujedno mogu u njega da stanu 3 HDD + sistemski SSD. Razumem ja da je lako naci neku plocicu MiniITX + proc + memorija i SSD, ali odakle onda vuci video materijal?
 
Poslednja izmena:
Ili sve u kompletu ili posebno neki NAS uredjaj za skladistenje.
 
Tako sam i mislio, nego reko ajde da pitam za svaki slucaj. Hvala na odgovoru.
 
Kao sto seizmos rece, NAS. Ja imam pored HTPC racunara i "glavni" desktop racunar, koji mi sluzi za sve ostalo, on mi je i download masina, a HTPC je iskljucivo HTPC.
 
Kakav je po vama izbor Lenovo IdeaCentre H505s, E1-1200 DualCore, 1.4 GHz/ 1MB, chipset iH61, 2GB DDR3, 500GB SATA, DVDRW, Radeon-HD-7310 za HTPC?
 
^obavljao bi pristojno poslic jednog htpc-a.
 
A ono sto jeste paradoks jeste da se gleda sto manji i sto tisi racunar, da bi u susednoj prostoriji imali jedan traktor sa 4 HD-a koji emituje 150 decibela. :)
 
A ono sto jeste paradoks jeste da se gleda sto manji i sto tisi racunar, da bi u susednoj prostoriji imali jedan traktor sa 4 HD-a koji emituje 150 decibela. :)
Fora je dobro sakriti taj traktor da se ne cuje. :D
Moj HTPC je potpuno besuman, bez ijednog ventilatora i bez HDDa. Jedina komponenta koja ima pokretne delove je DVD rezac mada ga jako retko koristim.
NAS mi je u drugoj prostoriji, garderoberu, tako da tamo moze da zuji do mile volje. :D
 
Da se doda jos 2 GB memorije, trebalo bi da bude solidno brand name resenje sa cenom od oko 200 EUR. Moje nedoumice su da li vredi menjati htpc sa E350 integrisanom plocom za ovako nesto?
Realno i ne treba vise od 2GB.
AMD E1-1200 je naslednik E350 s tim sto je manje vise isti, ali E1-1200 radi na manjem taktu (1.4 naspram 1.6) tako da realno ni menjao za isto.
Dakle, ne isplati se.
 
Pazario sam na kraju Lenovo IdeaCentre Q190 Intel Celeron 887 (Sandy Bridge) 1.5GHz/2MB, 2GB, 320GB, Intel HD Graphics, GLAN, WiFi b/g/n, 2xUSB 3.0, 4xUSB 2.0 za nekih ~ 150 EUR i mogu reci da sam prezadovoljan masinicom za te novce. Win 8 i XMBC rade perfektno, tecno - igrice doduse nisam probao, ali sam video na nekom forumu da ljudi igraju PES 2013 u 1080p sa low detaljima.
 
Ne znam šta će vam toliki hard diskovi. Ja imam od 500 giga u HTPC-u i taj komp mi služi za download torrenta. Uvek imam jedno 10-20 HD filmova i sve serije koje pratim i sve staje bez problema.
 
I jos pogotovo kad se sa IceFilms masa toga gleda direktno sa neta, ne mora ni download.....a ono sto ode na torrent ne vidim neku potrebu da se cuva.
 
Ja sam tako nekada isto radio, gomilao filmove, u htpc-u držao 4 x 500 GB, nikada dovoljno mesta, imao preko 500 filmova, plus serije, i onda sam uvideo da je to ipak glupost, pobrisao većinu, ostavio samo 60-tak filmova, samo jedan hdd od 500 GB +ssd gde je OS.
Ima dovoljno mesta za sve, a koristim ga i kao download mašinu za torrente.
 
Ne znam šta će vam toliki hard diskovi. Ja imam od 500 giga u HTPC-u i taj komp mi služi za download torrenta. Uvek imam jedno 10-20 HD filmova i sve serije koje pratim i sve staje bez problema.

hoarder sindrom ili ti skupljanje kao hrchak
za crne dane ;)
 
hoarder sindrom ili ti skupljanje kao hrchak
za crne dane ;)

Yep.

Čuvam filmove koji mi se svide, ili se ženi svide, ili nisam stigao da pogledam, ili mislim da ću ponovo pogledati :) Samo su filmovi narasli. Juče skinuh 5 filmova ~ 130GB.

Al mi je NAS 10 TB plus još 4TB u računaru, pa imam za dosta crnih dana :)

Jedno vreme sam mislio da NAS i HTPC budu isto (i bili su), al sam polako od toga odustao. HTPC treba da bude što pasivniji, bez ventilatora, hdd zvrndala i ostalog, a NAS skloniš negde dalje gde se diskovi ne čuju i sve super :)
 
Poslednja izmena:
^tako ja radim, nas sa 4 diska u ostavnoj prostoriji gde nikad nije toplo a ni hladno, htpc sto tisi i sto manjih gabarita tik uz tv..
 
Jel gasite te NAS racunare preko noci ili non stop rade?
 
Nazad
Vrh Dno