Šta je novo?

HTC One

@Pacer Jel prihvataju reklamaciju ako je otključan bootloader + soff? Telefon je skroz mrtav! Posle jednog restarta nije hteo da se uključi! Ne pali mu se lampica kada se poveže na punjač. U ponedeljak sam ga odneo u Telenor, naravno nisam pominjao bootloader i soff! :) Rekli su da će ga popraviti u servisu.
Moja oba htc m7 su bila locked. Od kada sam dobio dete nemam vremena. Poslednji root htc hd. Davno bese.
 
Ne mora da znači. Jesi probao onu foru sa jakim svetlom na senzor za svetlo?
 
Preglomazan za mene.
 
@tomap Jel ima kakvih vesti o telefonu?

Nikakvih.Kontaktirao sam i HTC Srbija i pitao ima li sanse da se to malo ubrza, odgovorili su mi posle dan-dva da su zvali servis i da je sledeca isporuka tek 20.-og oktobra i da nista ne mogu da ucine.Videcemo za par dana sta ce da mi ponude..I meni je M7 nekako lepsi,a i vise nego dovoljan za ono sto meni treba,samo kad bih konacno dobio neki skroz ispravan..

@okkbojan : Moguce da nece ni proveravati,koliko sam skontao za ovaj telefon ne prave problem oko garancije i kvarova jer ga svakako ne daju ni oni ni operater,ne kosta ih nista,ako utvrde da je neispravan i iz HTC-a im posalju nov za zamenu..ja sam recimo nosio jos tri telefona (Desire C i dva neka Zte) kod njih na reklamaciju,za neke prijatelje koji nisu iz Bg-a pa smo kontali da ce tako biti brze,i stvarno sam imao skroz poziticna iskustva,sve bude reseno za 3-5 dana..znam da se ljudi dosta zale na njih ali eto,ja nisam imao prilike da se uverim..a nadam se i da necu :)
 
Nadam se da neće proveravati!
Koliko traje procedura? Telefon sam odneo u Telenor pre 5 dana. Rekli su mi da će mi se javiti iz servisa danas ili ako je teži kvar sledeće nedelje.
 
Poslednja izmena:
Nadam se da neće proveravati!
Koliko traje procedura? Telefon sam odneo u Telenor pre 5 dana. Rekli su mi da će mi se javiti iz servisa danas ili ako je teži kvar sledeće nedelje.

Ako si iz BGa, mozda ti je bilo pametnije da odneses aparat direktno u Begram (ovlasceni servis), i tako da izbegnes cekanje da se Telenor smiluje i odnese aparat do servisa, i plus sto dobijes radni nalog koji u svakom trenutku mozes da proveris na internetu dokle se doslo sa servisom i kakva je dijagnoza..;)
Ovako moras da zoves telenor centar (ili servis) i da im jashes po glavi kako ti treba informacija itd...
 
Ako si iz BGa, mozda ti je bilo pametnije da odneses aparat direktno u Begram (ovlasceni servis), i tako da izbegnes cekanje da se Telenor smiluje i odnese aparat do servisa, i plus sto dobijes radni nalog koji u svakom trenutku mozes da proveris na internetu dokle se doslo sa servisom i kakva je dijagnoza..;)
Ovako moras da zoves telenor centar (ili servis) i da im jashes po glavi kako ti treba informacija itd...
Upravo došao iz Begram servisa. Kažu IMEI se ne slaže sa garancijom - telefon je za Nemačko tržište i moraju da ga šalju u Poljsku! To traje oko 60 dana! Odmah posle ove informacije otišao u Telenor i ispričao šta su mi u Begramu rekli.... Kažu da ne brinem da će me neko iz Telenora kontaktirati sledeće nedelje i da ne brinem za garanciju! Postoji li mogućnost da tražim zamenu uređaja?
 
