Šta je novo?

HTC Tytn Hermes 200 problem

seizmos

Slavan
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
5,097
Poena
480
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5800X
Matična ploča
Asus B550M-K
RAM
32GB Kingston DDR4@3733
GPU
AMD Powercolor RX6600XT 8GB DDR 6
PSU
EVGA 850W G3
Monitor
Benq Zowie 144Hz 24"
Da li je neko imao problem kod ovog htc modela sa hardverskim dugmicima sa prednje strane. Samo su jednog dana prestali da rade i po netu se moze naci da je to neka vrsta hardware-skog kvara. Da li se iko sa ovim susreo ,sta bi moglo da bude i da li se lako otklanja kvar ?



napomena:
sve je probano oko software-skog reseta , promene romova i slično , ništa nije pomoglo
 
Jesi rešio problem?!
 
Tek sad videh odgovor, jos nisam , trazim jos uvek kako da resim ovo sa front dugmicima koji ne rade :/
 
imam i ja jedan takav, stoji u fijoci. mislim da je flet kabl u pitanju. otvarao sam, gledao, nista pametno nisam video
 
Takodje moj stari telefon je TyTn i prvo sto je pocelo da zeza su dugmici ispod ekrana, a kasnije je i nakon sto je flet kabel skroz otisao prestao i ekran da radi, tj samo odjednom pobeli i nista ne prikazuje osim bele pozadine, dok touch i dalje radi, tj. ako znas gde se sta nalazi na ekranu mozda i ubodes :p

Jedno vreme sam taj problem resavao tako sto, stisnem off dugme i oteram ga u stand-by, pa onda palcem stisnem malo jace deo izmedju ekrana i dugmica (kod mene je tu pisalo XdA na plastici) i dok ga drzim stisnuto drugim prstom upalim telefon, tj izbacim ga iz stand-by rezima i onda proradi i ekran i dugmici (koji btw. kada ne rade isto tako ni ne svetle).

Kasnije sam nabavio Torx odvrtac, rastavio telefon u delove (ima tutorijal na Youtube detaljni), dosao do flat kabla, video da je zasecen bio, tj prekinut na ivici. Otkacio ga, video da ne mogu nista da mu uradim, vratio ga nazad i od onda vise nikad nisam mogao da vidim sliku na ekranu... Takav kabel nisam ni trazio kod nas da li ga imaju, mrzelo me, kupio drugi dan HTC Touch HD i sada njega furam, TyTn skuplja prasinu negde u fioci.
 
^ Ako ti je ostao punjač od TyTN-a, a ne treba ti, viči da se dogovorimo - moj crk'o :(
 
Hehehe, zao mi je ali taj punjac od TyTn-a koristim na novom HD-u zato sto ima duzi kabel od ovog sto je dosao sa HD-om, a to mi odgovara zbog mesta gde mi je uticnica i gde drzim telefon prilikom punjenja ;)
 
Vrh Dno