Šta je novo?

htc tattoo

Recite mi korisnici tattoo-a dal postoji mogucnost da kad se kuca sms da kad se okrene telefon sa strane da se prikazu veca slova? Kao kod iphone-a. Znaci kad ga drzite uspravno vidim na tattoo slova su mala i zauzimaju pola ekrana. E sad kad bi ga okrenuo postrance dal bi slova prekrila ekran ili ne?
 
Pa ne znam bas
Ja sam rabio Magic i pravio sam dosta dosta gresaka dok nisam usao u stos, to je inace bio prvi put da koristim touch screen telefon, a gle cuda koristi kapacitativni ekran



Vidi se da nisi probao neki Blackberry telefon, npr Curve 8520
Njegova hardverska tastatura je vrlo precizna i ergonomski odlicno prilagodjena sa lepim razmakom izmedju tastera i pravo ju je uzivanje koristiti kako sa jednom tako i sa dve ruke
Probaj da koristis touch screen u hodu ili sa jednom rukom pa ces vrlo izvesno da popijes banderu negde na ulici :smoke:

Nisam rekao da ces cim predjes na telefon sa TS da odmah rasturas u kucanju. Poenta je da moze hardverska tastatura da bude najbolja na svetu, kada kucas na kapacitivnoj TS tastaturi ti nemas nikakav hod dugmenceta niti moras bilo kakvu silu da primenjujes, sto je pri brzom kucanju problem jer si tada skloniji greskama. Kod TS tastature toga nema sve moze da se radi lagano a jako brzo, i kao sto rekoh multitouch tu pomaze samo tako.

A sto se tice bandere hehe pa necu u hodu da pokusavam da kucam brzinski sa dve ruke, to je vec za druge prilike :)

Naravno da su nebo i zemlja, ja sam samo naveo primer kod kucanja, neko je naveo i skrol koji nikad ne moze biti precizan i gladak kako na kapacitivnom. Ne znam vi mozda niste koristili teledon sa kapacitivnim ekranom, ali ja kada posle iPhone-a uzmem neki sa rezistivnim ja prosto ne mogu da se snadjem koliko mi je los osecaj, gde moras da bockas noktom, ne daj boze pregled web stranice ili kucanje poruka (tu je vec potrebna hardverska).
 
Nisam rekao da ces cim predjes na telefon sa TS da odmah rasturas u kucanju. Poenta je da moze hardverska tastatura da bude najbolja na svetu, kada kucas na kapacitivnoj TS tastaturi ti nemas nikakav hod dugmenceta niti moras bilo kakvu silu da primenjujes, sto je pri brzom kucanju problem jer si tada skloniji greskama. Kod TS tastature toga nema sve moze da se radi lagano a jako brzo, i kao sto rekoh multitouch tu pomaze samo tako.

A sto se tice bandere hehe pa necu u hodu da pokusavam da kucam brzinski sa dve ruke, to je vec za druge prilike :)

Naravno da su nebo i zemlja, ja sam samo naveo primer kod kucanja, neko je naveo i skrol koji nikad ne moze biti precizan i gladak kako na kapacitivnom. Ne znam vi mozda niste koristili teledon sa kapacitivnim ekranom, ali ja kada posle iPhone-a uzmem neki sa rezistivnim ja prosto ne mogu da se snadjem koliko mi je los osecaj, gde moras da bockas noktom, ne daj boze pregled web stranice ili kucanje poruka (tu je vec potrebna hardverska).


ma za*ebi sve to, kinezi rules :D oni koriste super hibrid ova dva tipa :D
 
Recite mi korisnici tattoo-a dal postoji mogucnost da kad se kuca sms da kad se okrene telefon sa strane da se prikazu veca slova? Kao kod iphone-a. Znaci kad ga drzite uspravno vidim na tattoo slova su mala i zauzimaju pola ekrana. E sad kad bi ga okrenuo postrance dal bi slova prekrila ekran ili ne?

Da, ima tu mogucnost.
 
Ja koristim tattoo i meni je super i TS i Android i sam telefon, stvarno za te pare nemam zamerke, WiFi radi normalno ali kao sto neko rece, imam VIP postpaid 900 pa vise koristim GPRS od WiFi i sve savrseno radi.
 