Ja sam ondeo htc one u telenor zbog ljubicaste kamere, i dobio papir da na kome pise da je serviser promobi. Kad na njihovom sajtu ukucam imei dobijem informaciju da je telefon kod njih i broj naloga, a u statusu uredjaja ne pise nista. Posle kad sam proveravao na telenorovom sajtu pise da je telefon u servisu begram i satus servisa: na uredjaju se trenutno radi servis. Od juce pise status servisa:3500. Sta znaci ovo 3500? Iz telenora me jos nije niko kontaktirao...
 
I dalje bez načina za s-off i otključavanje bootloadera mimo htcdev (hboot 1.57).

Ništa bez Nexusa. :D
 
Zna se za koga je Nexus a za koga One. Inače moj sledeći fon zasigurno će biti iz Nexus linije.
 
Ma super je One ali bih da probam neki rom/kernel a ne bih da gubim garanciju. Barem adaway da instaliram.

Sa N5 sam na One prešao iz radoznalosti.
 
I kakvi su ti utisci posle dužeg korišćenja?
 
Poslednja izmena:
I kakvi su ti utisci posle dužeg korišćenja?
Pa svaki ima svojih prednosti i mana, N5 ne bih ni menjao da mi nije drčala vibracija s tim što mi je bilo glupo posle da opet uzimam N5, reko aj nešto novo da probam. Baterije su tu, kamera bolja na N5, zvuk pri razgovoru, na zvučniku i preko slušalica je bolji na One, od Nexusa možeš da napraviš softverski maltene šta hoćeš, ovde ipak malo teže, pogotovu bez s-off i otključanog bootloadera (što sa novim softverom znači i gubljenje garancije jer bi za otključavanje bootloadera morao od njih da tražiš ključ kao). One ima dobru podršku što je super i dobar build quality što može biti i prednost i mana. Beži iz ruke, dok mi N5 za dva meseca ni jednom nije ispao.

Probaj t0welroot za root. Posle samo instaliraš SuperSU sa Play Store.
Make it rain, prođe lepo, skinem SuperSU al' mi iskoči ovaj pop-up pri pokretanju, kako sad? Da imam custom recovery rešio bih to flešovanjem iz njega.
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1413797010513.png
    uploadfromtaptalk1413797010513.png
    139.6 KB · Pregleda: 143
Poslednja izmena:
Nije uspeo towelroot. HTC je sa 4.4.3 izgleda zakrpio propust u kernelu koji towelroot koristi (ili je neophodan s-off :/ ).
Šta da ti kažem, loše si sreće što ti je došao telefon sa poslednjom verzijom.
 
Hvala ti svakako, pomirio sam se odavno, sva sreća pa M7 radi lepo i ovako, nije kao G2 da mi treba milion tweakova, ne znam šta bih onda radio. :D
 
According to the rumor, the first devices to get the Android 5.0 update will be the HTC One M8 and HTC One M7. GPE based devices will get the update in late November or early December with Sense devices getting the update January-February.

Izvor: Android Community
 
Je l' ovo okej baterija za godinu dana star fon?

I je l' do mene ili je ovaj One stvarno ovoliko dobar fon? :)
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1414000938775.png
    uploadfromtaptalk1414000938775.png
    331.8 KB · Pregleda: 153
4h ekrana za 9h koriscenja je po meni skadalozno lose,ne znam kakvi su tvoji kriterijumi.
Ja sam na one gurao 4h ekrana za 24h koriscenja.
Proveri sa bbs da li ti neka app trosi puno baterije.
 
Saver se uključio sam na 15%. Oke, dakle u suštini svakako je loše, pogledaću sutra kako će stanje biti jer ću biti ceo dan bez punjača pa kačim ss.
 
Sto? Ako je ekran goreo u kontinuitetu nije lose.

Kako nije lose ako sam ja sa istim telefonom uspeo da dobijem 18h vise u standby rezimu.
Cak i nexus 5 ima dosta bolje rez. a ima istu bateriju na vecoj dijagonali.
 
Da ali ako ga skine sa punjaca i od tih 6 sati ekran mu gori 4 sata i nije lose. Sve zavisi od osvetljenja.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno