Šta je novo?

HTC One

Koristi BBS iz mog potpisa, tu nema greske :) Ne znam samo jel imas root...

Mozda je bug do gsm monitora, kako pise u settingsu pod battery?
 
Fon mi je rutovan, instaliran xposed itd., koja je procedura vraćanja na stock? (Ne pitam za full objašnjenje korak po korak, već da li može da se vrati na stock tako što bih odradio wipe iz recovery/reset iz settings).
Doduše i ne moram ga vraćati na stock skroz, samo da li se može odraditi RESET iz fona ili wipe iz recovery a da mi fon ne crkne kao što je bio slučaj sa šljamsungom s2, nisam odavno koristio androide a mrzi me da čitam ako hoćete iskreno :D

Pitam zbog prodaje fona.
 
Fon mi je rutovan, instaliran xposed itd., koja je procedura vraćanja na stock? (Ne pitam za full objašnjenje korak po korak, već da li može da se vrati na stock tako što bih odradio wipe iz recovery/reset iz settings).
Doduše i ne moram ga vraćati na stock skroz, samo da li se može odraditi RESET iz fona ili wipe iz recovery a da mi fon ne crkne kao što je bio slučaj sa šljamsungom s2, nisam odavno koristio androide a mrzi me da čitam ako hoćete iskreno :D

Pitam zbog prodaje fona.
Nadji samo neki stock rom na netu, pa onda mozes samo wipe iz recovery, pa fleshnes taj stock rom. Ako neces da vracas i stock recovery, s-on, itd onda je to dovoljno..
 
Upravo mi doslo obavjestenje za novi update. Da li je neko instalirao? Kakva su iskustva :smoke:
 

Prilozi

  • novi update.jpg
    novi update.jpg
    220.8 KB · Pregleda: 167
Jel moram da pazim na nešto tipa da li je stock recovery i sl pre nego što uradim OTA update?
 
Rekao bih da ako nije stock recovery, OTA neće proći. Ili ćeš morati da ručno odradiš OTA tj. klasično instaliraš OTA zip.
 
bitno mi je samo da ne koknem telefon :) čini mi se da je na G2 tako nešto bilo moguće...

jel vredi menjati stock kernel? najviše pitam zbog grejanja telefona, možda da se uradi neki undervolt ako to pomaže? i zbog dt2w, jel radi to ok ovde, koliko jede bateriju?
 
bitno mi je samo da ne koknem telefon :) čini mi se da je na G2 tako nešto bilo moguće...

jel vredi menjati stock kernel? najviše pitam zbog grejanja telefona, možda da se uradi neki undervolt ako to pomaže? i zbog dt2w, jel radi to ok ovde, koliko jede bateriju?

Nećeš sigurno ubiti telefon. :)

Nisam koristio dt2w na One, koristim stock kernel. Temperatura procesora je niža od drugih modela (pratio sam) i brzo se hladi, ali je telefon nešto topliji jer dobro provodi toplotu.
 
Da, i ja sam pretpostavio da je unutra hladnije zbog aluminijuma, mislio sam na osećaj u ruci :)

Ok jel ima neko iskustva sa dt2w?
 
Koristim ja dugo dt2w, i wake gestures i zadovoljan sam trajanjem baterije.. Nema neke velike razlike. Mozes i undervolt npr, mada imas i thermal throttling i to bas sluzi za odrzavanje nize temperature procesora.. Koristio sam neko vreme, ali primetio sam da malo ogranicava performanse telefona, pa vratio na stock sto se toga tice.
 
ni ja ne volim taj throttling
elementalx kernel je ok ako budem stavljao?
 
Sad se setih, jesi li ti kupio HTC One od Seraph-a? :)
 
bilo greota propustiti :)
 
Poslednja izmena:
Hehe U zdravlju da te služi. :)
 
Hvala, mada neću ga ja koristiti, ipak je Nexus Nexus :)

Ajde daj dijagnozu na brzaka na osnovu ove slike? Bootloader zaključan valjda, šta dobijam sa ovim s off? Hboot verzija jel bitna? Šta mogu šta ne mogu da radim/flešujem itd... :) jedini HTC mi je bio wildfire S a ionako tad nisam znao ništa kao tele :D
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1415577929540.jpg
    uploadfromtaptalk1415577929540.jpg
    539.2 KB · Pregleda: 106
Imaš već s-off, tako da ti nije bitna verzija Hboot-a. Bootloader je zaključan, ali pošto imaš s-off, lako možeš da ga otključaš bez htcdev sajta, samo ti treba root.
Rutuj ga pomocu Towelroot, instaliraj supersu, sa xda prati uputstvo za otključavanje bootloadera bez htcdev i to je to. Imaš podlogu da radiš šta god poželiš svom primerku telefona.

Edit: Evo ga to uputstvo za unlock, prilično je jednostavno:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2475914

Sigurno radi, ja sam ga koristio.
 
Poslednja izmena:
Čim imaš s-off možeš da radiš šta poželiš bez problema.
 
otključan bootloader mi treba za custom recovery/kernel/rom? ako bi mi bio dosta samo root, towelroot i supersu sa play store mi sve završavaju?

pošto tad sigurno gubim ota, kako će ići update na LP, znam da imaju neki RUU fajlovi, jel ima neka zvanična strana kao sa nexusovim factory image-ovima ili kopam po netu ruu koji mi treba?
 
Tako je. Otključan bootloader ti treba za sve.
Ako ti je samo root potreban, onda ti towelroot+supersu kombinacija završava posao.

RUU su dostupni na HTCDev sajtu ili guglaš po netu.
Ili otključaj boot i ubaci TWRP (2.6.3.3 verziju). Kada bude izašao LP, biće i flashable ZIP na xda, pa ćeš moći da uradiš update za 5min.
 
Poslednja izmena:
šta da kažem supersu-u kad me pita za način updatea binaryja, normal ili twrp/cwm (koji nemam, ali pominje HTC :)) ?
 
hvala. neverovatno kako se lako rootuje :)

videh i link koji si okačio u editu za unlock.


btw vidim naglasio si twrp 2.6.3.3, ta verzija baš danas slavi rođendan :) jel ima neki razlog da se baš ona koristi a ne ove nove?
 
Ona je do sada najstabilnija i sa tom verzijom nema problema. Svi preporučuju baš tu verziju.
 
jel ima neki razlog da se baš ona koristi a ne ove nove?

Novije verzije imaju bag da obrišu misc particiju prilikom ulaska u recovery. Onda je "OS" stavka na Bootloader ekranu prazna i ne radi OTA (rekao bih da ne radi, nisam imao priliku da proverim). Možda je to rešeno sa nekom od poslednjih verzija, ali 2.6.3.3 je proverena.
 
Vredi menjati stock kernel. 2W opcije trose oko 2% vise baterije za ceo ciklus trosenja,sto je zanemarljivo...
 
Ja koristim pola godine dt2w i long press logo to sleep.. I nema razlike u bateriji, ja sam zadovoljan..
 
Nazad
Vrh Dno