Nisam rekao da ces cim predjes na telefon sa TS da odmah rasturas u kucanju. Poenta je da moze hardverska tastatura da bude najbolja na svetu, kada kucas na kapacitivnoj TS tastaturi ti nemas nikakav hod dugmenceta niti moras bilo kakvu silu da primenjujes, sto je pri brzom kucanju problem jer si tada skloniji greskama. Kod TS tastature toga nema sve moze da se radi lagano a jako brzo, i kao sto rekoh multitouch tu pomaze samo tako.

A ja mislim da je ovo o cemu ti pricas cisto subjektivan osecaj jer se preko hardverske qwerty tastature moze kucati znatno brze nego preko touch screen-a bio on rezistivni ili kapacititivni ;)

Naravno da su nebo i zemlja, ja sam samo naveo primer kod kucanja, neko je naveo i skrol koji nikad ne moze biti precizan i gladak kako na kapacitivnom. Ne znam vi mozda niste koristili teledon sa kapacitivnim ekranom, ali ja kada posle iPhone-a uzmem neki sa rezistivnim ja prosto ne mogu da se snadjem koliko mi je los osecaj, gde moras da bockas noktom, ne daj boze pregled web stranice ili kucanje poruka (tu je vec potrebna hardverska).

Ja sam probao i Magic i Itouch (ista stvar kao Iphone sem sto nema GSM, GPS i kameru :smoke:) a probao sam i Tattoo i dosao do zakljucka da ovaj poslednji ima zaista odlican ekran
Jedino sto je resist pa moras blago vise da ga stisnes, plus ja imam prilicno krupne prste pa nisam primetio da mi nesto preterano smeta a i kome smeta ovako i to se lako da srediti nabavkom stylusa
Jesi ti uopste probao Tattoo ili pricas napamet, verujem da ima losijih R ekrana ali ovaj kod Tattoo-a je sjajan ;)
 
Pa i nije baš sjajan za kucanje poruka. Imao sam Tattoo i Magic i iPhone i, naravno, iPhone je najbolji za kucanje od sva ova tri, ali je Magicov ekran triput bolji nego Tattoov za kucanje. Imam poprilično velike ruke i grešio sam preko Tattooa kada kucam poprilično, na Magicu manje, a na iPhoneu skoro uopšte.

I btw. brže kucam na iPhoneu nego što sam kucao na Xperiji X1 koja ima hardversku qwerty tastaturu, tako da je i kod tebe subjektivan osećaj da se brže kuca na hardverskoj tastaturi. ;)
 
Ljudi izvadio danas telefon iz dzepa i skontam da mi ne radi touch screen znaci ne reaguje uopste na kucanje po display-u, u jednom delu dislpay-a se vidi onako kao tackica, pomislio sam da je pukao display ali nije... izgleda kao da ima rupicu u mrezici pomocu koje radi touch screen, znaci dispaly je potpuno citav i ceo radi... e sad da li neko zna mozeli se ovo popraviti, tj zameniti se samo ta mrezica za touch screen ...
 
Ljudi izvadio danas telefon iz dzepa i skontam da mi ne radi touch screen znaci ne reaguje uopste na kucanje po display-u, u jednom delu dislpay-a se vidi onako kao tackica, pomislio sam da je pukao display ali nije... izgleda kao da ima rupicu u mrezici pomocu koje radi touch screen, znaci dispaly je potpuno citav i ceo radi... e sad da li neko zna mozeli se ovo popraviti, tj zameniti se samo ta mrezica za touch screen ...

Imas valjda garanciju........odnesi tamo
 
Ne znam o cemu ljudi bulaznite....to sto je neko "koristio" tattoo 2-5 min u poslovnici VIP-a i misli da moze da sudi o telefonu je cista budalastina...
ja imam Tattoo i prezadovoljan sam sa njim. Naravno postoji zamerka za BT i za kameru. Ostalo je sve za 2 veka ispred simbiana ( cisto cu da napomenem da sam sa N95 presao na android ). Drugi fon mi je HTC tytn2 i da odgovorim coveku koji je pitao da li da da titana2 za tattoo - Nikako...ni u ludilu....
imas Hardversku tastaturu,slican ekran, operativni sistem WM za koji imas vec sve sto pomislis ( ok android bas brzo napreduje ) Jako kvalitetan iGo ( za razliku od Tattoo-a na kom je rezloucija malo cudna jer je patchovan iGO ( ne znam kako je na magicu,herou i ostalim ne QVGA ekranima ))
sad zavisi opet sta je kome bitno...ovo je moje licno misljenje...i kad bih morao da odlucim koji od ova 2 fona da zadrzim to bi bio tytn2....

sto se tice poruka i ekrana na tattoo-u lepo instalirate tastaturu anysoft keyboard...povecate font i cak i ljudi sa debljim prstima ce normalno kucati poruke ( ne kao na iPhone-u , ali za dinar ne mozete bolje ni da ocekujete )
wifi mi radi ok,ali imam 900mb pa ga retko palim....GPS je besplatan, i ima 3-4 navigacije koje kod nas rade....Muzika se OK cuje,sluske su dobre , radio signal je Ok skoro svuda u gradu. Signal VIP-a dobar, nemam zamerke....
sad opet kazem ovo je moje subjektivno misljenje....neko ne koristi iste stvari kao ja pa mu ne treba kamera i nece to zameriti, ili ne koristi GPS,a ja ga koristim i da mi nije titana slupao bih tattoo vec par puta :D
 
ljudi interesuje me je li neko od vas vlasnika uspeo da namesti normalan bt ?
 
Jel vam svima otkljucan Tatoo u VIP-u? I jel tesko otkljucavanje ako jeste?
 
Nisam cuo da je nekome zapao zakljucan. Uzeo sam moj pre nekoliko meseci i do sada je prihvatao sve kartice.
 
Postavio bih pitanje ljudima, da ne otvaram novu temu, koji su se sreli sa ovim mobilnim telefonom-posto sam skoro krenuo sa programiranjem na Android platformi (izabrao sam Android zbog Jave (Android ima svoje UI klase i prilagodjenu vm)-koju vec poprilicno dobro znam (studiram softwersko inz.), a i bazra se na Linuxu-pun pogodak za svetlu buducnost) da li je ovaj telefon pogodan za testiranje app (posto volim da posle emulatora osetim svoj program na pravoj masini), prvenstveno znam za neke njegove mane-ali cena mu je vec spala na 150eur (ljudi uzmu sa Vipa i posle prodaju sa garancijom :D ) sto je poprilicno povoljno ili da stedim i kupim spicu (koja je oko 200eur, mada ne znam kako stoji sa garancijama).
Mislim do sada sam izbegavao smart telefone (bolje je prespavati WidowsM i Symbian, a nisam ljubitelj Apple-a) i vec godinu dana pratim razvoj Android-a i mislim da je to to-Linux+Java=citsa 10-ka, narocito sa pristupacnim telefonima i pravo je vreme za :guitar:
 
Poslednja izmena:
Nije ti tattoo bash najbolji za to....za 200e imas polovan magic koji je jako bolji za testiranje....
tattoo ima qvga ekran i na marketu ne moze da vidi brdo aplikacija....
tako da ako ces vec da das 150 ... probaj ako mozes da se stegnes za jos 50 i da za 200 kupis magic...koji je za klasu bolji od tattoo-a...ja imam tattoo...za dinar sam ga uzeo...u principu sam zadovoljan...ali cim budem imao kesa...odoh bar na hero....
 
Ne znam o cemu ljudi bulaznite....to sto je neko "koristio" tattoo 2-5 min u poslovnici VIP-a i misli da moze da sudi o telefonu je cista budalastina...
ja imam Tattoo i prezadovoljan sam sa njim. Naravno postoji zamerka za BT i za kameru. Ostalo je sve za 2 veka ispred simbiana ( cisto cu da napomenem da sam sa N95 presao na android ). Drugi fon mi je HTC tytn2 i da odgovorim coveku koji je pitao da li da da titana2 za tattoo - Nikako...ni u ludilu....
imas Hardversku tastaturu,slican ekran, operativni sistem WM za koji imas vec sve sto pomislis ( ok android bas brzo napreduje ) Jako kvalitetan iGo ( za razliku od Tattoo-a na kom je rezloucija malo cudna jer je patchovan iGO ( ne znam kako je na magicu,herou i ostalim ne QVGA ekranima ))
sad zavisi opet sta je kome bitno...ovo je moje licno misljenje...i kad bih morao da odlucim koji od ova 2 fona da zadrzim to bi bio tytn2....

sto se tice poruka i ekrana na tattoo-u lepo instalirate tastaturu anysoft keyboard...povecate font i cak i ljudi sa debljim prstima ce normalno kucati poruke ( ne kao na iPhone-u , ali za dinar ne mozete bolje ni da ocekujete )
wifi mi radi ok,ali imam 900mb pa ga retko palim....GPS je besplatan, i ima 3-4 navigacije koje kod nas rade....Muzika se OK cuje,sluske su dobre , radio signal je Ok skoro svuda u gradu. Signal VIP-a dobar, nemam zamerke....
sad opet kazem ovo je moje subjektivno misljenje....neko ne koristi iste stvari kao ja pa mu ne treba kamera i nece to zameriti, ili ne koristi GPS,a ja ga koristim i da mi nije titana slupao bih tattoo vec par puta :D

Hm, sada si me zbunio!
Da li je GPS na tatoo upotrebljiv ili nije,jer sam hteo samo zbog njega na vip postpaid?
I,da li je moguce instalirati GARMINove mape na njega?
 
Hm, sada si me zbunio!
Da li je GPS na tatoo upotrebljiv ili nije,jer sam hteo samo zbog njega na vip postpaid?
I,da li je moguce instalirati GARMINove mape na njega?

GPS na Tattoo je upotrebljiv kao na bilo kom drugom Android telefonu, znači funkcioniše bez ikakvih problema. Garmin nema za Android, ali zato imaš Igo, NDrive, Google maps...
 
Ja koristim htc tattoo vec skoro mesecak dana, telefon je odlican, uzeo sam ga preko vip-a uglavnom sve radi sem bluetooth-a a i to ce uskoro jer izlazi Android 2.0 koji omogucuje kao os povezivanje sa dr telefonima itd...za raliku trenutno od Android 1.6 operativnim sistemom...
Mene samo zanima kako se brisu precice sa radne povrsine preko koje opcije se ide?
 
Ne zna se kad će izaći nov Android za Tattoo, to kod HTCa ume da potraje. Da bi obrisao nešto držiš tu prečicu dok ti se ne pojavi remove dole i samo je prevučeš.
 
Poslednja izmena:
Dali bilo ko moze da pokrene aplikaciju iGOMyWay2009_8.4.2.124036_android.apk, odnosno da instalira IGO na Tattoo-u I dali nekom radi IGO na HTC Tattoo-u ???
Root sam odradio I rezultat je pokazao da je sve ok, sad Tattoo-u radi sa bilo kojom karticom, znaci moze da radi na svim mrezama I radi bez problema, pokrecu se normalno sve aplikacije, uninstall takodje, radi bez seckanja , ali kad dodjem do trenutka da pokrenem aplikaciju za instalaciju IGO dolazi do problema…

“ IGO could not be vlewed. Free up some space on your phone and try again”…

P.S. Imam oko 3.8 GB praznog mesta na SD katici…
Dali ima neko resenje za ovo???
Pozdrav svima
 
aplikacija se instalira na memoriji telefona. moguce da imas dosta aplikacija na telefonu i nemas memorije.
 
kako otkljucati tattoo? zakljucan trenutno na vip i ne prihvata druge kartice :(
 
kako otkljucati tattoo? zakljucan trenutno na vip i ne prihvata druge kartice :(

imam isti problem. Ne znam ni jedan servis koji dekodira tattooo a po forumima sam nasao da je dosta rootovati ali nije uspelo, drugi kazu ucizati novi ROm, to jos nisam probao. Ako neko zna, molim za pomoć.
 
kako brisemo precice sa radne povrsine telefona htc tattoo? Preko koje opcije idem? Hvala
 
Hvala puno TRENJE pozdrav
 
Rekoh već da provereno radi, to nije značilo "E, ovo ne radi."
 
Vrh Dno